Sök lopp
Resultat från Corrida Leuven 2013
Resultat
4km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1134
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
#
Netto
Brutto
1
»
PIETER HEEMERYCK
M
5866
(12:09)
12:09
2
»
Jan Wera
1985
Herent
M
2060
(12:13)
12:13
3
»
Davy Segers
1977
Kapellen
M
4260
(12:21)
12:21
4
»
Ewan Campbell
M
5692
(12:31)
12:32
5
»
Nardozza Vincent
M
5696
(12:34)
12:34
6
»
Sid Potemans
1996
Kessel-Lo
M
2858
(12:42)
12:42
7
»
Simon D'hoore
M
5848
(12:47)
12:47
8
»
Lennert Grootaert
Groep T - KHLeuven - KHLim
M
3179
(13:11)
13:11
9
»
Jarne Verhaegen
1997
ZAMARO triper4mance
M
5449
(13:16)
13:16
10
»
Kjel De Hertog
1991
Leie Triatlon Team Latem
M
5017
(13:17)
13:18
11
»
Maarten Vancoetsen
M
5747
(13:23)
13:23
12
»
Tuur Schoofs
1998
ZATeam
M
1238
(13:30)
13:30
13
»
Kim Geypen
1984
DCLA
V
5227
(13:32)
13:32
14
»
Joachim Wera
1996
Herent
M
2569
(13:41)
13:41
15
»
ELKE STEFFENS
1987
DCLA
V
4690
(13:49)
13:49
16
»
Anneke Verstreken
1981
Sint-Cecilia Haacht
M
4459
(13:54)
13:54
17
»
Wim Steurs
1964
Meensel
M
5117
(14:01)
14:01
18
»
Filip Bellemans
1973
Overijse
M
2342
(14:02)
14:02
19
»
Neal Van Vaerenbergh
1996
SP&O
M
4933
(14:24)
14:24
20
»
Arne de Clerck
1999
Tienen
M
1129
(14:25)
14:25
21
»
Björn Peeters
1989
Averbode
M
2558
(14:25)
14:25
22
»
Thomas Sodermans
1963
Boutersem
M
3481
(14:27)
14:27
23
»
Sofie Lauwers
1991
Muizen
V
2563
(14:28)
14:28
24
»
Peter Ruelens
1963
Geel
M
1818
(14:36)
14:36
25
»
Simon Daenens
1998
Heverlee
M
1005
(14:39)
14:39
26
»
Ward volkaerts
1989
Mechelen
M
2833
(14:49)
14:49
27
»
Jonathan Keirsse
2001
Wilsele
M
1138
(14:49)
14:51
28
»
LAURENT VIGNY
M
42888
(14:52)
14:53
29
»
Wout Van Lierop
1998
Boutersem
M
1079
(14:54)
14:54
30
»
steven decoster
1971
DCLA
M
5310
(14:58)
14:58
31
»
Van bael Marleen
1966
Baal
V
2647
(15:03)
15:03
32
»
Edwin Vandervorst
M
5829
(15:05)
15:05
33
»
Yoran Ackermans
1993
Overijse
M
2118
(15:05)
15:06
34
»
Levi Van den Bergh
M
1466
(15:14)
15:15
35
»
Gunther Vandecauter
1976
Bosch Tienen
M
4392
(15:15)
15:17
36
»
Pieter Ricquier
M
5847
(15:19)
15:19
37
»
Luc Pignolet
1956
Gesves
M
2310
(15:19)
15:20
38
»
Robby Verschueren
M
1394
(15:03)
15:22
39
»
Ludo Heylighen
1965
Wilsele
M
2921
(15:27)
15:27
40
»
DAVY DOMNE
M
5867
(15:28)
15:28
41
»
Van Rensbergen Thomas
1984
Herselt
M
2791
(15:31)
15:31
42
»
Lars Lefever
2000
DCLA
M
1228
(15:31)
15:32
43
»
Sam Van Dingenen
M
5959
(15:33)
15:33
44
»
Stijn Roose
1995
Kessel-Lo
M
3738
(15:37)
15:37
45
»
Bart Gooris
1966
Wakkerzeel
M
1533
(15:37)
15:38
46
»
Saxed Sadid
1972
Welzijnszorg vzw
M
4551
(15:39)
15:40
47
»
Louise Vandenbroucke
Groep T - KHLeuven - KHLim
V
3172
(15:42)
15:43
48
»
Jan Cox
1984
Rotselaar
M
3673
(15:47)
15:50
49
»
Hambrouck Robin
1995
Heverlee
M
4373
(15:53)
15:53
50
»
Bram Van Meerbeeck
1984
Leuven
M
1559
(15:57)
15:57
51
»
Tom Arnaes
M
5653
(16:00)
16:01
52
»
Lars Dierickx
2000
DCLA
M
1251
(15:58)
16:03
53
»
Thomas Verstraeten
2002
Begijnendijk
M
5607
(16:04)
16:05
54
»
Filip Wouters
1983
Meldert
M
1653
(16:03)
16:06
55
»
RUBEN DE VOS
M
5834
(16:15)
16:16
56
»
Joris Rottiers
M
1393
(16:20)
16:20
57
»
SEPPE JOLIE
M
1311
(16:28)
16:32
58
»
Niels Langendries
1984
De Wijnpers
M
3155
(16:35)
16:35
59
»
Lotta Jiroflee
1998
Kessel-Lo
V
1268
(16:42)
16:42
60
»
Bart Janssens
M
5702
(16:44)
16:44
61
»
Hambrouck Joran
1998
Heverlee
M
1126
(16:46)
16:47
62
»
Hanne Van Loock
1999
Herent
V
1081
(16:47)
16:47
63
»
Simon Van Herck
M
1396
(16:37)
16:49
64
»
Martijn Tobbackx
1995
Roger
M
5044
(16:40)
16:50
65
»
Sam Dobbelaere
2001
Kessel-Lo
M
1107
(16:52)
16:54
66
»
Jesse Croonenberghs
2004
Everberg
M
1267
(16:57)
16:57
67
»
Tijs Delabastita
1989
CM Leuven
M
3418
(16:57)
16:58
68
»
HELENA PONETTE
V
1442
(16:55)
17:01
69
»
RUDI VERVOORT
M
1386
(17:03)
17:04
70
»
Thijs Vanwinckel
1985
Tienen
M
3685
(17:06)
17:07
71
»
Goris Marc
1964
Vosselaar
M
1689
(17:08)
17:08
72
»
Philip Lemoine
1966
Betekom
M
2641
(17:10)
17:10
73
»
Arno Amery
1999
Holsbeek
M
1008
(17:04)
17:11
74
»
HANS MOONS
M
1344
(16:41)
17:13
75
»
jessica verlinden
1997
ktt
V
5453
(17:15)
17:15
76
»
Christophe Van Meerbeeck
1971
Oud-Heverlee
M
1583
(17:17)
17:17
77
»
Maarten Van Dyck
1988
Heverlee
M
5035
(17:14)
17:17
78
»
Jeroen Switsers
M
5846
(17:16)
17:21
79
»
Kristof De Clercq
1977
Bertem
M
3603
(17:15)
17:21
80
»
Moene Peeters
2001
DCLA
M
1272
(17:03)
17:22
81
»
SEB MILLER
M
5697
(17:24)
17:25
82
»
Sybren Verschelde
2004
neerlinter
M
1275
(17:27)
17:29
83
»
MIKEL TEMINO
M
5787
(17:30)
17:33
84
»
Norman Vandenbergh
1968
CM Leuven
M
3312
(17:34)
17:34
85
»
Maut Schoofs
2000
ZATeam
V
1232
(17:33)
17:39
86
»
OLLY MILLER
M
5698
(17:38)
17:39
87
»
Dylan Huysegems
2001
Vissenaken
M
1244
(17:45)
17:46
88
»
Frank Vermeulen
1963
Welzijnszorg vzw
M
4524
(17:43)
17:50
89
»
Johan Van Vaerenbergh
1963
Team Isellmycar
M
4843
(17:51)
17:51
90
»
Luka Augustijns
1999
Heverlee
V
1102
(17:50)
17:51
91
»
Jonathan Demeersseman
M
1299
(17:35)
17:54
92
»
Mark binon
1968
Blanden
M
2181
(17:55)
17:55
93
»
Demeersseman Kurt
M
5682
(17:37)
17:56
94
»
Jonas D'Hondt
2002
Kessel-Lo
M
1028
(17:52)
17:57
95
»
Thijs Creten
1998
Boutersem
M
1001
(17:46)
17:59
96
»
Lien Demoitie
1983
Oud-Heverlee
V
2036
(17:47)
17:59
97
»
Hans Vansteenkiste
1958
MVMC
M
3919
(17:58)
18:00
98
»
Sam Rely
M
5828
(17:53)
18:01
99
»
Anton Houthuys
1990
SAM&M bvba
M
4802
(17:24)
18:03
100
»
Caroline Massart
1980
De Wijnpers
V
3151
(18:03)
18:06
101
»
Margo De Keyser
1996
Boortmeerbeek
V
2259
(18:06)
18:07
102
»
Stijn Rombouts
2001
Rumst
M
1236
(17:52)
18:07
103
»
Thomas Roland
1979
Diest
M
5318
(17:27)
18:08
104
»
BRENT MEDLAND
M
42895
(18:08)
18:09
105
»
Peter Janssens
1976
K Diegem Sport
M
5276
(18:11)
18:12
106
»
Simon David
2003
Rotselaar
M
1059
(18:09)
18:14
107
»
Nijs Danny
1965
Blanden
M
1832
(18:15)
18:15
108
»
Frans Vloeberghen
1943
Icarus
M
3824
(18:18)
18:19
109
»
Lies Daman
1986
Heverlee
V
3687
(18:18)
18:20
110
»
JANA BELLEMANS
V
5931
(18:24)
18:24
111
»
Steven Ivens
1978
Tienen
M
3607
(17:31)
18:24
112
»
LUC BELLEMENS
M
5930
(18:25)
18:26
113
»
oscar beghin
1997
herent
M
5054
(17:35)
18:27
114
»
Cleo Croonenberghs
2003
ACKO
V
1263
(18:27)
18:27
115
»
Clémence Pignolet
1999
Gesves
V
1048
(18:29)
18:29
116
»
Jo Croonenberghs
1975
ACKO
M
5455
(18:29)
18:29
117
»
Axel Wauters
1974
De Wijnpers
M
3144
(18:27)
18:30
118
»
Daniël Lissens
1947
Bierbeek
M
1588
(18:32)
18:32
119
»
Lukas Meyvisch
M
1305
(18:17)
18:33
120
»
Jacob Delabastita
1996
CM Leuven
M
3431
(18:37)
18:38
121
»
Dieter De Coninck
1986
Leuven
M
3689
(18:38)
18:38
122
»
Karina Sevenants
1967
Lubbeek
V
2930
(18:41)
18:42
122
»
Seppe Goderis
SMS Lubbeek
M
4493
(18:41)
18:42
124
»
Vera Huijgens
1980
Utrecht
V
2222
(18:49)
18:51
125
»
Stijn Van Der Wielen
M
5650
(18:39)
18:52
126
»
MATTHIAS MONCHY
M
1441
(18:53)
18:55
127
»
Bruno Roland
1954
Oud Heverlee
M
4806
(18:17)
18:55
128
»
Arnout Roels
2003
Oud-Heverlee
M
1112
(18:22)
18:56
129
»
Jens Loddewijkx
1995
Hoegaarden
M
3739
(18:49)
18:56
130
»
Lander Loots
2001
DCLA - Jeugd
M
1163
(18:25)
18:57
131
»
Barend Fieuws
2003
Kessel
M
1051
(18:51)
18:58
132
»
Elias Denaux
1995
Broechem
M
2176
(18:52)
19:00
133
»
Seppe Cockx
1987
Brussel
M
3053
(18:14)
19:00
134
»
Matteo Rizzo
M
1294
(18:59)
19:01
135
»
Maya Cloetens
2002
Grenoble
V
1256
(18:39)
19:01
136
»
Pieter De Bruyn
1986
Heverlee
M
5283
(18:23)
19:01
137
»
Arvid Thijs
2001
Herent
M
1106
(19:01)
19:02
138
»
Simon Tournicourt
2003
DCLA - Jeugd
M
1176
(18:31)
19:04
139
»
DAAVID MATHIAS
M
1433
(18:58)
19:06
140
»
KEVIN SCHIERBOUT
M
5932
(19:04)
19:06
141
»
Sarah Verhetsel
1982
Icarus
V
3838
(19:07)
19:08
142
»
Jef Cox
M
1356
(18:08)
19:09
143
»
EMIEL DE PAUW
M
1446
(18:58)
19:10
144
»
Neal Van Loock
Groep T - KHLeuven - KHLim
M
3185
(18:40)
19:11
145
»
Eva Daenens
2000
Heverlee
V
1015
(18:59)
19:14
146
»
Kyra Dierickx
2000
DCLA
V
1250
(19:10)
19:15
147
»
Alexander Delanote
M
1431
(18:55)
19:16
148
»
Fred Depré
1948
Joggersteam Tienen
M
4751
(19:15)
19:16
149
»
Jasper Vandenbergh
2000
CM Leuven
M
1094
(19:18)
19:19
150
»
Katrijn Heylen
V
1362
(19:18)
19:19
150
»
Anouck Houben
2000
Boutersem
V
1132
(19:07)
19:19
152
»
Violein Van Den Daele
1994
Hulshout
V
4930
(19:16)
19:19
153
»
Anke Vermaelen
2000
Vissenaken
V
1105
(19:08)
19:20
154
»
Marie-Jeanne Schoofs
1962
Rotselaar
V
3477
(19:19)
19:21
155
»
Els Vandepitte
1982
De Wijnpers
V
3152
(19:23)
19:26
156
»
TIM DOOMS
M
5840
(19:25)
19:33
157
»
Kirsten Hertveldt
1975
Oud-Heverlee
V
3592
(19:25)
19:33
158
»
Lukas Somers
1989
Deurne
M
5034
(19:34)
19:34
159
»
Patrick Vansteenkiste
1960
Schriek
M
1785
(19:22)
19:35
160
»
Eline Houben
1998
Boutersem
V
1125
(19:34)
19:35
161
»
WARD MOMMAERTS
M
5700
(18:36)
19:38
162
»
Brammert Vanhoudt
2004
DCLA Pupillen
M
1219
(19:39)
19:40
163
»
Rogier Meeus
1986
DCLA - Jeugd
M
4394
(19:27)
19:40
164
»
Flynn Verschelde
2002
neerlinter
M
1264
(19:38)
19:41
165
»
Olivier Van Sannen
1993
Kessl-lo
M
4369
(19:38)
19:42
166
»
Moon Amery
2002
Holsbeek
V
1027
(19:35)
19:42
167
»
Frank Vander Stede
1966
Joggersteam Tienen
M
4755
(19:41)
19:42
168
»
Klaas Renettte
M
1293
(19:40)
19:44
169
»
Noah Daenens
2004
Heverlee
M
1034
(19:40)
19:45
170
»
Niels Duerinckx
2004
DCLA - Jeugd
M
1184
(19:15)
19:46
171
»
Ethan Stynen
2004
Welzijnszorg vzw
M
1192
(19:31)
19:48
172
»
Marion Verschooten
1997
De Wijnpers
V
3160
(19:47)
19:49
173
»
Lieselot Huybens
1984
Herent
V
5329
(19:39)
19:51
174
»
Efteranmälan
1478
(19:25)
19:52
174
»
Dieter Stynen
1970
Winksele
M
1611
(19:33)
19:52
176
»
Tuur Van Puyvelde
2002
DCLA - Jeugd
M
1167
(19:24)
19:52
177
»
Stef Mommen
1988
Holsbeek
M
5089
(19:39)
19:53
178
»
Dries Baeckelandt
2001
Kessel-Lo
M
1056
(19:17)
19:54
179
»
Simon De Schryver
2003
Winksele
M
1274
(19:32)
19:54
180
»
Simon Vanzegbroeck
SMS Lubbeek
M
4490
(19:56)
19:57
181
»
Victor Everaerts
2002
Molenbeek-Wersbeek
M
1111
(19:49)
19:59
182
»
Luc Vos
1968
4LATA Sint-Janscollege
M
4388
(19:17)
20:00
183
»
Jasper Dehandschutter
2002
DCLA - Jeugd
M
1165
(19:57)
20:00
184
»
Thomas Vanhonsebrouck
1998
Kessel-lo
M
1128
(19:22)
20:01
185
»
Seppe Huysegoms
2003
DCLA - Jeugd
M
1175
(19:29)
20:02
186
»
Aaron Luts
2003
DCLA - Jeugd
M
1179
(19:29)
20:02
187
»
Mathijs Bries
1999
Hoegaarden
M
1065
(19:20)
20:06
188
»
victor Maillard
1998
SAM&M bvba
M
4822
(19:28)
20:07
189
»
Anthe Luts
2002
Leuven
V
1215
(19:35)
20:08
190
»
Jimmy Van den Eynden
1977
Wijgmaal
M
4264
(19:57)
20:08
191
»
Jacob Keppens
Leuven
M
1291
(19:42)
20:10
192
»
kamiel de beuckelaere
1993
herent
M
5011
(19:17)
20:11
193
»
LANDER MERGAERTS
2001
FLORA WORLD
M
4383
(20:11)
20:11
194
»
Maarten Vermaelen
2003
DCLA - Jeugd
M
1169
(19:40)
20:12
195
»
Lisa Jiroflee
2001
DCLA - Jeugd
V
1162
(19:40)
20:13
196
»
Yordi Van Dyck
SMS Lubbeek
M
4489
(20:14)
20:15
197
»
Willem Bakelants
2003
DCLA - Jeugd
M
1178
(19:46)
20:15
198
»
Joris Dekoninck
1982
imec
M
4907
(20:01)
20:16
199
»
DRIES DE BACKERE
M
5873
(20:03)
20:17
200
»
Quinten Dehandschutter
2004
Korbeek-Lo
M
1149
(19:51)
20:21
201
»
Zyad Bedhiaf
2004
DCLA - Jeugd
M
1182
(19:49)
20:23
202
»
Jan Lefever
1954
MVMC
M
3913
(20:21)
20:26
203
»
Warre Bruyninckx
2004
Leuven
M
1041
(20:11)
20:27
204
»
STEF MEDLAND
M
42894
(20:29)
20:30
205
»
bert de vrij
2002
schilde
M
1209
(19:57)
20:37
206
»
Yannick Deflen
M
5669
(20:33)
20:38
207
»
Ann Noblesse
V
5668
(20:33)
20:38
208
»
Valéry Warnette
M
5658
(19:01)
20:40
209
»
GEERT-JAN VANDEN SCHRIECK
M
5970
(20:27)
20:41
210
»
Inge Heleven
1972
Kokkola
V
2687
(20:35)
20:41
211
»
Nancy Cnockaert
V
5703
(20:40)
20:42
212
»
Eddy Everaerts
1962
Blanden
M
4116
(20:44)
20:47
213
»
Toon Vanbrabant
2003
DCLA - Jeugd
M
1172
(20:16)
20:48
214
»
Rob Van der Velpen
1998
Duchene team
1287
(20:06)
20:49
215
»
Luca JACOBS
2002
Herent
M
1110
(20:28)
20:51
216
»
Anja Timmermans
V
1438
(20:15)
20:51
217
»
Joscha van Rijt
1970
Genk
V
1891
(20:37)
20:53
218
»
Eleonora Vervoort
V
1343
(20:50)
20:55
219
»
Johan Huybrechts
1968
Vissenaken
M
5210
(20:53)
20:55
220
»
BART IVENS
M
5711
(19:53)
20:55
221
»
Chantal spieker
V
1434
(20:47)
20:55
221
»
Loeckx Joren
1988
Blanden
M
2553
(20:28)
20:55
223
»
Kristof Vanhonsebrouck
2000
Kessel-lo
M
1133
(20:15)
20:57
224
»
Koen Kicken
1998
De Wijnpers
M
1090
(20:25)
20:58
225
»
Nick van Rijt
1997
Genk
M
2128
(20:47)
21:01
226
»
Viktor Finn
SMS Lubbeek
M
4475
(20:22)
21:02
227
»
Anouk De Baerdemaeker
2004
DCLA - Jeugd
V
1183
(20:31)
21:02
228
»
WINTER MOENS
M
1445
(21:03)
21:03
229
»
JONAS LESKENS
M
1388
(20:16)
21:03
230
»
Balcaen Karsten
M
1300
(21:04)
21:04
231
»
willem van Hoef
1955
Leuven
M
5113
(20:45)
21:04
232
»
Roger Van Cappellen
1942
Vilvoorde
M
2570
(21:00)
21:06
233
»
Tycho Vanderelst
2003
Tervuren
M
1143
(20:28)
21:06
234
»
Arno De Kuyper
2003
DCLA - Jeugd
M
1177
(20:34)
21:07
235
»
Bert Vandionant
1973
Landen
M
2707
(21:04)
21:07
236
»
Karen Markey
1987
Kessel-Lo
V
2238
(21:03)
21:09
237
»
Gino Baus
1987
Langdorp
M
3052
(20:48)
21:10
238
»
Truus Ver Eecke
1981
ISW Limits nv
V
3846
(20:52)
21:11
239
»
Stijn Burie
1977
WZC Betlehem
M
4616
(20:40)
21:11
240
»
Peggy Paepen
1970
imec
V
4867
(20:54)
21:12
241
»
Peter Eraly
1971
Huldenberg
M
5066
(20:42)
21:13
242
»
Jorden Roelants
SMS Lubbeek
M
4471
(21:13)
21:14
243
»
Geert Vanderelst
1969
Tervuren
M
4175
(20:38)
21:15
244
»
Diego Fanti
1948
Buenos Aires
M
5409
(20:43)
21:15
245
»
Stefan Van Lier
1958
Tremelo
M
1772
(21:15)
21:17
246
»
YVES SAMYN
M
42900
(21:07)
21:18
247
»
BO SAMYN
V
42897
(21:06)
21:19
248
»
Matthijs Vanden Auweele
M
1429
(20:33)
21:20
249
»
Joran deraedt
2000
Hever
M
1069
(21:20)
21:23
250
»
Zeger Meyvisch
M
1306
(21:09)
21:26
Sida:
<
1
2
3
4
5
>