Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Loppets webbsida
Din bild hos Marathonfoto >
Resultat från Tjejmilen 2013
Resultat
Tjejmilen Tidtagning
Visar resultat
751 - 1000
av totalt
16768
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
…
67
68
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Foto
751
»
Agneta Zickert
1964
Reuma runners
645
49:42
752
»
Sofia Erninge
1979
Hjo
2026
49:42
753
»
Angelica Larsson
1981
Stockholm
1355
49:42
754
»
Yvonne Olsson
1976
Borlänge
1553
49:42
755
»
Lisa Stenberg
1973
Praktikertjänst
1045
49:42
756
»
Annie Fasth
1964
Team Stockholm Marathon
1786
49:42
757
»
Helena Metcalfe
1966
Telia IF
867
49:42
758
»
Johanna Walterson
1981
ABB IF
31759
49:42
759
»
Claudia Wittmer
1979
Stockholm
696
49:42
760
»
Carlina Ahnmé
1977
Risenta
1561
49:42
761
»
Erja Martinez
1970
Södertälje
378
49:43
762
»
Eva Gälsing
1973
Axa SC
1124
49:43
763
»
Helena Svan
1975
Djursmo
1319
49:43
764
»
Jenny Larsson
1978
Stockholmsmässan
861
49:43
765
»
Kristina Holmqvist Larsson
1979
Vreta Kloster
5452
49:43
766
»
Linda Talinsson
1982
Hägersten
17236
49:43
767
»
Linda Gyllhem
1981
Älvsjö
2731
49:44
768
»
Linda Vennerström
1974
Rönninge
476
49:44
769
»
Ida Korsgren
1976
Mölndal
514
49:44
770
»
Sofia Kjellberg
1978
Falun
2070
49:44
771
»
Mari Gustafsson Vikström
1962
Frösön
567
49:44
772
»
Lotta Wikström
1977
Sundsvall
16586
49:45
773
»
Marie Karlsson
1986
Varberg
22488
49:45
774
»
Elin Malmström
1979
Lidingö
1801
49:45
775
»
Annika Adamsson
1991
StenHård
604
49:45
776
»
Ulrica Järeteg
1970
Cederroth
879
49:45
777
»
Linn Berggren
1997
Umeå
1589
49:45
778
»
Kristin Gropgården
1980
Hägersten
6601
49:45
779
»
Signe Grennvall
1996
Gränna
31747
49:46
780
»
Emma Åhlström
1985
Gävle
11139
49:46
781
»
Karin Viksten
1960
Hudiksvalls IF
468
49:46
782
»
Sara Elofsson
1983
Östersund
1037
49:46
783
»
Maj-Britt Hedenstedt
1957
Hässelby
2460
49:47
784
»
Ulrika Hammarskiöld
1972
Örebro
2341
49:48
785
»
Wictoria Zika
1981
Örebro
10786
49:48
786
»
Ulrika Engman
1966
Säter
19410
49:49
787
»
Susanne Christensson
1970
Malung
1714
49:49
788
»
Maria Ström
1975
Umeå
965
49:49
789
»
Anette Högberg
1973
100% sund
225
49:49
790
»
Karin Rimbäck
1987
Stockholm
39246
49:50
791
»
Camilla Rydström
1976
Björklinge SOK
1240
49:50
792
»
Åsa Alenskog
1970
Tumba
1655
49:51
793
»
Tove Konradsson
1989
Bromma
8601
49:51
794
»
Terese Söderstedt
1982
Örnsköldsvik
2469
49:51
795
»
Frida Hallin
1979
Huskvarna
523
49:52
796
»
Paula Johnsson
1991
Stockholm
1776
49:52
797
»
Maria Britts
1968
Friskis&Svettis
602
49:52
798
»
Sandra Malm
1981
Ystad
14244
49:52
799
»
Malin Blomqvist
1975
Kumla
636
49:53
800
»
Åsa Forssell
1970
Intersport
2629
49:53
801
»
Sophie Sundström
1986
Sats
2030
49:53
802
»
Lena Norberg
1969
Sundsvall
1190
49:54
803
»
Charlotte Grönholm
1970
H Lundbeck AB
224
49:54
804
»
Johanna Melin
1982
Segeltorp
6586
49:54
805
»
Erika Erkstam
1979
Knivsta
2335
49:54
806
»
Maria Elena Wulff
1952
FM HKV
2586
49:54
807
»
Maria Wiik
1985
Risenta
1749
49:55
808
»
Nicole Ekström
1968
F&B
656
49:55
809
»
Marie Nilsson
1980
Scania IF
1548
49:55
810
»
Johanna Hemberg
1995
Österskär
1771
49:55
811
»
Charlotte Nilsson
1979
SK Bore
858
49:56
812
»
Lovisa Johansson
1981
Solna
1547
49:56
813
»
Hanna Andersson
1982
Intersport
685
49:56
814
»
Jenny McQuire
1972
Degerfors
572
49:56
815
»
Gisela Gerner
1975
Lidingö
28420
49:57
816
»
Johanna Stridsberg
1982
Handelsbanken
1534
49:58
817
»
Annika Hemberg
1967
Österskär
252
49:59
818
»
Charlotta Pühringer
1992
Täby
6797
49:59
819
»
Diana Kämpe
1974
Huddinge
6416
49:59
820
»
Perita Lundblad
1978
Sats
507
50:00
821
»
Magda Rosloniec
1971
I´m a Marathonrunner- yes I am
374
50:00
822
»
Malin Lundin
1969
Stockholm
1436
50:01
823
»
Anne Larsson Kohn
1976
Träslövsläge
1271
50:01
824
»
Sofie Lundström
1983
Stockholm
20223
50:01
825
»
Ingrid Ljungström Elmfors
1992
BZZ
7783
50:02
826
»
Maria Kjellander
1982
Stockholm
4526
50:02
827
»
Frida Roos
1988
Linköping
2128
50:03
828
»
Helene Lövung
1968
Bromma
882
50:03
829
»
Sofie Bergman
1983
Hela Kroppen
873
50:03
830
»
Frida Henmark
1974
Kolmården
2340
50:04
831
»
Maria Ericsson
1980
Örebro
3729
50:04
832
»
Josefin Johansson
1975
Uppsala
1712
50:04
833
»
Anna Ekström
1972
Finland
2351
50:04
834
»
Johanna Blom
1985
Solna
10032
50:04
835
»
Elisabeth Pantzar
1960
SÖS IF
506
50:04
836
»
Anna Ojala
1974
GoIF Tjalve
795
50:05
837
»
Karin Asklund
1985
Karlskoga
1803
50:05
838
»
Lisa Asp
1979
Team Märit
812
50:05
839
»
Sofia Svanström
1969
Lidköping
2236
50:05
840
»
Susanna Håkansson
1974
Risenta
3862
50:05
841
»
Jenny Lundström
1981
Naturkicken
1050
50:06
842
»
Ieva Polakovska
1982
Stockholm
924
50:06
843
»
Maria Sundström
1980
Hägersten
850
50:07
844
»
Matilda Lagerholm
1989
Tumba Mälarhöjden OK
1280
50:07
845
»
Sofie Andersson
1989
Enångers IK
2809
50:08
846
»
Sofie Borg
1985
Sats
689
50:08
847
»
Emma Malmsjö
1985
Johanneshov
899
50:08
848
»
Lina Goldschmidt
1974
Sollentuna
446
50:09
849
»
Maria Nylén
1974
Tele2
1717
50:09
850
»
Ulrika Ydse
1984
Göteborg
2105
50:09
851
»
Liselott Jezek
1985
Umeå
3167
50:09
852
»
Åsa Aktner
1973
Ljusfallshammar
1529
50:09
853
»
Tove Åström
1994
Skellefteå
865
50:09
854
»
Astrid Regout
1987
Stockholm
6643
50:09
855
»
Elin Dafgård Ohron
1978
Källby
16185
50:09
856
»
Maria Holmquist
1987
Norrköping
1350
50:09
857
»
Karin Leijon
1973
Saltsjö-Duvnäs
3273
50:10
858
»
Therese Hagström Andersson
1978
Sturkö
962
50:10
859
»
Johanna Johansson
1984
Motala
32020
50:10
860
»
Jennie Svensson
1988
Kristianstad
3818
50:10
861
»
Jenny Forkman
1974
Knivsta
2976
50:11
862
»
Diana D'Agostinis Jomsvik
1976
Stockholm
7902
50:11
863
»
Åsa Bergström
1976
Ekenässjön
2099
50:11
864
»
Linda Axelsson
1977
Lidköping
938
50:11
865
»
Malin Hafdell
1969
Hallstavik
6454
50:11
866
»
Linda Edlund
1983
Södra Vi
711
50:12
867
»
Magdalena Cibej
1980
Ulricehamn
1359
50:13
868
»
Maria Hernqvist
1972
Hunnebostrand
919
50:13
869
»
Vera Andersson Paulsson
1989
Helsingborg
28961
50:13
870
»
Sophie Åström
1990
Västerås
10328
50:13
871
»
Malin Sandmark
1978
Vällingby
797
50:14
872
»
Maria Söderström
1974
Göteborg
1135
50:14
873
»
Åsa Nordlander
1983
OK Linné
361
50:15
874
»
Jenny Johansson
1973
Trollhättan
579
50:15
875
»
Linda Felixon
1973
Bromma
25360
50:15
876
»
Anna Ödman
1977
Finspång
611
50:15
877
»
Maria Thulin
1983
Stockholm
897
50:15
878
»
Erica Sterner
1981
Leksand
4826
50:16
879
»
Ylva Linnman
1983
Härnösand
11219
50:16
880
»
Helena Lindberg Json
1966
Gällivare
1026
50:16
881
»
Sofia Brattström
1980
BioGaia
1039
50:16
882
»
Elin Olsson
1989
Vänersnäsbrudar
1582
50:17
883
»
Elin Persson
1987
Växjö
1140
50:18
884
»
Anna Forsberg
1988
Stockholm
1716
50:18
885
»
Klara Båth
1978
Göteborg
3769
50:19
886
»
Agneta Bäckström
1958
Bålsta IK
837
50:19
887
»
Anna-Karin Stenlund
1972
Karlskronagänget
726
50:19
888
»
Sara Arvén
1983
Lidköping
1262
50:19
889
»
Hanna Persson
1980
Ernst & Young Kalmar
7529
50:20
890
»
Linda Isacsson
1980
Umeå
3404
50:20
891
»
Carolina Johansson
1979
Fagersta
2277
50:20
892
»
Maria Norman
1992
Uppsala
1336
50:21
893
»
Mirja Andersson
1979
Frösön
2822
50:21
894
»
Katarina Hammarsjö
1973
Sandviken
2768
50:21
895
»
Lisa Ehrengren Rubbetoft
1977
Skyttorp
811
50:21
896
»
Josefin Wangel
1979
Bandhagen
2663
50:21
897
»
Karolina Wicén
1991
Göteborg
2376
50:21
898
»
Pernilla Korshag
1971
Falkenbergs Laxrökeri
288
50:22
899
»
Marie Zide
1979
Bromma
7914
50:22
900
»
Tilde Jonsson
1988
Järvsö IF
4512
50:22
901
»
Sofi Haag Wallberg
1994
Norrköping
10903
50:22
902
»
Nina Treschow
1987
Stockholm
41212
50:22
903
»
Agneta Jonsson
1956
Team Skavsåret IF
135
50:23
904
»
Petra Gunneriusson
1969
Västerbottens läns landsting
1267
50:23
905
»
Sofia Persdotter
1977
Furulund
2023
50:23
906
»
Sofie Hellström
1982
Gävle
1131
50:24
907
»
Camilla Bergdahl
1982
Gustafs
16307
50:25
908
»
Märta Westlin
1984
Gävle
1133
50:25
909
»
Helena Engstrand
1972
IK Jogg
1612
50:25
910
»
Camilla Jagefeldt
1985
Nacka
1429
50:26
911
»
Maria Markendahl
1992
OK Klyftamo
727
50:26
912
»
Emma Eklund
1983
Stockholm
3939
50:26
913
»
Kerstin Sars Zimmer
1945
SÖS IF
1055
50:26
914
»
Anna-Karin Kjellberg
1979
Töreboda
1563
50:26
915
»
Anna Fransson
1976
Hamburgsund
11102
50:26
916
»
Hanne Ytterdahl
1978
Stigtomta
25653
50:27
917
»
Linnea Kronvall
1996
Järfälla
1075
50:27
918
»
Camilla Ohlsson
1975
Uppsala
11687
50:28
919
»
Kristin Edh
1980
Fors
4691
50:28
920
»
Lena Månsson
1963
GoIF Tjalve
745
50:28
921
»
Hanna Carr
1982
Stockholm
1363
50:28
922
»
Sandra Frick
1984
Norrköping
11699
50:28
923
»
Anna Moberg
1973
Finspång
1528
50:29
924
»
Ulrika Billkrantz
1969
Askim
1387
50:29
925
»
Sofia Augustsson
1980
Sollentuna
2031
50:29
926
»
Susanna Andersson
1973
Töreboda
595
50:29
927
»
Linda Mossberg
1965
Ockelbo
2761
50:29
928
»
Karin Hansson
1973
IFK Mora
2743
50:29
929
»
Anna-Helena Holmqvist
1975
Vansbro AIK Volleybollklubb
3878
50:30
930
»
Åsa Dahlberg
1967
Sundsvall
1537
50:30
931
»
Emelie Runnquist
1985
Stockholm
1613
50:30
932
»
Linda Malm
1992
Kalmar
2641
50:30
933
»
Veronica Henriksson
1972
Söderhamn
504
50:31
934
»
Nilla Rosander
1996
Vetlanda
28267
50:31
935
»
Marie Israelsson
1971
Björkshults IF
349
50:31
936
»
Emma Gunnarsson
1980
Åhus
1182
50:32
937
»
Jenny Sundin
1978
Eskilstuna
1000
50:32
938
»
Emma Crawford
1979
Älta
11132
50:33
939
»
Anna Jakobsson Unger
1982
Viksjöfors
692
50:33
940
»
Johanna Hedstål
1974
Rönninge
793
50:33
941
»
Jenny Deijfen
1980
Minneberg
3597
50:33
942
»
Helena Hildenwall
1976
Stockholm
314
50:33
943
»
Sabine Hedlund
1989
Glasrikets RC
494
50:34
944
»
Mikaela Rönnerman
1986
Kungälv
6503
50:34
945
»
Erika Femzén
1990
Gemla
1503
50:35
946
»
Johanna Hardselius
1986
Karlsborg
582
50:35
947
»
Elin Gärdin
1986
Karlstad
2636
50:35
948
»
Anna Olsson Legranäs
1972
Leksands FIK
2084
50:35
949
»
Magdalena Hägglund
1975
Fagersta
1318
50:36
950
»
Regina Johnson
1968
Karlskoga
1317
50:36
951
»
Jannica Westling
1974
Nacka
1024
50:37
952
»
Sara Sundlo
1987
Uppsala
41321
50:37
953
»
Jennie Abrahamsson
1977
Blue Marmy
2044
50:37
954
»
Lou Lundbäck
1988
Tibro
585
50:37
955
»
Eva Nikander
1962
Ockelbo SK
1244
50:37
956
»
Lisa Ljungman
1985
Hägersten
2666
50:38
957
»
Jenny Olsson
1972
Sandviken
1779
50:38
958
»
Towa Lindberg
1986
Östersund
6759
50:38
959
»
Anna Bäckstrand
1970
Karlstad
1205
50:38
960
»
Helena Ostner
1970
H&M
11528
50:38
961
»
Malin Hörnström
1975
IFK Kiruna
2279
50:39
962
»
Lotta Lindskog
1963
GF Idrott
1002
50:39
963
»
Jennica Dagnäs
1984
Kolmården
39149
50:39
964
»
Camilla Jeppsson
1975
Upplands Väsby
1532
50:39
965
»
Annica Vigerskog Olsson
1977
Västerhaninge
1235
50:39
966
»
Camilla Westin
1971
Ullånger
1769
50:39
967
»
Lisa Beijnoff
1983
IF Oliven
37541
50:39
968
»
Camilla Henriksson
1985
IK Wilske
261
50:39
969
»
Carina Markstedt
1959
Boden
792
50:39
970
»
Emma Nedin
1980
Länsförsäkringar AB
1427
50:40
971
»
Camilla Toft Grahn
1968
Gimmersta IK
1488
50:40
972
»
Mari Aamo Pedersen
1984
Norge
1403
50:40
973
»
Ingrid Landrin
1962
Västerås
1065
50:40
974
»
Lisa Schadewitz
1994
Karlskoga
31838
50:40
975
»
Karin Wall
1963
Risenta
1463
50:40
976
»
Linda Arvidsson
1972
Kalmar
2061
50:40
977
»
Doreen Gibbs
1977
Taberg
642
50:41
978
»
Karin Nilson
1970
Friskis&Svettis
11760
50:41
979
»
Maria Carlsson
1978
Bälinge
2304
50:42
980
»
Fanny Westerberg
1979
Djursholm
16200
50:42
981
»
Nadia Skhiri
1995
Söderhamn
2260
50:42
982
»
Camilla Alfredsson
1991
Bromma
28389
50:42
983
»
Sara Halfvarsson
1975
Leksand
16019
50:42
984
»
Nettan Jacobsson
1959
Roma IF
1060
50:43
985
»
Helena Gistvik
1988
Solna
4775
50:43
986
»
Britt Hellmark
1950
Lidköpings IS
566
50:43
987
»
Maria Nytomt
1975
Edane
2810
50:43
988
»
Anna Bengtsson
1982
Stockholm
1138
50:43
989
»
Kristina Hansson
1987
Linköping
29193
50:43
990
»
Caroline Johansson
1991
Uppsala
1357
50:43
991
»
Maria Ekblom
1974
Älta
641
50:43
992
»
Erika Hed
1985
Stockholm
701
50:44
993
»
Maria Edeskog
1983
Årsta
925
50:44
994
»
Malin Göthberg
1989
Malungs IF
659
50:44
995
»
Leonora Johnson
1995
Karlskoga
1551
50:44
996
»
Johanna Hagberg
1983
Team Gessån
2702
50:44
997
»
Lina Ottosson
1986
Södertälje
703
50:44
998
»
Malin Lundström
1976
Skogstorpstjejerna
2068
50:45
999
»
Maria Lundahl
1969
Swedbank IF
2238
50:45
1000
»
Karin Gustafsson
1980
Stockholm
1233
50:45
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
…
67
68
>
Synpunkter på resultaten lämnas till
resultat@racetimer.se