Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Grabbhalvan i Örebro 2008
Resultat
Herrar 5 km
Visar resultat
501 - 750
av totalt
1482
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Resultat
501
»
Mats Stenmarck
1752
23:29
502
»
Göran Andersson
Ovako Hällefors Fritidsklubb 4
815
23:30
502
»
Aron Mogren
1779
23:30
504
»
Claes Sandholm
kommunfastigheter
534
23:30
505
»
Per-Åke Pettersson
Persson & Persson Bygg AB
831
23:30
506
»
Mikael Larsson
1469
23:30
507
»
Bengt Blomberg
1776
23:31
508
»
Axel Bladh
Rejmes 3
925
23:31
509
»
Jonas Björk
AT-Fritid/FG22
47
23:31
510
»
Kenneth Nilsson
Sydnärkes utbildningsförbund
1119
23:32
511
»
Mikael Elfwing
Korsnäs Frövi
563
23:32
512
»
Henrik Alfraeus
Norrbyskolan
749
23:32
513
»
Alexander Zetterlund
Nerikes Brandkår.Station 671
725
23:33
514
»
Oscar Larsson
1477
23:34
515
»
Anders Karlsson
Cambrex 2
164
23:34
516
»
Anders Svedberg
Runnagården/The Runners
953
23:35
517
»
Torbjörn Thorén
Atlas Copco Rock Drills AB
91
23:35
518
»
David Tachezy
1405
23:35
519
»
Emanuel Karlsson
Johnson Pump
460
23:36
520
»
Jens Karlsson -91
Kårsta SFF
591
23:38
521
»
Robert Sundberg
Strängbetong 3
1101
23:38
522
»
Joel P. Åberg
Team SKOGsam
1166
23:38
522
»
Per Graff
Strängbetong 2
1097
23:38
524
»
Olle Ekbom
Sköldpaddorna
1045
23:39
525
»
Jan-Ola Cajdet
1433
23:39
526
»
Tomas Lång
1671
23:40
527
»
Kalle Molnar
Vägverket 4
1290
23:41
528
»
Johan Adolfsson
Skanska Biet
1027
23:42
528
»
Nur Gutale
1475
23:42
530
»
Klas Brun
EGSÖ Motions-IF
247
23:42
530
»
Jonas Bergström -91
Kårsta SFF
592
23:42
532
»
Jari Lamu
Cambrex 8
197
23:44
533
»
Albin Alexis
Vägverket 5
1294
23:44
534
»
mårten angnert
1470
23:44
535
»
Pär Andersson
Örebro Markisfabrik
1332
23:44
536
»
Marcus Stolth
DEBORA
216
23:45
536
»
Håkan Melin
1676
23:45
538
»
Håkan Lööv
Försäkringskassan
371
23:45
539
»
Niklas Carlsson
Productor Förvaltning AB
885
23:45
540
»
Patrik Simonsson
Samhällsbyggnad, Örebro kommun
966
23:45
541
»
Thomas Möller
1506
23:47
542
»
Mats Wickholm
Pisiformis
840
23:47
543
»
Erik Ellvåg
Lcon AB
633
23:48
544
»
Anders Hellman
Snabba teknikkonsulter från Etteplan
1063
23:50
545
»
Lars Åkerling
1452
23:51
546
»
Anton Alex
Kumlaanstaltens kamratförening
578
23:52
547
»
Stefan Haglund
Bjc Nora
137
23:52
548
»
Claes Berntson
Cambrex 3
171
23:53
549
»
Johan Bohlin Aslaksen
1437
23:53
550
»
Benny Björnritz
TF Anläggning park- och gatuunderhåll
1185
23:53
551
»
Kari Ylimäinen
USÖ Barnkliniken
1230
23:53
552
»
Håkan Franzén
Strängbetong 2
1093
23:54
553
»
Peter Thorsen
Skanska Väg och Anläggning A
1038
23:54
554
»
Jörgen Zetterlund
Nerikes Brandkår.Station 671
729
23:54
555
»
Christer Ryden
Haldex
419
23:54
556
»
Mattias Andersson
Martin G lag 3
681
23:55
556
»
Joel Nilsson
Productor Förvaltning AB
882
23:55
558
»
Lars Karlsson
Gumma 2
403
23:55
559
»
Henrik Lindström
Korsnäs Auto CV 2
542
23:56
560
»
Jan Sandberg
Sydved 2
1122
23:56
561
»
Mats Karlsson
Euromaint 2
278
23:56
561
»
Ingemar Larsson
Baggetorps IF
112
23:56
563
»
Tomas Karlsson
1511
23:57
564
»
Sören Spjuth
Munksjö Aspa Bruk AB
719
23:57
565
»
Anders Envall
1706
23:58
566
»
Hans Johansson
Projektengagemang VVS
898
23:58
567
»
Peter Wikman
Ovako Hällefors Fritidsklubb 5
820
23:59
568
»
Björn Meyer
Slemhälge
1056
23:59
569
»
Jonas Henriksson
Slemhälge
1058
23:59
570
»
Magnus Åstrand
Productor Förvaltning AB
884
24:00
571
»
Lars Nilsagård
Tullängsskolan
1212
24:00
572
»
Sven-Olof Dahlgren
Kopparbergs IF
539
24:00
572
»
Mikael Karlsson
Korsnäs Auto CV 2
544
24:00
574
»
Mats Lindqvist
1462
24:00
575
»
William Lindqvist
1517
24:00
576
»
Bengt Carlsson
Ovako Hällefors Fritidsklubb 4
813
24:00
577
»
Johan Dorell
PowerSwedeN
861
24:01
578
»
Dennis Ramberg
Rejmes 2
921
24:01
579
»
Gustaf Kask
Forema Bil AB
334
24:01
580
»
Andreas Grandelius
SEB Group IT 3
994
24:02
581
»
Habib Ibrahim
Procordia/Manna Frutti
873
24:02
582
»
Kent Edström
DEBORA
215
24:02
583
»
Hans-Olof Carlsén
Medicinsk Teknik
695
24:02
584
»
Jan Lennell
Haluxa AB
421
24:03
585
»
Filip Bergman
PJ´s Eld & Vent AB
852
24:03
586
»
Berne Örneus
Atlas Copco Rock Drills AB
64
24:04
586
»
Ulrich Nilsson
SEB Group IT 2
992
24:04
588
»
Johan Melin
1692
24:05
589
»
Niklas Bjurström
På kul
903
24:05
590
»
Urban Palmqvist
kommunfastigheter
538
24:05
591
»
Johannes Gollner
Örebro Sotarn lag 4
1346
24:05
592
»
Peter Folkesson
Friskis&Svettis
364
24:05
593
»
åke strandberg
1518
24:06
594
»
Per Bjurström
På kul
906
24:06
594
»
Peter Ek
Skanska Väg och Anläggning B
1041
24:06
596
»
pierre eriksson
1485
24:07
597
»
Jan Björk
Örebro Sotarn lag 6
1354
24:08
598
»
Alexander Edberg Thorén
Adolfsbergs IK
7
24:08
599
»
Fredrik Andersson
Örebro Sotarn lag 3
1339
24:10
600
»
Sven Lönnberg
Österpraktiken
1373
24:10
601
»
Magnus Tegin
Lag 1A-laget
612
24:10
602
»
Lennart Wivefur
1606
24:11
603
»
Martin Liimatainen
Martin Liimatainen
689
24:12
604
»
Johannes von Malortie
KC-boys
519
24:13
605
»
Fredrik Andersson
Glanshammars IF
383
24:13
606
»
Fredrik Lundberg
De oslagbara
208
24:13
607
»
Per Gelin
Örebro Sotarn lag 5
1351
24:14
608
»
Daniel Söderling
1403
24:15
608
»
Magnus Riseby
Tullängskolan
1207
24:15
610
»
Robin Allarud
Fritidens Fritidsgård
369
24:15
611
»
Fred Niemelä
AT-Fritid/FG22
46
24:17
612
»
Rolf Österberg
Baggetorps IF
113
24:17
613
»
Jarmo Marttila
Ovako Hällefors Fritidsklubb 5
818
24:18
614
»
Daniel Fridholm
Vivallaskolan Sprinters""
1269
24:18
615
»
Jakob Edberger
AIK P-95
22
24:19
616
»
Hans Adolfsson
ÖrebroBostäder AB
1367
24:22
617
»
Kenneth Johansson
SkoFynd
1043
24:23
618
»
Conny Sandström
1751
24:23
619
»
Steffan Larsson
Epsilon Örebro, lag 2
257
24:24
620
»
Erik Olsson
VAP 2
1236
24:25
621
»
Tom Sjövall
1509
24:25
621
»
Per-Erik Pettersson
1786
24:25
623
»
Johnny Petersson
Birgittaskolan
134
24:26
624
»
Johan Nilsson
Örebro Universitet
1615
24:27
625
»
Simon Dagson
1495
24:27
625
»
Anders Hising
Nordea
731
24:27
627
»
Thomas Toth
Lag 2 Korvbrödsbagarn
617
24:27
628
»
Pablo Basualdo
Masjävlar
693
24:27
629
»
Thomas Hedström
Orica IT&Ekonomi
791
24:27
630
»
Markus Pettersson
Gumma 2
404
24:28
630
»
Björn Skoglund
Lag 1A-laget
609
24:28
632
»
Eiwar Jansson
Team Bocksboda IF
1134
24:28
633
»
Lars Ersäng
1449
24:29
633
»
Micke Tagesson
ODEN
761
24:29
635
»
Stefan Carlsson
SDE FC
987
24:29
636
»
Per
Swedbank
1106
24:29
636
»
Lars-åke Svensson
1638
24:29
638
»
Niklas Hagman
Avos Outsiders
106
24:30
639
»
Ingvar Sandberg
Postens IF, Kumla
859
24:31
640
»
Erik Andersson
Örebro Sotarn lag 6
1353
24:32
641
»
Peder Pålsgård
johnson metall
456
24:33
642
»
Marckus Carlen
1718
24:33
643
»
Anders Eriksson
1637
24:33
644
»
Per Westholm
Atals Copco Rock Drills AB
61
24:34
644
»
Ola Eriksson
S-Å Andersson Ingenjörsbyrå AB
960
24:34
646
»
Daniel
Swedbank
1104
24:35
647
»
Bo Wennström
Pisiformis
838
24:36
648
»
Magnus Jonsson
Logica 35+
648
24:36
649
»
Stefan D Karlsson
Ronqens tjocka underhuggare
952
24:36
650
»
Andreas Magnusson
VAP 3
1240
24:36
651
»
Kjell-Erik Annerblom
string corner
1086
24:36
652
»
Nicklas Björling
Sectra
1003
24:36
653
»
Sten-Åke Nordin
1497
24:36
654
»
Tommy Freijd
I3/if
431
24:37
655
»
Ali Beg
1643
24:38
656
»
Tryggve Johansson
1626
24:38
657
»
Johan Erixon
1709
24:39
658
»
Göran Husén
SISAB
1015
24:39
659
»
Kjell Gustavsson
Tre Lås Elit
1198
24:40
660
»
Gustav Persson
Atlas Copco Rock Drills AB
68
24:40
661
»
Håkan Karlsson
Skanska Biet
1026
24:41
662
»
Roger Hällestrand
1634
24:42
663
»
Jens Rådberg
Djurgårdens IF
219
24:42
664
»
Nils-Gunnar Ågren
Euromaint 7
304
24:42
665
»
Stefan Carling
1702
24:43
666
»
Berndt Eriksson
Korsnäs Auto CV 2
540
24:43
667
»
Jonas Windefeldt
Nerikes Allehanda
720
24:44
668
»
Micael Torgen
Örebro Sotarn lag 5
1350
24:44
669
»
Per Arne Boo
Masjävlar
694
24:45
670
»
Jonny Nilsson
Cambrex 5
181
24:45
671
»
Anders Engvall
Orica IT&Ekonomi
788
24:46
672
»
Hannu Nurisalo
Örebro Markisfabrik
1329
24:47
673
»
Ola Ulvesson
1697
24:48
674
»
Peter Karlsson
Euromaint 8
310
24:48
675
»
Viktor Andersson
Berggrens
123
24:49
676
»
Stefan Särnblad
USÖ Barnkliniken
1233
24:49
677
»
Amir
Swedbank
1103
24:50
678
»
Mikael Andersson
1727
24:50
679
»
Erik Herweg
Birgittaskolan
133
24:51
680
»
Michael Nilsson
Fattiga Orica
328
24:52
681
»
Anders Jansson
Lag 1A-laget
608
24:52
682
»
Leif Ekholm
USÖ Barnkliniken
1232
24:52
683
»
Jonas Pettersson-Hagel
Munksjö Aspa Bruk AB
715
24:53
684
»
Roger Forsström
Orica IT
787
24:53
684
»
Mathias Edquist
primo-killar
865
24:53
686
»
Bengt Ericsson
1792
24:54
687
»
Mattias Storsberg
johnson metall
455
24:54
687
»
Kim Svedberg
1736
24:54
689
»
Fredrik Wickholm
Oricas Runner
795
24:55
690
»
Hans Heggeman
Economic Welfare Running Team
225
24:55
691
»
Jonnie tanned
DEBORA
214
24:56
692
»
Bengt Lindh
Euromaint 3
282
24:56
693
»
Håkan Bergsten
ESAB AB
268
24:57
694
»
Albin Broman
1640
24:57
695
»
Robin Nornvik
1740
24:57
696
»
Jonas Resin
EGSÖ Motions-IF
245
24:59
696
»
Börje Pettersson
1781
24:59
698
»
Kenneth Haglund
SDE FC
984
25:00
699
»
Harald Theorin
SCB:s löparsektion
968
25:01
699
»
Jan-Erik Rajakangas
Snabba teknikkonsulter från Etteplan
1065
25:01
701
»
Tommy Karlsson
Samhällsbyggnad, Örebro kommun
967
25:02
702
»
Erik Eriksson
1738
25:02
703
»
Mikael Wiberg
Karlsängskolan
510
25:03
704
»
Patrik Jonsson
Atlas Copco Rock Drills AB
86
25:03
705
»
William Olsson
Örebro Sotarn lag 3
1342
25:04
706
»
Lars Gunnarsson
Korsnäs Frövi
560
25:04
707
»
Rasmus Broman
Martin G lag 4
687
25:05
708
»
Daniel Wallin
Rejmes 3
928
25:05
709
»
Christer Lindgren
TID FOR EVER, ESAB
1191
25:05
710
»
Mikael Welander
SDE
981
25:05
710
»
Jens Odenkrants
Örebro Sotarn lag 4
1345
25:05
712
»
Carl Hamrén
AIK P-95
19
25:06
713
»
Markus Silverlo
Örebro Sotarn lag 3
1340
25:08
714
»
Nils-Olov Larsson
Lag 1 Korvbrödsbagarn
607
25:08
715
»
Fredrik Lindeus
VAP 2
1237
25:09
716
»
Per-Erik
Per-Erik Andersson
823
25:09
717
»
Göran Larsson
Bygg- & Golvmontage
156
25:10
718
»
Lennart Åberg
S-Å Andersson Ingenjörsbyrå AB
959
25:10
719
»
Fredrik Nilsson
Euromaster
1523
25:10
720
»
Mikael Sundqvist
Forema Bil AB
339
25:11
721
»
Sören Borg
Strängbetong 3
1102
25:12
722
»
Bernt Inge Johansson
Avos Heros
97
25:13
723
»
Stefan Löfström
AT-fritid/Saab Systems
60
25:14
724
»
Ulf Svensson
Korsnäs Frövi
566
25:14
725
»
George Holm
IF spartacus
433
25:16
726
»
Håkan Blaxmo
1790
25:16
727
»
Anders Andersson
ESAB LAG 3
271
25:16
728
»
Per-Wilhelm Janson
Örebro Markisfabrik
1331
25:16
729
»
Eric Karlsson
1773
25:17
730
»
Kenneth Svensson
Green Cargo
393
25:17
731
»
Simon Bratt
1494
25:17
732
»
Robin Gustafsson
Garphyttans IF
376
25:18
733
»
Jörgen Holm
IF spartacus
435
25:18
734
»
Ted Eriksson
1503
25:19
734
»
Ola Westöö
Haluxa AB
423
25:19
736
»
Mattias Reuterhäll
Norrby/sofiahemvård
745
25:20
737
»
Daniel Blom
Norrbyskolan
746
25:20
738
»
Jesper Godlund
Bromsklossarna
144
25:20
739
»
Tomas Jansson
TID FOR EVER, ESAB
1194
25:21
740
»
Martin Ekefalk
Grillmästarna
397
25:21
741
»
Staffan Larsson
Pisiformis
842
25:23
742
»
Christer Hammander
Atlas Copco Rock Drills AB
65
25:23
743
»
Lars Persson
Rejmes 2
922
25:23
743
»
Benny Aldenfalk
Bullens
149
25:23
745
»
Rolf Börlin
Euromaint 2
279
25:25
746
»
Urban Kapple
Tre Lås Elit
1202
25:25
747
»
Erik Axelsson
Sist men bäst på å supe team
1018
25:26
748
»
Björn Ahlgren
Nerikes Brandkår.Station 671
726
25:27
749
»
Jakob Fransson
1651
25:27
750
»
Erik Skjöldebrand
1647
25:27
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>