Tuloksia Forssan Suvi-ilta 2014

Puolimaraton Miehet YL

Tuloslista on bruttotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä

Displaying all 219 tuloksia
Pl. Nimi Syntymävuosi Seura/Kaupunki/Maa Kat. Alakat. # Netto Brutto
1 » Jussi Utriainen Lahden Ahkera YL 2622 (1:09:57) 1:09:57
2 » Niklas Wihlman PIF YL 3178 (1:10:35) 1:10:35
3 » Lauri Lipiäinen Sjundeå IF YL 2666 (1:13:35) 1:13:35
4 » Jukka Uusitalo Tampere YL 3155 (1:14:46) 1:14:46
5 » Magnus Hellström Sjundeå IF YL 2684 (1:15:07) 1:15:07
6 » Lauri Lappalainen Orimattilan Jymy YL 3201 (1:15:29) 1:15:29
7 » Jussi Nokelainen Hölkkämyyrät YL 2990 (1:18:22) 1:18:22
8 » Kalle Rytkönen Pakilan Visa YL 2278 (1:18:31) 1:18:31
9 » Kosti Takala Joutsan Pommi YL 2332 (1:19:23) 1:19:23
10 » Tomi Lounio Hölkkämäyrät YL 2367 (1:21:14) 1:21:14
11 » Pekka Kulpakko Espoo YL 2496 (1:21:34) 1:21:34
12 » Teppo Syrjälä Teivo Stayers YL Pitkä 2621 (1:22:59) 1:23:00
13 » Jarno Vikman Tapola Oy YL 2926 (1:23:26) 1:23:27
14 » Toni Malm Hölkkämäyrät YL 2363 (1:24:06) 1:24:06
15 » Tomi Räsänen Masan jengi YL 2354 (1:24:04) 1:24:17
16 » Eetu Ketonen Janja YL 2988 (1:24:12) 1:24:20
17 » Timo Pyykkö Hyrsynkulman Sisu YL 2991 (1:25:21) 1:25:23
18 » Jani Körhämö Luopioisten maratoonarit YL 2834 (1:25:26) 1:25:30
19 » Jonne Eskola Jestraining.fi YL 2121 (1:25:51) 1:25:51
20 » Janne Rantala Espoo YL 2743 (1:26:40) 1:26:44
21 » Mikko Pihlajavesi Vantaa YL 2149 (1:26:59) 1:26:59
22 » Juha Hietanen Kanta-Hämeen pelastuslaitos YL 2681 (1:27:14) 1:27:14
23 » Ilari Hakala Hämeenlinna YL 2358 (1:27:46) 1:27:48
24 » Ville Ilmari Savolainen HKV YL 2965 (1:27:49) 1:27:49
25 » Sampo Pylkkö Mustio YL 2402 (1:27:52) 1:27:54
26 » Jaakko Kuivalainen B12 - Powerwalking group YL 2925 (1:28:02) 1:28:10
27 » Jyri Kurikka Hc Nivunen YL 2137 (1:28:14) 1:28:23
28 » Miika Marttinen HämeenlTa YL 2328 (1:28:50) 1:28:50
29 » Arto Hakola Pori YL 2373 (1:28:58) 1:29:00
30 » Martti Näsäkkälä KU-58 YL 2087 (1:30:01) 1:30:04
31 » Matias Jukka Hyvinkään seudun urheilijat YL 3175 (1:30:09) 1:30:09
32 » Timo Hellén Helsinki YL 3122 (1:30:07) 1:30:11
33 » Saku Sourulahti Uusikaupunki YL 3176 (1:30:22) 1:30:35
34 » Harri Suominen Vallilan Kiri YL 2913 (1:30:45) 1:30:45
35 » Arttu Aaltonen Nuutajärven Esa YL 2847 (1:31:21) 1:31:21
36 » Petri Laaksonen Hauhon Sisu YL 2026 (1:31:19) 1:31:26
37 » Mikko Puolitaival Rauman palomiesurheilijat YL Pitkä 3034 (1:31:26) 1:31:26
38 » Tomi Viitala Veikkola YL 2204 (1:31:24) 1:31:30
39 » Janne Honkasalo Ekokem Oy Ab YL 2478 (1:31:34) 1:31:34
40 » Aki Saarikoski Tampere YL 2247 (1:31:34) 1:31:41
41 » Aapo Saranpää Functio Laesa YL 2233 (1:32:28) 1:32:32
42 » Jari Keskitalo ETA YL Pitkä 2762 (1:32:35) 1:32:39
43 » Jani Strömsholm KU-58 YL 2624 (1:32:44) 1:32:44
44 » Marko Paakkola Viasveden Maratonklubi YL 2289 (1:33:11) 1:33:30
45 » Samuli Hänninen Virkkala YL 2952 (1:33:56) 1:33:57
46 » Mikko Aaltonen YIT Kalusto Oy YL 2236 (1:33:57) 1:34:07
47 » Sami Blom Porvoo YL 2320 (1:34:21) 1:34:41
48 » Mika Salmi Louheen Lupaus YL Pitkä 2285 (1:34:28) 1:35:14
49 » Ville Mäkelä Ravitalli Ville Mäkelä YL 3067 (1:35:05) 1:35:34
50 » Mikko Ojala Hc Nivunen YL 2891 (1:35:37) 1:35:50
51 » Antti Mattila Louheen Lupaus YL Pitkä 2282 (1:35:24) 1:36:09
52 » Antti Hämäläinen Salo YL 2216 (1:36:07) 1:36:12
53 » Petri Sydänmaanlakka Riihimäki YL 2629 (1:36:05) 1:36:27
54 » Jukka Merenluoto Turku Thaiboxing Club YL 3102 (1:36:26) 1:36:52
55 » Juha Latvala Intopalo YL Pitkä 2906 (1:37:06) 1:37:11
56 » Tommi Mero Forssa YL 2438 (1:36:59) 1:37:22
57 » Antti Arminen Helsinki YL 3210 (1:36:50) 1:37:39
58 » Janne Pulkkinen Pirkkala YL 3181 (1:37:53) 1:37:57
59 » Tuomas Makkonen Vihti YL 2134 (1:37:53) 1:38:09
60 » Juha Siitonen Tammela YL Pitkä 2388 (1:38:07) 1:38:10
61 » Juha Vingisaar Itella YL 2890 (1:38:04) 1:38:33
62 » Ilmo Karila Merimelojat YL Pitkä 2585 (1:38:48) 1:38:52
63 » Jani Mattila Lahti YL 2396 (1:38:37) 1:39:02
64 » Matti Pöyliö Hyvinkää YL 3015 (1:38:55) 1:39:07
65 » Jusa Ojala Rakennusliike LAPTI Oy YL 2565 (1:39:36) 1:39:48
66 » Antti Maijala Lappeenranta YL 3039 (1:41:04) 1:41:08
67 » Oskari Pesonen Lohja YL 2781 (1:40:31) 1:41:14
68 » Jami Nyman Crossfit Box100 YL 2953 (1:41:11) 1:41:25
69 » Tero Lehtonen HC Nivunen YL 2304 (1:41:28) 1:41:42
70 » Tero Kesäläinen Turun kaupungin sivistystoimiala YL 2574 (1:41:41) 1:42:00
71 » Pasi Kallio Espoo YL 2225 (1:41:40) 1:42:05
72 » Petri Lintula Default Oy YL 2081 (1:41:46) 1:42:05
73 » Juuso Santakivi Turku YL 2938 (1:42:02) 1:42:13
74 » Jarkko Miika Sastamala YL 2700 (1:41:57) 1:42:15
75 » Jari Hyväluoma MTT YL 2687 (1:42:27) 1:42:52
76 » Janne Warpenius Lusin Lukko YL 2089 (1:42:51) 1:42:57
77 » Tommi Laanti Helsinki YL 3109 (1:43:21) 1:43:27
78 » Jukka Stenholm Lieto YL 2150 (1:43:15) 1:43:31
79 » Mikko Kumpulainen Vihti YL 2138 (1:43:13) 1:43:34
80 » Jaakko Salo Forssa Print YL 3074 (1:43:16) 1:43:42
81 » Eero Lepistö HC-Nivunen YL 2961 (1:43:31) 1:43:45
82 » Jussi Järventö Mitron Oy YL 2511 (1:43:34) 1:43:48
83 » Antti Uotila Hämeenlinna YL 2703 (1:43:55) 1:44:01
84 » Timo Leivo Vantaa YL 2061 (1:43:53) 1:44:05
85 » Aleksi Heino Rauma YL 3066 (1:43:45) 1:44:10
86 » Pekko Malmstedt Kangasala YL 2092 (1:43:47) 1:44:16
87 » Jussi Hänninen Tampere YL 2777 (1:44:13) 1:44:32
88 » Toomas Mustakari Espoo YL Pitkä 2430 (1:44:28) 1:44:34
89 » Kimmo Luukkola Somero YL 2644 (1:44:11) 1:44:36
90 » Lauri Puintila Vantaa YL 3014 (1:44:59) 1:45:00
91 » Fernando Trolia Slamic None YL 2296 (1:44:38) 1:45:14
92 » Jaakko Niska Takamaan lönkyttelijät YL 4063 (1:45:43) 1:45:48
93 » Ville Keskilohko Lieto YL 2456 (1:45:45) 1:46:03
94 » Joonas Muhonen Lohja YL 2297 (1:45:56) 1:46:08
95 » Henri Haavisto Lempäälä YL 2845 (1:46:01) 1:46:24
96 » Petteri Tuura PSYL YL 2710 (1:46:18) 1:46:47
97 » Jarkko Björn Nummela YL 3208 (1:46:47) 1:47:01
98 » Jere Hännikäinen Riihimäki YL 2627 (1:46:22) 1:47:13
99 » Kalle Konttinen Maanmittauslaitos YL 2135 (1:46:36) 1:47:28
100 » Väinö Kurkaa FC Pakila YL 2820 (1:47:43) 1:47:44
101 » Janne Ranki Fun Run Salo YL 2544 (1:46:59) 1:47:44
102 » Pekko Rosenberg Espoo YL 3017 (1:47:35) 1:47:46
103 » Valtteri Stenberg Kanta-Hämeen pelastuslaitos YL 2691 (1:47:01) 1:47:47
104 » Arto Talme Team Talme YL Pitkä 2339 (1:47:53) 1:48:00
105 » Janne Ojala Tammela YL 2086 (1:47:49) 1:48:01
106 » Ari Jalavikko Team Multiva YL 3120 (1:47:46) 1:48:07
107 » Janne Niemelä Tampere YL Pitkä 2299 (1:47:35) 1:48:16
107 » Markus Pulkkinen Hakalanmäen Ryhti, Hyvinkää YL 2132 (1:48:06) 1:48:16
109 » Tuomas Karvonen Loppi YL 2628 (1:48:26) 1:48:49
110 » Petteri Taskinen 2Cteam/Felt Team YL Pitkä 3006 (1:49:04) 1:49:07
111 » Rauli Suanto Hämeenlinna YL 2714 (1:49:05) 1:49:13
112 » Niko Nurmi Hämeenlinna YL 2441 (1:48:20) 1:49:30
113 » Mika Viipuri Humppila YL 3124 (1:49:05) 1:49:42
114 » Joonas Pihlava Kanta-Hämeen pelastuslaitos YL 2672 (1:49:35) 1:49:43
115 » Kalle Iloranta Endurance YL Pitkä 2788 (1:49:39) 1:49:43
116 » Pekka Sutinen Naatitaan, naatitaan YL 2148 (1:49:50) 1:49:57
117 » Ville Tiainen Riihimäki YL 3209 (1:49:10) 1:49:58
118 » Pasi Harju Danske Bank YL 3045 (1:50:37) 1:51:08
119 » Mikko Vihanto Somero YL 2393 (1:51:14) 1:51:16
120 » Juha Nurmisto ACC-Controller Oy YL 2962 (1:50:58) 1:51:26
121 » Jari Salminen Vantaa YL 2964 (1:50:55) 1:51:49
122 » Pauli Palvanen Helsinki YL Pitkä 3033 (1:51:58) 1:51:59
123 » Tomi Nyman Nokia YL 2140 (1:51:54) 1:52:23
124 » Jukka Rämä Lohja YL 3016 (1:52:04) 1:52:32
125 » Lauri Nuutinen Helsinki YL 4358 (1:52:27) 1:52:35
126 » Joel Wendelin Kaarina YL 3198 (1:52:08) 1:52:49
127 » Pekka Suomala Lempäälä YL 2699 (1:52:16) 1:52:50
128 » Lauri Kämäri Hyvinkää YL 3099 (1:52:21) 1:53:28
129 » Kimmo Peuhkuri FM-Haus Oy YL 2848 (1:53:26) 1:53:51
130 » Juha Mäkinen Kestävyystalli TT Lehtonen YL Pitkä 2389 (1:53:33) 1:54:14
131 » Mikko Kimari Järvenpää YL 2599 (1:54:32) 1:55:00
132 » Niko Kannisto Tampere YL 2959 (1:54:58) 1:55:54
133 » Mika Kariluoto Järvenpää YL 2987 (1:56:16) 1:56:18
134 » Martin Foulkes UK YL 2693 (1:55:56) 1:56:22
135 » Joni Stenberg Millog Oy YL 2695 (1:56:12) 1:56:30
136 » Lauri Mattila Vihti YL 2336 (1:56:16) 1:56:42
137 » Lauri Jalli Kirkkonummi YL Pitkä 2344 (1:56:08) 1:56:42
138 » Juha Leisola Espoo YL 3166 (1:56:05) 1:56:43
139 » Jaakko Peltola Oy Kati Ab YL 2937 (1:56:59) 1:57:21
140 » Sami Laine RC Madrunners YL Pitkä 2555 (1:56:51) 1:57:29
141 » Joonas Pöyry Sako YL 2671 (1:56:57) 1:57:30
142 » Aki Kekkonen Helsinki YL 2825 (1:57:00) 1:57:39
143 » Mikko Laitinen Team Armantti YL 2960 (1:56:53) 1:57:53
144 » Tero Tiensuu Forssan Kaupunki YL 2541 (1:57:27) 1:58:05
145 » Jukka Jylhänkangas Tampere YL 2455 (1:57:53) 1:58:24
146 » Jarkko Lampinen Osuuskauppa Hämeenmaa YL 2324 (1:57:40) 1:58:28
147 » Pekka Ruissalo Tampereen Maratonklubi YL 2626 (1:58:36) 1:58:51
148 » Teemu Nieminen Helsinki YL Pitkä 2907 (1:58:15) 1:59:08
149 » Benjamin Hoffman Pantex-Pesu YL Pitkä 2950 (1:58:46) 1:59:20
150 » Jani Tuomola Vantaa YL 2024 (1:58:38) 1:59:29
151 » Timo Kymäläinen Hikiän Fitnesspojat YL 3146 (2:00:15) 2:00:46
152 » Johannes Malmstedt Forssa YL 2094 (2:00:31) 2:00:58
153 » Jaakko Linnovaara Valkeakoski YL 3138 (2:00:21) 2:01:02
154 » Rauno Junttila Ilveskoti YL 2063 (2:00:02) 2:01:12
155 » Toni Enqvist Nokia YL 2184 (2:00:56) 2:01:13
156 » Ville Laine Jyväskylä YL 3013 (2:00:47) 2:01:39
157 » Pasi Saralampi Janakkala YL 2348 (2:01:44) 2:02:20
158 » Tomi Kiiski Janavalo YL 2557 (2:02:13) 2:02:51
159 » Vesa Lundström Forssan Metallityöt Oy YL 2849 (2:02:21) 2:02:52
160 » Pasi Kainulainen FSHKY YL 2617 (2:02:11) 2:03:00
161 » Daniel Öhman Karkkila YL 2335 (2:03:09) 2:03:35
162 » Andreas Heikkilä Loimaa YL 3012 (2:03:36) 2:04:13
163 » Antti Lammela Olkiluodon Voima YL 2936 (2:04:04) 2:04:34
164 » Vesa Lunden SSP Yhtiöt Oy YL 2883 (2:04:27) 2:04:54
165 » Tuomo Haaksi Forssa YL 2773 (2:04:21) 2:05:07
166 » Ville Nurminen HPK -00 YL 2263 (2:04:45) 2:05:34
167 » Juho Arvola Orivesi YL 2188 (2:05:22) 2:05:36
168 » Anssi Halonen Jokioinen YL 3062 (2:05:28) 2:06:12
169 » Erkki Kantanen Espoo YL 2970 (2:06:06) 2:06:24
170 » Joachim Wenning FSHKY YL Pitkä 2607 (2:06:23) 2:06:51
171 » Ville Turunen Nastola YL 2352 (2:06:22) 2:07:13
172 » Jani Perälä Espoo YL 2793 (2:06:41) 2:07:25
173 » Veli-Pekka Keränen Nummela YL 2917 (2:07:06) 2:07:27
174 » Tomi Kankaanpää Forssan LVI-Valmiste Oy YL 2476 (2:07:06) 2:08:13
175 » Ville Vasunta NSE YL 2222 (2:08:10) 2:08:21
176 » Juha Väänänen Kanta-Hämeen pelastuslaitos YL 2688 (2:07:44) 2:08:32
177 » Arto Lamminen Turku YL Pitkä 2592 (2:08:23) 2:08:51
178 » Tuomas Noutio Tampere YL 2368 (2:08:22) 2:09:00
179 » Jukka Saari Lup YL 2310 (2:10:36) 2:11:24
180 » Antti Mehtomaa Omron Electronics Oy YL 2317 (2:10:48) 2:11:32
181 » Vili Norring Turku YL 2440 (2:12:15) 2:13:19
182 » Lasse Hölsö Forssan Metallityöt Oy YL 2858 (2:13:01) 2:13:31
183 » Tero Kosunen Forssa YL 3048 (2:12:54) 2:13:42
184 » Olli Vilppola Tampere YL 2395 (2:13:02) 2:14:00
185 » Marco Pesola Forssa YL 3068 (2:14:25) 2:15:03
186 » Rain Midri Forelo Oy YL Pitkä 3087 (2:14:40) 2:15:05
187 » Tommi Sutinen Lohja YL 2147 (2:13:59) 2:15:13
188 » Antti Heroja Hyvinkää YL 2035 (2:14:05) 2:15:20
189 » Jukka Leppäkoski Helsinki YL 2227 (2:15:12) 2:15:39
190 » Jussi Mikkola HC Nivunen YL 3043 (2:14:34) 2:15:43
191 » Hannu Eerikäinen Seinäjoki YL 2824 (2:15:27) 2:16:06
192 » Sami Hahtola Autokeskus Oy YL 2534 (2:15:58) 2:16:18
193 » Jarno Lahti Integralin Maratonarit YL 2308 (2:16:56) 2:17:00
194 » Jan Karhapää Jrk-Taksikuljetus Oy YL 2875 (2:16:42) 2:17:28
195 » Jarkko Heleä Raisio YL 2274 (2:17:20) 2:18:15
196 » Arttu Mäki Espoo YL 2870 (2:17:46) 2:18:32
197 » Sami Tammi Lup YL 2313 (2:18:24) 2:19:17
198 » Ari Ahonen LUM Lappeenrannan Urheilumiehet YL 2399 (2:18:32) 2:19:17
199 » Raine Tarima Espoo YL 2588 (2:19:39) 2:20:13
200 » Mirko Harjula Ylöjärven kaupunki YL 3114 (2:19:52) 2:20:32
201 » Ari Pikivirta Tervakosken Juoksijat YL 4127 (2:20:11) 2:20:55
202 » Risto Kaksonen Espoo Runners YL Pitkä 2905 (2:20:23) 2:21:27
203 » Juha Pekkinen Tammelan Kunta YL 2238 (2:21:03) 2:22:01
204 » Ville Hammarberg Espoo YL 2301 (2:22:05) 2:22:53
205 » Teppo Koponen Turun kaupungin sivistystoimiala YL 2575 (2:22:41) 2:22:55
206 » Mohiuddin Faisal Vantaa YL 3118 (2:23:20) 2:23:32
207 » Joni Urholin Tammela YL 2113 (2:22:37) 2:23:45
208 » Timo Laihanen Lappeenranta YL 2252 (2:22:42) 2:23:45
209 » Jouni Nurmisto ACC-Controller Oy YL 2963 (2:26:46) 2:27:02
210 » Valtteri Leino Osuuskauppa Hämeenmaa YL 2673 (2:26:03) 2:27:03
211 » Aleksi Hartikainen Peto-ojan Peikot YL 2141 (2:30:20) 2:31:18
212 » Matti Rantalainen Tampere YL 2281 (2:30:35) 2:31:38
213 » Ari Kostamo Somero YL 2989 (2:31:36) 2:32:49
214 » Juha Heikkilä MTT YL 2686 (2:31:37) 2:32:50
215 » Henri Kaarto Lakeuden Kipinä YL 2077 (2:33:17) 2:34:01
216 » Mika Viksten Tammela YL 2316 (2:34:28) 2:34:47
217 » Ilkka Numminen Turku YL 2039 (2:57:19) 2:58:27
218 » Markus Toivio Integralin Maratonarit YL 2305 (3:02:26) 3:02:53
219 » Mauri Sipiläinen Forssa YL 2757 (3:49:25) 3:49:32