Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Premiärmilen 2008
Resultat
Herrar motion
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
606
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Nicolas Place
80
Stockholm
5810
(37:01)
37:09
2
»
Patrik Eklund
82
Handelsbankens IF
5516
(37:40)
37:40
3
»
Romain Barres
76
Stockholm
5809
(38:31)
38:42
4
»
Janne Westberg
69
Jogg.se
5001
(38:54)
38:55
5
»
Henrik Frondell
72
Trångsund
5765
(38:47)
38:57
6
»
Mattias Oskarsson
77
Stockholm
5464
(39:00)
39:05
7
»
Henrik Saarikoski
85
Hallstahammar
5536
(39:11)
39:13
8
»
Anders Furuskär
70
Ericsson
5246
(39:14)
39:17
9
»
Jens Söder
74
Vendelsö
5303
(39:21)
39:22
10
»
Daniel Karlsson
77
Mannheimer Swartling Adv.
5825
(39:21)
39:24
11
»
Magnus Olsson
74
Bollnäs FIK
5503
(39:43)
39:43
12
»
Olle Nyman
.
Team Stockholm Marathon
5390
(39:38)
39:47
13
»
Joakim Gustafsson
68
Gimo
5103
(39:40)
39:52
14
»
Alexander Hanning
84
Tullinge
5244
(39:46)
39:56
15
»
Tom Svensson
68
Hammarby IF OF
5664
(39:58)
40:01
16
»
Robin Hansson
85
Sala
5510
(40:07)
40:10
17
»
Anders Pettersson
67
Axa SC
5780
(40:21)
40:23
18
»
Göran Karnfält
58
Stockholm Hash House Harriers
5630
(40:44)
40:47
19
»
Mats Blomqvist
72
Stockholm
5101
(40:50)
40:50
20
»
Marco Giertz
77
Stockholm Guide & Cruise Services
5807
(40:51)
40:59
21
»
Håkon Breistrand
79
Team Stockholm Marathon
5445
(41:07)
41:07
22
»
Jan Hanell
73
Tumba
5167
(41:04)
41:09
23
»
Jonas Cederquist
63
Torsviks IF
5741
(41:09)
41:12
24
»
Johan Persson
68
Haninge
5084
(41:11)
41:14
25
»
Martin Sköld
70
Team Stockholm Marathon
5407
(41:07)
41:14
26
»
David Nykvist
76
Solna
5254
(41:14)
41:15
27
»
Johan Söderblom
81
Vegan Runners IK
5148
(41:13)
41:16
28
»
Karl Franklin
81
Svenska Landslaget
5730
(41:20)
41:20
29
»
Tony Hedström
68
stockholm
5640
(41:25)
41:30
30
»
Benny Nordlander
59
Tynderö IK
5142
(41:40)
41:40
31
»
Rikard Lundberg
72
Uppsala
5716
(41:38)
41:45
32
»
Ragnar Piskator
63
Tumba
5558
(41:42)
41:46
33
»
Jens Lager
79
Team Stockholm Marathon
128
(41:39)
41:48
34
»
Johan Liljestrand
85
xvision.se
5170
(41:38)
41:50
35
»
Jakob Viktorsson
81
Fashion Tale Magazine
5750
(41:51)
41:51
36
»
David Larsson
80
Bergs IK/Hoverberg
5785
(41:41)
41:53
37
»
Tobias Vikström
76
Vällingby
5211
(41:49)
41:54
38
»
Karl Rönnby
91
Södertälje IF
5641
(41:52)
41:56
39
»
Håkan Andersson
69
SPIK
5721
(41:47)
41:58
40
»
Bo Wessel
51
Team Skavsåret IF
5633
(41:58)
41:58
41
»
Thommy Larsson
51
Ingarö
5532
(41:59)
41:59
42
»
Niko Tapanila
64
Uppsala
5658
(41:58)
42:02
43
»
Jim Nilsson
67
Vällingby
5817
(42:08)
42:09
44
»
Magnus Runnbeck
64
Spånga
5804
(41:59)
42:09
45
»
Daniel Svegmar
83
Enköping
5238
(41:58)
42:09
46
»
Andreas Wikingsson
75
Sundbybergs IK
5649
(42:04)
42:16
47
»
Andreas Ericson
77
Östermalm
5173
(42:17)
42:17
48
»
Johnny Friman
62
IK Fyris Triathlon
5475
(42:09)
42:22
49
»
Johan Hansson
63
Försvarsmakten HKV
5662
(42:20)
42:23
50
»
Anders Edström
85
Hallstahammar
5486
(42:23)
42:25
51
»
Roger Sundin
66
Leksand
5268
(42:16)
42:25
52
»
Patrick Sjöö
69
Öbacka LK
5771
(41:48)
42:27
53
»
Love Centerwall
76
Team Stockholm Marathon
5329
(42:15)
42:39
54
»
Jonas Ahlgren
76
Arnö IF
5202
(42:41)
42:42
55
»
Aram Baryamo
63
Team Stockholm Marathon
71
(42:44)
42:44
56
»
Magnus Berglund
88
Ärla IF
5783
(42:31)
42:45
56
»
Christian Pedersen
79
Team Eqwin
5647
(42:35)
42:45
58
»
Henrik Larsson
68
TT Tigers
5546
(42:56)
42:59
59
»
Daniel Svensson
68
AP Fastigheter
5284
(42:41)
43:00
60
»
Kalle Andreasson
81
Team Stockholm Marathon
5316
(42:40)
43:04
61
»
Anders Elfgren
65
Segeltorp
5531
(43:02)
43:06
62
»
Mats Liljegren
76
Team Skavsåret IF
5584
(43:07)
43:09
63
»
Lars Forsberg
76
Team Stockholm Marathon
5337
(43:09)
43:10
64
»
Daniel Eklund
74
Heby
5339
(43:02)
43:12
65
»
Michael Andersson
82
Lowe Brindfors
5269
(43:02)
43:19
66
»
Jonas Reybekiel Trostek
77
Saltsjö-Boo
5032
(43:10)
43:20
67
»
Tomas Lilja
75
Tyresö
5776
(43:24)
43:24
68
»
David Lagerberg
79
Upplands Väsby
5586
(43:05)
43:25
69
»
Peter Detteri
73
OMX Nasdaq
5837
(43:03)
43:26
70
»
Nicolas Ekman
77
IF SKV Stockholm
5553
(42:51)
43:27
71
»
Simon Frohm
89
Boo IF
8221
(43:25)
43:27
72
»
Patrik Åhlén
71
Team Stockholm Marathon
5426
(43:27)
43:28
73
»
Morgan Skogh
57
Länsförsäkringar
5525
(43:24)
43:29
74
»
Ken Hakata
73
Stockholm
5628
(43:25)
43:36
75
»
Per Altestad
58
Postens IF Södertälje
5836
(43:40)
43:40
76
»
Fredrik Westerdahl
79
Hässelby
5648
(43:39)
43:40
77
»
Ludvig Hellspong
74
Bromma
5805
(43:28)
43:47
78
»
Stefan Schwartz
70
Tyresö
5587
(43:27)
43:49
79
»
Andreas Selenwall
79
Selenwall Runners
5195
(43:38)
43:50
80
»
Stefan Fors
87
Uppsala
5758
(43:07)
43:51
81
»
Sebastian Pokorny
86
Uppsala
5045
(43:31)
43:52
82
»
Tommy Karlsson
68
Enskede
5746
(43:44)
43:55
83
»
David Böregård
81
OK Gläntan
5481
(43:41)
43:57
84
»
Tobias Röstlund
70
Huddinge
5623
(43:46)
44:02
85
»
Pontus Aspenström
61
Uppsala
5727
(44:00)
44:03
86
»
Niklas Briselius
77
Stockholm
5116
(43:44)
44:05
86
»
Krister Fjägers
68
Sundbyberg
5718
(44:04)
44:05
88
»
Karl Hörnell
70
Uppsala
5634
(43:37)
44:07
89
»
Per Svalkvist
75
Team Stockholm Marathon
5411
(44:13)
44:13
90
»
Steffen Weckner
53
Uppsala LK
5657
(44:15)
44:15
91
»
Peter Kolmskog
83
Sundbybergs IK
5194
(44:02)
44:20
92
»
Jörgen Larsson
60
Team Stockholm Marathon
5366
(43:48)
44:21
93
»
Stefan Edlund
64
Bromma
5519
(44:22)
44:24
94
»
Egil Bråthe
50
Team Stockholm Marathon
5326
(44:26)
44:27
95
»
Ronny Andersson
71
Stockholm
5196
(44:15)
44:27
96
»
Erik Schenkel
82
Team Stockholm Marathon
166
(44:25)
44:28
97
»
Joakim Petersson
62
Sollentuna
5616
(44:24)
44:30
98
»
Michael Manske
67
Bålsta
5499
(44:28)
44:31
99
»
Fredrik Norkvist
77
Märsta
5054
(44:13)
44:34
100
»
Niklas Magander
70
AcobiaFLUX
5088
(44:21)
44:35
101
»
Petter Björkebäck
80
Team Stockholm Marathon
5323
(44:30)
44:36
102
»
Mats Holmgren
60
Team Stockholm Marathon
5347
(44:10)
44:36
103
»
Karl Persson
76
Solna
5555
(44:33)
44:37
104
»
Kim Johansson
72
Södertälje
5655
(44:23)
44:38
105
»
Becki Chanyalew
67
Taxi Stockholm
13
(44:29)
44:39
106
»
Fredrik Edström
83
Uppsala
5789
(44:39)
44:39
107
»
Anders Jeppsson
69
Dynamo Täby
5757
(44:39)
44:40
108
»
Per Lundvall
77
Handen
5288
(44:17)
44:41
109
»
Dennis Lodin
83
Kvarnbergsplan
5432
(44:23)
44:42
110
»
Daniel Johnsson
74
Team Stockholm Marathon
5355
(44:32)
44:44
111
»
Peter Järdlöf
83
Norra Roslagen Elit
5605
(44:10)
44:46
112
»
Erik Ellqvist
65
OMX
5678
(44:41)
44:51
113
»
Fredrik Claesson
72
Katrineholms AIK
5687
(44:41)
44:54
114
»
Ola Svedin
68
Danderyd
5155
(44:37)
44:54
115
»
Robin Karlsson
89
IF Åland
5830
(44:28)
44:55
116
»
Ulf Wallander
65
Saltsjö-Boo
5579
(44:23)
44:55
117
»
Jan-Eric Jansson
65
Lidingö
5631
(44:36)
44:56
118
»
Åge Lundström
70
RealRunners
5018
(44:25)
44:58
119
»
Håkan Westerblad
56
Nacka
5201
(44:33)
44:58
120
»
Frank Flügel
56
Team Stockholm Marathon
5336
(44:52)
44:59
121
»
Mats Jansson
69
Bjerking
5095
(44:51)
45:01
122
»
Joakim Jöhncke
70
Real Runners
5717
(44:31)
45:03
123
»
Patrik Thiis
70
Team Stockholm Marathon
5704
(44:30)
45:03
124
»
Jan Buchtele
71
Solna
5679
(44:45)
45:03
125
»
Johan Gustafson
68
Stockholmspolisens IF
5673
(44:59)
45:06
126
»
Peter Långström
72
Täby
5081
(45:04)
45:08
127
»
Simon Carroll
66
Stockholm
5003
(44:57)
45:10
128
»
Stefan Lodestad
74
Älvsjö
5610
(44:53)
45:11
129
»
George Farrants
57
Team Stockholm Marathon
5334
(44:22)
45:15
130
»
Thomas Söderstedt
83
GE Capital Solutions
5506
(45:05)
45:16
131
»
Ulf Lundin
66
Stockholm
5315
(45:09)
45:18
132
»
Håkan Andersson
73
Salem
5534
(44:48)
45:24
133
»
Mats Johansson
65
Stockholm
5042
(45:26)
45:28
134
»
Andreas Olsson
80
Stockholm
5306
(45:18)
45:28
135
»
Jonas Näsman
68
Stockholm
5068
(45:23)
45:29
136
»
Peter Nyström
63
Evitec Unify AB
5257
(45:10)
45:31
137
»
Leif Newman
60
Diakonia
5213
(45:19)
45:32
138
»
Erik Jesper Strandberg
62
EIK
5221
(45:19)
45:33
139
»
Patrik Burnäs
71
Solna
5609
(45:30)
45:34
140
»
Stephen Paul
73
Skottland
5463
(45:08)
45:38
141
»
Daniel Fornander
87
Grabsen IF
5151
(44:37)
45:39
142
»
Anders Lindstedt
55
Scania IF
5545
(44:43)
45:41
143
»
Jonas Wersch
78
Team Stockholm Marathon
5420
(45:40)
45:42
144
»
Stefan Landstedt
76
Arlanda-Märsta SK
5787
(45:28)
45:42
145
»
Björn Olander
78
Team Stockholm Marathon
5396
(45:01)
45:44
146
»
Peter Baggesen
76
Kalla Klara
5191
(44:58)
45:44
147
»
Olov Ahlberg
56
Team Stockholm Marathon
5312
(45:29)
45:45
148
»
Anders Göransson
54
Eksjö
5732
(45:07)
45:45
149
»
Jonas Eriksson
75
Eksjö
5120
(45:27)
45:46
150
»
Anders Moberg
71
Team Svanen
5752
(45:35)
45:47
151
»
Mats Widén
59
Solna
5744
(45:41)
45:48
152
»
Sebastian Aho
82
Hallstahammar
5797
(45:34)
45:49
153
»
Jonathan Stern-Nejman
79
Långholmstorps IF
5216
(45:20)
45:49
154
»
Lysén Magnus
71
Vallentuna
5252
(45:11)
45:50
155
»
Johan Pettersson
69
Västerås
5714
(44:57)
45:50
156
»
Peter Degerfeldt
69
BK Raketerna
5342
(45:23)
45:53
157
»
Per-Åke Friberg
63
G4S Springers
5749
(45:49)
45:53
158
»
Marcus Lundh
78
Stockholm
5702
(45:41)
45:54
159
»
Håkan Hedström
75
Scania IF
5625
(45:31)
45:54
160
»
Håkan Samuelsson
59
Uppsala
5666
(45:14)
45:55
161
»
Johan Cöster
79
Tyresö Hemtjänst
5435
(45:43)
45:58
162
»
Pär Svensson
68
Stockholm
5606
(45:57)
46:01
163
»
Östen Jansson
49
Uppsala
5075
(45:33)
46:03
164
»
Johnny Röberg
67
Solna
5549
(45:46)
46:04
164
»
Viktor Ledström
85
Sundsvall
5232
(45:01)
46:04
166
»
Håkan Alvgren
55
Hässelby
5249
(45:55)
46:05
167
»
Jonas Engman
64
Scania IF
5622
(45:08)
46:06
168
»
Jan Rosenström
60
Årsta
5547
(46:02)
46:06
169
»
Niklas Andersson
71
Älvsjö
5762
(45:45)
46:07
170
»
Joacim Ålebo
68
Västerås
5713
(45:15)
46:08
171
»
Ulf Persson
57
Stockholmsbörsen OMX
5834
(46:08)
46:15
172
»
Tommy Johansson
77
C2
5309
(45:50)
46:18
173
»
Stefan Svensson
70
Stockholm
5089
(46:00)
46:20
174
»
Stefan Hamrin
71
Ericsson
5615
(46:07)
46:21
175
»
Rasmus Adolfsson
83
Bollnäs FIK
5482
(46:20)
46:23
176
»
Jason Carter
75
Johanneshov
5297
(46:13)
46:24
177
»
Gösta af Klint
46
Lidingö
5235
(46:27)
46:27
178
»
Stefan Linder
68
Stockholms GK
5509
(46:16)
46:29
179
»
Peter Lindberg
59
LME IK
5760
(46:09)
46:30
180
»
Stefan Lundmark
73
Bowlorama Tigers
5456
(45:56)
46:31
181
»
Ronnie Ohlsson
70
Team Stockholm Marathon
5394
(46:20)
46:33
182
»
Andreas Bengtsson
72
Stockholm
5618
(45:51)
46:34
183
»
Pelle Egnell
72
Aurells Löp&Skytte
5793
(46:27)
46:36
184
»
Carl Olsmats
61
STFI-Packforsk
5739
(46:24)
46:37
185
»
Olaf Klostermann
71
Tyskland
5212
(46:04)
46:41
186
»
Daniel Salomonsson
75
Hakkas GoIF
5720
(46:24)
46:46
187
»
Peter Svanborg
64
Täby
5596
(46:26)
46:47
188
»
Tony Mankowitz
78
IK Makkabi
5226
(46:49)
46:49
189
»
Juha-Pekka Olli
65
Lappajärven Veikot
5550
(46:33)
46:51
190
»
Patrik Carlsson
80
Stockholm
5826
(46:38)
46:52
191
»
Karl-Henrik Karlsson
60
Team Stockholm Marathon
5360
(46:18)
46:55
192
»
Robert Bloom
67
Vasastan
5140
(46:43)
46:56
193
»
Mats G Johansson
70
Team 200
5192
(46:46)
46:56
194
»
David Brodén
80
Sköndal
5158
(46:48)
46:58
195
»
John Gunnarsson
68
Svenska Klasskort
5242
(46:31)
46:59
196
»
Hans Brage
63
FMV-sport
5748
(46:50)
47:00
197
»
Wolfram Trostek
52
Enskede
5033
(46:54)
47:04
197
»
Anders Gyhlenius
52
Ryssbergets IK
5851
(46:48)
47:04
199
»
Jens Karlsson
67
Speedster
5831
(46:56)
47:05
200
»
Björn Ekdahl
86
Team Stockholm Marathon
5332
(46:58)
47:08
200
»
Mikael Söderholm
60
Sibirien
5047
(46:18)
47:08
202
»
Lennart Klingenstierna
71
Vallentuna
5443
(46:30)
47:09
203
»
Per Granqvist
60
Svenska Spel
5554
(46:57)
47:10
204
»
Mikael Jacobs
70
Team Stockholm Marathon
5352
(46:37)
47:13
205
»
Arne Olsson
55
Ericsson
5565
(47:06)
47:15
205
»
Andreas Söderstedt
74
GE Capital Solutions
5818
(47:01)
47:15
207
»
Christer Naesenius
67
Team Stockholm Marathon
5384
(47:07)
47:16
208
»
Felix Rehnberg
77
ChokDee
5712
(46:45)
47:17
209
»
Björn Malmström
75
Stockholm
5056
(46:51)
47:19
210
»
Tommy Olin
64
Spånga
5497
(47:16)
47:21
211
»
Jakob Jogfors
74
Lokomotiv Kista
5737
(46:40)
47:22
212
»
Hans Malmaeus
57
Team Stockholm Marathon
5376
(47:07)
47:23
213
»
Magnus Bokström
75
SHJ Allstars
5115
(47:22)
47:23
214
»
Mattias Ekeroth
70
PRC Engineering
5791
(47:13)
47:25
215
»
Erik Nylander
94
Alsike
5513
(47:07)
47:25
216
»
Johan Linde
72
Sundbyberg
5270
(47:02)
47:27
217
»
Farhad Rouhani
80
FCZ
5774
(47:08)
47:28
218
»
Anders Wickander
60
Stockholm
5569
(47:09)
47:30
219
»
Nichlas Aldén
69
Stockholm City Triathlon
5754
(47:31)
47:31
220
»
Michael Wallin
73
Fredrikshofs CK
5484
(47:15)
47:31
221
»
Håkan Östlundh
62
Stockholm
5686
(46:54)
47:31
222
»
Mikael Eriksson
65
Stockholm
5087
(47:09)
47:32
223
»
Jonas Weståker
70
Täby
5745
(47:22)
47:33
224
»
Thomas Livén
66
Handelsbanken IF
5684
(47:16)
47:33
225
»
Fredrik Andersson
76
Stockholm
5567
(46:54)
47:35
226
»
Anders Andersson
58
Svenska Bostäders IF
5639
(47:35)
47:35
227
»
Mats Ahlström
67
Täby
5231
(47:27)
47:36
228
»
Erik Stockhaus
75
Operans IF
5086
(46:57)
47:36
229
»
Jan Westberg
62
Sundbyberg
5490
(47:19)
47:36
230
»
Jan Petersson
75
Kalmar
5188
(46:59)
47:37
231
»
Olle Stenberg
58
Danderyd
5156
(47:19)
47:37
232
»
Daniel Ejderberg
73
Nacka
5028
(47:09)
47:38
233
»
Stefan Solender
75
Black Celebration
5792
(47:35)
47:38
234
»
Kristian Johnson
72
Stockholm
5243
(47:39)
47:39
235
»
Olle Bergvall
75
Norrfjärdens IF
5215
(47:25)
47:40
236
»
Trond Hammer
66
Team Stockholm Marathon
5344
(47:15)
47:41
237
»
Peter Papinski
70
Avega
5488
(47:07)
47:45
238
»
Gustav Back
78
NASDAQ OMX
5656
(46:45)
47:45
239
»
Patrik Larsson
67
Sabis MK
5613
(47:12)
47:47
240
»
Pär-Olof Holm
70
Viksjö
5594
(47:30)
47:50
241
»
Ulf Strömsten
60
Catella
5472
(47:24)
47:51
242
»
Sergej Kazatchenko
84
Swedbank IF
5460
(47:44)
47:53
243
»
Fredrik Helderyd
74
El Rio
5566
(47:09)
47:54
244
»
Pasi Valjus
71
Lidingö
5466
(47:22)
47:54
245
»
Stefan Sivars
70
Rönninge
5824
(46:54)
47:57
246
»
Jens Karlsson
79
Elvis
5815
(47:25)
47:58
247
»
Niklas Bremler
65
Hammarbyhöjden
5740
(47:56)
48:00
248
»
Sven Valman
57
Vallentuna
5260
(47:36)
48:04
249
»
Johan Schulz
73
Jupiter
5328
(47:39)
48:06
250
»
Lars Eriksson
59
Norrtälje
5154
(48:02)
48:07
Sida:
<
1
2
3
>