Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Å-Stadsloppet 2014
Resultat
10 km Damer
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
266
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Kajsa Rosdal
1989
IF Start
2410
41:15
(41:24)
2
»
Anna Nyström
1981
IF Göta Karlstad
2450
42:04
(42:07)
3
»
Katarina Leskinen
1979
Lindesberg
2434
42:14
(42:18)
4
»
Erika Andersson
1994
IK Fryken
2496
42:35
(42:39)
5
»
Therese Klockare
1996
Lindesberg
2562
43:03
(43:33)
6
»
Anna-Karin Jansson
1973
örebro aik
2580
43:44
(43:53)
7
»
Jeanette Henning Kjällström
1982
Örebro
2254
44:13
(44:50)
8
»
Jessica Karlsson
1991
Örebro
2416
44:55
(45:18)
9
»
Therese Carlsson
1988
Örebro AIK
2403
45:41
(45:50)
10
»
Anna Bergdahl
1988
Glanshammars IF
2460
46:09
(46:16)
11
»
Anna Bergfors
1974
Örebro
2520
46:46
(47:29)
12
»
Frida Lindberg
1977
IF Start
2409
47:26
(47:45)
13
»
Madelen Renner
1980
Örebro
2287
47:50
(48:28)
14
»
Jenny Emerén
1973
Örebro
2315
47:54
(49:10)
15
»
Sofia Adolfsson
1991
Vintrosa
2525
47:54
(48:06)
16
»
Ulrika Hammarskiöld
1972
Örebro
2445
48:08
(48:40)
17
»
Sandra Gustafsson
1980
Örebro
2292
48:18
(48:58)
18
»
Madeleine Kopp
1989
ÖREBRO
2418
48:20
(48:43)
19
»
Åsa Hammander
1967
IF Spartacus
2473
48:20
(48:40)
20
»
Camilla Gustavsson
1980
Glanshammar
2448
48:21
(48:41)
21
»
Susanne Brännström
1971
Örebro
2564
48:24
(49:15)
22
»
Tea Lahti
1974
Köpingskamraterna
2432
48:28
(48:40)
23
»
Barbro Lindroos
1959
ÖREBRO
2441
48:32
(49:12)
24
»
Madeleine Jansson
1900
NA vinst
2109
48:36
(48:59)
25
»
Malin Granath
1978
Örebro
2347
48:50
(49:46)
26
»
Malin Spjuth
1978
Örebro
2321
48:52
(49:48)
27
»
Hanna Olofsson
1991
Örebro
2422
48:54
(50:04)
28
»
Åsa Nydén
1977
Göteborg
2265
49:01
(50:17)
29
»
Maria Maria Cabander
1971
Örebro
2302
49:27
(50:49)
30
»
Pernilla Jämtvall
1983
Örebro
2584
49:27
(49:27)
31
»
Camilla Svärdh
1974
If Göta Karlstad
2449
49:33
(49:50)
32
»
Kerstin Larsson
1983
2591
49:38
(50:36)
33
»
Ingegerd Fredman
1953
run for fun
2550
49:38
(49:50)
34
»
Malin Sjöberg
1979
Örebro
2320
49:49
(50:39)
35
»
Annelie Persson
1974
Kumla
2406
49:59
(50:38)
36
»
Malin Salsjö
1972
Sandvik
2486
50:02
(50:38)
37
»
Sofia Öhrman
1981
Örebro
2326
50:04
(50:21)
38
»
Rebecca Mueller
1994
Uppsala
2462
50:05
(51:22)
39
»
Jenny Lindberg
1973
Örebro
2318
50:06
(50:49)
40
»
Maria Angberg
1979
Lindesberg
2578
50:06
(50:26)
41
»
erika persson
1978
åsbro goif
2466
50:08
(51:00)
42
»
Johanna Baatz
1977
Rejlers
2361
50:08
(50:49)
43
»
Jenny Daleryd
1975
Östansjö SK
2413
50:10
(50:36)
44
»
Ulrika Blomqvist
1966
KRYLBO
2338
50:12
(50:39)
45
»
Cajsa Forell
1984
Örebro
2548
50:14
(50:57)
46
»
Amanda Eriksson
1990
Kumla
2309
50:25
(51:15)
47
»
Lotta Persson
1982
Örebro
2378
50:27
(50:52)
48
»
Petra Bergman
1971
Örebro
2381
50:37
(51:13)
48
»
Lena Kjellin
1972
örebro
2280
50:37
(51:58)
50
»
Liselotte Aleslöv
1975
Arboga
2389
50:38
(51:34)
51
»
Towe Emerén
1977
Örebro
2316
50:52
(52:07)
52
»
Emelie Bäckström
1989
Svillinge IF
451
50:53
(52:13)
53
»
Susanne Gustafsson
1975
Pålsboda
2420
50:54
(51:18)
54
»
Sandra Hultin
1983
Västerås
2175
51:11
(52:06)
55
»
Eva Lindgren
1966
Örebro
2472
51:17
(52:16)
56
»
Kristina Carlqvist
1995
Sandvik
2487
51:23
(51:58)
57
»
Åsa Hellgren
1981
Örebro
2463
51:26
(51:43)
58
»
Cecilia Berlin
1987
ÖBO Runners
2457
51:33
(53:13)
59
»
Jenny Nilsson
1975
Vingåker
2271
51:41
(52:21)
60
»
Kerstin Johansson
1965
Örebro
2490
51:42
(52:20)
61
»
Heléne Johansson
1972
LIF-stilen
2344
51:42
(52:31)
62
»
Karin Holmberg
1976
Åsa
2412
51:44
(53:09)
63
»
Jenny Gustafsson
1980
Örebro
2319
51:52
(52:13)
64
»
Caroline Karlström
1984
Örebro AIK
2327
51:55
(53:06)
65
»
Jennie Gidelius
1979
Örebro
2391
51:56
(52:16)
66
»
Jenny Forsanäs
1981
Örebro
2324
51:59
(53:11)
67
»
Micaela Örnhammar
1978
Örebro
2579
52:06
(53:07)
68
»
Åsa Hammar
1961
Myresjöhus
2589
52:08
(52:35)
69
»
Maria Jansson
1979
Fjugesta
2428
52:08
(53:20)
70
»
Ulrica Brohmé
1968
Arboga
2359
52:33
(53:15)
71
»
Lina Kinner
1980
ÖSDK
2256
52:35
(53:41)
72
»
Jenny Ljungberg
1986
Örebro
2517
52:37
(53:38)
73
»
Tina Näfver
1987
IF Start
2308
52:39
(54:04)
74
»
Camilla Björk
1975
Uppsala
2375
52:47
(53:53)
75
»
Marie-Thérese Sundberg
1962
Hallsberg Kumla Simklubb
2447
52:53
(53:18)
76
»
Sofia Josefson
1975
Karlslund
20942
52:57
(53:07)
77
»
Annica Gustafsson
1966
Previa
2306
53:08
(53:49)
78
»
Sara Tell
1987
Örebro
2322
53:23
(54:53)
79
»
Lovisa Paulsson
1983
Svillinge IF
445
53:25
(54:49)
80
»
Ellinor Härlin
1985
Örebro
2452
53:27
(55:02)
81
»
Karin Rutström
1996
Örebro
2386
53:29
(54:22)
82
»
Sandra Johansson
1973
Örebro
2488
53:30
(53:54)
83
»
Sara Myrgren
1980
Bålsta
2355
53:36
(54:10)
84
»
Maria Jarl
1985
Örebro
2475
53:36
(54:47)
85
»
Jenny Lindberg
1977
Örebro
2437
53:48
(55:18)
86
»
Elin Lindahl
1985
Fjugesta
2298
53:51
(55:00)
86
»
Elin Sundlöf
1989
Svillinge IF
2275
53:51
(55:15)
88
»
malin hagsten
1977
örebro
2354
53:52
(55:19)
89
»
Anna Janegren
1982
Östansjö SK
2373
53:59
(54:23)
90
»
Julia Hultin
1990
Vegan Runners IK
2446
54:04
(54:59)
91
»
Majlill Persson
1953
Fjugesta
2279
54:06
(55:01)
92
»
Elin Gustavsson
1988
Lund
2504
54:06
(54:58)
93
»
Annmarie Rozgoni Risberg
1965
Örebro
2433
54:08
(55:06)
94
»
Helena Brostedt
1977
västerås
2417
54:10
(55:12)
95
»
Linda Pettersson
1978
Lindesberg
2435
54:26
(54:54)
96
»
Helene Öhrman
1974
Örebro
2260
54:27
(55:54)
97
»
Amanda Nylén
1999
Svartå IF
2424
54:31
(55:18)
98
»
Petra Baastad
1997
Örebro
2281
54:31
(55:53)
99
»
Caisa Nilsson
1984
Filipstad
2369
54:34
(55:47)
100
»
karin engholm
1977
örebro
2294
54:35
(55:16)
101
»
Jennie Westerlund
1982
filipstad
2370
54:39
(55:53)
102
»
Brandi Pietsch
1974
Örebro
2415
54:44
(56:26)
103
»
Karin Jansson
1975
Karlstad
2407
54:50
(56:17)
104
»
Sara Shellhammer
1990
Run for the beer
2402
54:59
(56:16)
105
»
Jennifer Svanström
1990
Örebro
2364
55:00
(55:57)
106
»
Carolina Johnson
1979
örebro
2497
55:04
(55:30)
107
»
Elin Axelsson
1984
Lindesberg
2312
55:07
(56:45)
108
»
Tove Edström
1992
Västerås
2430
55:10
(56:16)
109
»
Maria Karlsson
1980
Örebro
2289
55:13
(55:53)
110
»
Ann-Sofie Wilhelmsson
1974
Västerås
2304
55:14
(56:30)
111
»
Jeanette Eriksson
1964
ÖBO Runners
2455
55:25
(56:17)
112
»
Maria Glaad
1986
Lindesberg
527
55:25
(56:59)
113
»
Nathalie Henningsson
1984
Grönkärrs If
2357
55:28
(56:02)
114
»
Elisabeth Mattsson
1979
Örebro
2414
55:36
(56:26)
115
»
Anna-Malin Eldståhl
1975
Örebro
2494
55:36
(56:53)
116
»
Anna-Carin B Magnusson
1981
ÖBO Runners
2453
55:36
(56:45)
117
»
Birgitta Palmér
1963
Örebro
2390
55:41
(56:47)
118
»
Pernilla Bruhn
1968
Örebro
2595
55:44
(56:33)
119
»
Carina Sandberg
1969
Örebro
2360
55:48
(57:20)
120
»
Edith Blomqvist
1994
Örebro
2341
55:48
(56:18)
121
»
Grete Holm Czarnecki
1980
Örebro
2282
55:49
(57:24)
122
»
Emma Särefors Dellevåg
1977
Örebro
2394
55:49
(56:36)
123
»
Maja Norén
1986
Örebro
2290
55:54
(56:17)
124
»
Malin Leppimaa
1978
Laxå
2299
55:55
(57:14)
125
»
Jenny Rosengren
1974
Örebro
2257
55:59
(57:26)
126
»
Sarah Ebeling
1982
Ludvika
2480
56:06
(56:55)
127
»
Malin Jansson
1988
Örebro
20946
56:07
(57:30)
128
»
Anna Samuelsson
1984
Örebro
2348
56:07
(57:46)
129
»
Rebecka Nylén
1999
Svartå IF
2423
56:11
(57:05)
130
»
Harriet Arnold
1959
ÖBO Runners
2454
56:12
(57:05)
131
»
Kristina Eckerwall
1970
Hallsberg Kumla simklubb
2458
56:26
(56:52)
132
»
Hanna Andersson
1985
Örebro
2266
56:27
(57:52)
133
»
Malin Wehle
1986
Örebro Poliskårs IF
2597
56:36
(57:58)
134
»
Elin Pehrandel
1984
Örebro
2594
56:39
(58:13)
135
»
Sofia Winroth
1968
Örebro
2350
56:44
(57:43)
136
»
Birre Stenklo
1973
Mötesplats Löpining
2431
56:47
(58:09)
137
»
Erica Larsson
1978
nitton84
2339
56:51
(58:00)
138
»
Maria Lobell
1971
Karlskoga löp o cykelklubb
2534
56:52
(57:16)
139
»
Marie Meyer
1988
ÖBO Runners
2456
56:54
(58:33)
140
»
Elisabet Backlund
1980
Örebro
2342
57:02
(58:22)
141
»
ELHAM BEDROS
1976
70368
2477
57:08
(57:19)
142
»
Ingela Berndt
1980
Örebro
2493
57:09
(57:54)
143
»
Annelie Bergman
1967
Djurmo
2393
57:13
(57:56)
144
»
Ulrika Nielsen
1991
Örebro
2365
57:13
(58:10)
145
»
Sofia Persson
1964
Örebro
2559
57:13
(57:41)
146
»
Rosie-Marie Knutsson
1965
Örebro
2349
57:17
(57:30)
147
»
Sofia Karlsson
1985
Örebro
2421
57:19
(57:59)
148
»
Maria Lithell
1981
Sköllersta
2329
57:20
(58:12)
149
»
lisa malm
1981
örebro
2459
57:20
(58:10)
150
»
Anna-Eva Olsson
1974
Örebro
2505
57:22
(57:36)
151
»
Maria Koutsouridakis
1972
Örebro aik
2438
57:23
(58:11)
152
»
Carina Andersson
1976
Garphyttan
2333
57:27
(58:48)
153
»
Sandra Fridlund
1991
Örebro
2398
57:31
(58:05)
154
»
Kamilla Åvall
1983
Örebro
2313
57:31
(59:09)
155
»
Malin Stenvall Hummelgren
1987
Vintrosa
2474
57:32
(58:03)
156
»
Charlotte Deighton
1974
Västerås
2385
57:40
(58:28)
157
»
Anna Sjöman
1971
Fjugesta
2478
57:41
(58:39)
158
»
Carina Wentzell
1982
Örebro
474
57:43
(59:28)
159
»
Ulrika Bengtsson
Skanska
2513
57:44
(58:03)
160
»
Karolina Tingelholm
1972
Aspervall Instrument AB
2436
57:45
(59:15)
161
»
Cecilia Jenslin
1979
Örebro
2419
58:01
(58:49)
162
»
Cathrin Landegren
1979
Mariestad
2291
58:05
(58:52)
163
»
Gabriella Mueller Prabin
1968
Örebro
2461
58:12
(59:41)
164
»
Jessica Hallonqvist
1971
örebro
2465
58:13
(59:10)
165
»
Miriam Lindström
1990
Örebro
2397
58:14
(58:48)
166
»
Tina Krantz
1973
Julita
2489
58:16
(59:33)
167
»
Helena Boström
1976
2582
58:20
(59:10)
168
»
Julia Hellquist
1988
Örebro
2272
58:20
(58:45)
169
»
Rebecka Egfors
1985
Örebro
2470
58:20
(59:10)
170
»
Malin Andersson
1975
Örebro
2476
58:32
(59:47)
171
»
Pernilla Bengtsson
1984
Örebro
2345
58:43
(59:40)
172
»
Anna Dellevåg
1983
Örebro
2314
58:44
(1:00:21)
173
»
Ewa Sundqvist
1966
Nora
2363
58:44
(59:52)
174
»
Anette Rosén Müntzing
1966
Rönneshytta
2491
58:46
(59:33)
175
»
Cecilia Sundell
1986
Karlstad
2388
58:47
(1:00:11)
176
»
Amanda Svensson-Johansson
1986
Svillinge IF
2276
58:51
(1:00:13)
177
»
Kristina Widlund
1965
Örebro
2311
58:53
(59:58)
178
»
Jessica Bratt
1977
Örebro
2444
58:57
(59:16)
179
»
Malin Björnholdt
1978
Nitton84
2340
59:03
(1:00:12)
180
»
Eva-Karin Hellgren
1968
Tierp
2286
59:05
(1:00:14)
181
»
Ann Sohlberg
1962
Dyltabruk
2297
59:07
(1:00:22)
182
»
Eva Edström
1959
Fellingsbro
2429
59:12
(1:00:19)
183
»
Marie Djerf
1973
Örebro
2343
59:21
(1:00:45)
184
»
Marie Carlsson
1978
Örebro
497
59:24
(1:00:10)
185
»
Madelen Almström
1979
Karlstad
2269
59:25
(1:00:39)
186
»
Susanne Sandvik
1983
Karlskoga
2546
59:34
(1:01:12)
187
»
Karin Törebrand
1976
Örebro
2293
59:42
(1:00:51)
188
»
Anna Gustafsson
1981
Pålsboda
2335
59:44
(1:00:52)
189
»
Josefin Hjerpe
1987
Lindesberg
479
59:45
(1:01:17)
190
»
Maria Åhs
1973
Grythyttan
2331
59:47
(1:01:25)
191
»
Maria Gustafsson Boström
1975
Forshaga
2467
59:52
(1:01:31)
192
»
Madeleine Eriksson
1985
Örebro
2330
59:59
(1:00:52)
193
»
Sandra Östberg
1999
Örebro
2483
1:00:02
(1:00:49)
194
»
Emma Myrgren
1983
Örebro
2310
1:00:03
(1:00:36)
195
»
Malin Eliasson
1987
Lifestyle Fitness
20944
1:00:09
(1:01:11)
196
»
Eva Shellhammer
1958
Run for the beer
2401
1:00:12
(1:01:29)
197
»
Gunilla Rasmussen
1955
Ludvika
2519
1:00:25
(1:01:59)
198
»
Helena Ekberg
1974
Peab Fritid
2396
1:00:27
(1:01:37)
199
»
Hanna Erbro
1981
Glanshammar
2481
1:00:32
(1:01:11)
200
»
Annica Rolland
1975
Kumla
2285
1:00:35
(1:01:41)
201
»
Jenny Angerås Kraftling
1981
Örebro
2263
1:00:35
(1:01:54)
202
»
Madeleine Huhtala
1985
Örebro
2583
1:00:36
(1:02:02)
203
»
Frida Johansson
1985
Örebro
2587
1:00:38
(1:01:01)
204
»
Sofia Zittra-Bärsund
1979
Eugmo
2374
1:00:39
(1:01:37)
205
»
Kirbie Ward
1993
Run for the Beer
2399
1:00:48
(1:02:05)
206
»
Maria Lorentzon
1983
Hallsberg
2336
1:00:55
(1:02:04)
207
»
Maria Ramsenius
1965
Karlskoga
2479
1:00:56
(1:02:34)
208
»
Kristina Senneryd
1976
2590
1:00:59
(1:02:27)
209
»
Kristin Eriksson
1985
Örebro
2502
1:01:07
(1:02:35)
210
»
Anna-Karin Sinclair
1975
Örebro
2305
1:01:08
(1:02:40)
211
»
Carolina Lorenzatti
1984
Karlskoga
2440
1:01:38
(1:02:42)
212
»
Elinor Bergemalm
1979
Örebro
2570
1:02:14
(1:02:49)
213
»
Camilla Hansén
1976
Miljöpartiet grön rörelse
2485
1:02:26
(1:03:54)
214
»
Jessica Wiberg
1974
Örebro
2259
1:02:31
(1:04:00)
215
»
Anna-Karin Wiklander
1971
Säffle
2371
1:02:32
(1:04:12)
216
»
Annette Bjurström
1957
Kfum Örebro Friidrott
2384
1:02:33
(1:03:40)
217
»
Anneli Hallberg
1974
Göteborg
2258
1:02:36
(1:04:06)
218
»
Kristina Lood
1964
Örebro
2425
1:03:04
(1:04:37)
219
»
Hanna Gustafsson
1975
Motala
2283
1:03:07
(1:04:14)
220
»
Kerstin Eriksson
1956
Mora
2503
1:03:27
(1:04:53)
221
»
Jonna Wahlén
1988
Örebro
2368
1:03:29
(1:03:50)
222
»
Christina Eriksson
1956
Örebro
2567
1:03:36
(1:04:22)
223
»
Johanna Hallberg
1973
Örebro
2337
1:03:39
(1:05:02)
224
»
Helena Carlsson
1979
Örebro AIK
2516
1:03:39
(1:04:52)
225
»
Catrine Andersson
1969
Örebro AIK
2464
1:03:41
(1:04:28)
226
»
Annika Agerhäll
1971
Kumla
2557
1:03:42
(1:04:22)
227
»
Emelie Westlén
1988
Stockholm
2585
1:03:49
(1:05:24)
228
»
Madelene Sundberg
1988
Kumla
2411
1:03:52
(1:05:02)
229
»
Terttu Karlsson
1942
Karlstad
2540
1:03:53
(1:05:14)
230
»
Anna Blom
1972
Säffle
2366
1:04:25
(1:05:29)
231
»
Elin Rasberg
1976
Vintrosa
2443
1:04:34
(1:05:48)
232
»
Marika Sagré
1973
Alingsås
2500
1:04:40
(1:06:27)
233
»
Anne Pettersson
1975
Örebro
2523
1:04:42
(1:06:25)
234
»
Malin Hård
1971
IF Spartacus
2484
1:04:45
(1:05:55)
235
»
yvonne kennedy
1972
70375
2392
1:04:46
(1:06:28)
236
»
Jenny Wehle
1984
Örebro
2346
1:04:53
(1:06:36)
237
»
Sara André
1996
Örebro
2387
1:05:09
(1:06:02)
238
»
Josefin Ström
1986
Örebro
2427
1:05:11
(1:05:50)
239
»
Catrin Almèn
1980
Örebro
2405
1:05:12
(1:05:22)
240
»
Åsa Bengtsson
1967
Örebro
2352
1:05:15
(1:05:15)
241
»
Anna Fröjd
1980
Örebro
2288
1:05:23
(1:06:04)
242
»
Nilsson Tina
1963
Örebro
2300
1:05:31
(1:06:38)
243
»
Karin Ström
1983
Örebro
2264
1:05:46
(1:07:04)
244
»
Linda Wiik
1979
KPMG
2380
1:06:18
(1:06:18)
245
»
Anna Johansson
1989
Örebro
2262
1:06:20
(1:07:21)
246
»
Louise Stenson
1987
Karlskoga
2451
1:06:22
(1:07:59)
247
»
Åsa Forslund
1976
KPMG
2379
1:06:23
(1:07:09)
248
»
Elisabeth Westerdahl
1964
Örebro
2581
1:07:00
(1:07:38)
249
»
Anna Berggrund
1979
Fjugesta
2408
1:07:03
(1:07:51)
250
»
Eva Hultin
1964
Vegan Runners IK
2439
1:07:04
(1:08:04)
Sida:
<
1
2
>