Svenska
English
Français
Suomi
Tuloksia Waterford Hospice 5 Mile 2015
Tuloksia
5mile
Tuloslista on bruttotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä
Displaying
all 194
tuloksia
Pl.
Nimi
Syntymävuosi
Seura/Kaupunki/Maa
Kat.
#
Netto
Brutto
1
»
FRANK QUINLAN
Waterford AC
M
185
(27:13)
27:13
2
»
IAIN O BYRNE
Waterford AC
M
135
(27:37)
27:38
3
»
EOIN LYONS
Focus On Fitness
M
202
(27:46)
27:46
4
»
LOUIS O CARROLL
Ferrybank AC
M
109
(29:35)
29:35
5
»
EMMET KELLY
Waterford Tri Club
M
144
(30:14)
30:34
6
»
BRIAN CUDDIHY
Waterford AC
M
173
(30:38)
30:38
7
»
RAY HAHESY
West Waterford
M
174
(30:38)
30:41
8
»
MARK GATER
M
167
(31:51)
31:55
9
»
PETER KELLY
Waterford Huffers & Puffers
M
171
(32:03)
32:05
10
»
KATE NOLAN
Focus On Fitness
F
124
(32:18)
32:18
11
»
SHANE MOLLOY
M
219
(32:24)
32:29
12
»
WILLIAM QUINLAN
Saturday Rd Runners
M
170
(32:41)
32:42
13
»
BRIAN JACOB
Focus On Fitness
M
122
(32:56)
32:57
14
»
GEORGE O GRADY
M
115
(33:19)
33:19
15
»
JAMES GRANT
M
18
(33:22)
33:30
16
»
THOMAS BURNS
Waterford AC
M
117
(33:49)
33:51
17
»
PETER CUNNINGHAM
M
118
(33:56)
33:58
18
»
JOHN BYRNE
M
196
(34:00)
34:02
19
»
ADAM POWER
Ferrybank AC
M
184
(34:03)
34:03
20
»
MICHAEL COLEMAN
Ferrybank AC
M
91
(34:01)
34:04
21
»
STEPHANIE JOHNSON
F
100
(34:07)
34:07
22
»
ED BATTY
Waterford AC
M
198
(34:07)
34:10
23
»
DAVID MURPHY
M
84
(34:11)
34:11
24
»
JOHN PAUL WILLIAMSON
Waterford tri
M
55
(34:21)
34:23
25
»
PAUDIE SLATTERY
M
142
(34:22)
34:28
26
»
SIOBHAN KENNEDY
Focus On Fitness
F
166
(34:29)
34:32
27
»
CRAIG O BRIEN
Ferrybank AC
M
180
(34:33)
34:34
28
»
GARY WHELAN
Waterford AC
M
137
(34:35)
34:38
29
»
LIAM POWER
Ferrybank AC
M
183
(34:37)
34:39
30
»
ORLA QUEALLY
F
150
(34:38)
34:39
31
»
RAY O MAHONY
Waterford AC
M
123
(34:45)
34:49
32
»
NIAMH CASEY
Ferrybank AC
F
149
(35:31)
35:32
33
»
ANTHONY IRWIN
M
21
(35:44)
35:56
34
»
JOHN LACY
M
153
(36:17)
36:23
35
»
IAN HAYES
M
163
(36:20)
36:28
36
»
CATRIONA GOUGH
F
197
(36:32)
36:32
37
»
EMILY GOFF
Ferrybank AC
F
151
(36:32)
36:33
38
»
NIALL TUOHY
F
136
(36:33)
36:34
39
»
TREVOR MURPHY
Saturday Rd Runners
M
211
(36:43)
36:47
40
»
CATHERINE GRANT
Balance Fitness
F
74
(36:39)
36:51
41
»
SEAMIE O MAHOHY
Waterford AC
M
179
(37:11)
37:16
42
»
JAMES MACKEY
M
29
(37:35)
37:50
43
»
MICHAEL DUFFIN
Waterford AC
M
181
(37:44)
37:50
44
»
TONY KEOGH
Ferrybank Road Runners
M
139
(37:38)
37:52
45
»
CIARA MCSWEENEY
Waterford Tri Club
F
176
(38:06)
38:09
46
»
MARTIN FLYNN
Waterford AC
M
208
(38:07)
38:10
47
»
VALERIE O CALLAGHAN
St.Senans
F
130
(38:13)
38:27
48
»
CAOIMHE NIBLOCK
Ferrybank AC
F
187
(38:28)
38:29
49
»
CATHAL LOWE
M
89
(38:29)
38:30
50
»
DARREN FOLEY
M
15
(38:29)
38:34
51
»
CATHERINE MOLLOY
F
218
(38:38)
38:42
52
»
JOANNE QUINN
F
60
(38:45)
39:11
53
»
COLM DUNNE
M
10
(38:48)
39:14
54
»
BRIAN HEARNE
M
110
(39:09)
39:26
55
»
JOHN TIERNEY
Waterford AC
M
125
(39:18)
39:28
56
»
BRIAN JACKMAN
M
126
(39:18)
39:28
57
»
LISA FITZGERALD
F
192
(39:20)
39:30
58
»
MAIREAD MURPHY
F
132
(39:21)
39:34
59
»
MICHAEL MCCARTHY
M
145
(39:37)
39:40
60
»
DAVID COONEY
Waterford Huffers & Puffers
M
94
(39:46)
39:51
61
»
JOHN PAUL CARTER
M
194
(39:50)
39:54
62
»
DAMIEN MC DONALD
M
31
(40:04)
40:11
63
»
BARRY KAVANAGH
M
22
(40:30)
40:38
64
»
HELEN MCMAHON
F
215
(40:27)
40:40
65
»
JO ROCKETT
St.Senans
F
193
(40:29)
40:42
66
»
JASON PHELAN
M
41
(40:27)
40:42
67
»
MICK POWER
M
159
(40:41)
40:55
68
»
AISLING O BRIEN
F
85
(40:50)
40:56
69
»
NIALL TROY
M
114
(40:39)
41:02
70
»
RUTH HENNOBRY
Waterford Huffers & Puffers
F
212
(40:55)
41:03
71
»
CHRIS TROY
Raheny Shamrocks
M
50
(41:01)
41:04
72
»
NICKY JACOB
M
190
(40:57)
41:06
73
»
SIOBHAN HEYLIN
Waterford AC
F
143
(41:00)
41:07
74
»
HELEN COLEMAN
Waterford AC
F
92
(41:12)
41:16
75
»
JASON CASEY
M
4
(41:11)
41:28
76
»
STEPHEN TONER
Ferry bank road runners
M
49
(41:18)
41:34
77
»
SUSAN HAYES
Waterford AC
F
161
(41:33)
41:42
78
»
SHARON MOORE
F
116
(41:30)
41:45
79
»
PAUL CONNOLLY
Waterford Huffers & Puffers
M
138
(41:36)
41:47
80
»
PASCHAL PROCTOR
West Waterford
M
156
(41:29)
41:48
81
»
JOHN QUINN
M
59
(41:29)
41:54
82
»
CHLOE BYRNE
Spirit Running Club
F
168
(41:43)
41:56
83
»
Jälki-ilmoittautuminen
214
(41:51)
41:56
84
»
MARY POWER
F
148
(41:48)
41:57
85
»
ANGELA GAFFNEY
West Waterford
F
154
(41:40)
41:59
86
»
CATHY CRONIN
Waterford AC
F
99
(41:53)
42:08
87
»
FERGAL STEENSON
M
48
(42:08)
42:12
88
»
ANN MASSEY
West Waterford
F
155
(42:00)
42:19
89
»
DEIRDRE CHAPMAN
F
162
(42:22)
42:26
90
»
SEAMUS COOPER
Ferrybank AC
M
90
(42:24)
42:27
91
»
MARK MURPHY
M
35
(42:23)
42:33
92
»
SHAUNA COMMIE
F
67
(42:09)
42:34
92
»
WAYNE ROBINSON
M
66
(42:10)
42:34
94
»
LUKE FERGUSON
M
80
(42:13)
42:35
95
»
ALAN SHANAHAN
M
46
(42:31)
42:37
96
»
MAEVE POWER
Sportif Waterford CC
F
43
(42:22)
42:37
97
»
ALAN CASSIDY
Waterford Tri Club
119
(42:31)
42:46
98
»
KATHLEEN KENNEDY
Waterford AC
F
88
(42:47)
43:00
99
»
TONY KENNEDY
M
24
(42:52)
43:10
100
»
ELIZABETH O'HALLORAN
F
39
(43:07)
43:27
101
»
TONY BYRNE
M
152
(43:17)
43:33
102
»
JOHN MCKNIGHT
Biscuit Club
M
107
(43:44)
43:47
103
»
DAVID NIBLOCK
Ferrybank AC
M
188
(43:52)
43:54
104
»
PAULA KAVANAGH
Waterford AC
F
147
(43:49)
43:59
105
»
TINA CONNOLLY
F
101
(43:49)
44:01
106
»
TREASA POWER
individual
F
45
(43:59)
44:04
107
»
TOMAS SULLIVAN
M
81
(43:51)
44:12
107
»
PATSY foskin
St.Senans
M
129
(43:59)
44:12
109
»
MARTIN ROBINSON
M
68
(43:56)
44:20
110
»
EIMEAR PHELAN
F
146
(44:16)
44:33
111
»
Ann Marie CUMMINS
F
103
(44:33)
44:38
112
»
TRISH FIELD
F
102
(44:33)
44:39
113
»
KATIE JACOB
Focus On Fitness
F
121
(44:35)
44:40
114
»
ADRIENNE SINNOTT
Tramore Athletic Club
F
47
(44:25)
44:46
115
»
HOWARD LEA
Tac
M
26
(44:25)
44:47
116
»
DEIRDRE HALLIGAN
F
106
(44:34)
44:50
117
»
SUZANNE GOUGH
Ferrybank Road Runners
F
120
(44:38)
44:54
118
»
BARRY PHELAN
M
213
(44:45)
45:08
119
»
ROISIN CUSSEN
F
8
(44:53)
45:10
120
»
SINEAD MACCANN
F
28
(44:51)
45:11
121
»
GAVIN TIERNEY
Waterford Huffers & Puffers
M
140
(45:01)
45:11
122
»
MARGUERITE CASEY
F
5
(44:52)
45:12
123
»
DAVID FITPATRICK
M
160
(45:06)
45:19
124
»
EMMA MARKS
F
69
(45:24)
45:33
125
»
CATHERINE VEREKER
F
87
(45:30)
45:38
125
»
GILLIAN KAVANAGH
F
133
(45:26)
45:38
127
»
PAUL CROWE
Ferrybank Road Runners
M
70
(45:31)
45:39
128
»
MONICA POWER
individual
F
44
(45:53)
46:00
129
»
ANN MARIE AYLWARD
Right4u fitness club piltown
F
2
(46:07)
46:14
130
»
MICK REID
M
93
(45:46)
46:15
131
»
JEAN MURPHY
F
34
(46:48)
47:02
132
»
ANNA DUFFIN
Waterford AC
F
182
(46:49)
47:03
133
»
Jälki-ilmoittautuminen
131
(47:22)
47:28
134
»
NATALIE WHITE
F
54
(47:29)
47:51
135
»
DAVID WHITE
Carrick-on-Suir Triathlon Club
M
53
(47:29)
47:52
136
»
AINE MAHER
F
30
(47:55)
48:07
137
»
JUSTIN CAFFREY
M
189
(48:16)
48:32
138
»
PETER KAVANAGH
M
23
(48:32)
48:39
139
»
STEPHANIE O KEEFFE
F
134
(50:08)
50:08
140
»
ROSA EIVERS
F
209
(49:50)
50:12
141
»
AMANDA FREEMAN GATER
F
86
(50:13)
50:21
142
»
BRENDA MULLALLY
Balance Fitness
F
82
(50:13)
50:22
143
»
MARY WHELAN
F
52
(50:14)
50:24
144
»
LOUISE GALVIN
F
17
(50:14)
50:25
145
»
FIONA WHELAN
Balance Fitness
F
165
(50:38)
50:48
146
»
MAIRE MARIGA
F
111
(50:47)
51:04
147
»
IVAN KIELY
M
72
(52:16)
52:34
148
»
CHLOE POWER
F
42
(52:30)
52:47
149
»
PATRICK KIELY
M
71
(53:49)
54:06
150
»
SHARON DOHERTY
F
9
(54:12)
54:19
151
»
DAVID MEAGHER
M
73
(54:11)
54:19
152
»
EVELYN CURRY
F
7
(54:21)
54:39
153
»
GERALDINE PIERLE
F
158
(55:56)
56:11
154
»
CONOR MCBRIAN
M
95
(57:43)
57:56
155
»
SHARON MCBRINN
F
96
(57:56)
58:12
156
»
AGNIESZKA ZAK
F
164
(58:34)
58:59
157
»
BRIAN MCGEE
M
32
(58:57)
59:17
158
»
EOIN MCGEE
M
33
(59:00)
59:19
159
»
TRIONA MCCORMACK
M
56
(1:00:24)
1:00:32
160
»
RYAN LATTON
M
108
(1:02:34)
1:02:41
161
»
SABRINA FLEMING
F
11
(1:03:42)
1:04:07
162
»
HELEN LAWLOR
F
62
(1:04:00)
1:04:21
163
»
DAMIEN MALLOY
Portlaoise AC
M
63
(1:04:01)
1:04:23
164
»
MICHAEL CLARKE
M
201
(1:04:02)
1:04:23
165
»
MARIE O SULLIVAN
F
79
(1:06:17)
1:06:44
166
»
PAUL WHITE
M
200
(1:08:37)
1:08:49
167
»
CAROLINE DWYER
F
199
(1:08:37)
1:08:49
168
»
Maria SKEHAN
F
207
(1:08:58)
1:09:31
169
»
SONJA WALSH
F
51
(1:10:05)
1:10:20
170
»
VICKI O'BRIEN
F
38
(1:10:06)
1:10:20
171
»
BREDA MORAN
F
169
(1:10:41)
1:11:04
172
»
JOHN COLLINS
M
172
(1:10:38)
1:11:05
173
»
JOSH MOORE
M
195
(1:12:51)
1:13:03
174
»
CLIONA POWER
Comeragh Cycling Club
F
128
(1:12:51)
1:13:09
175
»
PETER GALVIN
Biscuit Club
M
65
(1:13:04)
1:13:14
176
»
HELEN ROCHE
F
186
(1:13:02)
1:13:15
177
»
PER MELO
M
113
(1:14:36)
1:14:53
178
»
CONOR MELO
M
112
(1:14:39)
1:14:55
179
»
MARY KNOX
F
25
(1:14:33)
1:15:01
180
»
BERNIE FLYNN
F
12
(1:14:36)
1:15:03
181
»
JAMES LANIGAN
M
61
(1:14:51)
1:15:16
182
»
TINA GLEESON
F
78
(1:14:54)
1:15:23
183
»
HELEN JACKMAN
F
76
(1:14:55)
1:15:25
184
»
ROSEMARY TOBIN
F
97
(1:15:09)
1:15:37
185
»
ANNE MARIE O'REILLY
F
40
(1:16:44)
1:17:12
186
»
MARTINA MURPHY
F
216
(1:17:05)
1:17:19
187
»
JOAN ?
F
157
(1:17:08)
1:17:20
188
»
NICK DONNELLY
M
220
(1:17:29)
1:17:53
189
»
BERNIE FARRELL
F
221
(1:17:32)
1:17:57
190
»
Jälki-ilmoittautuminen
177
(1:19:55)
1:20:13
191
»
SHARON HENNESSY
F
20
(1:24:05)
1:24:05
192
»
DEIRDE TYNAN
F
191
(1:23:43)
1:24:08
193
»
MARIE SPRIGGS CAMPION
F
178
(1:23:41)
1:24:09
194
»
Jälki-ilmoittautuminen
83
(96:02:31)
96:03:11