Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Å-Stadsloppet 2014
Resultat
5 km Damer
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 127
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Jennie Hurkmans
1984
Turebergs FK
3213
19:09
(19:09)
2
»
Lisa Bergdahl
1995
Glanshammars IF
3202
19:28
(19:28)
3
»
Emelie Moberg
1985
FK Studenterna Studenterna
3294
20:35
(20:35)
4
»
nicole sörensen
1996
falu ik
3194
20:49
(20:49)
5
»
Celine Allard
2001
Eskilstuna friidrott
3180
21:15
(21:15)
6
»
Malin Engström
1987
Sköldinge IF
3130
22:25
(22:25)
7
»
Lisa Brorson
1999
KFUM Örebro Friidrott
3190
22:50
(22:51)
8
»
Mauri Männikkö
1947
kungsörs sk
3283
23:20
(23:22)
9
»
Arina Thorén
1973
Stockholm
3102
23:25
(23:27)
10
»
Lena Granlund Selander
1973
Garphyttans IF
3149
23:49
(24:02)
11
»
Tommy Melander
1983
Askersund
3167
24:10
(24:18)
12
»
Lisen Tang Kempe
1982
Örebro
3143
24:18
(24:24)
13
»
Helene Titus
1969
Frövi
3238
25:00
(25:01)
14
»
Julia Widen
2002
Fellingsbro
3120
25:10
(25:13)
15
»
Åsa Molin
1972
Bearbeta IF
3103
25:15
(25:15)
16
»
Emma Pettersson
1980
Örebro AIK
3251
25:21
(25:22)
17
»
Linn Fransson Berg
1986
Lindesberg
3179
25:22
(25:28)
18
»
Sara Johanson
2003
Hagaby GOIF
3293
25:46
(25:46)
19
»
Anna Hallerfors
1990
Kristinehamn
3140
25:52
(25:52)
20
»
Wictoria Widén Larsson
1989
Örebro
3115
26:09
(26:16)
21
»
Vivi Vilhelmsson
1960
Storfors
3155
26:10
(26:10)
22
»
Christina Nilsson
1958
Vintrosa
3169
26:10
(26:10)
23
»
Sofia Ramström
2005
3295
26:16
(26:25)
24
»
Helena Nilsson
1979
Örebro
3160
26:19
(26:26)
25
»
Sofia Sandström
1989
Eskilstuna
3174
26:29
(26:40)
26
»
Åse-Lott Jansson
1973
Sköllersta
3108
26:56
(26:57)
27
»
Lisa Narving
1995
Sköllersta
3109
27:05
(27:06)
28
»
Lisbeth Jansson
1951
Askersund
3204
27:30
(27:36)
29
»
Susanne Hagelvik
1969
ÖREBRO
3223
27:31
(27:35)
30
»
Elin Karlsson
1988
Askersund
3231
27:38
(27:42)
31
»
Ronja Hansson
2004
Kumla
3286
27:45
(27:45)
32
»
Ulrika Brodén
1982
Sköndal
3236
27:56
(28:02)
33
»
Sylvia Larsson
1973
Örebro
3226
28:12
(28:16)
34
»
Millie Ajanovic Nord
2000
Örebro
3152
28:15
(28:16)
35
»
Linda Nordh
1981
IESÖ
3151
28:16
(28:25)
36
»
Birgitta Edberg
1959
Örebro
3168
28:29
(28:36)
37
»
Veronica Gustafsson
1973
Kumla
3203
28:33
(28:39)
38
»
Jenny Andersson Forså
1979
Hofors Löparklubb
3186
28:34
(28:42)
39
»
Sussan Rahmani
1986
västerås
3232
28:47
(28:49)
40
»
Linda Lantz
1976
Köpingskamraterna
3112
28:47
(28:50)
41
»
Maria Zetterquist
1974
Köpingskamraterna
3111
28:48
(28:50)
42
»
Christina Levin
1950
Almby IK
3131
28:56
(29:01)
43
»
Marie Lindh
1971
MIF Örebro Kommun
3189
28:57
(29:06)
44
»
Caroline Fredne
1979
Örebro
3125
29:05
(29:08)
45
»
Katarina Bergdahl
1965
Svillinge IF
3105
29:07
(29:11)
46
»
Helene Norberg
1969
Lindesberg
3165
29:10
(29:15)
47
»
Wilma Marolt-Pind
2002
Kumla
3252
29:20
(29:24)
48
»
Therese Berglind
1978
3298
29:29
(29:36)
49
»
susanne runesson
1976
Örebro
3216
29:31
(29:42)
50
»
ULRIKA ANDERSSON
1965
ÖREBRO
3164
29:34
(29:41)
51
»
Linda Magnusson
1980
mPowerment Scandinavia AB
3184
29:34
(29:35)
52
»
Annelie Andersson
1975
Kumla
3135
29:36
(29:40)
53
»
Petra Göthberg
1975
Karlstad
3141
29:38
(29:40)
54
»
Sofia Persson
1995
Team Springmask
3118
29:42
(29:50)
55
»
Anna Christensen
1968
Team Springmask
3119
29:55
(30:02)
56
»
Alexandra Jansson
1996
Rönneshytta
3139
29:58
(30:10)
57
»
MADELEINE JACOBSSON
1992
ÖREBRO
3199
30:00
(30:09)
58
»
Emma Sätterqvist
1978
Vretstorp
3138
30:01
(30:12)
59
»
ellinor gustavsson
1994
Degerfors
3185
30:11
(30:20)
60
»
Malin Högberg
1987
Örebro
3214
30:13
(30:23)
61
»
sofie normark
1983
örebro
3128
30:14
(30:22)
62
»
Ulrica Kula
1969
Örebro
3233
30:19
(30:25)
63
»
Helena Engberg
1977
Örebro
3211
30:20
(30:27)
64
»
Hanna Westbom
1996
Svillinge IF
3133
30:22
(30:26)
65
»
Eva Sörman
1981
Örebro
3288
30:29
(30:38)
66
»
Angelica Fredne
1976
Örebro
3124
30:43
(30:46)
67
»
Fanny Jaensson
1997
Örebro
3116
30:47
(30:58)
68
»
Hilda Nygren
1974
Kristinehamn
3159
30:51
(31:03)
69
»
Sara Rothstrand
1980
Örebro
3191
31:04
(31:09)
70
»
Therese Granath
1968
Kvismardalens if
3182
31:13
(31:18)
71
»
Tina Dam
1975
Askersund
3230
31:18
(31:21)
72
»
Charlotte Axin
1988
Karlskoga
3158
31:33
(31:40)
73
»
Linda Mattsson
1983
3282
31:33
(31:37)
74
»
Ingela Genberg
1964
Örebro
3099
31:41
(31:48)
75
»
Annica Karlsson
1972
Kopparberg
3195
31:56
(32:02)
76
»
Malin Svensson
1989
Örebro
3279
31:56
(32:04)
77
»
Monika Boström
1980
Örebro
3161
31:58
(32:05)
78
»
Maria Hosch
1971
Örebro
3134
31:58
(32:03)
79
»
Britt-Inger Bengtsson
1957
Västerås
3132
32:13
(32:18)
80
»
Elin Lundström
1989
Örebro
3123
32:15
(32:27)
81
»
Therese Andersson
1988
Lindesberg
3181
32:20
(32:25)
82
»
Malin Nilsson
Odensbacken
3247
32:26
(32:29)
83
»
Sara Gustavsson
1986
örebro
3146
32:29
(32:35)
84
»
Emma Melkersson
1981
Örebro
3220
32:31
(32:41)
85
»
Erika Rylander
1968
Örebro
3208
32:34
(32:47)
86
»
Helen Landegren
1982
Wedevågs IF
3197
32:37
(32:45)
87
»
Susanne tirfing
1982
odensbacken
3114
32:40
(32:52)
88
»
Camilla Ivarsson
1978
Kumla
3136
32:51
(32:55)
89
»
Sofie Lundberg
Skanska
3245
32:54
(32:59)
90
»
Sandra Söder
1986
Guldsmedshyttan
3193
32:57
(33:01)
91
»
Ann-Marie Lindvall
1962
Kvismaredalens IF
3166
33:04
(33:07)
92
»
Moni Höglund
1960
Höglund´s
3157
33:23
(33:29)
93
»
Anna Asplund
1972
Örebro
3206
33:29
(33:40)
94
»
Britt Persson
1959
Örebro
3163
33:44
(33:53)
95
»
Eva Andersson
1963
3278
33:45
(33:47)
96
»
Hanna Eriksson
1996
Mora
3237
33:49
(33:58)
97
»
Carina Juhlin
1986
Odensbacken
3215
34:01
(34:14)
98
»
Anna Nilsson
1966
Katrineholm
3121
34:13
(34:21)
99
»
Malin Johansson
1984
Lindesberg
3178
34:55
(34:58)
100
»
Therese Ljung
1982
Glanshammar
3171
34:58
(35:02)
101
»
Ellinor von Rosen
2014
Insta vinst
3217
35:00
(35:10)
102
»
Anna-Karin Andersson
1989
Stora Mellösa
3224
35:30
(35:39)
103
»
Ylva Hanssen
1965
Örebro
3201
35:45
(35:54)
104
»
Mari Hansson
1982
Mjölby
3154
36:03
(36:14)
105
»
Mia Malmkvist
1975
Fjugesta
3126
36:06
(36:08)
106
»
Anna Morell
1973
Örebro
3198
36:06
(36:19)
107
»
Eva Bergström
1960
örebro
3117
36:07
(36:15)
108
»
Phia Tångström
1973
Kumla
3229
36:20
(36:33)
109
»
Helena Jansson
1975
Örebro
3147
36:30
(36:43)
110
»
Sofia Ljung
1980
Lillkyrka
3172
36:48
(36:50)
111
»
Ingegerd Eklund
1941
Brohyttans IF
3162
36:51
(36:52)
112
»
Caroline Olofsson
1984
Kumla
3137
37:01
(37:06)
113
»
Karin Hägg
1952
Hallsberg
3207
37:14
(37:31)
114
»
Åsa Sandin
1963
Örebro
3150
38:10
(38:23)
115
»
Johanna Lundström
1991
Örebro
3122
38:29
(38:40)
116
»
Sara Gillenarp
1976
Kungsör
3153
38:30
(38:44)
117
»
Ingrid Ericzon
1967
Grillby
3210
38:46
(38:56)
118
»
Rose-Marie Sunesson Persson
1981
Stora Mellösa
3225
39:03
(39:14)
119
»
Camilla Krona
1971
Kumla
3192
39:24
(39:38)
120
»
Ida Green
2005
Örebro
3127
39:49
(40:04)
121
»
Pia Green
1958
Skövde
3107
39:57
(40:12)
122
»
Linnea Elm
2003
Fellingsbro AIK
3291
40:38
(40:45)
123
»
Viktoria Rösler
1992
Eskilstuna
3173
42:48
(42:58)
124
»
Anna Karlsson
1964
MIF Örebro
3188
43:44
(43:55)
125
»
Christina Harryson
1958
MIF Örebro Kommun
3187
43:53
(44:04)
126
»
Annika Henriksson
1983
Örebro
3299
44:54
(45:07)
127
»
Linnea Ryman
1976
Medåkers IF
3177
49:52
(49:56)