Tuloksia Forssan Suvi-ilta 2015
Tuloksia
Puolimaraton Miehet
YL
Tuloslista on bruttotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä
Displaying
all 189
tuloksia
Pl.
Nimi
Syntymävuosi
Seura/Kaupunki/Maa
Kat.
Alakat.
#
Netto
Brutto
1
»
Henri Manninen
25368
Jyväskylän Kenttäurheilijat
YL
2979
(1:09:05)
1:09:05
2
»
Lauri Lipiäinen
21938
Sjundeå IF
YL
2591
(1:12:49)
1:12:49
3
»
Matti Rauma
24039
Turun Urheiluliitto
YL
2781
(1:13:59)
1:13:59
4
»
Janne Niemi
28379
Janakkalan Jana
YL
2669
(1:17:34)
1:17:35
5
»
Kimmo Kerman
28490
Hollola
YL
2778
(1:18:00)
1:18:00
6
»
Mikko Västilä
25333
Mäntsälä
YL
2102
(1:20:01)
1:20:02
7
»
Pekka Kulpakko
21707
Espoo
YL
2590
(1:23:03)
1:23:03
8
»
Sampo Pylkkö
25238
Mustio
YL
2077
(1:25:10)
1:25:11
9
»
Olli Seppälä
16382
Ylöjärvi
YL
3044
(1:25:59)
1:26:00
10
»
Juha-Matti Pajulahti
14357
Hauho
YL
2671
(1:26:29)
1:26:31
11
»
Antti Anttonen
12719
FMR
YL
2008
(1:26:39)
1:26:40
12
»
Jarno Vikman
24910
Tampere
YL
2972
(1:26:46)
1:26:46
13
»
Jani Hiltunen
22571
Lempäälän Kisa YU
YL
2956
(1:27:01)
1:27:01
14
»
Ville Immonen
21639
Nurmijärvi
YL
2021
(1:27:20)
1:27:25
15
»
Jarmo Ikonen
28650
Lahti
YL
2990
(1:27:47)
1:27:48
16
»
Jani Körhämö
18837
Luopioisten maratoonarit
YL
2958
(1:28:14)
1:28:16
17
»
Tomi Savolainen
22021
Juoksija-lehti
YL
Combo
2825
(1:28:46)
1:28:47
18
»
Miika Alhonen
28375
TREMK
YL
2662
(1:30:19)
1:30:23
19
»
Mikko Sallinen
26013
EY
YL
3069
(1:31:58)
1:31:58
20
»
Topi Sarpakunnas
28718
Helsinki Triathlon
YL
3052
(1:33:14)
1:33:24
21
»
Timo Tapio
19108
Helsinki
YL
Combo
2754
(1:34:23)
1:34:25
22
»
Toomas Mustakari
23907
Espoo
YL
Combo
2571
(1:35:25)
1:35:27
23
»
Markus Pörsti
28737
Noormarkun Nopsa
YL
3086
(1:35:34)
1:35:43
24
»
Petri Laaksonen
12518
Hauhon Sisu
YL
2044
(1:35:58)
1:36:01
25
»
Ville Kervinen
28234
Helsinki
YL
Combo
2566
(1:36:23)
1:36:27
26
»
Mikko Jalonen
17234
Pori
YL
2024
(1:36:20)
1:36:40
27
»
Marko Paakkola
25923
Viasveden Maratonklubi
YL
2067
(1:36:49)
1:36:53
28
»
Elias Viitakoski
23890
PoTa
YL
Combo
2576
(1:37:04)
1:37:07
29
»
Antti Laaksonen
25058
Kouvolan kiritykit
YL
2045
(1:37:03)
1:37:11
30
»
Petteri Rantala
28615
Ylöjärvi
YL
2937
(1:37:42)
1:37:42
31
»
Mikko Pihlajavesi
23340
Vantaa
YL
2073
(1:37:48)
1:37:49
32
»
Juha Vingisaar
25259
Sancium Oy
YL
2677
(1:37:53)
1:37:58
33
»
Mika Jormanainen
17672
LUP
YL
2027
(1:38:03)
1:38:06
34
»
Tuomo Kankaanpää
12280
Nakkilan Vire
YL
2665
(1:38:06)
1:38:07
35
»
Vesa Toivonen
24095
Hämeenlinna
YL
2096
(1:38:40)
1:38:44
36
»
Teppo Koskinen
20167
Rkv
YL
2974
(1:39:10)
1:39:14
37
»
Atte Forss
28754
Lempäälä
YL
3105
(1:39:17)
1:39:31
38
»
Juhani Pälve
28652
TuUL - Triathlon
YL
2986
(1:39:32)
1:39:35
39
»
Ville Tolvanen
21297
Helsinki
YL
2674
(1:39:41)
1:39:43
40
»
Arttu Aaltonen
25334
Nuutajärven Esa ry
YL
2007
(1:39:18)
1:39:49
41
»
Aku Länninki
14736
Hc Nivunen
YL
2867
(1:40:20)
1:40:49
42
»
Sami Koivula
20897
Lehtovirta & Co Oy
YL
2040
(1:40:55)
1:41:00
43
»
Jani Honkanen
27876
Turku
YL
2019
(1:41:11)
1:41:17
44
»
Arto Pelkonen
22137
Klaukkala
YL
2672
(1:41:28)
1:41:39
45
»
Jukka Nokelainen
16469
Forssan Ruosteenesto Oy
YL
3117
(1:41:46)
1:41:49
46
»
Jukka Merenluoto
13244
Lieto
YL
2055
(1:41:38)
1:41:51
47
»
Antti Uotila
22963
Hämeenlinna
YL
3011
(1:41:49)
1:42:04
48
»
Tero Lehtonen
25363
Vällärin Puusepänliike Oy
YL
2049
(1:42:07)
1:42:38
49
»
Aapo Lindfors
4218
RTV-YHTYMÄ OY
YL
2050
(1:43:51)
1:44:09
50
»
Antti Luukkonen
279
Jämsänkoski
YL
2668
(1:44:19)
1:44:21
51
»
Lassi Pekkarinen
28328
Oy Sultrade Ltd
YL
2594
(1:44:09)
1:44:41
52
»
Mitch Tolo
27907
Helsinki
YL
2097
(1:44:41)
1:44:45
53
»
Jukka Numminen
21315
FSHKY
YL
Combo
2572
(1:44:53)
1:44:55
54
»
Erik Kataisto
28550
New York
YL
2866
(1:45:11)
1:45:16
55
»
Mikko Aaltonen
15305
YIT Kalusto Oy
YL
2006
(1:45:36)
1:45:44
56
»
Jari Hyväluoma
23988
Jokioinen
YL
2664
(1:45:35)
1:45:44
57
»
Jami Nyman
18935
Crossfit Box100
YL
3023
(1:45:40)
1:45:45
58
»
Markus Linja
20069
Tas-Tekniikka Oy
YL
3048
(1:45:57)
1:46:10
59
»
Lari Runsten
20734
Kunnon Herrat
YL
2082
(1:46:41)
1:46:43
60
»
Lasse Rintakumpu
21856
Turku
YL
3012
(1:46:35)
1:46:46
61
»
Petr Evseev
26036
Espoo
YL
Combo
2823
(1:46:29)
1:46:46
62
»
Antti Hämäläinen
21764
Salo
YL
2013
(1:46:08)
1:46:55
63
»
Harri Taavitsainen
28450
Vihti triathlon
YL
Combo
2775
(1:46:43)
1:47:04
64
»
Mikko Ojala
18130
Hc Nivunen
YL
3007
(1:46:45)
1:47:13
65
»
Valtteri Stenberg
24044
Kanta-Hämeen pelastuslaitos
YL
2783
(1:47:07)
1:47:28
66
»
Pekko Rosenberg
22408
Espoo
YL
2983
(1:47:09)
1:47:40
67
»
Mikko Sannikka
23284
Espoo
YL
2086
(1:47:28)
1:47:41
68
»
Teemu Ahlfors
22426
Poku
YL
3026
(1:48:15)
1:49:02
69
»
Reko-Aleksi Renvik
19507
Helsinki
YL
2079
(1:49:11)
1:49:30
70
»
Joonas Pihlava
28481
Kanta-Hämeen pelastuslaitos
YL
2780
(1:49:14)
1:49:39
71
»
Jukka Kauppinen
27882
Lohjan Palohenkilöstö
YL
2035
(1:48:52)
1:49:43
72
»
Robert Laine
27888
Hämeenlinna
YL
2047
(1:49:46)
1:50:26
73
»
Christian Schultheiss
27904
Helsinki
YL
2088
(1:50:32)
1:50:52
74
»
Lauri Hänninen
27875
Osuuskauppa Hämeenmaa
YL
2015
(1:51:31)
1:51:48
75
»
Joni Järvinen
28489
Kanta-Hämeen pelastuslaitos
YL
2777
(1:51:39)
1:52:05
76
»
Isto Onali
28236
Helsinki
YL
Combo
2573
(1:52:44)
1:52:47
77
»
Valtteri Heikkilä
5068
Forssa
YL
2016
(1:51:40)
1:52:57
78
»
Mikko Ahlberg
19373
Hikiä
YL
2955
(1:52:45)
1:52:59
79
»
Jarkko Heleä
25349
Vauhtisammakon juoksukoulu
YL
2018
(1:52:35)
1:53:11
80
»
Tommi Mero
25373
Forssa
YL
2056
(1:53:36)
1:53:49
81
»
Markus Huhtakangas
22123
SRV
YL
2020
(1:54:15)
1:54:21
82
»
Arto Talme
23909
Team Talme
YL
Combo
2575
(1:54:22)
1:54:26
83
»
Matti Kaija
19746
Klaukkala
YL
2848
(1:53:40)
1:54:31
84
»
Joni Rintala
27900
Tampere
YL
2080
(1:54:41)
1:54:58
85
»
Jani Liski
28480
Vantaa
YL
2779
(1:54:15)
1:55:07
86
»
Sami Rulja
27901
Hämeenlinna
YL
2081
(1:54:56)
1:55:11
87
»
Toomas Veijola
10295
Forssa
YL
3033
(1:53:56)
1:55:14
88
»
Petteri Tuura
11870
Pori
YL
2099
(1:54:04)
1:55:17
89
»
Jukka Keski-Valkama
28518
Saiturinmatkojen kuntoklubi, tavissarja
YL
2849
(1:54:35)
1:55:26
90
»
Tuomas Pirttijärvi
28329
Nokia
YL
2595
(1:54:48)
1:55:27
91
»
Jorma Ikäheimo
28233
Helsinki triathlon
YL
Combo
2564
(1:54:49)
1:55:31
92
»
Aku Laakso
27886
Forssa
YL
2043
(1:55:38)
1:55:47
93
»
Benjamin Heutte
28516
Vantaa
YL
2846
(1:54:57)
1:55:48
94
»
Arto Matilainen
27890
Fun Run Salo
YL
2054
(1:55:21)
1:56:12
95
»
Esa Ryöppy
28482
Kanta-Hämeen pelastuslaitos
YL
2782
(1:55:48)
1:56:24
96
»
Hannu-Pekka Leinonen
17845
Parma Oy
YL
2911
(1:56:16)
1:56:44
97
»
Mikko Niittymäki
27895
Hämeenlinna
YL
2063
(1:56:38)
1:56:53
98
»
Tapani Smått
28591
Pori
YL
2924
(1:56:04)
1:56:56
99
»
Panu Tavisalo
28483
Hämeenlinna
YL
2784
(1:57:01)
1:57:15
100
»
Mikko Kimari
25356
Sancium Oy
YL
2666
(1:57:11)
1:57:32
101
»
Gavin Stewart
22858
Lempäälä
YL
2091
(1:57:33)
1:57:33
102
»
Mika Sajantila
25177
Läyliäinen
YL
3115
(1:57:31)
1:57:50
103
»
Janne Timisjärvi
28345
Sancium
YL
2637
(1:57:36)
1:57:57
104
»
Toni Pekka
27898
Helsinki
YL
2070
(1:57:15)
1:58:07
105
»
Markus Pulkkinen
25237
HSU
YL
2075
(1:57:56)
1:58:13
106
»
Tapani Simola
23168
Linux
YL
2089
(1:57:15)
1:58:17
107
»
Rauno Junttila
24759
Ilveskoti
YL
2028
(1:57:44)
1:58:36
108
»
Jarkko Lampinen
25362
Osuuskauppa Hämeenmaa
YL
2048
(1:58:34)
1:58:50
109
»
Tomi Nyman
18964
Nokia
YL
2065
(1:58:50)
1:59:17
110
»
Lauri Puintila
17312
Vantaa
YL
2074
(1:59:23)
1:59:23
111
»
Janne Kankaanpää
27881
Espoo
YL
2034
(1:59:18)
1:59:29
112
»
Ville Turunen
24846
Helsinki
YL
2098
(1:58:46)
1:59:37
113
»
Julien Petit
27899
Espoo
YL
2072
(1:59:29)
1:59:49
114
»
Jarkko Naulanen
28724
Hämeenlinna
YL
3061
(1:59:40)
1:59:50
115
»
Sami Tammi
25248
LUP
YL
2094
(1:59:31)
2:00:01
116
»
Mika Lähdeniemi
27887
Osuuskauppa Hämeenmaa
YL
2046
(2:00:03)
2:00:21
117
»
Ville Pakkanen
24914
Lahti
YL
2069
(2:00:14)
2:00:43
118
»
Mikko Komi
10283
Lounea Oy
YL
3028
(2:01:17)
2:01:29
119
»
Jukka Jylhänkangas
11195
Tampere
YL
2029
(2:01:53)
2:02:15
120
»
Juha-pekka Hämäläinen
20793
Sako Oy
YL
2014
(2:01:44)
2:02:32
121
»
Jussi Järventö
10991
Mitron
YL
2026
(2:02:33)
2:02:53
122
»
Juska Matikainen
16525
Paksut Pojat
YL
2053
(2:02:17)
2:02:56
123
»
Tero Aalto
28232
Lieto
YL
Combo
2562
(2:02:38)
2:03:12
124
»
Vesa Lundström
10055
Forssan Metallityöt Oy
YL
2592
(2:02:54)
2:03:15
125
»
Matti Pokkinen
28643
Tampere
YL
Combo
2957
(2:02:56)
2:03:48
126
»
Tuomo Haaksi
23387
Forssa
YL
2663
(2:03:29)
2:04:04
127
»
Mikko Laitinen
19566
Team Armantti
YL
3008
(2:04:34)
2:05:04
128
»
Toni Enqvist
25339
Lahti
YL
2011
(2:05:00)
2:05:13
129
»
Jani Kujala
24064
Tampere
YL
2042
(2:04:30)
2:05:23
130
»
Aaro Paunonen
28765
Juoksija-lehti
YL
3021
(2:04:56)
2:05:27
131
»
Joni Lauronen
28535
Uusimaa
YL
2857
(2:04:37)
2:05:31
132
»
Tuomas Sandberg
28344
Mäntsälä
YL
2636
(2:05:20)
2:06:23
133
»
Juha Sinkko
27905
Hämeenlinna
YL
2090
(2:06:04)
2:06:45
134
»
Ville Matikainen
28235
Tunkki pitoon
YL
Combo
2570
(2:06:42)
2:07:31
135
»
Jose Mattila
28274
Forssan Salama
YL
3035
(2:07:08)
2:07:48
136
»
Niko Kannisto
26014
Tampere
YL
2882
(2:07:19)
2:07:51
137
»
Sami Sulkko
25222
Forssa
YL
3032
(2:08:13)
2:08:20
138
»
Markus Hiedanniemi
28501
Kerava
YL
2815
(2:07:54)
2:08:48
139
»
Antti Savolainen
27903
Espoo
YL
2087
(2:08:53)
2:09:16
140
»
Kari-Pekka Suvanto
27906
Vantaa
YL
2093
(2:08:43)
2:09:27
141
»
Matti Pippola
8772
TuUL Triathlon
YL
Combo
2774
(2:09:53)
2:10:00
142
»
Matteo Imperato
27877
Helsinki
YL
2022
(2:10:16)
2:10:51
143
»
Lauri Jalli
23906
Kirkkonummi
YL
Combo
2565
(2:11:01)
2:11:05
144
»
Matti Yli-Sarja
27908
Tammela
YL
2104
(2:11:06)
2:11:14
145
»
Tuomas Paananen
27897
Turku
YL
2068
(2:11:02)
2:11:53
146
»
Kurt Bussman
24906
FC Saunahaka
YL
2009
(2:12:04)
2:12:36
147
»
Arto Lamminen
25891
Turku
YL
Combo
2567
(2:12:01)
2:12:36
148
»
Kalevi Tuomola
11003
Siikainen
YL
2758
(2:11:55)
2:12:47
149
»
Petri Pohjolainen
25145
Tampere
YL
2978
(2:12:27)
2:13:17
150
»
Jari Turkulainen
28371
VANTAA
YL
2675
(2:13:38)
2:14:24
151
»
Atte Mustalahti
27892
Lahden Kalaveikot
YL
2059
(2:14:14)
2:14:29
152
»
Vesa-Pekka Valtonen
28372
Team Kolmoisatleetit
YL
2676
(2:14:18)
2:14:39
153
»
Risto Lehtonen
28502
Lounea Oy
YL
2816
(2:13:53)
2:14:48
154
»
Juha Miettinen
26157
Raisio
YL
2057
(2:14:46)
2:15:16
155
»
Tomi Kiiski
25355
Janakkala
YL
2036
(2:15:46)
2:16:02
156
»
Timo Kiviranta
27883
Walttia Oy
YL
2037
(2:16:28)
2:16:51
157
»
Marko Ryhtä
27902
Somero
YL
2083
(2:16:50)
2:17:17
158
»
Jouni Rahkola
28370
Walttia Oy
YL
2673
(2:16:56)
2:17:19
159
»
Jussi Jalonen
27879
Turku
YL
2025
(2:17:29)
2:18:00
160
»
Timo Berggren
21806
Forssa
YL
2953
(2:17:10)
2:18:01
161
»
Timo Piiroinen
24858
DA-Design Oy
YL
2850
(2:17:38)
2:18:43
162
»
Ville Maunuksela
28623
Hyvinkää
YL
2942
(2:17:58)
2:18:48
163
»
Jukka Saari
25242
Lohjan Palohenkilöstö
YL
2084
(2:18:01)
2:19:00
164
»
Ossi Aaltonen
17281
Lehtovirta & Co Oy
YL
2868
(2:19:08)
2:19:17
165
»
Kim Knaapila
27884
Järvenpää
YL
2038
(2:18:43)
2:19:24
166
»
Jorma Jääskeläinen
27878
Helsinki
YL
2023
(2:20:14)
2:20:38
167
»
Jaakko Saarinen
22093
Danske Finance
YL
2085
(2:20:24)
2:20:52
168
»
Jouni Köngäs
28564
Köngäs
YL
2883
(2:20:04)
2:21:05
169
»
Pekka Lottonen
28651
Salo
YL
2961
(2:21:36)
2:22:18
170
»
Tomi Koivula
27885
Sons of Sopukka
YL
2039
(2:21:38)
2:22:34
171
»
Sami Järvinen
28517
Matkun vpk
YL
2847
(2:22:35)
2:23:35
172
»
Erkki Tuominen
9870
Turku
YL
2975
(2:22:56)
2:23:48
173
»
Niko Junnila
10024
Minkiönkylän Mahti
YL
3050
(2:22:56)
2:23:48
174
»
Petri Lintula
17654
Kalevankangas 1918
YL
Combo
2569
(2:22:56)
2:24:13
175
»
Peter Hakala
19064
Jokioinen
YL
Combo
2563
(2:25:17)
2:25:48
176
»
Francesco Massel
27889
Ei
YL
2052
(2:26:23)
2:26:35
177
»
Hannu Eerikäinen
25338
Seinäjoki
YL
3078
(2:26:19)
2:27:02
178
»
Matti Franssi
28500
FläktWoods Oy
YL
2814
(2:26:46)
2:27:47
179
»
Tero Liljeblad
27855
Riihimäki
YL
3039
(2:27:46)
2:28:47
180
»
Mika Puolakanaho
25402
Vantaa
YL
2076
(2:27:53)
2:28:56
181
»
Timi Niekka
27893
Forssa
YL
2060
(2:29:04)
2:29:16
182
»
Mikko Ojala
28511
KIRKKONUMMI
YL
2827
(2:30:11)
2:30:47
183
»
Joni Urholin
11005
Tammela
YL
2100
(2:30:17)
2:31:11
184
»
Markus Ruohomaa
28449
Sastamala
YL
2757
(2:34:24)
2:34:57
185
»
Nikolai Hakala
27874
Tampereen Pyrinto
YL
2012
(2:35:13)
2:35:54
186
»
Tage Lemström
18715
IP-08
YL
Combo
2568
(2:37:52)
2:38:41
187
»
Jussi Kolehmainen
28447
Saiturinmatkojen kuntoklubi, Johtajasarja.
YL
2755
(2:38:30)
2:39:25
188
»
Johannes Rämö
15562
Tammela
YL
2078
(2:48:47)
2:49:25
189
»
Mikko Lehtinen
28565
Lepsämä
YL
2884
(2:49:13)
2:50:04