Svenska
English
Français
Suomi
Tuloksia Clonakilty Waterfront Marathon Full, Half and 10km 2013
Tuloksia
Half Marathon
Tuloslista on bruttotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä
Displaying tuloksia
501 - 750
of
803
in total
Page:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Nimi
Syntymävuosi
Seura/Kaupunki/Maa
Kat.
Alakat.
#
Netto
Brutto
501
»
Tara DEASY
F
FO
922
(2:03:53)
2:04:28
502
»
Derek LYTTLE
M
MO
871
(2:03:29)
2:04:28
503
»
Aisling HENNESSY
F
FO
1308
(2:03:30)
2:04:29
504
»
Anne Marie KENNEDY
F
FO
1013
(2:04:12)
2:04:33
505
»
Karen OCALLAGHAN
F
FO
671
(2:04:13)
2:04:39
506
»
Hazel FOGARTY
F
FO
514
(2:04:00)
2:04:39
507
»
Bernard OCONNELL
M
MO
1232
(2:04:36)
2:04:51
508
»
Cathy WALSH
F
F50
1369
(2:04:26)
2:04:52
509
»
Aileen WAUGH
Skibbereen AC
F
F40
603
(2:04:15)
2:04:59
510
»
Donal ODONOVAN
Clann na gael
M
MO
1075
(2:01:23)
2:05:01
511
»
Lindy SHINKWIN
F
F50
633
(2:04:41)
2:05:08
512
»
Daire OLEARY
F
FO
1419
(2:04:49)
2:05:27
512
»
Ruth Aoibheann OLEARY
F
FO
672
(2:04:50)
2:05:27
514
»
Denise DALY
F
FO
1021
(2:04:39)
2:05:29
515
»
Jerry BRICK
Kerry Crusaders
M
M40
1090
(2:04:43)
2:05:37
516
»
Lucinda SCOTT
NONE
F
F40
1302
(2:04:45)
2:05:38
517
»
Stephen O'REEGAN
M
MO
1431
(2:05:23)
2:05:45
518
»
Bairbre COLLEY
F
FO
1140
(2:04:43)
2:05:47
519
»
Ted HALLISSEY
M
MO
978
(2:05:23)
2:05:54
520
»
Noelle ODWYER
F
F40
1037
(2:05:13)
2:05:57
521
»
Anne BROGAN
F
FO
829
(2:05:04)
2:06:02
522
»
Eimear ODONOVAN
F
FO
1085
(2:05:57)
2:06:09
523
»
Sheila MORAN
Tracton AC
F
FO
1222
(2:05:52)
2:06:11
524
»
John LIDDANE
Born To Run
M
MO
765
(2:05:32)
2:06:20
525
»
Aine Dillon
Kerry Crusaders
F
FO
1380
(2:05:25)
2:06:22
526
»
Sorcha TURNER
F
FO
895
(2:05:31)
2:06:23
527
»
Berenice KELLY
F
F40
1258
(2:06:01)
2:06:25
528
»
Eve WHYTE
F
FO
967
(2:05:49)
2:06:27
529
»
Katie HOGAN
F
F40
700
(2:04:57)
2:06:30
530
»
Christopher BYRNE
SENSORPRO
M
M50
725
(2:06:22)
2:06:33
530
»
Nuala HODNETT
F
FO
1015
(2:05:41)
2:06:33
532
»
Brian COUGHLAN
M
MO
635
(2:06:13)
2:06:34
533
»
Shane MCCARTHY
M
MO
676
(2:05:43)
2:06:35
534
»
Rose ROCHE
F
FO
940
(2:05:34)
2:06:39
535
»
Melanie WHITE
F
FO
555
(2:05:45)
2:06:45
536
»
Niamh COONEY
Mallow AC
F
F40
1415
(2:06:34)
2:06:52
537
»
Stephen OSULLIVAN
M
M40
949
(2:06:19)
2:06:52
538
»
Evelien VANDENBRANDE
DAPALO BELGIUM
F
FO
690
(2:07:03)
2:07:03
539
»
Oriel PERROTT
F
FO
797
(2:06:52)
2:07:06
540
»
Rob MONAGHAN
M
M40
1034
(2:06:08)
2:07:15
541
»
Rosemary CONROY
F
FO
1277
(2:06:31)
2:07:16
542
»
Padraigin RIGGS
F
F60
1138
(2:07:01)
2:07:21
543
»
Noella CARROLL
Eagle
F
F40
1347
(2:06:54)
2:07:22
544
»
Aidan CONNELL
M
MO
1207
(2:06:45)
2:07:25
545
»
Patrick KEOGH
M
M60
1031
(2:06:53)
2:07:30
546
»
Helen ONEILLMCAULIFFE
F
FO
944
(2:07:08)
2:07:35
547
»
John GALWEY
The A Team
M
MO
1294
(2:06:38)
2:07:38
548
»
Donie OSULLIVAN
M
M40
995
(2:06:34)
2:07:38
549
»
Fiona ORIORDAN
Eagle AC
F
F40
839
(2:06:59)
2:07:40
550
»
Helen OCALLAGHAN
F
FO
596
(2:07:44)
2:07:44
551
»
Marie CREEDON
F
F50
800
(2:07:11)
2:07:50
552
»
Ian MCLELLAND
M
M40
1150
(2:07:04)
2:07:56
553
»
Michele CONROY
Team oasis
F
FO
1361
(2:06:54)
2:07:56
554
»
Cian HEFFERNAN
M
MO
744
(2:06:14)
2:07:58
555
»
Anne-Marie MURPHY
F
FO
578
(2:07:36)
2:08:12
556
»
David CROWLEY
M
MO
1144
(2:08:14)
2:08:20
557
»
James HENNESSY
Ballinascarthy
M
MO
776
(2:07:11)
2:08:23
558
»
Denise MCCARTHY
F
FO
658
(2:07:56)
2:08:31
559
»
Linda O Callaghan
Born to run Tralee
F
FO
1389
(2:08:01)
2:08:33
560
»
Robert COLL
Thomastown Court
M
M40
1011
(2:08:09)
2:08:36
561
»
Colm OREGAN
M
M40
1335
(2:08:14)
2:08:39
562
»
Aisling ODONOGHUE
Ballincollig fit 4 life
F
FO
831
(2:08:28)
2:08:39
563
»
Michael BARRY
M
M50
1251
(2:07:38)
2:08:56
564
»
Joseph OREGAN
slaney olympic club
M
M70
786
(2:08:27)
2:08:57
565
»
Christine COLLINS
F
F40
678
(2:08:22)
2:09:03
566
»
Claire BROGAN
None
F
FO
1198
(2:08:14)
2:09:11
567
»
Jälki-ilmoittautuminen
1499
(2:09:14)
2:09:14
568
»
Grace OSULLIVAN
F
FO
1039
(2:08:31)
2:09:15
569
»
Sarah SHEEHAN
F
FO
549
(2:08:13)
2:09:17
570
»
T.P O CONOR
M
MO
2516
(2:08:22)
2:09:18
571
»
Jim COSTELLO
EAGLE AC
M
M50
1233
(2:09:01)
2:09:22
572
»
Carmel HAYES
F
FO
908
(2:08:56)
2:09:25
573
»
Alan WADDY
M
MO
1051
(2:08:21)
2:09:28
574
»
Gary HOWARTH
M
M40
849
(2:08:41)
2:09:30
575
»
Tanya MEIKLE
GM Environmental
F
F40
654
(2:09:12)
2:09:30
576
»
Peter COPPINGER
M
MO
1077
(2:08:09)
2:09:30
577
»
Greta TOGNONATO
F
FO
888
(2:09:19)
2:09:45
578
»
Tina CADOGAN
Limerick Climbing Club
F
FO
689
(2:09:13)
2:09:58
579
»
Olga DRAGONE
F
FO
649
(2:09:09)
2:10:08
580
»
Margaret OSULLIVAN
F
F40
1315
(2:09:30)
2:10:11
581
»
Cliona HURLEY
CarrigNaBhfearr
F
FO
1177
(2:10:09)
2:10:43
582
»
Bernie OMAHONY
F
F40
1293
(2:09:58)
2:10:53
583
»
Anthony HUSSEY
M
MO
728
(2:10:12)
2:10:57
584
»
Michelle MIDDLETON
Tracton AC
F
F40
1010
(2:10:31)
2:10:58
585
»
Xavier VANDECASTEELE
M
MO
749
(2:10:06)
2:11:02
586
»
Beradine MURPHY
Kerry Crusaders
F
FO
1098
(2:10:41)
2:11:06
587
»
Catrina LORDAN
F
F50
627
(2:11:04)
2:11:08
588
»
Catherine ONEILL
F
F40
1143
(2:10:11)
2:11:09
589
»
Catherine OREAGAN
Marathon Club Ireland
F
F70
785
(2:10:42)
2:11:12
590
»
Siobhan QUIRKE-PHILPOTT
Duhallow Athletics
F
FO
1266
(2:10:15)
2:11:13
590
»
Lisa QUIRKE-CASHMAN
Duhallow Athletics
F
FO
1268
(2:10:14)
2:11:13
592
»
Patrick DALY
M
M40
648
(2:10:19)
2:11:14
593
»
Patricia MURPHY
St. finbarres
F
FO
1179
(2:09:37)
2:11:21
594
»
Audrey SHAW
F
FO
592
(2:10:43)
2:11:21
595
»
William OCONNELL
M
M40
737
(2:10:23)
2:11:22
596
»
Hilary ONEILL
KCH FfL
F
FO
577
(2:10:30)
2:11:25
597
»
Elaine HOLMES
F
FO
1331
(2:10:32)
2:11:25
598
»
Richard OBRIEN
M
MO
809
(2:10:56)
2:11:26
599
»
Will PIERCE
M
MO
819
(2:10:56)
2:11:26
600
»
John OREGAN
M
M40
1132
(2:10:31)
2:11:28
601
»
Marian HARTE
F
FO
1275
(2:11:31)
2:11:31
602
»
Tina COTTER
Ballincollig Crusaders CC
F
FO
1240
(2:11:07)
2:11:32
603
»
Mark WARD
cork slsc
M
M40
1295
(2:11:17)
2:11:48
604
»
Joanne DILLON
F
FO
850
(2:11:44)
2:12:05
605
»
Christine ODONOVAN
F
F40
609
(2:10:59)
2:12:15
606
»
Claire MASON
F
FO
1078
(2:10:54)
2:12:17
607
»
Peter DOWLING
Ballineen Fit for Fun
M
M40
781
(2:11:56)
2:12:19
608
»
Leah EINARSEN
F
FO
717
(2:11:29)
2:12:30
609
»
Maebh WALSH
Clonakilty Roadrunners
F
F40
1003
(2:12:09)
2:12:31
610
»
Ben OQUIGLEY
M
MO
716
(2:11:29)
2:12:31
611
»
John O REGAN
M
M40
1409
(2:12:23)
2:12:35
612
»
Karen COAKLEY
Kenmare
F
FO
508
(2:11:51)
2:12:38
613
»
Ursula DEASY
Clonakilty Road Runners AC
F
FO
966
(2:12:05)
2:12:41
614
»
Roisin MAHERKILKELLY
F
F40
1309
(2:12:10)
2:12:45
615
»
Catriona OSULLIVAN
F
F40
545
(2:12:35)
2:12:56
616
»
Marguerite STACK
F
FO
1188
(2:12:20)
2:12:57
617
»
Máire BOYLE
F
FO
1192
(2:12:27)
2:13:07
618
»
Joan WALLACE
F
F40
1036
(2:12:27)
2:13:16
619
»
Neal SKELTON
marathon club ireland
M
M50
679
(2:12:49)
2:13:23
620
»
Colm LYNCH
Born to Run, Tralee
M
M40
928
(2:12:53)
2:13:24
621
»
Margaret SINCLAIR
F
F40
704
(2:12:43)
2:13:24
622
»
Siobhan OREGAN
F
FO
842
(2:12:37)
2:13:34
623
»
Claire OGORMAN
F
FO
894
(2:12:10)
2:13:35
624
»
Des MCDONNELL
M
MO
1151
(2:11:38)
2:13:38
625
»
Catherine CONNOLLY
F
FO
1237
(2:12:45)
2:13:39
626
»
Maria OBOYLE
F
FO
1171
(2:12:33)
2:13:41
627
»
Paul WEBB
M
MO
1170
(2:12:32)
2:13:42
628
»
Siobhan FALVEY
F
FO
1173
(2:13:22)
2:13:49
629
»
Anthony KILPATRICK
M
MO
1161
(2:13:36)
2:14:04
630
»
Gerard KEARY
none
M
M50
1145
(2:13:41)
2:14:11
631
»
Deirdre KELLY
1422
(2:13:27)
2:14:12
632
»
Bridget LAWLOR
F
F40
552
(2:13:32)
2:14:23
633
»
Lisa OCALLAGHAN
F
FO
821
(2:13:34)
2:14:25
634
»
Olan BUCKLEY
M
MO
1276
(2:13:33)
2:14:29
635
»
Elaine CALLAGHAN
F
FO
1133
(2:13:55)
2:14:32
636
»
Sinéad ODONNELL
F
FO
884
(2:13:56)
2:14:34
637
»
Amanda KEATING
F
FO
756
(2:13:34)
2:14:35
638
»
Celsus OLEARY
M
M50
1328
(2:14:03)
2:14:37
639
»
Claudia PARKES
F
FO
1235
(2:13:51)
2:14:38
640
»
Ryan OCONNOR
Kerry Crusaders
M
MO
1103
(2:13:46)
2:14:39
641
»
Ger MCCARTHY
West Cork Rapid Response
M
MO
787
(2:13:44)
2:14:42
642
»
Treasa NILUASA
F
FO
513
(2:13:49)
2:14:43
643
»
Elaine AKINKUOLIE
F
FO
855
(2:14:01)
2:14:46
644
»
Catherine POWER
St. Finbarrs AC
F
FO
856
(2:14:02)
2:14:48
645
»
Patricia GANNON
F
F50
502
(2:14:31)
2:14:49
646
»
Linda COONEY
F
FO
662
(2:14:14)
2:14:51
647
»
Nicola EGAN
F
F40
803
(2:14:27)
2:14:54
648
»
Ger DONGHUE
BMOH AC
M
M40
848
(2:14:28)
2:15:01
649
»
Donnacha CREED
M
MO
1117
(2:14:29)
2:15:12
650
»
Pat O BRIEN
M
MO
1410
(2:14:29)
2:15:12
650
»
Brendan Collins
M
MO
1386
(2:14:31)
2:15:12
652
»
Mary OCONNELL
F
FO
740
(2:14:16)
2:15:24
653
»
Colin HIGGINS
none
M
M40
1284
(2:14:55)
2:15:25
654
»
Eugene WITHERO
M
M50
971
(2:14:45)
2:15:28
655
»
Katie CONNOLLY
F
FO
962
(2:15:33)
2:16:28
656
»
John CONNOLLY
M
M50
963
(2:15:31)
2:16:28
657
»
Barry OBRIEN
M
MO
585
(2:15:48)
2:16:30
658
»
Gavan OSULLIVAN
M
MO
581
(2:15:49)
2:16:31
659
»
Geraldine MURPHY
F
F40
616
(2:16:53)
2:16:53
660
»
Vincent CASHMAN
M
MO
590
(2:16:32)
2:17:06
661
»
Felim ONEILL
M
MO
1029
(2:16:08)
2:17:06
662
»
Linda FROST
F
FO
775
(2:16:06)
2:17:07
663
»
Andrew HARKNESS
M
MO
1136
(2:16:21)
2:17:17
664
»
Teresa ODWYER
F
FO
515
(2:17:20)
2:17:20
665
»
Clodagh BEHAN
F
FO
820
(2:16:46)
2:17:36
666
»
Jayne CALLANAN
F
FO
580
(2:17:30)
2:18:12
667
»
Georgina MCHUGH
Gwan AC
F
FO
640
(2:17:30)
2:18:12
668
»
Bernadette BENNETT
F
F40
1218
(2:17:52)
2:18:15
669
»
Robert DOYLE
M
M40
691
(2:17:23)
2:18:18
670
»
Fergus CURTIN
M
M40
692
(2:17:25)
2:18:20
671
»
Judith HOUSTON
F
FO
607
(2:17:55)
2:18:30
672
»
Louise BYRNE
F
FO
642
(2:18:23)
2:18:58
673
»
Sarah CORRAN
F
FO
605
(2:18:24)
2:18:58
674
»
Lisa MOORE
F
F40
687
(2:18:24)
2:18:59
675
»
Eilish KINGSTON
Jog 4 all
F
F40
1196
(2:18:06)
2:19:07
676
»
Neil DANAHER
M
M40
1045
(2:18:28)
2:19:31
677
»
Niamh DUNDON
F
FO
519
(2:18:40)
2:19:35
678
»
Deirdre CARNEY
F
FO
948
(2:18:48)
2:19:45
679
»
Oonagh GOOD
F
FO
736
(2:19:47)
2:19:47
680
»
Alex OBRIEN
F
FO
1202
(2:19:28)
2:20:00
681
»
Sarah MCSWEENEY
F
FO
1065
(2:19:24)
2:20:04
682
»
Ian TWOMEY
M
MO
961
(2:19:35)
2:20:14
683
»
Michelle COLLINS
F
FO
943
(2:19:32)
2:20:25
684
»
Tully COLL
M
MO
1022
(2:19:38)
2:20:28
685
»
James SHEAHAN
Kerry Crusaders
M
M40
1108
(2:19:53)
2:20:32
685
»
Gillian SHEAHAN
Kerry Crusaders
F
F40
1109
(2:19:52)
2:20:32
687
»
John MURRAY
M
M50
1342
(2:18:44)
2:20:50
688
»
Damian MCCORMACK
Tecnotree
M
M40
767
(2:20:10)
2:20:54
689
»
Shane DEASY
M
MO
683
(2:20:19)
2:20:57
690
»
Rachael BUCKLEY
F
F40
722
(2:20:27)
2:21:13
691
»
Patrick Kiely
M
M40
1384
(2:20:56)
2:21:32
692
»
Caroline CREAN
F
FO
1273
(2:20:17)
2:21:33
693
»
Frank SAVAGE
None
M
M40
1289
(2:20:16)
2:21:34
693
»
Colman BEECHINOR
M
MO
1223
(2:20:40)
2:21:34
695
»
John OLDEN
M
M50
628
(2:20:59)
2:21:45
696
»
Gordon SHEEHY
Kerry Crusaders
M
MO
1093
(2:20:57)
2:21:52
697
»
Owen BOYLE
M
MO
1163
(2:21:59)
2:21:59
698
»
Shane CORBETT
M
MO
587
(2:21:54)
2:22:08
698
»
Sine OCONNOR
F
FO
597
(2:21:22)
2:22:08
700
»
Frances STEELE
Midleton
F
F40
799
(2:21:33)
2:22:17
701
»
Barbara SWANTON
F
FO
741
(2:21:35)
2:22:19
702
»
Aoife DALY
Kenmare Athletics Club
F
F40
814
(2:21:34)
2:22:21
703
»
Anne ODONOVAN
F
FO
507
(2:21:50)
2:22:25
704
»
Mary Delaney
M
1406
(2:21:33)
2:22:26
705
»
Emma CUNNANE
Born to run Tralee
F
FO
1083
(2:22:02)
2:22:33
706
»
Kathy HARTNETTONEILL
F
F40
17
(2:22:34)
2:22:38
707
»
Jovita DENNEHY
F
F40
556
(2:22:02)
2:22:42
708
»
Emma KELLEHER
Cobh Tri Club
F
FO
1236
(2:22:35)
2:22:59
709
»
Anne OCONNOR
F
F50
614
(2:21:57)
2:23:07
710
»
Siobhan OSHEA
F
F40
619
(2:21:33)
2:23:21
711
»
Brian ECCLES
M
MO
694
(2:23:06)
2:23:28
712
»
Daniel OST
M
MO
1134
(2:23:33)
2:24:08
713
»
Ralph BAYLOR
M
MO
1416
(2:23:28)
2:24:28
714
»
Karen PROCTOR
F
FO
761
(2:23:50)
2:24:33
715
»
Aisling MCKEEVER
F
FO
710
(2:24:08)
2:24:50
716
»
Jennifer DOWLING
F
FO
852
(2:24:15)
2:25:05
717
»
Marie Aherne
F
FO
1411
(2:24:31)
2:25:36
718
»
Christine CASHMAN
F
FO
1208
(2:24:58)
2:25:37
719
»
Karen LAHIFF
ForgetTheGym
F
FO
1152
(2:24:32)
2:26:31
720
»
Beth FERESTEN
Après Run
F
F40
754
(2:25:47)
2:26:32
721
»
Eoin GIBBONS
Kerry Crusaders
M
MO
1106
(2:25:50)
2:26:42
722
»
Jenny KELLY
F
FO
554
(2:25:59)
2:26:43
723
»
Catherine SCULLY
F
F40
876
(2:27:36)
2:27:39
724
»
Paddy MOYNIHAN
F
F40
1190
(2:27:35)
2:27:40
725
»
Patrick ODONOGHUE
M
M40
899
(2:27:16)
2:27:42
726
»
Grainne BRICK
Born To Run
F
FO
999
(2:27:01)
2:27:43
727
»
Jason NEWTON
M
MO
1194
(2:27:27)
2:28:19
728
»
Martain DALY
M
M60
1296
(2:28:16)
2:28:54
729
»
Michael LINEHAN
M
MO
772
(2:27:55)
2:28:56
730
»
Teresa ODONOVAN
Kenmare Tri
F
F40
1064
(2:28:00)
2:29:02
731
»
Ciara NEWTON
F
FO
1193
(2:28:19)
2:29:11
732
»
Desmond WALSH
Mullingar Harriers
M
M70
916
(2:29:15)
2:29:44
733
»
Yvonne KERTSCH
F
F40
593
(2:29:50)
2:30:08
734
»
Levene HOWLETT
NONE
F
F40
1131
(2:29:35)
2:30:14
735
»
Victoria HOWLETT
NONE
F
FO
1130
(2:29:36)
2:30:15
736
»
Brendan MCNEICE
born to run
M
MO
1214
(2:29:34)
2:30:23
737
»
David MULCAHY
M
M40
853
(2:29:31)
2:30:33
738
»
Theresa GRIMES
Kerry Crusaders
F
F40
1088
(2:30:07)
2:30:53
739
»
Roisin MCDERMOTT
Jog4all
F
F40
984
(2:30:01)
2:31:01
740
»
Teresa Sheerin-Ryan
St Mary's
F
F50
1379
(2:30:21)
2:31:02
741
»
Jocelynn COUGHLAN
GBSS
F
FO
753
(2:30:08)
2:31:10
742
»
Margaret FLANNERY
F
F40
934
(2:30:45)
2:31:23
743
»
Anthony HEFFERNAN
M
MO
684
(2:31:12)
2:31:43
744
»
Jon SIMMONDS
M
M40
1417
(2:30:54)
2:32:00
745
»
Kieran FLYNN
Individual
M
M40
533
(2:32:12)
2:32:23
746
»
Veronica RAHNEBERG
F
F40
650
(2:32:17)
2:32:51
747
»
Ruth NÍRIADA
F
FO
946
(2:33:14)
2:33:14
748
»
Aileen OSHEA
F
FO
1215
(2:32:28)
2:33:15
749
»
Sandra BYRNE
Born To Run
F
FO
734
(2:32:55)
2:33:30
749
»
Daniel OCONNELL
Born to run
M
MO
1181
(2:32:38)
2:33:30
Page:
<
1
2
3
4
>