Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från The Lakes 10km 2013
Resultat
10km
MS
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 85
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Freddy KERON
M
MS
700
(31:06)
31:06
2
»
Tommy EVANS
M
MS
679
(32:32)
32:32
3
»
Neil WIKTORSKI
Ali cualann
M
MS
597
(34:39)
34:39
4
»
Bernard DUGGAN
Civil Service Harriers
M
MS
543
(34:43)
34:43
5
»
Richie MAC LIAM
Crusaders
M
MS
122
(35:38)
35:38
6
»
Joseph KING
M
MS
513
(39:08)
39:08
7
»
Aaron BROWNE
Lakeshore Striders
M
MS
695
(39:26)
39:26
8
»
David MCMAHON
M
MS
82
(41:25)
41:27
9
»
Omar EL-SHERIF
M
MS
577
(41:59)
42:00
10
»
David OCALLAGHAN
Team Awesome
M
MS
536
(42:14)
42:16
11
»
John DOYLE
M
MS
480
(42:32)
42:32
12
»
Christopher O' CONNOR
M
MS
531
(42:37)
42:40
13
»
Adam CARROLL
M
MS
630
(42:52)
42:55
14
»
Paddy PRICE
M
MS
613
(42:50)
42:57
15
»
Michael PRIEST
M
MS
347
(43:11)
43:14
16
»
Eoghan NOLAN
M
MS
326
(43:19)
43:23
17
»
Cillian MURPHY
M
MS
697
(43:37)
43:41
18
»
Darryl MCGUIRE
No Limits Racing
M
MS
553
(43:48)
43:52
19
»
Tom LEAHY
M
MS
245
(43:53)
43:55
20
»
Brian FAULKNER
M
MS
325
(44:02)
44:07
21
»
Fergal CONNOLLY
M
MS
559
(44:09)
44:09
22
»
Daniel CARNEY
M
MS
334
(44:25)
44:30
23
»
Colm GILES
M
MS
2
(44:30)
44:39
24
»
Barry O'MAHONY
M
MS
584
(44:27)
44:43
25
»
Hugh MCKEOWN
M
MS
641
(45:38)
45:43
26
»
Alan WALL
M
MS
656
(46:05)
46:12
27
»
Gary GILLESPIE
M
MS
352
(46:22)
46:32
28
»
Donal RICE
M
MS
223
(46:35)
46:38
29
»
Stephen MONKS
M
MS
195
(46:30)
46:46
30
»
Mark MELLETT
M
MS
231
(46:29)
46:49
31
»
Gareth O KEEFFE
M
MS
508
(46:52)
47:17
32
»
David FRANKLIN
M
MS
487
(47:15)
47:22
33
»
Cyril REBOUL
M
MS
647
(47:13)
47:30
34
»
Eddie REGAN
M
MS
399
(47:38)
47:38
35
»
Seamus DOOLEY
M
MS
226
(47:45)
47:51
36
»
Dean REID
M
MS
434
(47:21)
48:05
37
»
Seamus KELLY
M
MS
620
(47:49)
48:05
38
»
Chris GLEESON
TSAC
M
MS
626
(47:53)
48:06
39
»
Fiachra HUMPHRIES
M
MS
263
(47:57)
48:13
40
»
Daire O' DRISCOLL
M
MS
520
(48:07)
48:22
41
»
Paul GILES
M
MS
374
(48:16)
48:31
42
»
Graham BYRNE
M
MS
651
(48:22)
48:35
43
»
John SLATER
M
MS
310
(48:33)
48:44
44
»
Matthew SAMMON
M
MS
377
(48:31)
48:49
45
»
Anthony GRENDON
F&G Club
M
MS
490
(49:07)
49:12
46
»
Richard DELANEY
M
MS
200
(48:54)
49:13
47
»
Stephen CONNOLLY
M
MS
530
(49:07)
49:24
48
»
James TUOMEY
M
MS
522
(49:49)
50:03
49
»
Anthony DUNNE
M
MS
509
(50:03)
50:27
50
»
Mark KELLY
M
MS
540
(50:06)
50:27
51
»
Steven LOUGHLIN
M
MS
537
(50:28)
50:34
52
»
Trevor FOYE
M
MS
458
(50:19)
50:39
53
»
Jason MATTHEWS
M
MS
63
(50:41)
50:52
54
»
David HOLMES
M
MS
451
(50:54)
51:15
55
»
Kevin BUCKLEY
M
MS
528
(51:04)
51:22
56
»
Peter O DONOVAN
M
MS
339
(51:27)
51:45
57
»
John WALL
M
MS
645
(51:42)
51:49
58
»
Dave BRERETON
M
MS
295
(51:40)
52:15
59
»
Michal ZAREMBA
M
MS
315
(51:48)
52:15
60
»
Sean MULLIGAN
M
MS
185
(51:54)
52:17
61
»
Eoin DONOGHUE
M
MS
526
(51:34)
52:18
62
»
Brian KILLORAN
M
MS
444
(51:43)
52:32
63
»
Billy KINSELLA
M
MS
601
(51:54)
52:40
64
»
Liam QUINN
M
MS
628
(52:27)
52:41
65
»
Tony BENNEY
M
MS
5148
(52:25)
53:08
66
»
Ronan MOONEY
M
MS
20
(52:40)
53:08
67
»
Stephen MAGUIRE
M
MS
689
(53:19)
53:29
68
»
Patrick BYRNE
M
MS
371
(53:14)
53:52
69
»
Michael DILLON
M
MS
575
(53:55)
54:39
70
»
Paul O'BRIEN
M
MS
457
(54:51)
55:22
71
»
Fergus WALSH
M
MS
316
(55:05)
55:42
72
»
Matthew BOLTON
M
MS
270
(55:44)
56:33
73
»
Paul TORSNEY
M
MS
443
(56:16)
56:44
74
»
Ronan DOYLE
M
MS
144
(56:34)
56:47
75
»
Jonathan RUTTLE
M
MS
504
(56:45)
57:03
76
»
Neil MCGOUGH
M
MS
237
(56:54)
57:41
77
»
Gavin BURKE
M
MS
51
(57:28)
58:00
78
»
Christopher MCARDLE
M
MS
452
(58:03)
58:24
79
»
Pawel KWIATKOWSKI
M
MS
322
(58:09)
58:37
80
»
Enrico FOSCHI
M
MS
170
(57:59)
58:39
81
»
Colm FAHERTY
M
MS
87
(58:31)
59:25
82
»
Damian WALSH
M
MS
209
(1:02:24)
1:03:02
83
»
Ken MCHUGH
Grass Roots Fitness
M
MS
357
(1:06:35)
1:07:22
84
»
Michael BYRNE
M
MS
143
(1:16:28)
1:17:17
85
»
Ryan HOEY
M
MS
450
(1:21:15)
1:22:04