Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Å-Stadsloppet 2014
Resultat
Halvmaraton Herrar
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
493
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Nassir Dawud
1991
Eskilstuna friidrott
673
1:07:59
(1:07:59)
2
»
Erik Anfält
1976
örebro aik
623
1:11:58
(1:11:58)
3
»
Per Sjögren
1979
KFUMÖRebroFRiidrott
407
1:13:34
(1:13:34)
4
»
Rickard Pell
1979
Hammarby friidrott
118
1:15:14
(1:15:15)
5
»
Mattias Nätterlund
1986
Örebro AIK
384
1:16:30
(1:16:31)
6
»
Dan Bäck
1975
Kumla SF Friidrott
263
1:16:38
(1:16:39)
7
»
Tommy Karlsson
1977
Ulrika IK
294
1:17:00
(1:17:00)
8
»
Jakob Wilsson
1984
örebro aik
20922
1:17:25
(1:17:26)
9
»
Leif Sjöström
1968
IF Göta Karlstad
331
1:17:32
(1:17:33)
10
»
Alloerto Ramos Carrillo
1984
Huddinge AIS
640
1:17:42
(1:17:42)
11
»
Anton Nilsson
1994
IF Göta Karlstad
334
1:17:52
(1:17:54)
12
»
Daniel Norberg
1978
Spårvägens FK
187
1:18:16
(1:18:17)
13
»
Kalle Andersson
1992
IK Akele
347
1:19:00
(1:19:00)
14
»
Fredrik Eliasson
1974
IF Start
243
1:19:05
(1:19:06)
15
»
Jonas Rosengren
1972
KFUM Örebro
622
1:19:15
(1:19:16)
16
»
Tommy Sundberg
1974
Hällefors LK
20914
1:19:28
(1:19:31)
17
»
Per Lundström
1974
Västerås LK
62
1:19:29
(1:19:31)
18
»
Henrik Zeffer
1984
Stockholm
388
1:19:32
(1:19:36)
19
»
Jonas Lund
1978
FK Studenterna
258
1:20:09
(1:20:10)
20
»
Fredrik Johnsson
1975
Örebro AIK
290
1:20:26
(1:20:26)
21
»
Gustav Grek
1982
Örebro AIK
76
1:20:47
(1:20:50)
22
»
Jonas Lundkvist
1966
IK Akele
349
1:20:48
(1:20:50)
23
»
Sören Forsberg
1963
IF Start
245
1:21:13
(1:21:14)
24
»
Roger Carlsson
1975
Västerås LK
189
1:21:33
(1:21:36)
25
»
Mikael Edberger
1970
Örebro AIK
416
1:21:44
(1:21:44)
26
»
olof mattiasson
1967
stockholm
204
1:21:51
(1:21:57)
27
»
Ludvig Börjesson
1977
Karlslunds IF
392
1:22:00
(1:22:01)
28
»
Villem Raudsepp
1980
Örebro AIK
108
1:22:01
(1:22:02)
29
»
Henrik Ohlsson
1987
If Göta Karlstad
327
1:22:35
(1:22:36)
29
»
Samuel Johansson
1982
IF Göta Karlstad
335
1:22:35
(1:22:36)
31
»
Pasi Salonen
1965
Fjälltopp IF
3261
1:22:52
(1:22:52)
32
»
Jonas Karlsson
1986
Örebro
293
1:23:08
(1:23:09)
33
»
Anders Larsson
1969
Örebro AIK
400
1:23:15
(1:23:16)
34
»
Jonatan Groop
1985
Västerås
298
1:23:20
(1:23:23)
35
»
Jesper Damström
1970
Örebro AIK
193
1:23:21
(1:23:27)
36
»
Johan Ingjald
1987
IF Start
237
1:23:24
(1:23:25)
37
»
Peter Nilsson
1992
Axa Sportsclub
20924
1:23:48
(1:23:49)
38
»
Johan Funk
1974
Cliff
162
1:25:09
(1:25:14)
39
»
Peter Svenson
1975
Örebro AIK
256
1:25:21
(1:25:24)
40
»
Andreas Wahlstedt
1974
Almby IK
3260
1:25:26
(1:25:36)
41
»
per-olov åberg
1961
eskilstuna friidrott
226
1:25:48
(1:25:51)
42
»
Thomas Andersson
1969
Kisa SK
20916
1:25:57
(1:26:00)
43
»
Patrik Björling
1970
Örebro
611
1:26:14
(1:26:19)
44
»
Johan Jendeberg
1972
örebro aik
20932
1:26:15
(1:26:17)
45
»
Andreas Jendeberg
1981
Östra harge FR
20933
1:26:16
(1:26:17)
46
»
Anders Bagge
1959
IK Akele
346
1:26:23
(1:26:27)
47
»
Thomas Wiik
1973
Motala AIF
241
1:26:36
(1:26:38)
48
»
Peter Grönlund
1960
IFK Nora
3265
1:26:40
(1:26:46)
49
»
Niklas Hasselwander
1979
Närkes Kil
254
1:26:41
(1:26:43)
50
»
Jonas Lennestål
1963
IFK Sala
382
1:26:56
(1:26:59)
50
»
Fredrik Zeitelberg
1977
Motala AIF
248
1:26:56
(1:27:02)
52
»
Mikeal Knutsson
1963
IK Akele
344
1:26:58
(1:27:00)
53
»
Olof Dunsö
1983
Friskis & Svettis
3250
1:27:07
(1:27:09)
54
»
Mattias Nestor
1970
IK Akele
345
1:27:21
(1:27:25)
55
»
Magnus Egeskans
1971
Örebro
310
1:27:36
(1:27:50)
56
»
Per-Erik Persson
1973
Hagfors
194
1:27:56
(1:27:56)
57
»
Johan Ånger
1984
Hällefors LK
639
1:28:05
(1:28:12)
58
»
Viktor Hansson
1992
Brohyttans IF
3264
1:28:10
(1:28:11)
59
»
Per Arvidsson
1986
ÖREBRO
301
1:28:15
(1:28:23)
60
»
Richard Wiren
1978
Örebro AIK
20921
1:28:16
(1:28:21)
61
»
Martin Ingberg
1981
KPMG/Örebro AIK
181
1:28:25
(1:28:31)
62
»
Conrad Granath
1978
IF Start
238
1:28:32
(1:28:39)
63
»
Magnus Ringström
1971
Svärtinge
350
1:28:35
(1:28:43)
64
»
Roger Elimä
1978
Örebro AIK
418
1:28:36
(1:28:41)
65
»
Ken Nordström
1965
Eskilstuna Friidrott
352
1:28:40
(1:28:46)
66
»
Johan Zillén
1980
Örebro
39
1:28:43
(1:28:50)
67
»
Mattias Gustafsson
1974
if start
337
1:28:45
(1:28:53)
68
»
Robert Larsson
1976
Örebro AIK
140
1:28:49
(1:28:57)
69
»
Per Johansson
1966
örebro aik
693
1:29:09
(1:29:20)
70
»
Karl Nilsson
1979
Örebro AIK
232
1:29:11
(1:29:15)
71
»
Magnus Thorstensson
1977
IF Göta Karlstad
329
1:29:18
(1:29:22)
72
»
Renny Rantakokko
1982
IF Start
239
1:29:30
(1:29:36)
73
»
Daniel Bjermo
1983
Uppsala
58
1:29:40
(1:30:13)
74
»
Robert Brundin
1980
Karlslunds if
306
1:29:42
(1:29:47)
75
»
Magnus Göthlin
1971
Hagby IK
26
1:29:45
(1:29:58)
76
»
Jens Isemo
1961
Bocksboda Löparklubb
283
1:30:27
(1:30:35)
77
»
Björn Robinson
1965
Karlskoga Lck
3268
1:30:41
(1:30:52)
78
»
Joakim Peimer
1979
Arboga
616
1:30:46
(1:31:04)
79
»
Mikael Strussenfelt
1962
Kga Löparklubb
3267
1:30:46
(1:30:49)
80
»
Mats Ericsson
1969
Nora
97
1:31:03
(1:31:07)
81
»
Andreas Björk
1976
Kumla
353
1:31:19
(1:31:25)
82
»
Robert Davidsson
1980
Örebro
694
1:31:32
(1:31:35)
83
»
Henrik Wiman
1967
Team Chicken
55
1:31:37
(1:31:45)
84
»
Håkan Lundh
1961
Ervalla SK
157
1:32:07
(1:32:10)
85
»
Johan Lundell
1975
Glanshammars if
20918
1:32:25
(1:32:44)
86
»
Ronny Collin
1969
ÖREBRO AIK
20923
1:32:55
(1:32:58)
87
»
Patrik Bergström
1968
Örebro AIK
374
1:32:55
(1:33:23)
88
»
Michael Karlsson
1964
Motala
94
1:32:56
(1:32:58)
89
»
Andreas Ring
1979
Örebro
215
1:32:58
(1:33:23)
90
»
peter jaktlund
1955
Mötesplats löpning
141
1:33:04
(1:33:10)
91
»
Peter Grimtell
1974
Solvikingarna
172
1:33:14
(1:34:09)
92
»
Stefan Asp
1970
Motala AIF
246
1:33:19
(1:33:25)
93
»
Marcus Norden
1979
Örebro
52
1:33:23
(1:33:50)
94
»
Peter Törnqvist
1969
Östansjö SK
199
1:33:36
(1:33:42)
95
»
Martin Joborn
1967
IFK Västerås Skidklubb
372
1:33:49
(1:33:57)
96
»
Anders Johansson
1972
Kvismaredalens IF
269
1:33:52
(1:33:57)
97
»
Mattias Folkesson
1972
Örebro AIK
81
1:34:04
(1:34:17)
98
»
Peter Jellvert
1966
Karlslunds IF
83
1:34:07
(1:34:07)
99
»
Klas Björk
1980
Örebro
271
1:34:10
(1:34:30)
100
»
Leif Nilsson
1957
Växjö LK
230
1:34:19
(1:34:24)
101
»
Joacim Engström
1976
Glanshammar
363
1:34:29
(1:35:06)
102
»
Fredrik Johansson
1977
Uppsala
398
1:34:30
(1:35:17)
103
»
Daniel Olsson
1974
Garphyttans IF
292
1:34:43
(1:34:53)
104
»
Andreas Pantzar
1978
Örebro
3266
1:34:46
(1:35:00)
105
»
Magnus Lundh
1971
Örebro
307
1:34:46
(1:34:59)
106
»
Thomas wadefjord
1966
Fruktkakan
219
1:34:46
(1:35:54)
107
»
Isak Thaning
1982
Garphyttan
336
1:34:48
(1:34:51)
108
»
Stefan Hed
1975
IK JARL Rättvik
164
1:34:54
(1:35:14)
109
»
Roger Sundkvist
1956
Laxå OK
3254
1:34:58
(1:35:09)
110
»
Urban Sjögren
1961
SISU Forshaga
597
1:34:59
(1:35:36)
111
»
Joakim Oskarsson
1961
IFK Nora Långlöpning
163
1:35:00
(1:35:51)
112
»
Per Högberg
1967
Örebro
32
1:35:01
(1:36:15)
113
»
Jimmy Pettersson
1974
Örebro
3249
1:35:19
(1:36:00)
114
»
Mattias Wessén
1973
Holmen runners
174
1:35:21
(1:35:31)
115
»
Marcus Jonsson
1977
Degerfors
150
1:35:23
(1:35:28)
116
»
Jonas Gustafsson
1967
Örebro
394
1:35:25
(1:36:18)
117
»
Jonas Janegren
1979
Östansjö SK
170
1:35:34
(1:35:41)
118
»
Roger Hansson
1972
Kumla
683
1:35:36
(1:35:41)
119
»
Anders Westerlund
1980
Örebro
214
1:35:40
(1:35:50)
120
»
Thomas Persson
1967
Karlslunds IF
4
1:35:44
(1:35:53)
121
»
Jonas Jakobsson
1974
IF Start
251
1:35:57
(1:36:04)
122
»
Peter Holmblad
1961
Billarud Korsnäs
3259
1:36:01
(1:36:28)
123
»
Henrik Sjövall
1974
Karlslunds IF Skidförening
212
1:36:08
(1:36:25)
124
»
Kasper Hermansen
1971
Spring för Fan
154
1:36:13
(1:36:23)
125
»
Anders Nyman
1965
Örebro AIK
684
1:36:15
(1:36:23)
126
»
stefan gustafsson
1986
odensbacken
57
1:36:15
(1:36:37)
127
»
stefan Richardsson
1962
Kristinehamn
380
1:36:16
(1:37:58)
128
»
Johan Krafft
1974
Örebro AIK
415
1:36:19
(1:36:50)
129
»
Terje Kristiansen
1968
Östansjö SK
287
1:36:21
(1:36:26)
130
»
pATRIC Karpaty
1967
Almby IK
20940
1:36:31
(1:36:35)
131
»
Glenn Gardefeldt
1979
Örebro
160
1:36:36
(1:37:00)
132
»
Oskar Hansson
1997
Brohyttans IF
3263
1:36:37
(1:36:37)
133
»
Micael Persson
1973
Mötesplats löpning
183
1:36:39
(1:36:46)
134
»
Simon Jarrick
1977
Örebro
63
1:36:45
(1:37:17)
135
»
Johan Kling
1971
Finspång
116
1:36:46
(1:36:58)
136
»
Mats Kärf
1976
Örebro
370
1:36:52
(1:37:10)
137
»
Jonas Fritzson
1968
Kjerag BASE club
626
1:36:53
(1:38:06)
138
»
Johan Svanholm
1976
Örebro AIK
278
1:36:55
(1:37:04)
139
»
Håkan Erhardsson
1968
Örebro AIK
260
1:36:56
(1:37:25)
140
»
Kent Ekblad
1957
Glanshammar IF
20937
1:36:58
(1:37:19)
141
»
Stefan Hemstad
1968
Vilsta IK
184
1:36:59
(1:37:52)
142
»
Torbjörn Persson
1963
Östansjö SK
288
1:37:03
(1:37:32)
143
»
Johan Rundberg
1981
Brohyttans IF
605
1:37:04
(1:37:27)
144
»
Fredrik Birath
1976
Brevens IF
369
1:37:15
(1:37:15)
145
»
Simon Berndt
1980
Örebro
203
1:37:20
(1:38:05)
146
»
Gustaf Flodman
1983
Örebro
351
1:37:21
(1:37:34)
147
»
Roland Eriksson
1967
IF Start
244
1:37:21
(1:37:48)
148
»
Michael Stenberg
1974
Moosebrothers
101
1:37:26
(1:37:56)
149
»
Richard Persson
1972
Örebro
659
1:37:27
(1:37:48)
150
»
Eric Andersson
1970
Run for the beer
20939
1:37:28
(1:37:58)
151
»
Senad Suhonjic
1984
Västerås LK
654
1:37:29
(1:37:29)
152
»
Ander Frick
1972
Kumla
308
1:37:32
(1:37:55)
153
»
Robert Vestman
1982
Östansjö SK
295
1:37:32
(1:37:42)
154
»
Kim Englund
1969
Örebro
75
1:37:32
(1:37:48)
155
»
Åke Palmqvist
1946
IK Akele
305
1:37:35
(1:37:54)
156
»
Erik Wieschalla
1985
Örebro AIK
159
1:37:36
(1:38:54)
156
»
Daniel Eklund
1983
örebro
584
1:37:36
(1:38:51)
158
»
Johan Hesselbom
1978
Örebro
43
1:37:39
(1:38:11)
159
»
Ahmed Abid
1990
Kutklubben KK
143
1:37:42
(1:37:54)
160
»
Jan Fredriksson
1971
Kumla
73
1:37:44
(1:38:09)
161
»
Sven Nilsson
1958
IF Start
508
1:37:45
(1:37:50)
162
»
Jonny Larsson
1961
Laxå OK
20926
1:37:48
(1:38:06)
163
»
Benny Frost
1965
Östansjö SK
262
1:37:54
(1:38:04)
164
»
Olof Olofsson
1953
Hagabygolf
20929
1:37:55
(1:38:01)
165
»
Per Jonsson Seger
1961
Fruktkakan
213
1:37:55
(1:39:05)
166
»
Oskar Beider
1984
örebro aik
3258
1:37:56
(1:38:07)
167
»
Anders Löthgren
1986
IFK Arboga IBK
615
1:37:57
(1:38:26)
168
»
Andreas Danneborn
1973
CASCO
589
1:37:59
(1:38:17)
169
»
Mikael Nornvik
1969
Glanshammars if
20941
1:38:04
(1:38:10)
170
»
Staffan Isacson
1972
Puppy triathlete society
651
1:38:08
(1:38:23)
171
»
Karl Kind
1990
Örebro AIK
413
1:38:10
(1:38:19)
172
»
Robin Eriksson
1986
Sollentuna
117
1:38:12
(1:39:30)
173
»
Lars-Åke Letskog
1962
Åsbro GoIF
365
1:38:15
(1:38:40)
174
»
Mikael Selvin
1978
Örebro AIK
80
1:38:17
(1:38:30)
175
»
Staffan Gibson
1977
Örebro
218
1:38:21
(1:38:41)
176
»
Marcus Strandh Sundberg
1986
Norrköping
176
1:38:21
(1:38:36)
177
»
Federico Consales
1973
Örebro AIK
209
1:38:27
(1:38:36)
178
»
Mattias Gunnarsson
1986
Örebro
630
1:38:31
(1:38:57)
179
»
Lars-Åke Kvist
1974
Örebro AIK
276
1:38:33
(1:38:43)
180
»
Nick Isaksson
1985
Hällefors LK
20935
1:38:34
(1:38:41)
181
»
Johan Skoghammar
1972
Hammarö
588
1:38:37
(1:38:42)
182
»
Peter Färlin
1977
Örebro
158
1:38:41
(1:39:01)
183
»
Björn Göthlin
1968
Östansjö SK
315
1:38:44
(1:38:54)
184
»
Håkan Rundin
1977
vilsta IK
175
1:38:45
(1:38:51)
184
»
Johan Westholm
1972
ETÖ
600
1:38:45
(1:38:57)
186
»
grim Hagnestad
1993
örebro
127
1:38:46
(1:39:33)
187
»
Magnus Liljerås
1968
Östansjö Sk
139
1:38:49
(1:39:37)
188
»
Björn Öhrman
1978
Örebro
171
1:38:54
(1:39:37)
189
»
Erik Rindom
1964
Katrineholm
91
1:38:56
(1:39:27)
190
»
Jim Wahlström
1986
KPMG
182
1:38:59
(1:39:17)
191
»
Michael Wistrand
1971
Östansjö Ik
633
1:39:01
(1:39:56)
192
»
Markus Axelsson
1978
Örebro
658
1:39:01
(1:39:35)
193
»
Samuel Hofgren
1964
Örebro
354
1:39:06
(1:39:17)
194
»
Fredrik Björck
1974
örebro
362
1:39:07
(1:39:43)
195
»
Mats Bäckström
1980
Örebro
592
1:39:12
(1:39:32)
196
»
Anders Cederberg
1974
Örebro
64
1:39:22
(1:39:56)
197
»
Niclas Windahl
1966
Gyttorp
628
1:39:28
(1:40:01)
198
»
markus karlsson
1979
Örebro
585
1:39:29
(1:39:56)
199
»
Jim Persson
1971
Karlslunds IF skidor
227
1:39:29
(1:39:55)
200
»
Fredrik Hartman
1968
Örebro AIK
368
1:39:32
(1:39:39)
201
»
Peter Carlman
1976
Kil
129
1:39:43
(1:40:13)
202
»
Mikael Alfredsson
1975
Örebro poliskårs idrottsförening
323
1:39:45
(1:39:52)
203
»
Anders Carlström
1958
Västerås
1
1:39:54
(1:40:29)
204
»
Patrik Simonsson
1968
KFUM Örebro
695
1:39:57
(1:40:26)
205
»
FredriK Stenman
1971
Örebro
420
1:40:13
(1:41:04)
206
»
Daniel Tholin
1974
BCBS
385
1:40:21
(1:40:31)
207
»
Henrik Gustafsson
1987
Örebro
210
1:40:23
(1:40:39)
208
»
Johan Eriksson
1985
Borlänge Löparklubb
649
1:40:32
(1:41:13)
209
»
Tord Johansson
1972
Mötesplats löpning
220
1:40:37
(1:40:44)
210
»
Mathias Johansen
1971
Örebro
650
1:40:40
(1:41:36)
211
»
Peter Nylund
1978
Örebro
419
1:40:43
(1:41:12)
212
»
Christer Olsson
1967
Karlstad
393
1:40:46
(1:41:06)
213
»
Gustav Hellqvist
1987
Örebro
421
1:40:50
(1:41:16)
214
»
Andreas Brusebäck
1980
Örebro
33
1:40:52
(1:41:33)
215
»
Niklas Forsling
1971
Örebro
395
1:40:52
(1:41:05)
216
»
Sven-Arne Jacobsson
1953
Örebro AIK
409
1:40:56
(1:41:07)
217
»
Bethany Thompson
1980
20902
1:41:05
(1:41:19)
218
»
Bo Adolfsson
1967
IF Start
579
1:41:07
(1:41:22)
219
»
Linus Bylund
1982
Västerås
272
1:41:08
(1:42:11)
220
»
Björn Nilsson
1966
IF Göta Karlstad
328
1:41:14
(1:41:46)
221
»
Kristofer Rasmusson
1985
Stockholm
3248
1:41:22
(1:42:05)
222
»
Christer Hammander
1966
IF Spartacus
356
1:41:31
(1:42:10)
223
»
jonatan ardhage
1978
örebro
2051
1:41:34
(1:42:18)
224
»
Axel Ekström
1976
Örebro
391
1:41:34
(1:42:22)
225
»
john kennedy
1964
Örebro
406
1:41:59
(1:42:19)
226
»
Svenne Götvall
1971
Örebro
322
1:41:59
(1:42:48)
227
»
Mikko Paakkolanvaara
1980
Linköping
317
1:41:59
(1:42:03)
228
»
Stefan Sager
1977
Örebro AIK
379
1:42:05
(1:42:14)
229
»
Roger Backman
1967
IK NocOut
179
1:42:10
(1:42:45)
230
»
Joakim Larsson
1984
Örebro
663
1:42:12
(1:43:18)
231
»
Per Danielsson
1980
Örebro
265
1:42:12
(1:42:57)
232
»
Wile Coyote
1978
ACME CO
3269
1:42:14
(1:43:31)
233
»
Mikael Balke
1975
South Perth
114
1:42:17
(1:42:55)
234
»
Mikael Wistrand
1985
Örebro
313
1:42:20
(1:42:51)
235
»
Pär Zetterberg
1977
Örebro
105
1:42:21
(1:42:54)
236
»
Mattias Bokenblom
1973
Örebro
267
1:42:25
(1:43:32)
237
»
Peter Berglez
1973
IF Start
250
1:42:27
(1:43:03)
238
»
Björn Nilsson
1975
Kumla Hockey Team 02
115
1:42:33
(1:42:50)
239
»
Carl Magnusson
1977
mPowerment Scandinavia AB
289
1:42:36
(1:43:34)
240
»
Peter Ericsson
1966
Nora Simsällskap
120
1:42:38
(1:44:01)
241
»
Jimmy Holm
1968
Laxå OK
304
1:42:45
(1:43:10)
242
»
Markus Hartwig
1980
Örebro
383
1:42:52
(1:43:45)
243
»
Torbjörn Sjölander
1961
örebro aik
3273
1:42:57
(1:43:40)
244
»
Magnus Eriksson
1973
Moosebrothers
95
1:43:02
(1:43:32)
245
»
Göte Pettersson
1957
Örebro
364
1:43:03
(1:43:17)
246
»
Mats Lindqvist
1967
Örebro AIK
408
1:43:05
(1:44:00)
247
»
Fredrik Stigbäck
1974
Örebro
378
1:43:08
(1:43:58)
248
»
Klas Svensson
1976
14-3
661
1:43:11
(1:44:26)
249
»
Stig Jonsson
1962
Laxå OK
302
1:43:15
(1:43:25)
250
»
Joakim Öhman
1971
HOVSTA IF
48
1:43:20
(1:44:09)
Sida:
<
1
2
>