Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från SM-Milen 2014
Resultat
Herrar 10 km
SM
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 45
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Ababa Lama
1993
Hälle IF
SM
M22
27
(29:13)
29:13
2
»
Mustafa Mohammed
1979
Hälle IF
SM
M35
26
(29:18)
29:18
3
»
Johan Larsson
1983
Strömstad LK
SM
6
(29:26)
29:26
4
»
David Nilsson
1987
Högby IF
SM
11
(29:48)
29:49
5
»
Fredrik Uhrbom
1977
Spårvägens FK
SM
M35
4
(29:52)
29:52
6
»
Andreas Åhwall
1989
Hässelby SK
SM
38
(29:56)
29:57
7
»
Haben Idris
1987
Hässelby SK
SM
36
(30:17)
30:17
8
»
Oscar Carlsson
1991
Apladalens LK
SM
34
(30:42)
30:42
9
»
Erik Petersson
1980
Mölndals AIK
SM
8
(30:45)
30:45
10
»
Alexander Palm
1993
Spårvägens FK
SM
M22
2
(30:57)
30:58
11
»
Martin Stjernlöf
1987
Eskilstuna Friidrott
SM
32
(31:05)
31:05
12
»
Anders Grahl
1987
Enhörna IF
SM
13
(31:09)
31:10
13
»
Erik Widing
1987
Turebergs FK
SM
31
(31:12)
31:12
14
»
Emil Lerdahl
1982
Hammarby IF
SM
20
(31:13)
31:13
15
»
Elias Björnson
1988
LK Spring
SM
33
(31:14)
31:15
16
»
Elmar Engholm
1992
Hässelby SK
SM
M22
37
(31:20)
31:20
17
»
Lars Södergård
1983
Vallentuna FK
SM
22
(31:36)
31:37
18
»
Jens Nielsen
1983
Spårvägens FK
SM
5
(31:46)
31:46
19
»
Magnus Lindberg
1990
Ockelbo SK
SM
17
(31:46)
31:48
20
»
Patrik Sällstedt
1981
Enhörna IF
SM
14
(31:52)
31:54
21
»
Magnus Hansson
1976
IFK Trelleborg
SM
M35
483
(31:56)
31:57
22
»
Frederick Karlsson
1971
IK Sisu Nässjö
SM
M40
29
(32:00)
32:00
23
»
Jonathan Weichbrodt
1994
Mölndals AIK
SM
M22
9
(32:06)
32:07
24
»
Daniel Berggren
1987
Trollhättans IF
SM
21
(32:08)
32:09
25
»
Björn Martinsson
1988
Strömstad LK
SM
15
(32:10)
32:12
26
»
Gabriel Steffensen
1996
Sävedalens AIK
SM
41
(32:21)
32:21
27
»
Henrik Orre
1976
Björnstorps IF
SM
M35
39
(32:20)
32:21
28
»
Stefan Wass
1987
IK Akele
SM
35
(32:34)
32:35
29
»
Martin Ronnerstedt
1985
FK Studenterna
SM
23
(32:44)
32:45
30
»
Daniel Bucht
1996
Sävedalens AIK
SM
42
(32:46)
32:47
31
»
Olle Dahlberg
1987
Solvikingarna
SM
24
(32:57)
32:59
32
»
Gustav Milesson
1992
Högby IF
SM
M22
46
(33:02)
33:02
33
»
Johannes Fahlström
1985
FK Studenterna
SM
10
(33:27)
33:27
34
»
Björn Hammar
1992
Sävedalens AIK
SM
M22
18
(33:27)
33:28
35
»
Mattias Jonsson
1980
Solvikingarna
SM
25
(33:32)
33:35
36
»
Robin Leandersson
1988
Spårvägens FK
SM
3
(33:48)
33:50
37
»
Michael Kälebo
1979
IFK Halmstad
SM
M35
12
(34:17)
34:18
38
»
Lucas Brandt
1997
IS Göta
SM
M22
263
(35:02)
35:05
39
»
Andreas Hoberg
1984
Team Blekinge
SM
16
(35:10)
35:11
40
»
Gustaf Ljungberg
1978
Ulricehamns FK
SM
M35
346
(36:35)
36:38
41
»
Peter Strömbom
1962
Ulricehamns FK
SM
M50
1204
(36:37)
36:40
42
»
Oscar Wallman
1981
IFK Helsingborg
SM
1202
(38:54)
39:04
43
»
Kenneth Alexiusson
1964
Ulricehamns FK
SM
M50
1203
(41:30)
41:31
44
»
Sören Remar
1948
Ulricehamns FK
SM
M65
1257
(49:40)
49:57
45
»
Karl Nordström
1936
IFK Helsingborg
SM
M75
1258
(57:35)
58:13