Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Clonakilty Waterfront Marathon Full, Half and 10km 2013
Resultat
Mini Marathon
F
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
550
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Anna ONEILL
Dohery A/C
F
F40
1674
(41:14)
41:14
2
»
Mags DEMPSEY
Tracton AC
F
FO
1919
(42:55)
43:11
3
»
Claire ODONOVAN
West Cork Triathlon Club
F
FO
2312
(43:29)
43:33
4
»
Esther Murphy
F
F40
2570
(44:37)
44:40
5
»
Katie HICKSON
F
FO
2353
(45:11)
45:18
6
»
Maeve OMAHONY
F
FO
2141
(45:02)
45:23
7
»
Annmarie BURNS
F
FO
1761
(45:20)
45:31
8
»
Eleanor CASEY
skibbereen a c
F
F40
2193
(45:39)
45:42
9
»
Margaret OBRIEN
Clonakilty Road Runners AC
F
FO
2113
(45:51)
45:52
10
»
Laurie DINAN
Clonakilty Roadrunners AC
F
FO
1675
(45:57)
46:00
11
»
Mary OSHEA
F
FO
1703
(46:03)
46:04
12
»
Geraldine OSHEA
St Finbarrs
F
F40
2480
(46:18)
46:25
13
»
Caroline WHITE
Clonakilty Roadrunners
F
F40
2076
(46:29)
46:33
14
»
Avril ODRISCOLL
F
FO
2282
(46:37)
46:38
15
»
Brigid HARTNETT
F
FO
1873
(45:58)
46:51
16
»
Noreen CROWLEY
F
FO
2262
(46:51)
46:52
17
»
Tracey FLEMING
F
FO
1864
(46:23)
47:02
18
»
Jen FEIGHERY
F
FO
1496
(47:04)
47:05
19
»
Clare SUTTONCOOMEY
F
FO
2506
(47:01)
47:07
20
»
Debbie MCCARTHY
F
F40
2382
(46:59)
47:09
21
»
Deirdre HAYES
Absolute Health and Fitness
F
FO
1719
(46:56)
47:10
22
»
Meabh HENNESSY
F
FO
1564
(46:44)
47:12
23
»
Norleen 0SULLIVAN
F
FO
2095
(47:23)
47:23
24
»
Sophie DALY
F
FO
2450
(46:47)
47:25
25
»
Mary HORGAN
F
FO
2424
(47:08)
47:37
26
»
Linda CUSSEN
Eagle AC
F
FO
1986
(47:30)
47:37
27
»
Ailbhe SHORTT
F
FO
2411
(47:52)
47:57
28
»
Eimear HENNESSY
F
FO
2442
(48:10)
48:10
29
»
Fiona GOUGH
F
F40
2118
(47:23)
48:13
30
»
Ciara SANTRY
F
FO
2028
(47:52)
48:15
31
»
June OSHEA
Eagle Atheletic Club
F
FO
2181
(47:27)
48:22
32
»
Caitriona SANTRY
F
FO
2177
(48:03)
48:26
33
»
Pauline CALLAN
BANDON A/C
F
F40
2160
(48:22)
48:27
34
»
Aoife FLANAGAN
the bunny hoppers!
F
FO
1904
(48:24)
48:38
35
»
Sinead OREGAN
F
FO
2303
(48:40)
48:40
36
»
Mary MURPHY
St. Finbarrs AC
F
F50
2402
(48:52)
48:54
37
»
Grainne NILUASA
F
FO
2283
(48:49)
48:54
38
»
Rose AHERNOGORMAN
F
FO
2139
(48:43)
48:56
39
»
Sarah CONNOLLY
Skibbereen Athletic Club
F
F40
1901
(48:07)
48:59
40
»
Lisa MCEVOY
F
FO
2096
(49:04)
49:24
41
»
Melanie HENNESSY
Watergrasshill
F
FO
1795
(49:22)
49:24
42
»
Kate DILLANE
Cork Tri Club
F
FO
2329
(49:14)
49:27
43
»
Karen GALVIN
St. Finbars
F
FO
2179
(49:36)
49:36
44
»
Rose Magner
F
FO
2581
(48:59)
49:36
45
»
Angela MCEVOY
St. Finbarr's AC
F
F50
2512
(49:48)
49:48
46
»
Deirdre CANTY
F
FO
1606
(49:15)
49:49
47
»
Marian MURPHY
F
FO
2327
(48:17)
49:51
48
»
Yvonne McEvoy
F
FO
2578
(49:33)
49:53
49
»
Orla MONAGHAN
Nil
F
FO
2135
(49:51)
50:00
50
»
Claire OBRIEN
F
FO
2267
(50:11)
50:28
51
»
Aoife FITZPATRICK
F
FO
1926
(50:16)
50:29
52
»
Deirdre MCARDLE
Eagles A.C.
F
FO
2161
(49:35)
50:33
53
»
Sinead MCKEE
Cork Triathalon Club
F
FO
2484
(50:31)
50:38
54
»
Laura STROE
Tecnotree
F
FO
1597
(49:55)
50:41
55
»
Ash MAGUIRE
F
FO
2310
(50:38)
50:43
56
»
Blathnaid BURKE
F
FO
1561
(50:03)
51:04
57
»
Michelle LYNCH
Bandon Fit4Life Club
F
FO
2216
(50:15)
51:12
58
»
Donna MCCOY
F
FO
576
(51:18)
51:18
59
»
Deirdre MURPHY
F
FO
2319
(51:21)
51:34
60
»
Fiona CROWLEY
F
FO
2250
(51:20)
51:39
61
»
Fiona BEGLEY
Bantry A C
F
F40
1643
(50:40)
51:40
62
»
Michelle ODONOGHUE
F
FO
2093
(51:25)
51:43
63
»
Deirdre OBRIEN
St. Catherine's AC
F
F40
1590
(51:16)
51:44
64
»
Georgina DALY
F
FO
2212
(51:42)
51:46
65
»
Deirdre HENNESSY
F
FO
1878
(51:35)
51:50
66
»
Lorna SANTRY
Midleton AC
F
FO
2138
(51:27)
51:50
67
»
Carol-Ann ODONOVAN
F
FO
2131
(51:33)
51:58
68
»
Erica JENNINGS
F
FO
1195
(51:31)
51:58
69
»
Kate DUANE
F
FO
1943
(51:10)
52:13
70
»
Leanne MCCARTHY
Tralee Triathlon Club
F
FO
1686
(50:43)
52:15
71
»
Aideen COLEMAN
F
FO
1639
(52:04)
52:18
72
»
Louise ODONOGHUE
F
FO
1879
(51:45)
52:21
73
»
Cathy HALLEY
Breakaway Running Club
F
FO
1814
(52:23)
52:23
74
»
Maeve DOOLY
F
FO
1685
(51:32)
52:34
75
»
Maeve MCCARTHY
St Finbarrs
F
FO
2079
(51:59)
52:36
76
»
Ruth HOULIHAN
F
FO
1358
(51:54)
52:39
77
»
Virge DALY
F
FO
2417
(51:29)
52:44
78
»
Frances NASH
F
FO
1817
(52:06)
52:44
79
»
Noeleen FITZPATRICK
Noeleen's Butterflies
F
F40
2071
(52:27)
52:44
80
»
Annette COMERFORD
F
F40
1913
(52:51)
52:59
81
»
Catriona KENNEDY
F
FO
1835
(52:54)
53:02
82
»
Michelle CASEY
Tracton ac
F
F40
2288
(52:37)
53:07
83
»
Deirdre GALLAGHER
F
F50
2145
(53:01)
53:13
84
»
Eileen BEALE
F
FO
2359
(52:24)
53:21
85
»
Mary MURPHY
F
F40
2379
(53:09)
53:22
86
»
Ann OSULLIVAN
Fit For Life
F
FO
1598
(52:26)
53:25
87
»
Rina MURPHY
F
FO
2335
(53:12)
53:31
88
»
Alice OLEARY
Clonakilty Road Runners
F
FO
2300
(53:47)
53:47
89
»
Alannah CROWLEY
F
FO
1706
(53:55)
53:58
89
»
Rochelle SCANNELL
F
FO
2214
(53:54)
53:58
91
»
Sarah SHEEHY
F
FO
2453
(53:57)
54:04
92
»
Sinead COAKLEY
None
F
F40
2405
(53:19)
54:11
93
»
Lorraine CLANCY
Nil
F
FO
2195
(53:46)
54:13
94
»
Cathy OBRIEN
F
F40
2372
(53:11)
54:13
94
»
Mairead BUCKLEY
F
FO
1857
(53:46)
54:13
96
»
Aine WYCHERLEY
F
FO
2085
(53:38)
54:17
97
»
Siobhan FEHILY
F
FO
2701
(54:19)
54:19
98
»
Lisa BARROW
mallowAC
F
FO
2088
(54:05)
54:22
99
»
Sarah OBRIEN
F
FO
2348
(53:52)
54:25
100
»
Aileen MCCARTHY
F
FO
1792
(54:18)
54:28
101
»
Sinead OBRIEN
F
FO
2406
(52:56)
54:31
102
»
Catherina PHELAN
F
FO
1950
(53:50)
54:41
103
»
Maeve COTTER
F
FO
1826
(53:50)
54:45
104
»
Aoife NOONE
F
FO
2082
(53:16)
54:45
105
»
Susan KEARNEY
F
FO
1827
(53:49)
54:46
106
»
Kathryn OSHEA
F
F40
2236
(54:50)
54:53
107
»
Joanna DINEEN
F
F40
907
(54:10)
54:54
108
»
Ann PHAIR
F
F40
2232
(54:51)
54:54
109
»
Rebecca MCALEAVEY
F
FO
1981
(53:41)
55:01
110
»
Wendy OLEARY
Mullingar Harriers
F
F40
2219
(54:27)
55:07
111
»
Hannah GLYNN
F
FO
2385
(55:02)
55:21
112
»
Majella LATIMER
F
F50
1861
(54:30)
55:22
113
»
Emma MURPHY
F
FO
1863
(54:28)
55:26
114
»
Karen MASON
Kinsale Tri
F
FO
1977
(54:44)
55:31
115
»
Emer HARTE
F
FO
1870
(54:43)
55:31
116
»
Niamh ODONOVAN
F
FO
2015
(54:51)
55:33
117
»
Joan COLLINS
F
F40
2168
(54:05)
55:35
118
»
Caroline BUCKLEY
F
FO
1627
(55:00)
55:36
119
»
Molly GRIFFIN
F
FO
1681
(55:19)
55:37
120
»
Laura ORIORDAN
Tracton AC
F
FO
1763
(54:36)
55:37
121
»
Michelle ONEILL
F
FO
1980
(55:09)
55:42
122
»
Katie HARTE
F
FO
1750
(55:43)
55:44
123
»
Jean FARRELLY
F
F40
1937
(55:43)
55:49
124
»
Anne-Louise GRANT
F
FO
2323
(55:03)
55:49
125
»
Gillian CAREY
F
F40
1745
(54:49)
55:51
126
»
Laura CAMPBELL
F
FO
1717
(55:24)
55:52
127
»
Deirdre BOHANE
F
FO
2486
(55:32)
55:55
128
»
Trish POWER
F
F40
2062
(55:27)
55:55
129
»
Katherine MCCARTHY
Tracton AC
F
F40
2301
(55:28)
55:58
130
»
Miriam DEASY
F
FO
1990
(55:39)
56:07
131
»
Deirdre HAYES
F
FO
2106
(55:40)
56:08
132
»
Anne AUSTIN
Breakaway Running Club
F
F40
1787
(55:01)
56:13
133
»
Ann LEFEBVRE
F
F40
2452
(55:32)
56:18
134
»
Ava ODONOGHUE
F
FO
2203
(56:12)
56:23
135
»
Veronica CULLINANE
ballineen fit 4 fun
F
F40
1815
(55:46)
56:25
136
»
Eveleen CLANCY
F
FO
1701
(55:44)
56:27
137
»
Ellen LAWLOR
F
FO
1949
(56:07)
56:29
138
»
Deirdre LAWLOR
Clonakilty Road runners
F
F40
2469
(56:08)
56:29
139
»
Fiona CRAVEN
HSE
F
FO
1784
(54:51)
56:31
140
»
Claire OCONNELL
F
F40
2234
(55:55)
56:31
141
»
Olivia SCARLETT
none
F
F40
2403
(54:48)
56:33
142
»
Gertie HAYES
F
FO
2150
(55:54)
56:34
143
»
Jenna COAKLEY
Breakaway Running Club
F
FO
1788
(55:36)
56:42
144
»
Niamh BUCKLEY
F
FO
2172
(55:23)
56:43
145
»
Lorna COOPER
F
FO
1585
(56:33)
56:48
146
»
Siobhan FOLEY
F
FO
1885
(55:34)
56:51
147
»
Anne COOPER
F
FO
2285
(56:35)
56:52
148
»
Margaret CONNOLLY
F
F50
2115
(56:45)
56:58
149
»
Kay COFFEY
Ballineen Fit for Fun
F
F50
2012
(56:49)
57:09
150
»
Hazel FREEMAN
F
FO
1932
(55:52)
57:10
151
»
Gillian GAYNOR
F
FO
1781
(56:43)
57:18
152
»
Suzanne MCGILLICUDDY
F
F40
1601
(56:40)
57:24
153
»
Una TIMMINS
F
F40
2253
(56:49)
57:25
154
»
Sheila WALTON
F
F40
2428
(56:54)
57:25
155
»
Eleanor OREILLY
F
FO
1855
(57:01)
57:26
156
»
Sinead HALLISSEY
Tracton AC
F
FO
1736
(56:40)
57:26
157
»
Emma ONEILL
F
FO
1659
(56:09)
57:26
158
»
Jenny CORCORAN
F
FO
2370
(56:06)
57:27
159
»
Anna OTUAMA
F
FO
1867
(57:07)
57:29
160
»
Claire RINEY
F
FO
2217
(55:49)
57:30
161
»
Gráinne OSULLIVAN
F
FO
1654
(57:28)
57:38
162
»
Mairead HENNESSY
F
FO
2140
(57:07)
57:38
163
»
Christine DEADY
Clonakilty Road Runners AC
F
FO
2013
(57:07)
57:39
164
»
Mari OMAHONY
Bantry ac
F
F50
2478
(56:47)
57:40
165
»
Mary GORRY
Tullamore Harriers
F
FO
1516
(56:21)
57:43
166
»
Joanne GAFFNEY
F
FO
1822
(57:08)
57:45
167
»
Aoife KEOHANE
F
FO
2111
(57:36)
57:45
168
»
Katrina OCONNELL
F
FO
1923
(57:12)
57:46
169
»
Niamh HENNESSY
na
F
FO
1922
(57:07)
57:46
170
»
Eileen AHERN
F
F40
1507
(56:59)
57:46
171
»
Anne MCCULLAGH
F
F50
1960
(57:14)
57:48
172
»
Mairead LONERGAN
F
FO
1962
(56:49)
57:48
173
»
Donna BURKE
F
FO
2321
(57:46)
57:49
174
»
Maeve LOGAN
F
FO
1938
(56:59)
57:56
175
»
Jennifer LYNCH
tracton
F
FO
2499
(57:26)
57:57
176
»
Margaret COUGHLAN
Bandon Fit4Life
F
F40
2006
(57:19)
58:02
177
»
Melissa KEARNEY
F
FO
2129
(57:47)
58:02
178
»
Michelle NYHAN
F
FO
1912
(58:03)
58:03
179
»
Fiona HICKEY
tracton
F
FO
1733
(57:36)
58:05
180
»
Niamh O'MAHONY
F
FO
2589
(57:46)
58:08
181
»
Margaret MAHONEY
Kerry Crusaders
F
F40
2198
(57:42)
58:08
182
»
Gillian DAVIS
F
FO
1591
(57:38)
58:09
183
»
Louise HANLY
F
FO
2225
(58:07)
58:12
184
»
Helen GOUGH
F
F40
1531
(57:14)
58:15
185
»
Serena BENNETT
F
FO
1884
(57:30)
58:19
186
»
Siobhan GANNON
F
FO
2114
(57:41)
58:25
187
»
Madelins KINIRONS
F
FO
2584
(57:09)
58:25
188
»
Eileen BARRETT
Clonakilty Road Runners AC
F
FO
2009
(58:04)
58:27
189
»
Edel COAKLEY
Ballineen Fit for Fun
F
FO
1727
(58:03)
58:27
190
»
Geraldine VENNER
Cork Tri Club
F
FO
2134
(57:35)
58:28
191
»
Vanessa CUMMINS
F
F40
1567
(57:49)
58:30
192
»
Jacinta ODONOVAN
F
FO
2594
(57:54)
58:32
193
»
Leone LEVIS
F
F40
1671
(58:13)
58:33
194
»
Grania BRIGDEN
F
FO
2259
(57:17)
58:33
195
»
Orla KELLEHER
F
F40
2240
(58:09)
58:37
196
»
Linda MOSELEY
F
FO
1890
(57:56)
58:40
197
»
Laura GRIFFIN
F
FO
2144
(58:09)
58:40
198
»
Sinead SHEEHAN
F
F40
1669
(57:26)
58:41
199
»
Annie PRENDERGAST
Rosscarbery running club
F
FO
2073
(56:57)
58:43
200
»
Jackie DAWSON
F
F40
2048
(57:47)
58:48
200
»
Siobhan GREEN
Kinsale & Riverstick
F
F40
2311
(57:49)
58:48
202
»
Siobhan HARRINGTON
Bantry A/C
F
F40
2483
(57:58)
58:52
202
»
Sinead HOURIHANE
F
F40
2123
(57:53)
58:52
204
»
Averyl BENNETT
F
FO
2470
(58:44)
58:52
205
»
Claire HAYES
F
FO
2019
(58:25)
58:53
206
»
Emma ONEILL
Breakaway Running Club
F
FO
1789
(57:43)
58:55
207
»
Amy MCEVOY
Breakaway Running Club
F
FO
1812
(57:50)
58:55
208
»
Anne COLLINS
Bantry Fit for Life
F
F50
1920
(58:34)
58:56
209
»
Patricia ODONOGHUE
F
FO
2209
(58:16)
58:57
210
»
Aileen HALLAHAN
F
FO
2002
(58:39)
58:58
211
»
Norma CASEY
none
F
FO
2325
(58:17)
58:58
212
»
Grainne LYNCH
Tracton AC
F
FO
2025
(58:33)
59:03
213
»
Elaine MITCHELL
F
FO
1650
(58:23)
59:13
213
»
Lucy D
F
F40
2592
(58:32)
59:13
215
»
Siobhan GALLAGHER
F
F40
1876
(58:27)
59:15
216
»
Helen ONEILL
F
FO
2194
(58:12)
59:21
217
»
Sile COLLINS
F
FO
2221
(58:36)
59:22
218
»
Karen HICKEY
F
FO
2547
(57:57)
59:26
219
»
Jacinta ODONOVAN
F
FO
1504
(58:51)
59:28
220
»
Aoife RICE
F
FO
2266
(58:38)
59:30
221
»
Una DINEEN
F
FO
2233
(59:05)
59:35
222
»
Emer LEHANE
Jog4all
F
FO
2230
(59:06)
59:35
223
»
Edel MCNEELA
F
FO
2498
(58:27)
59:36
224
»
Rachel CASEY
F
FO
1940
(58:37)
59:40
225
»
Siobhan HOWE
F
FO
1982
(59:26)
59:45
226
»
Lorraine HOLLAND
F
FO
1860
(58:39)
59:50
227
»
Maria JOHNSON
F
FO
1859
(58:40)
59:50
228
»
Sinead ODONOGHUE
F
FO
1909
(58:47)
59:53
228
»
Irene OCALLAGHAN
F
FO
1908
(58:47)
59:53
230
»
Carol-Anne MURPHY
F
F40
2314
(59:35)
59:57
231
»
Colette OSULLIVAN
F
F40
1656
(1:00:02)
1:00:02
232
»
Arlene VITHALDAS
F
F40
2550
(59:44)
1:00:04
233
»
Ursula TIMMINS
F
F40
2254
(59:29)
1:00:05
234
»
Clare MURPHY
F
F40
2268
(1:00:01)
1:00:06
235
»
Deirdre HICKSON
F
FO
1575
(1:00:08)
1:00:08
236
»
Lois HURLEY
F
F40
2023
(58:18)
1:00:10
237
»
Siobnan LONG
F
F40
2583
(58:54)
1:00:10
238
»
Caroline O DONOAVAN
F
FO
2518
(58:51)
1:00:13
239
»
Sinead QUINN
TRACTON A.C.
F
FO
2307
(59:33)
1:00:17
240
»
Liz KELLY
Bandon Fit for Life
F
FO
1596
(59:31)
1:00:18
241
»
Christine RYAN
F
FO
1874
(59:19)
1:00:19
242
»
Karen MURPHY
F
FO
1840
(59:44)
1:00:20
243
»
Mary ODONOVAN
F
FO
2027
(58:46)
1:00:23
244
»
Carol MCGRATH
F
F40
2496
(58:51)
1:00:25
245
»
Theresa ODONOVAN
F
FO
2021
(58:52)
1:00:30
246
»
Grainne ODONOVAN
F
FO
1824
(58:57)
1:00:31
247
»
Marion FITTON
F
F50
1676
(1:00:06)
1:00:38
248
»
Susan SPILLANE
F
FO
2201
(58:56)
1:00:40
249
»
Anna OBRIEN
F
F40
1773
(59:36)
1:00:44
250
»
Marie DILLANE
F
FO
1995
(59:50)
1:00:50
Sida:
<
1
2
3
>