Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Loppets webbsida
Din bild hos Marathonfoto >
Resultat från Tjejmilen 2013
Resultat
Tjejmilen Tidtagning
Visar resultat
1751 - 2000
av totalt
16768
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
…
67
68
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Foto
1751
»
Maria Pajkin
1968
Högby IF
1071
52:57
1752
»
Birgitta Söderström Passchier
1962
Tjust Bike & Running Club
2979
52:57
1753
»
Maarit Pöysti
1984
Göteborg
11107
52:57
1754
»
Erika Berg
1985
Kumla
2895
52:57
1755
»
Linda Strandvall
1986
Mariefred
5270
52:57
1756
»
Dragana Tomic Karlsson
1974
Nacka
1139
52:58
1757
»
Hanna Bergsten
1978
Solna
2374
52:58
1758
»
Annelie Wargdal
1986
Uppsala
2600
52:58
1759
»
Johanna Eriksson
1987
Deloitte AB
31772
52:58
1760
»
Lotta Eriksson
1975
ICA Bergshamra
2199
52:58
1761
»
Marie Mellhorn
1957
CSC
2500
52:58
1762
»
Sonia Lopez
1970
Lidingö
648
52:58
1763
»
Jenny Servin
1973
Umeå
8052
52:59
1764
»
Maria Gunnarsson
1987
Göteborg
923
52:59
1765
»
Désirée Roxberger
1975
Ekerö
2039
52:59
1766
»
Silvia Siri
1968
Italien
1366
52:59
1767
»
Camilla Nilsson
1974
Norrköping
7319
52:59
1768
»
Malin Ödling Davidsson
1973
Umeå
19430
52:59
1769
»
Frida Agge
1982
Enköping
26047
52:59
1770
»
Maria Ericsson
1980
Axa SC
37564
53:00
1771
»
Victoria Sörgardt
1986
Stockholm
31680
53:00
1772
»
Anita Könberg
1971
Bollsta IK
4584
53:01
1773
»
Linda Skavsjö
1989
Bollnäs
2444
53:01
1774
»
Beatrice Solhjort
1977
Saxnäs Öland
2175
53:01
1775
»
Theresa Jansson
1985
Stockholm
1331
53:01
1776
»
Lovisa Hedell
1970
Intersport
11506
53:01
1777
»
Cecilia Hedberg
1975
Power Puff Pinglorna
8589
53:01
1778
»
Linnéa Örtengren
1985
Uppsala
2816
53:01
1779
»
Carina Silen
1967
Åkersberga
29183
53:01
1780
»
Sandra Lindroth
1985
Uppsala
5667
53:01
1781
»
Anne Lindh
1971
Sigtuna
5944
53:01
1782
»
Maria Johansson
1980
Umeå
2045
53:02
1783
»
Beatrice Blombäck
1976
Boden
1618
53:02
1784
»
Jenni Falgén
1987
Ekorrarna
3048
53:02
1785
»
Tove Tevell
1974
Hammarö
1277
53:02
1786
»
Angelica Noble
1980
Kalmar
2094
53:02
1787
»
Katja Konttaniemi
1980
Åryd
17375
53:02
1788
»
Nina Andersson
1975
F&B
26123
53:03
1789
»
Mia Lundberg
1971
Västerbottens läns landsting
1019
53:03
1790
»
Rose-Marie Sigfridsson
1975
Ekenässjön
6671
53:03
1791
»
Ulla Bjärenäs
1955
Halmstad
2246
53:03
1792
»
Helen Lengström
1974
Ernst & Young Kalmar
7530
53:03
1793
»
Sanna Clewebrink
1992
Citroën
11749
53:03
1794
»
Britta Persson
1989
Bjuråker
22645
53:03
1795
»
Ida Eklind
1986
Krokus
2108
53:04
1796
»
Johanna Eriksson
1984
Njutånger
3127
53:04
1797
»
Bodil Nordmark
1979
Linköping
4772
53:04
1798
»
Karin Elgmark
1991
Falköping
37414
53:04
1799
»
Marie Sondell
1968
Emric
2102
53:04
1800
»
Åsa Leandersson
1984
Axa SC
16959
53:05
1801
»
Åsa Bergman
1983
Djurås
37647
53:05
1802
»
Anna Svensson
1976
Malmbergets AIF
300
53:05
1803
»
Susanne Illum
1979
Kutarna
16143
53:05
1804
»
Mia Westin
1990
Team Lillen
29106
53:05
1805
»
Linnea Colbjörnsen
1977
Swedbank
321
53:05
1806
»
Julia Ask
1995
Huskvarna
22468
53:05
1807
»
Marie Bleckert
1977
Uddevalla
3751
53:06
1808
»
Tina Kjellén
1969
Partille
19610
53:06
1809
»
Jenny Vennberg
1985
Luleå
4930
53:06
1810
»
Maria Gustavsson
1978
Hägersten
2506
53:07
1811
»
Hanna Nelson
1988
Stockholm
29181
53:07
1812
»
Linnea Karlsson
1992
Västerås
16262
53:07
1813
»
Jessica Magnusson
1981
Dalarö
2915
53:07
1814
»
Karin Edin
1975
Ericsson
22413
53:08
1815
»
Anna Nordin
1976
Röbäck
2766
53:08
1816
»
Frida Westerberg
1975
Djursholm
3816
53:09
1817
»
Ulrika Garfjärd
1982
Rimbo
2446
53:09
1818
»
Ina Granlund
1982
Uppsala
37538
53:09
1819
»
Anna Hedlund
1971
Skatteverkets IF
2169
53:09
1820
»
Olivia Hedin
1998
Karlholmsbruk
34944
53:09
1821
»
Bente Krohn
1988
H&M
2831
53:09
1822
»
Åsa Petersson
1975
Stockholm
2265
53:09
1823
»
Charlotte Casserlund
1988
Team Lillen
29107
53:09
1824
»
Maina Anter-Sagerström
1962
Solvikingarna
1212
53:09
1825
»
Sofia Osbeck
1990
Köping
31971
53:09
1826
»
Camilla Lyden
1981
IFK Bergvik
3927
53:09
1827
»
Linda Runesson
1975
Markaryd
19099
53:10
1828
»
Camilla Marklund
1972
Sollentuna
3802
53:10
1829
»
Helena Sjödin
1982
Östersund
1459
53:10
1830
»
Maria Devallius
1973
Svenska Spel
2154
53:10
1831
»
Desiree Wiegleb Edström
1959
Hässelby SK
862
53:10
1832
»
Simone Bång Hansson
1972
Sölvesborg
1519
53:10
1833
»
Katja Tedmar
1979
Sundbyberg
8213
53:11
1834
»
Annie Hedlund
1955
Friskis&Svettis
720
53:11
1835
»
Linda Eriksson
1980
Forshaga
22747
53:11
1836
»
Marite Silava
1964
Lettland
3542
53:11
1837
»
Linda Rivera
1969
Bromma
535
53:11
1838
»
Karin Malmberg
1989
Stockholm
5939
53:11
1839
»
Erika Palmklint
1989
Luleå
3531
53:11
1840
»
Jenny Johansson
1986
Växjö
10860
53:11
1841
»
Sofi Wiklund
1974
Älta
640
53:11
1842
»
Jessica Nedervi
1970
Ystad
13660
53:12
1843
»
Annika Cederbrand
1970
Tyresö FK
2392
53:12
1844
»
Erika Jansson
1974
Karlstad
4707
53:12
1845
»
Sara Evertson
1985
Karlskoga
2725
53:12
1846
»
Cecilia Henrysson
1972
Taberg
1416
53:13
1847
»
Nikie Elgqvist
1986
Lidingö
11711
53:13
1848
»
Catharina Bergmark
1977
Västerås
16876
53:13
1849
»
Marika Hjelm
1991
Fjälster Byalag
980
53:13
1850
»
Sandra Andersson
1990
Karlstad
7877
53:13
1851
»
Mimmi Sköldberg
1979
Kelloggs
11720
53:14
1852
»
Elina Björebro
1984
Kalmar
2408
53:14
1853
»
Maria Idosdotter-Nilsson
1968
Gullaskruv
2125
53:14
1854
»
Stina Waxell
1969
Knivsta
13486
53:14
1855
»
Amanda Krüger
1992
Stockholm
3842
53:14
1856
»
Sara Törndahl
1984
Svalöv
597
53:14
1857
»
Jenny Johansson
1989
Nybro
22494
53:14
1858
»
Anette Thelenius
1966
Upplands Väsby
1171
53:14
1859
»
Gullan Björnström
1949
Hemlingby LK
2474
53:15
1860
»
Johanna Prytz
1975
Friskis&Svettis
753
53:15
1861
»
Beatrice Lasses
1974
Kungsängen
749
53:15
1862
»
Anna-Karin Strid
1978
Gnesta
11300
53:15
1863
»
Malin Schierenbeck
1977
Täby
11210
53:15
1864
»
Karolina Arvekvist
1980
Stockholm
8182
53:15
1865
»
Malin Pettersson
1972
Helsingborg
1388
53:15
1866
»
Caroline Angesjö
1984
Stockholm
2215
53:15
1867
»
Ann Holmeland
1957
Bromma
939
53:15
1868
»
Anna Töyrä
1980
Kiruna
2857
53:16
1869
»
Hanna Tilus
1983
Stockholm
2312
53:16
1870
»
Linnea Kwarnmark
1979
Göteborg
1086
53:16
1871
»
Nasim Ahmadzadeh
1986
Kista
14398
53:16
1872
»
Anna Boldén
1967
Skatorna
1093
53:17
1873
»
Hanna Zachrisson
1976
Mariestad
2946
53:17
1874
»
Maria Renberg
1974
Tyresö
2365
53:18
1875
»
Jeanette Thögesen Mattsson
1976
Hallstavik
14328
53:18
1876
»
Marie Eliasson
1973
Nykil
2461
53:18
1877
»
Kristina Lundberg
1965
SÖS IF
5305
53:18
1878
»
Susanne Fagerholm
1989
Skövde
1586
53:18
1879
»
Ingelöf Nörgård
1955
Åhus
2146
53:18
1880
»
Tova Malmström
1998
Enebyberg
3866
53:18
1881
»
Frida Svensson
1982
Karlshamn
10656
53:18
1882
»
Ida Ekstedt
1985
Göteborg
37606
53:19
1883
»
Marita Syrén
1978
Svärtinge
5397
53:19
1884
»
Ulrika Hansson
1976
Hamburgsund
11101
53:19
1885
»
Linda Johansson
1977
Varberg
5148
53:19
1886
»
Linda Ryberg
1975
Åby
2808
53:19
1887
»
Felicia Hinnerson
1986
Grängesberg
4966
53:19
1888
»
Malin Ekman
1990
Tumba
5297
53:19
1889
»
Maria Källströmer
1977
Skellefteå
2484
53:19
1890
»
Susanne Liwång
1976
Lidingö
1450
53:19
1891
»
Liza Engström
1973
Trollhättepolisens IF
3663
53:19
1892
»
Madeleine Eriksson
1988
Stockholm
4524
53:19
1893
»
Carina Högblom
1958
Team Stockholm Marathon
2135
53:19
1894
»
Nazli Pirayehgar
1991
Ekerö
19244
53:19
1895
»
Emelie Friberg
1986
Westbay
2137
53:21
1896
»
Emma Luttu
1982
Luleå
22538
53:21
1897
»
Anna Lindgren Elgh
1976
Friskis&Svettis
3907
53:21
1898
»
Susanne Karlsson
1969
SÄS Borås
780
53:21
1899
»
Ida Kullgren
1984
Karlstad
22337
53:21
1900
»
Carina Rydell
1965
Four funny miles
3819
53:21
1901
»
Elin Rydberg
1980
Stigtomta
8646
53:21
1902
»
Karin Swerink
1969
Nike
17435
53:22
1903
»
Lisa Falk
1983
Tumba Mälarhöjden OK
26087
53:22
1904
»
Jessica Olsson
1977
Karlstad
864
53:22
1905
»
Julia Andersson
1999
Rånäs 4H
838
53:22
1906
»
Maria Eriksson
1965
Motala
3110
53:22
1907
»
Charlotte Liedgren
1982
Stockholm
2918
53:22
1908
»
Louise Palmén
1984
Umeå
1535
53:22
1909
»
Nina Lundin
1989
Bunkeflostrand
16675
53:22
1910
»
Anna Rondahl
1983
Luleå
449
53:22
1911
»
Berit Eriksson
1958
Lyckeby
2577
53:23
1912
»
Sophia Öhrn
1980
Scandic
3899
53:23
1913
»
Lena Ågren
1957
Västerås
2608
53:23
1914
»
Sofhia Hultman
1974
Malmköping
2211
53:23
1915
»
Maria Toftgård
1980
Skatteverket Solna IF
37607
53:23
1916
»
Zara Nilsson
1990
Gustavsberg
7359
53:24
1917
»
Camilla Nikula
1977
Åland
4598
53:24
1918
»
Linnea Lindgren
1982
Skanska Hus Stockholm Nord
2136
53:24
1919
»
Mia Mäki
1986
Intersport
11520
53:24
1920
»
Anna Stål
1985
Uppsala
22644
53:24
1921
»
Linnéa Blommé
1982
Nacka
3509
53:25
1922
»
Jennie Perez Johansson
1989
Tumba
3058
53:25
1923
»
Annelie Essebro Hultebrand
1976
Lycksele LK
1200
53:25
1924
»
Jessica Bernsteen
1989
Solna
2148
53:25
1925
»
Hanna Berggren
1982
SEE U Halmstad AB
7430
53:25
1926
»
Jessica Hansson
1991
Bollnäs
10031
53:25
1927
»
Caroline Nordén
1976
Skellefteå
1007
53:25
1928
»
Christine Eksten
1980
Rydebäck
2987
53:25
1929
»
Olga Nikolaeva
1988
Örebro
2854
53:26
1930
»
Rebecka Tranvik
1980
Växjö
2207
53:26
1931
»
Sofie Sehammar Sjöberg
1983
Gräddhyllefruarna
5455
53:26
1932
»
Jessica Sundh
1975
100% sund
2851
53:27
1933
»
Sofia Karlberg
1971
X-Sport
2271
53:27
1934
»
Christina Majegård
1966
Eslöv
19525
53:27
1935
»
Fanny Cardell
1985
Stockholm
3157
53:27
1936
»
Therese Wester
1981
Österfärnebo
17141
53:27
1937
»
Marlene Bäckström
1986
Umeå
1057
53:27
1938
»
Lina Aggeroth
1984
LP
28638
53:27
1939
»
Marianne Koch
1990
Tyskland
39127
53:27
1940
»
Jeanette Jansson
1979
Umeå
3622
53:27
1941
»
Monica Svonni
1977
Umeå
32137
53:27
1942
»
Rebecka Thorsell
1989
Mariestad
3307
53:27
1943
»
Mai-Britt Nokkoudenmäki
1973
Skogstorp
3039
53:27
1944
»
Camilla Ekeblom
1984
Risenta
3858
53:27
1945
»
Cecilia Törnberg
1975
Alingsås
2707
53:27
1946
»
Lena Jansson
1970
Stockholm
629
53:28
1947
»
Gun-Marie Stuguby
1957
Surris Östersund
1194
53:28
1948
»
Maria Löfgren
1976
Halmstad
2297
53:28
1949
»
Elin Borgö
1988
Linköping
2073
53:28
1950
»
Anna Burman
1976
Skövde
3937
53:28
1951
»
Sara Widén
1985
Fardhem IF
1285
53:28
1952
»
Annika Martinell
1970
Eskilstuna
5155
53:28
1953
»
Ylva Forsgren
1969
Kommunals IF Falköping
946
53:29
1954
»
Ulrika Larsson
1976
Djursmo
851
53:29
1955
»
Jenny Roskvist
1976
Huskvarna
1261
53:29
1956
»
Kajsa Rabell
1978
Stockholm
2978
53:29
1957
»
Frida Ivarsson
1991
Västervik
6682
53:29
1958
»
Katarina Sjöström
1977
Stockholm
1693
53:29
1959
»
Camilla Björkman
1985
Östhammar
2991
53:29
1960
»
Marie Renman
1983
Handelsbanken
3569
53:29
1961
»
Anna Malmqvist
1982
Stockholm
4648
53:29
1962
»
Moa Ring
1981
Uppsala
1283
53:29
1963
»
Anna Sonkamble
1981
Täby
8190
53:29
1964
»
Pernilla Karlsson
1977
Dals-Rostock
7333
53:29
1965
»
Jessica Johansson
1987
Stockholm
6747
53:30
1966
»
Victoria Roos Olsson
1974
Täby
3487
53:30
1967
»
Maria Karlsson
1975
Västerbottens läns landsting
19778
53:30
1968
»
Anna Kindström Ajnefors
1981
Bromma
900
53:30
1969
»
Malin Karlsson
1981
Alvesta
19226
53:30
1970
»
Liisa Rajala Malmgren
1987
Stockholm
16757
53:30
1971
»
Anna Ulfstedt
1978
Uppsala
28674
53:30
1972
»
Caroline Turkowitch
1979
Glasriket RC
976
53:30
1973
»
Charity Odum
1985
Stockholm
3932
53:30
1974
»
Martina Tengvall
1974
Risenta
2002
53:30
1975
»
Jenny Fredriksson
1979
Östersund
1490
53:31
1976
»
Sabina Fredlund
1988
Örebro
23057
53:31
1977
»
Pia Lakaneimi
1974
Länsförsäkringar IF
4570
53:31
1978
»
Mia Olzon
1974
Rönninge
1092
53:31
1979
»
Anna Thörn
1968
Örebro
31487
53:31
1980
»
Katarina Stenklo
1975
Uppsala
1184
53:31
1981
»
Åsa Jöngren
1969
Sundbyberg
1149
53:31
1982
»
Katarzyna Bonetti
1973
Västerås
2701
53:31
1983
»
Helena Effert
1972
Tyresö
922
53:31
1984
»
Hanna Lemos
1987
Stockholm
25568
53:32
1985
»
Johanna Svensson
1975
Jönköping
1570
53:32
1986
»
Carina Svensson
1955
Lidköping
3060
53:32
1987
»
Therése Lundgren
1973
SCA Personalstiftelserna
7516
53:32
1988
»
Elina Pettersson
1995
Östhammar
6592
53:32
1989
»
Janni Ekström
1988
Edsbyn
3352
53:32
1990
»
Terese Alvén
1982
Intersport
3337
53:32
1991
»
Hanny Sampaio Svensson
1990
Västerhaninge
6362
53:32
1992
»
Claudia Peterhans
1977
Schweiz
19914
53:33
1993
»
Carina Svanbring
1975
Alvesta SOK
1028
53:33
1994
»
Alex Blomster
1985
Järfälla
31752
53:33
1995
»
Joanna Kron
1981
Växjö
19224
53:33
1996
»
Ida-Sofie Lindwall
1982
Stockholm
1134
53:33
1997
»
Kajsa Fex Fritz
1963
Örebro
2836
53:34
1998
»
Emelie Hallin
1987
Uppsala
39215
53:34
1999
»
Camilla Holmsköld
1976
Åby
2247
53:34
2000
»
Angelica Seger
1974
Friskis&Svettis
1101
53:34
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
…
67
68
>
Synpunkter på resultaten lämnas till
resultat@racetimer.se