Sök lopp
Resultat från Corrida Leuven 2013
Resultat
4km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
251 - 500
av totalt
1134
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
#
Netto
Brutto
251
»
SIMON MOMMAERTS
M
5699
(20:33)
21:30
252
»
Paulien Labie
2002
Holsbeek
V
1108
(21:14)
21:30
253
»
Jasper Simon
M
5661
(20:39)
21:30
254
»
Marie De Roeck
V
42882
(20:56)
21:31
255
»
alexander Roose
M
42884
(20:55)
21:31
256
»
THOMAS NIJSTEN
M
5710
(21:20)
21:32
257
»
Line Misbaer
V
5662
(20:40)
21:32
258
»
Koen 'T Joncke
1996
Duchene team
5576
(20:29)
21:32
259
»
Axel Vanzavelberg
2002
DCLA
M
1241
(21:01)
21:33
260
»
Katya Beckers
1968
CM Leuven
V
3308
(21:24)
21:34
261
»
Jan Vanmol
1965
Genk
M
2633
(21:18)
21:35
262
»
ARNE HELLEMANS
M
5921
(20:50)
21:35
263
»
Ruben Van Reusel
Freinetschool De Zevensprong
M
3778
(21:20)
21:36
264
»
Tobias Hendrickx
1998
4LATA Sint-Janscollege
M
1153
(21:27)
21:36
265
»
THOMAS STEYAERT
M
42891
(21:20)
21:37
266
»
Mane Van Laer
Freinetschool De Zevensprong
V
3793
(21:22)
21:39
267
»
Eline Rombouts
1999
Rumst
V
1221
(21:24)
21:40
268
»
Maroua Boujida
2004
DCLA - Jeugd
V
1185
(21:10)
21:40
269
»
Brent Joos
1999
4LATA Sint-Janscollege
M
1161
(21:32)
21:42
270
»
Bjorn Westhovens
1983
TG De Spiegel
M
4025
(21:31)
21:42
271
»
Dieter Van Tendeloo
M
5672
(20:53)
21:43
272
»
BART DEPOORTER
M
1359
(21:30)
21:43
273
»
Bruno Tuyls
1955
Korbeek-lo
M
1562
(21:43)
21:45
274
»
Hannah Daenens
2001
Heverlee
V
1018
(21:39)
21:45
275
»
Ine Boogaerts
1993
Hermes Fans
V
4418
(21:39)
21:46
276
»
Filip Peeters
1973
Hofstade Zemst
M
2975
(21:24)
21:47
277
»
Frederik Leliaert
1976
Kessel-Lo
M
1662
(21:45)
21:47
278
»
Guy Huysmans
1982
Allfit runningteam
M
4737
(21:45)
21:48
278
»
Ayko Schoe
2003
DCLA - Jeugd
M
1168
(21:15)
21:48
280
»
Ben Verstraeten
1972
Kessel-lo
M
2692
(21:22)
21:50
281
»
Tim 'T Joncke
1998
Duchene team
1289
(20:48)
21:51
282
»
Tim Vanzavelberg
2002
dcla
M
1260
(21:21)
21:52
283
»
Rom Roscam
1947
Icarus
M
3825
(21:50)
21:52
284
»
Geert Truyens
1967
Boutersem
M
5425
(21:23)
21:53
285
»
ZOWIE THYS
M
1476
(21:49)
21:54
286
»
OBI VANGRONSVELD
M
1472
(21:50)
21:54
287
»
BRAM JOLIE
M
1391
(21:52)
21:54
288
»
Ann Pauwels
1973
Zichem
V
4219
(21:20)
21:56
289
»
Raoul 'T Joncke
1955
Duchene team
5586
(20:55)
21:57
290
»
Dietrich Bruyninckx
1972
Leuven
M
1614
(21:40)
21:57
291
»
Koen Verpoorten
1990
Leuven
M
2112
(21:48)
21:59
291
»
LAURENT VANDEBROEK
M
1428
(21:47)
21:59
293
»
STAN DE LENTACLUN
M
1385
(21:10)
22:00
294
»
Leen Van de Vyvere
1982
Aalter
V
5482
(21:57)
22:02
295
»
Emma Van der Velpen
2000
Duchene team
1281
(21:21)
22:03
296
»
WOUT Jonkers
2004
Winksele
M
1036
(21:46)
22:03
297
»
Paul Celis
1944
Betekom
M
5516
(21:58)
22:05
298
»
Jesse Duerinckx
2002
DCLA - Jeugd
M
1164
(21:35)
22:06
299
»
Kirsten Van Kelst
V
1351
(21:53)
22:06
300
»
MILAN SEEVENS
M
1435
(21:50)
22:07
301
»
DOMINIQUE SEEVENS
M
5841
(21:50)
22:07
302
»
Emma Van Meerbeek
2002
Sterrebeek
V
1142
(21:54)
22:08
303
»
NELE FRANSEN
V
1372
(22:05)
22:08
304
»
STEVEN TIMMERMANS
M
5665
(21:31)
22:10
305
»
Anja Picard
1970
Sterrebeek
V
4185
(21:56)
22:11
306
»
Karlien Debaene
V
5799
(22:06)
22:13
307
»
Marleen Paps
1978
CM Leuven
V
3356
(21:47)
22:14
307
»
Daan Wouters
2003
Glabbeek
M
1074
(21:32)
22:14
309
»
Evelien Van Bockstal
1988
Leuven
V
1647
(22:03)
22:14
310
»
Tijs Guillemyn
2003
Kessel-Lo
M
1088
(21:43)
22:15
311
»
Buntinx Kasper
2001
M
1297
(21:30)
22:15
312
»
Marthe Nagels
2004
Heverlee
V
1113
(21:34)
22:16
313
»
Carl Swinnen
1970
Allfit runningteam
M
4721
(21:59)
22:16
314
»
Elyne Van der Velpen
2003
Duchene team
1280
(21:34)
22:19
315
»
ROndou-Ven Siona
1970
Duchene team
5587
(21:38)
22:21
316
»
Gebeyaw Nigussie Tessema
1954
Wijgmaal
M
5424
(21:38)
22:22
317
»
Megan Golightly
1997
Limal
V
3742
(21:35)
22:23
318
»
Lore Janssens
Groep T - KHLeuven - KHLim
V
3180
(21:57)
22:27
319
»
Jessie Mouha
1993
Plot Genk
V
4444
(22:03)
22:27
320
»
Peter Verstraete
1963
Hoegaarden
M
4126
(21:48)
22:28
320
»
Verheyden
M
1397
(22:17)
22:28
322
»
Martijn Toremans
M
1303
(22:24)
22:28
323
»
Pia Coremans
2006
CM Leuven
V
1096
(22:10)
22:29
324
»
Thomas Servaes
2005
DCLA - Jeugd
M
1186
(21:56)
22:29
325
»
Suzy Deckers
V
5973
(22:19)
22:30
325
»
Benny Toremans
M
5695
(22:28)
22:30
325
»
Ebe Wauters
2001
Leuven
M
1019
(22:21)
22:30
328
»
Goethuys Daan
2004
DCL
M
1213
(21:58)
22:31
329
»
Deborah Cenens
1990
Plot Genk
V
4440
(22:06)
22:31
330
»
Buntinx Steven
1971
M
5671
(21:46)
22:31
331
»
Marjolijn De Jonghe
1978
The Pink Ladies
V
3096
(22:25)
22:33
331
»
Matis Verwimp
2006
Leuven
M
1062
(22:23)
22:33
333
»
Bart Servaes
1970
Leuven
M
4943
(21:58)
22:34
334
»
Arianne Janssens
1977
The Pink Ladies
V
3095
(22:27)
22:34
335
»
Wini Schollaert
1979
The Pink Ladies
V
3094
(22:27)
22:35
336
»
Klaas Verwimp
2006
Leuven
M
1063
(22:24)
22:35
337
»
Katelijne Duchateau
1999
Tervuren
V
1101
(21:59)
22:36
338
»
Jytte Vanderelst
2000
Tervuren
V
1135
(22:00)
22:36
339
»
Bethsabee Bellinck
1989
DCLA
V
5135
(22:08)
22:38
340
»
Niels Loos
2000
Willebringen
M
1258
(22:16)
22:39
341
»
Vanassche Inge
1976
Willebringen
V
5325
(22:16)
22:39
342
»
Evelien Winnen
1983
vzw Begeleid Wonen Leuven
V
3092
(21:53)
22:40
343
»
Jo Jacobs
1968
Herent
M
3520
(22:20)
22:45
344
»
Ilse Rubens
1980
Betekom
V
3006
(22:42)
22:46
345
»
Ruth Alberts
1978
Wilsele
V
4271
(22:27)
22:48
346
»
Sarah Neefs
2001
HOLSBEEK
V
1273
(22:21)
22:49
346
»
Bart Neefs
1973
HOLSBEEK
M
5383
(22:21)
22:49
348
»
Mieke Berthels
V
5918
(21:49)
22:50
349
»
Noah Maassen
1999
Vossem
M
1103
(22:13)
22:51
350
»
Ann Schellemans
Groep T - KHLeuven - KHLim
V
3175
(22:43)
22:51
351
»
Jos Van de Gucht
1962
Denderhoutem
M
3472
(21:58)
22:51
352
»
Erik Willems
1974
Icarus
M
3834
(22:33)
22:51
353
»
Robbe Vloebergs
M
42881
(22:16)
22:52
354
»
Lucas Delabastita
1999
CM Leuven
M
1093
(22:52)
22:52
355
»
Nora Bosmans
2002
DCLA - Jeugd
V
1166
(22:18)
22:52
356
»
Lore Paredis
1998
4LATA Sint-Janscollege
V
1154
(22:51)
22:53
357
»
Sébastien Leroy
1982
Herent
M
2523
(22:51)
22:56
358
»
REEN TALLON
V
42898
(22:44)
22:57
358
»
YANN SAMYN
V
42896
(22:45)
22:57
360
»
Sarah Craninckx
1998
4LATA Sint-Janscollege
V
1160
(22:55)
22:58
361
»
Sander Van den Eynden
2003
DCLA - Jeugd
M
1171
(22:28)
22:58
362
»
Jana Vanwijnsberghe
1990
Kessel-Lo
V
4695
(22:33)
22:59
363
»
LESLEY TRAPPENIERS
V
1345
(22:12)
23:00
364
»
Els Moons
1978
Heverlee
V
2215
(22:13)
23:00
365
»
KASPER HELLEMANS
M
5923
(22:14)
23:01
366
»
Ella Meyvisch
V
1304
(22:45)
23:02
367
»
Aurélie Iwens
1982
Zimmo.be
V
4068
(22:15)
23:02
368
»
Joris Lynen
1988
CM Leuven
M
3415
(22:43)
23:02
369
»
KATLEEN VAN DEN BROECK
V
5922
(22:16)
23:04
370
»
Viktor Lemmens
SMS Lubbeek
M
4473
(22:24)
23:06
370
»
jakob anrys
2005
Leuven
M
1224
(22:21)
23:06
372
»
Mario Derese
1972
Duchene team
5579
(23:04)
23:06
373
»
Joris Wauters
1987
4LATA Sint-Janscollege
M
4389
(22:24)
23:07
374
»
Louie De Winne
SMS Lubbeek
M
4479
(22:29)
23:08
375
»
Kian Van Dyck
SMS Lubbeek
M
4474
(22:24)
23:08
375
»
Kristien De Sutter
1965
Denderhoutem
V
3499
(22:16)
23:08
377
»
Wannes Verschuere
SMS Lubbeek
M
4472
(22:24)
23:08
378
»
Rob Van Acker
1955
JC Veltem
M
3854
(22:33)
23:10
379
»
Laurette Regimont
1957
CM Leuven
V
3264
(23:02)
23:11
380
»
CHRISTOPHE BAEB
M
1448
(23:11)
23:14
381
»
Patrick Pelgrims
1960
Werchter
M
3464
(22:58)
23:14
382
»
Sven Lambinon
1969
TG De Spiegel
M
4018
(23:05)
23:15
383
»
Sophie Vandebroek
1999
Leuven
V
1006
(23:04)
23:15
384
»
Balthazar Boeve
M
5961
(22:33)
23:16
385
»
Katia Stroobants
1973
Glabbeek
V
2703
(22:35)
23:17
386
»
JACQUES JORIS
M
5701
(23:15)
23:18
387
»
Julie Roose
V
42883
(22:46)
23:18
388
»
Helga Dijck
V
1437
(22:55)
23:19
389
»
Stijn Verheyden
M
1328
(22:56)
23:19
390
»
WENDY DIENICKO
V
5935
(23:06)
23:19
391
»
Sylvie Decoster
V
42862
(20:42)
23:19
392
»
Tia Morren
1997
Kessel-lo
V
3078
(22:49)
23:20
393
»
Margriet de Jong
1971
Holsbeek
V
4197
(22:45)
23:20
394
»
JENA FRANSEN
V
1371
(23:18)
23:21
394
»
Stefaan Verhamme
M
5648
(22:29)
23:21
396
»
Christine Van Den Brekel
1979
Erps Kwerps
V
2763
(23:11)
23:22
397
»
Inge Vendenbrande
1973
ISW Limits nv
V
3842
(23:06)
23:22
398
»
Benny Cums
1960
Tervuren
M
4108
(22:54)
23:22
399
»
Corneel Moons
M
1436
(22:32)
23:23
400
»
ALEX SAMYN
V
42899
(23:11)
23:23
401
»
Amber Van Laer
2003
DCLA - Jeugd
V
1174
(22:48)
23:23
402
»
Hilde Willems
1963
Herselt
V
5629
(22:58)
23:24
403
»
Lut Keersmekers
1957
MVMC
V
3918
(23:18)
23:24
404
»
Van Laer Dimitri
1977
Wijgmaal
M
4262
(22:49)
23:25
405
»
Britt Van der Smissen
2002
Lovenjoel
V
1029
(22:52)
23:25
406
»
Mart Janssens
1963
Icarus
V
3830
(23:22)
23:25
407
»
jan de vrij
1966
schilde
M
4850
(22:02)
23:26
408
»
De Laet Ingrid
1959
Kessel-Lo
V
4102
(22:55)
23:26
409
»
Vanden Eynden Sophie
1989
Lovenjoel
V
5326
(22:56)
23:26
410
»
HYLKE BEELEN
V
5706
(22:59)
23:27
411
»
JOS BEELEN
M
5705
(23:00)
23:27
412
»
Guy Geysens
M
5704
(22:59)
23:27
412
»
Sandra Guns
V
5914
(22:27)
23:27
414
»
Kevin Van der Hoeven
1982
Icarus
M
3839
(22:41)
23:28
415
»
MILO ROGGEN
M
1439
(22:47)
23:28
416
»
Sophie Demeyer
V
5960
(22:46)
23:28
417
»
Ronald Libert
1972
Kessel-Lo
M
2693
(22:52)
23:29
418
»
Tuur Vangrimde
Freinetschool De Zevensprong
M
3784
(23:09)
23:30
419
»
tom beghin
1967
herent
M
5104
(22:31)
23:31
420
»
Jitte van Nieuwenhove
2000
Kessel-Lo
V
1017
(23:05)
23:31
421
»
Luna Dekoninck
Freinetschool De Zevensprong
V
3782
(23:11)
23:31
422
»
Marie Tournicourt
2001
Kessel-Lo
V
1084
(23:18)
23:33
423
»
Jody Demoitie
1991
Kessel-lo
V
2842
(23:24)
23:34
424
»
Matthias Pelgrims
1990
Werchter
M
2838
(23:26)
23:34
425
»
CARO VANHOECKE
V
5842
(23:22)
23:36
426
»
ARNE DAVID
M
1308
(23:33)
23:37
427
»
benjamin demoor
1993
herent
M
4946
(22:41)
23:37
428
»
Robbe Smets
SMS Lubbeek
M
4491
(23:37)
23:38
429
»
JAN ROGGEN
M
1347
(22:59)
23:39
430
»
Michelle Bloemen
1983
Zimmo.be
V
4069
(22:52)
23:39
431
»
ROLAND STOMRS
M
5920
(23:32)
23:39
431
»
Ann janssen
1967
Leuven
V
4941
(23:06)
23:39
433
»
Greet Hex
1980
Herent
V
2516
(23:35)
23:39
434
»
BARBARA BERGER
V
5843
(23:25)
23:40
435
»
Helena Sierens
2004
DCLA - Jeugd
V
1181
(23:08)
23:41
436
»
Els Steutelings
1974
Bierbeek
V
4879
(23:08)
23:41
437
»
Sarah Megens
1986
Lion d' or
V
3102
(23:25)
23:42
438
»
Lieve Van den WIjngaerde
Freinetschool De Zevensprong
V
3772
(23:20)
23:43
439
»
Joris Verschelde
1964
neerlinter
M
5460
(23:42)
23:43
440
»
Hilde Van Oosterwijck
1962
Leuven
V
1714
(23:39)
23:43
441
»
Ann Voet
1970
Icarus
V
3832
(23:42)
23:44
442
»
EMMA GEENS
V
5925
(23:28)
23:44
442
»
JACOBA VANYSACKER
V
5927
(23:29)
23:44
444
»
MERTHE VANDYCK
V
5926
(23:29)
23:44
444
»
LIEN GOOSSENS
V
5924
(23:28)
23:44
446
»
Sandra Dejongh
1972
Kessel-Lo
V
2154
(23:21)
23:45
447
»
Frieda Stroobans
1957
De Wijnpers
V
3139
(23:25)
23:46
447
»
An Van den Putte
1984
FIDES
V
3771
(23:23)
23:46
449
»
Julie Van Den Wouwer
2004
CM Leuven
V
1095
(23:14)
23:48
450
»
Ronald Van Steenweghen
1981
Brunchke
M
3752
(22:57)
23:49
451
»
Pieter Schoevaerts
1982
Brunchke
M
3753
(22:56)
23:49
452
»
Emanuel Raskin
M
5804
(22:06)
23:49
453
»
Bruno Caluwaerts
SMS Lubbeek
M
4482
(23:05)
23:50
453
»
Seppe Mertens
2005
TG De Spiegel
M
1120
(23:19)
23:50
455
»
Marc Van Den Wouwer
1965
CM Leuven
M
3293
(23:15)
23:50
456
»
Vanhellemont An
V
5670
(23:25)
23:50
457
»
Jente Caluwaerts
SMS Lubbeek
M
4478
(23:06)
23:50
458
»
Inge Vanrafelghem
1977
neerlinter
V
5439
(23:48)
23:51
459
»
Anne Mie Valgaeren
V
5815
(22:51)
23:52
460
»
Vero Jacobs
1971
Opvelp
V
1900
(23:25)
23:52
461
»
Anouk Milissen
2002
Opvelp
V
1031
(23:27)
23:53
462
»
Abdelouahed Boujida
1975
Kessel-lo
M
3580
(23:23)
23:54
463
»
Marc Vermeeren
M
5694
(23:24)
23:55
464
»
Koen Vandewalle
M
1395
(22:58)
23:55
465
»
Anton VAN OYEN
2000
Duchene team
1278
(23:12)
23:55
466
»
Guidfo Schepens
1942
MVMC
M
3899
(23:53)
23:56
467
»
Xavier Salmon
1980
Welzijnszorg vzw
M
4570
(23:00)
23:56
468
»
Elise Rummens
1981
CM Leuven
V
3377
(23:08)
23:56
469
»
Johan Tuerlinckx
1978
Welzijnszorg vzw
M
4567
(23:01)
23:57
470
»
Ellen Moermans
V
5845
(23:58)
24:01
471
»
Simon Rom
2000
Wilsele
M
1055
(23:24)
24:01
472
»
Frederik Anrys
1979
Boutersem
4899
(23:14)
24:03
473
»
Stephanie Vanthienen
1985
nummer 178
V
5307
(23:46)
24:03
474
»
Marijke Laureyns
1978
Huldenberg
V
5042
(23:33)
24:05
475
»
Ingrid Wens
V
5680
(23:57)
24:06
476
»
Lara Matthijsse
1993
Wilsele
V
4789
(23:52)
24:07
477
»
Steven Van Hellemont
1971
CM Leuven
M
3323
(23:43)
24:07
478
»
Bram van der Voort
2001
keerbergen
M
1218
(24:07)
24:08
479
»
Gina Billen
1960
ISW Limits nv
V
3841
(23:51)
24:08
480
»
Irani Shirine
1981
V
5443
(24:01)
24:08
481
»
Mauro Verheyden
M
1398
(23:46)
24:09
482
»
Reno Pesa
2003
DCLA
M
1212
(23:37)
24:09
483
»
Bram Vivathanavej
2001
Wilsele
M
1022
(23:48)
24:09
484
»
Fran Timmers
1988
ISW Limits nv
V
3847
(23:53)
24:10
485
»
Lieve Bruyninckx
1956
MVMC
V
3916
(24:08)
24:13
485
»
Anne-Laure Wouters
1996
Rotselaar
V
5602
(24:11)
24:13
487
»
Tom Steurs
1981
Begijnendijk
M
4293
(23:17)
24:14
488
»
Francine Mommaerts
V
5962
(24:14)
24:15
488
»
Luc Vanden Eynden
M
5963
(24:13)
24:15
490
»
Deweerdt Johny
1944
Pellenberg
M
1607
(24:12)
24:16
491
»
Elisabeth Pelgrims
1985
CM Leuven
V
3397
(24:03)
24:16
492
»
Guido Ceulemans
1949
MVMC
M
3905
(24:13)
24:16
493
»
LOTTE HEEMERYCK
V
42890
(23:28)
24:17
494
»
Maurits Claeys
1940
Holsbeek
M
3436
(24:10)
24:18
495
»
Marc Verbelen
1985
Ronin karate
M
3954
(23:30)
24:18
495
»
Christine Verzwijvelt
1965
Begijnendijk
V
2631
(24:09)
24:18
497
»
Koen Vanhonsebrouck
1971
Kessel-lo
M
4201
(23:38)
24:19
497
»
Anneleen Vanhonsebrouck
2003
Kessel-lo
V
1146
(23:39)
24:19
499
»
Peter Finn
SMS Lubbeek
M
4483
(23:35)
24:19
500
»
Ruben Peeters
2004
Erps-Kwerps
M
1076
(23:30)
24:20
Sida:
<
1
2
3
4
5
>