Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Å-Stadsloppet 2014
Resultat
10 km Herrar
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
282
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Tim Sundström
1989
KFUM Örebro Friidrott
2237
32:40
(32:40)
2
»
Martin Ronnersted
FK Studenterna
2588
33:35
(33:35)
3
»
Pär Muhr
1972
Västerås LK
2218
35:36
(35:39)
4
»
Christofer Salmén
1981
Studenterna
2551
35:50
(35:50)
5
»
Daniel Nolkrautz
1977
Barkarö
2538
35:52
(35:53)
6
»
Niklas Karlendal
1967
Örebro
2560
37:09
(37:11)
7
»
Linus Ryefalk
1980
Örebro AIK
2524
37:29
(37:29)
8
»
Sacko Fousseyni
1981
Köpingskamraterna
2169
37:58
(38:26)
9
»
Håkan Andersson
1982
Lesjöfors Jogging
20905
38:28
(38:29)
10
»
Kevin Henriksson
1997
Fjugesta
2063
38:31
(38:32)
11
»
Anders Alfredsson
1970
Mötesplatsen Löpning
2543
39:14
(39:19)
12
»
Gustaf Hjalmarsson
1978
Katrineholm
2208
39:20
(39:24)
13
»
Anton Klint
1991
Mariestad
2085
39:28
(39:31)
14
»
Per-Erik Lundin
1974
Wedevågs IF
2178
39:33
(39:34)
15
»
Henrik Häglund
1984
Örebro AIK
2074
39:48
(39:52)
16
»
Magnus Värnqvist
1974
Örebro AIK
2143
40:07
(40:10)
17
»
Johan Edström
1980
Hovsta IF
2072
40:08
(40:17)
18
»
Tomas Ring
1977
Stockholm
2238
40:11
(40:25)
19
»
Daniel Deck
1982
Örebro AIK
2158
40:21
(40:24)
20
»
Timothy Barbitta
1978
Västerås LK
2166
40:35
(40:42)
21
»
Karl Emilsson
1983
Örebro
2082
40:55
(41:08)
22
»
Henrik Carlsson
1973
Örebro
2246
40:59
(41:03)
23
»
Claes Danielsson
1971
Västerås
2193
41:40
(41:51)
24
»
Elias Sölveling
1983
Örebro
2510
41:40
(42:00)
25
»
Malcolm Chapman
1971
IF Göta Karlstad
2182
41:41
(41:43)
26
»
David Götvall
1984
MacGregor
2506
41:41
(41:49)
27
»
Mikael Winkler
1980
Örebro
2066
41:45
(41:49)
28
»
Anders Berg
1980
Örebro
2142
41:52
(42:01)
29
»
Ola Hellström
1978
örebro
2171
42:25
(42:28)
30
»
Robert Hansson
1980
ÖREBRO
2154
42:25
(43:14)
31
»
Daniel Joelsson
1978
Huddinge
2164
42:34
(42:54)
32
»
August Brännström
1995
Örebro
2561
42:42
(43:12)
33
»
Pär Lindberg
1978
Örebro
2201
42:51
(43:30)
34
»
Mikael Hansson
1963
Örebro
2596
42:58
(43:06)
35
»
Tommy Hagsten
1956
Örebro
2056
43:05
(43:26)
36
»
Jonas Aronson
1990
Örebro
2574
43:22
(44:52)
37
»
Danne Blom
1976
Karlslunds IF
2065
43:26
(43:34)
38
»
Andre Heeger Jensen
1988
Örebro AIK
2514
43:28
(43:43)
38
»
Martin Sandahl
1977
Karlskoga
2036
43:28
(43:40)
40
»
Per-Eric Persson
1980
örebro aik
2541
43:40
(43:51)
41
»
Mats Brodin
1974
DHL-Fritid
2125
43:41
(43:52)
42
»
Joakim Magnusson
1986
Nilivaara IS
2205
43:42
(43:59)
43
»
sven jönsson
1974
örebro aik
2159
43:51
(44:08)
44
»
Anton Eriksson
1996
Örebro
2120
43:56
(44:10)
45
»
Marcus Törnberg
1978
Karlskoga
2170
43:58
(44:16)
46
»
Frederik Zita
1974
Team IT-mästaren
2068
44:00
(44:19)
47
»
Erik Pind
Örebro
2509
44:00
(44:19)
48
»
Stefan Pihl
1976
Örebro
2521
44:18
(44:55)
49
»
Ronald Karlsson
1973
Vintrosa
2102
44:24
(44:44)
50
»
Christian Nordling
1974
Örebro AIK
2598
44:29
(44:34)
51
»
Henrik Johansson
1985
Uppsala
2185
44:43
(44:58)
52
»
Andreas Björklund
1972
IK NocOut.se
2028
44:45
(44:51)
53
»
Mats Andersson
1961
ÖBO Runners
2187
44:49
(45:21)
54
»
Mats Stenmarck
1950
IF Start
2239
44:55
(45:02)
55
»
Calle Nielsen
1978
Örebro
2179
44:58
(45:46)
56
»
Stefan Poohi
1966
KLCK
2537
44:59
(45:04)
57
»
Simon Athciw
1971
Örebro AIK
20931
45:03
(45:34)
58
»
Michael Strandberg
1984
Örebro
2223
45:24
(45:45)
59
»
Victor Sjöberg
1989
Örebro
2573
45:42
(47:12)
60
»
Lars Thornberg
1955
Örebro
2234
45:46
(46:11)
61
»
Pär Evertson
1983
Örebro
2203
45:48
(46:45)
62
»
Alexander Ekeroth
1987
Fjugesta
2176
46:08
(47:28)
63
»
Oskar Sund
1986
Örebro
2054
46:10
(46:35)
64
»
Magnus Zetterlöf
1969
Örebro
2160
46:16
(46:26)
65
»
Martin Åstrand
1978
Postens IF Kumla
2034
46:22
(47:28)
66
»
Magnus Elfving
1985
Örebro
2090
46:23
(47:36)
67
»
Niklas Björklund
Skanska
2512
46:27
(46:48)
68
»
sören spjuth
1961
aspa ik
2232
46:35
(47:17)
69
»
Fredrik Jönsson
1979
Åsbro GoIF
2210
46:35
(46:44)
70
»
Jonas Vestin
1976
Örebro
2117
46:39
(48:22)
71
»
Pege Tolsheden
1962
ÖBO Runners
2188
46:40
(47:32)
72
»
jan-åke gustavsson
1966
degerfors
2156
46:42
(47:38)
73
»
Fredrik Örvill
1973
Örebro
2244
46:43
(47:06)
74
»
Olle Pettersson
1994
Happy Homes
2545
46:50
(47:53)
75
»
Thomas Nordin
1966
Örebrocyklisterna
2060
46:51
(47:08)
76
»
Patrick Gustafsson
1979
Axa Sportsclub
2536
46:54
(48:06)
77
»
Ulf Trolin
1959
Örebro
2042
47:00
(47:59)
78
»
Claes Barthelson
1981
Lillån
2139
47:03
(47:45)
79
»
Kjell Larsson
1951
Vilsta IK
2124
47:20
(47:40)
80
»
Jens Wetterstrand
1968
Örebro
2084
47:23
(48:04)
80
»
Klas Bjurström
1984
Landskrona
2114
47:23
(47:36)
82
»
Roger Wennström
1970
Örebro
2057
47:27
(48:11)
83
»
Daniel Hallberg
1973
Örebro
2501
47:30
(48:27)
84
»
Olli Virta
1949
Storådalens sk
2112
47:33
(48:46)
85
»
Stefan Billinger
1961
Örebro
2017
47:42
(48:27)
86
»
Joel Thunberg
1996
örebro
2100
47:42
(47:57)
87
»
Andreas Strindberg
1971
Brevens IF
2563
47:43
(48:12)
88
»
Joakim Lenberg
1980
Peab Fritid
2128
47:46
(48:53)
89
»
Anders Magnusson
1978
KFUM Örebro Friidrott
2241
47:47
(48:57)
90
»
Andreas Hirscher
1989
Karlskoga
2207
47:50
(48:21)
91
»
Magnus Molin
1971
Primelog
2019
47:52
(48:26)
92
»
Johan Lund
1970
Arboga
2194
47:54
(48:57)
93
»
Anders Tjernström
1980
Axa Sportsclub
2533
47:54
(48:05)
94
»
Emil Wirén
1988
Team IT-mästaren
2069
47:55
(49:44)
95
»
Mirsad Kotorcic
1953
Vossloh
2105
48:04
(48:36)
96
»
Anders Lobell
1968
KLCK
2535
48:05
(48:34)
97
»
Sören Karlsson
1961
Aspa IK
2556
48:23
(49:04)
98
»
Martin Östebo
1958
Örebro
2200
48:29
(48:50)
99
»
Fredrik Sandlund
1967
Huddinge
2134
48:33
(49:31)
100
»
Johan Kjellin
1969
Örebro
2023
48:37
(49:56)
101
»
Oskar Age
1994
Karlskoga
2168
48:47
(49:17)
102
»
Leif Bergqvist
1962
IF Göta Karlstad
2181
48:50
(48:50)
103
»
Ralf Sundhäll
1973
Karlstad
2140
49:02
(50:14)
104
»
Torbjörn Gerelius
1957
Örebro
2518
49:09
(49:44)
105
»
Peter Kinner
1975
Försvarsmakten FIK Arboga
2006
49:09
(50:15)
106
»
Henrik Palmér
1971
Örebro
2150
49:09
(49:42)
107
»
Mattias Nyström
1977
Karlskoga
2149
49:09
(49:27)
108
»
Andresa Wedén
1976
Vintrosa
2211
49:11
(50:35)
109
»
Emil Garphagen
1985
Örebro
2025
49:11
(49:39)
110
»
Kristoffer Lindbäck
1978
Västerås
2222
49:12
(49:48)
111
»
Henrik Andersson
1970
Mif Örebro kommun
2214
49:13
(50:03)
112
»
Mats Domberg
1962
KFUM Örebro Friidrott
2089
49:15
(50:10)
113
»
Håkan Andersson
Lesjöfors Jogging
2515
49:16
(49:35)
114
»
Linus Widner
1977
Katrinebergs FHSK
2592
49:20
(50:21)
115
»
Hans Erik Carlsson
1957
Örebro
2123
49:26
(50:27)
116
»
Johan Jelgert
1978
Sandvik
2227
49:28
(50:06)
117
»
Christoffer Solberg
1997
Örebro AIK
2553
49:30
(50:48)
118
»
Fredrik Svensson
1976
Vretstorp
2531
49:37
(49:59)
119
»
Simon Blom
1969
Säffle
2091
49:40
(50:02)
120
»
Johan Hellgren
1978
örebro
2173
49:44
(49:57)
121
»
Håkan Göransson
1966
ÖS
2542
49:50
(50:45)
122
»
Christer Ryden
1967
Örebrocyklisterna
2177
49:53
(50:22)
123
»
John Olsson
1971
Örebro
2212
49:57
(50:55)
124
»
Lars Ström
1959
Örebro
2554
49:58
(50:35)
125
»
Jonas Malm
1970
Örebro
2141
50:05
(50:56)
126
»
Hannes Ryding
1987
Örebro
2528
50:08
(50:26)
127
»
Magnus Lundkvist
1979
Örebro
2558
50:25
(51:29)
128
»
Ari Lauronen
1987
Örebro
2219
50:30
(50:53)
129
»
Johan Stenman
1974
2566
50:35
(51:30)
130
»
Lennart Schölin
1972
AGF Örebro
20948
50:39
(51:54)
131
»
Andreas Kjellström
1985
Karlskoga
2167
50:40
(52:26)
132
»
Johan Karlsson
1977
Örebro
2217
50:41
(50:51)
133
»
Erik Fredman
1989
run for fun
2549
50:44
(50:56)
134
»
Mikael Löfstrand
1985
Adecco
2586
50:45
(51:45)
135
»
Björn Österby
1972
Örebro
2571
50:46
(51:58)
136
»
Benny Landegren
1951
Axa Sportsclub
2110
50:49
(51:31)
137
»
Peter Carlsson
1970
Pålsboda
2152
50:53
(51:18)
138
»
Anders Sallmann
1980
Örebro
2221
50:54
(51:25)
139
»
Joakim Svensson
1979
Vintrosa
2576
51:01
(51:32)
140
»
Joakim Skoog
1997
Örebro
2119
51:11
(52:46)
141
»
Andreas Skyman
1972
Dyltabruk
2052
51:13
(52:08)
142
»
Mattias Torpfeldt
1972
Örebro
2076
51:18
(52:05)
143
»
Nils Ekman
1973
Sandvik
2228
51:23
(51:58)
144
»
AMDERS MOGREN
1957
ASKERSUND
2209
51:29
(52:05)
145
»
Gabriel Stenström
1972
Örebro
2199
51:29
(52:14)
146
»
Mathias Karlsson
1976
Örebro
2161
51:31
(52:20)
147
»
Pehr Hagerius
1973
Örebro
2236
51:36
(52:56)
148
»
Niklas Huss
1977
Frövi
2507
51:38
(52:37)
149
»
Jörgen Fridström
1972
Happy Homes
2544
51:40
(52:44)
150
»
Stefan Lundeqvist
1969
VM triathlon
2529
51:44
(52:31)
151
»
Johan Prabin
1967
Örebro
2191
51:46
(53:18)
152
»
Anders Elfving
1959
Örebro
2213
51:46
(52:43)
153
»
Christer Björkman
1957
Lesjöfors Jogging
20943
51:48
(53:01)
154
»
Jonas Zittra
1975
Örebro
2220
51:48
(52:50)
155
»
Daniel Löthgren
1983
Arboga
2547
51:52
(52:56)
156
»
Aimé Sindayigaya
1978
London
2155
51:59
(53:12)
157
»
Ralf Friman
1948
IFK Askersund
2555
52:00
(52:38)
158
»
Kent Rubensson
1968
Örebro
2593
52:08
(53:10)
159
»
Mats Guldbrand
1979
Örebro
2039
52:08
(53:10)
160
»
Anders Persson
1977
Örebro
20934
52:12
(54:03)
161
»
Peter Tinjan
1982
Örebro
2522
52:14
(53:17)
162
»
Fredrik Carlsson
1968
Örebro
2007
52:27
(53:16)
163
»
Magnus Persson
1974
Örebro
2078
52:35
(53:49)
164
»
Peter Adolfsson
1969
Lundsbrunn
2197
52:37
(54:21)
165
»
Martin Karlsson
1987
Örebro
2016
52:44
(53:47)
166
»
Anders Birath
1974
Svartå IF
2136
52:44
(53:41)
167
»
Mats Brundin
1949
Hestra ssk
2162
52:46
(53:42)
168
»
Anders Hedkvist
1960
Hållnäs
2027
52:56
(54:04)
169
»
Hans Högberg
1961
Kumla
2098
52:58
(54:18)
170
»
Michael Sjöberg
1971
örebro
2172
53:04
(53:18)
171
»
Peter Angelöw
1984
Lammhult
2013
53:06
(54:08)
172
»
Adam Andersson
2000
Örebro TK
20938
53:07
(53:22)
173
»
Mikael Johansson
1962
Örebro
2216
53:13
(53:52)
174
»
Erik Nordström
1986
37gem
2096
53:14
(53:38)
175
»
Lennart Förare
1963
Dammsdalskolan
2041
53:15
(53:32)
176
»
Chase Barker
1990
Run for the Beer
2132
53:15
(54:32)
177
»
Roger Larsson
1973
Örebro
2230
53:16
(53:56)
178
»
Bengt Ramberg
1966
Ingarö IF
2111
53:17
(54:12)
179
»
Birkir Hlynsson
1984
Örebro
2081
53:17
(54:22)
180
»
Kjell-Erik Annerblom
1951
Fjugesta
2021
53:18
(53:59)
181
»
krister löfving
1956
Mölltorp
2026
53:25
(54:45)
182
»
Anders Ahlgren
1969
ÖBO Runners
2186
53:25
(54:32)
183
»
Tobias Peterson
1976
Degerfors
2044
53:28
(54:12)
184
»
Emil Blomqvist
1993
Örebro
2067
53:32
(54:01)
185
»
Lars Törnqvist
1961
2569
53:45
(54:51)
186
»
Gunnar Malmkvist
1947
Nobina
2157
53:45
(55:12)
187
»
Björn Hackberg
1965
Exsitec AB
2572
53:56
(55:38)
188
»
Janne Nilsson
1982
Vossloh
2104
54:02
(54:37)
189
»
Ulf Nordström
1964
Örebro
2568
54:15
(54:45)
190
»
Kjell Krantz
1959
Peab Fritid
2127
54:20
(55:24)
191
»
Håkan Ullefors
1964
Häktets IF
2526
54:21
(55:21)
192
»
Weine Ahlstrand
1953
Askersund
2148
54:26
(55:04)
193
»
Mats Fröjdenstam
1988
LRF Konsult
2552
54:27
(55:18)
194
»
Mathias Lundberg
1974
ÖREBRO
2032
54:39
(55:33)
195
»
Jan Gustafsson
1967
Örebro
2040
54:45
(56:30)
196
»
Scott Barker
1963
Run for the Beer
2131
54:47
(56:03)
197
»
Mats Lindroos
1958
ÖREBRO
2153
54:48
(55:29)
198
»
Fredrik Svensson
1978
Örebro
20927
54:58
(55:58)
199
»
Jari Mäki-Runsas
1966
Örebro
2144
55:04
(56:32)
200
»
Peder Thunander
1965
Askersund Jolleseglare
2079
55:04
(55:51)
201
»
Argoitz Garmendia
1981
Ludvika
2215
55:07
(55:56)
202
»
Christer Tingelholm
1966
Säffle Verkstadsbolag
2163
55:13
(56:43)
203
»
Peter Ström
1972
Örebro
2037
55:13
(56:46)
204
»
Stefan Jägerhill
1971
Örebro
2058
55:27
(56:53)
205
»
Andreas Lekman
1989
Degerfors
2135
55:28
(55:59)
206
»
Peter Widlund
1958
Örebro
2122
55:28
(56:35)
207
»
Mårten Olsson
1986
Team lazer explosion
2095
55:31
(55:54)
208
»
Johannes Ludvigsson
1977
Kumla
2174
55:32
(56:44)
209
»
Göran Titus
1967
Frövi
2031
55:39
(57:01)
210
»
Per Karlstad
1972
Åtorp
2138
55:45
(56:42)
211
»
Daniel Göthe
1973
Vossloh
2107
55:50
(56:26)
212
»
Patrik Sandelius
1973
Örebro
2600
55:50
(56:26)
213
»
Niklas Elisson
1970
Örebro
2005
55:51
(56:19)
214
»
thomas hård
1969
IF spartacus
2088
55:55
(57:06)
215
»
Niclas Helander
1991
Örebro
2059
56:03
(57:35)
216
»
Tobias Eiderbrant
1972
Örebro
2103
56:17
(57:41)
217
»
Mats Neander
1959
Örebro
2577
56:20
(56:46)
218
»
Jonas Pärtma
1973
Halta Lotta
3008
56:24
(57:42)
219
»
Patrik Granström
1987
Örebro
20947
56:40
(58:04)
220
»
Örjan Lindell
1969
Häktets IF
2527
56:45
(57:45)
221
»
Tomas Karlsson
1965
Borlänge
2231
56:46
(57:23)
222
»
Mats Myhrgren
1976
Bålsta
2196
56:48
(57:23)
223
»
Leif Eriksson
1961
Kumla
2113
56:49
(57:35)
224
»
Linus Härenstam
1981
Örebro
2133
56:57
(58:14)
225
»
Sverker Löfving
1949
Skyllberg
2033
57:06
(58:26)
226
»
Hans Isaksson
1968
Degerfors
2043
57:11
(57:55)
227
»
Per-Erik Andersson
1963
Grythyttan
2147
57:17
(57:57)
228
»
Nilserik Norberg
1948
White
2093
57:30
(58:42)
229
»
Lars Karlkvist
1985
Karlskoga
2101
57:33
(58:44)
230
»
Gunnar Berglund
1956
Örebro
2009
57:33
(58:35)
231
»
Erik Annerblom
1976
Örebro
2022
57:34
(58:30)
232
»
Brynjar Smári Bjarnason
1984
Island
2080
57:50
(58:55)
233
»
Jan Larsson
1974
Lifestyle Fitness
20945
57:52
(58:54)
234
»
Joakim Torpfeldt
1964
ASMK
2599
57:54
(58:42)
235
»
Tomas Tovered
1976
Julita
2233
58:17
(59:35)
236
»
Tobias Ånvall
1973
Peab Fritid
2126
58:22
(59:21)
237
»
David Shellhammer
1959
Örebro
2530
58:49
(1:00:06)
238
»
Bert Johansson
1945
Hagfors
2116
58:49
(1:00:13)
239
»
Daniel Rodin
1976
Örebro
2002
58:55
(1:00:30)
240
»
Martin Andersson
1973
Örebro
2242
58:56
(1:00:21)
241
»
David Aas
1974
Göteborg
2001
58:56
(1:00:32)
242
»
Johan Källden
1976
Lillkyrka
2018
59:00
(1:00:33)
243
»
Anders Larsson
1966
Guldsmedshyttan
2024
59:09
(1:00:20)
244
»
Kristian Widlund
1964
Örebro
2046
59:12
(1:00:18)
245
»
Bo Ek
1950
MIF Örebro kommun
2038
59:13
(59:58)
246
»
Roland Johansson
1960
Örebro
20904
59:16
(1:00:44)
247
»
Mikael Otto Nordlund
1972
Filipstad
2030
59:29
(1:01:06)
248
»
Peter Melander
1965
Elektroskandia
2565
59:33
(1:00:57)
249
»
Sten Odenblad
1939
Fredrikshof fif
2086
59:51
(1:00:33)
250
»
Håkan Persson
1971
Kumla
2092
1:00:04
(1:00:43)
Sida:
<
1
2
>