Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Å-Stadsloppet 2014
Resultat
Halvmaraton Herrar
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
251 - 493
av totalt
493
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
251
»
Mikael Rydén
1983
Örebro
689
1:43:21
(1:44:02)
252
»
Michael Jansson
1976
Kumla
690
1:43:23
(1:44:38)
253
»
Magnus Enerholm
1967
Örebro
234
1:43:24
(1:43:36)
254
»
Johnny Lyly
1974
Örebro
602
1:43:25
(1:43:40)
255
»
Thomas Carlsson
1987
GIH Örebro
604
1:43:28
(1:44:14)
256
»
Stefan Berg
1974
Kumla
312
1:43:29
(1:44:00)
257
»
Erik Lagerblad
1970
Kristinehamn
275
1:43:30
(1:44:13)
258
»
John Olander
1975
örebro AIK
645
1:43:31
(1:43:51)
259
»
Roger Broman
1967
Arboga
201
1:43:54
(1:45:24)
260
»
Lars-Erik Almberg
1969
Örebro
69
1:43:55
(1:44:32)
261
»
Andreas Heino
1984
Grythyttans IF
635
1:43:56
(1:44:13)
262
»
Martin Widén
1981
örebro
311
1:44:03
(1:44:10)
263
»
Björn Lundvall
1964
Vossloh
177
1:44:04
(1:44:07)
264
»
Andreas Wennerlund
1986
Örebro
397
1:44:09
(1:45:26)
265
»
Mikael Kjellin
1980
Örebro
198
1:44:13
(1:45:28)
266
»
Kristian Revay
1977
Örebro
82
1:44:14
(1:45:02)
267
»
Anders Edlund
1964
Östansjö sk
338
1:44:19
(1:44:48)
268
»
Kristoffer Edman
1985
Hällefors Skidklubb
634
1:44:22
(1:44:51)
269
»
Jonas Widell
1977
Örebro
217
1:44:23
(1:44:55)
270
»
Bruno Ziegler
1972
Örebro
582
1:44:27
(1:44:47)
271
»
Erik Celander
1985
Nya Karlslundsskolan
78
1:44:31
(1:45:16)
272
»
Viktor Olsson
1986
TESAB IF
145
1:44:32
(1:44:40)
273
»
Erik Hammarström
1975
Örebro AIK
373
1:44:33
(1:45:02)
274
»
Håkan Gunnarsson
1972
Fjugesta
66
1:44:34
(1:45:23)
275
»
Thomas Wuolikainen
1966
Täby
45
1:44:37
(1:44:59)
276
»
fredrik vinnhed
1976
Mötesplats Löpning
18
1:44:40
(1:44:46)
277
»
Joacim Nilsson
1973
Ringshyttans if
113
1:44:44
(1:45:01)
278
»
Ove Karasiak
1953
Åsbro GoIF
366
1:44:49
(1:44:57)
279
»
David Brodén
1980
Sköndal
216
1:45:01
(1:45:09)
280
»
Anders Korsvall
1975
Örebro
377
1:45:04
(1:45:58)
281
»
Yngve Axelsson
1952
Örebro
264
1:45:06
(1:45:21)
282
»
Peder Axelsson
1958
Rastorps IF
68
1:45:08
(1:45:42)
283
»
Staffan Palmblad
1976
Rydebäck
87
1:45:10
(1:46:30)
284
»
Pär Ericzzon
1974
Frövi
410
1:45:19
(1:45:47)
285
»
Kennet Ahlbom
1982
ÖBO Runners
340
1:45:37
(1:46:26)
286
»
Magnus Svensson
1966
Go2vabia
20925
1:45:37
(1:45:55)
287
»
Lennart Jonasson
1952
Vilsta IK
20903
1:45:40
(1:46:02)
288
»
Henrik Johansson
1982
#FLÅ15
195
1:45:53
(1:47:03)
289
»
Gustav Danielsson
1986
Arboga
93
1:46:02
(1:46:50)
290
»
Magnus Åkesson
1974
Örebro
591
1:46:09
(1:46:26)
291
»
Peter Hellman
1971
Ericsson
14
1:46:10
(1:47:25)
292
»
Ludvig Nilsson
1971
Frövi Judo
608
1:46:11
(1:47:17)
293
»
Bo Fritzson
1965
Örebro
167
1:46:12
(1:46:51)
294
»
Tom Johnsen
1966
Örebro
86
1:46:19
(1:47:35)
295
»
Jan Jorsäter
1971
Örebro pssk
399
1:46:19
(1:46:57)
296
»
Per Börjesson
1954
Östansjö SK
284
1:46:22
(1:47:10)
297
»
Kenth Johansson
1968
Östansjö SK
367
1:46:22
(1:46:49)
298
»
Fredrik Neuman
1985
Örebro AIK
21
1:46:27
(1:46:36)
299
»
Christer Wilhelmsson
1967
Nora
296
1:46:32
(1:46:48)
300
»
Nicklas Björling
1976
Berber IS
185
1:46:36
(1:46:39)
301
»
Jonas Olsson
1975
Örebro
196
1:46:37
(1:47:07)
302
»
Roger Lantz
1965
Örebro
601
1:46:39
(1:47:22)
303
»
Daniel Güvenal
1979
Örebro AIK
112
1:46:40
(1:47:31)
304
»
Torbjörn Marell
1969
Örebro
151
1:46:40
(1:47:01)
305
»
Daniel Brodén
1978
Östansjö SK
252
1:46:41
(1:46:48)
306
»
Eric Malm
IFK Nora Långlöpning
590
1:46:43
(1:47:49)
307
»
Mark Harradine
1970
Örebro
178
1:47:05
(1:48:12)
308
»
Arne Hildingsson
1966
KUMLA
51
1:47:06
(1:48:01)
309
»
patrik Johansson
1970
Hallsberg
266
1:47:12
(1:48:08)
310
»
Martin Sjöstedt
1971
Laxo Mekum
662
1:47:16
(1:47:49)
311
»
Patrik Revelius
1966
STOCKHOLM
23
1:47:17
(1:48:36)
312
»
Christer Eklund
1964
Bilvårdens RC
396
1:47:18
(1:47:28)
313
»
Staffan Larsson
1970
Grythyttans IF
638
1:47:19
(1:47:36)
314
»
Mikael Olsson
1975
Örebro
29
1:47:20
(1:47:54)
315
»
Christer Eklund
20906
1:47:20
(1:48:15)
316
»
Lars Karlsson
1964
Östansjö SK
255
1:47:23
(1:47:32)
317
»
Johan Runesson
1979
Örebro
12
1:47:27
(1:48:27)
318
»
Per Bengtsson
1972
SISU Forshaga
614
1:47:29
(1:48:08)
319
»
Oskar Lindell
1975
Ekerö
586
1:47:30
(1:48:28)
319
»
Marcus Wilhelmsson
1967
IFK Sala
3256
1:47:30
(1:48:24)
321
»
Fredrik Kilstam
1972
örebro
231
1:47:31
(1:47:39)
322
»
Mikael Lood
1957
Örebro
291
1:47:34
(1:49:04)
323
»
Bengt Eriksson
1955
Örebro AIK
104
1:47:40
(1:47:53)
324
»
Göran Svensson
1965
Örebro
67
1:47:41
(1:48:46)
325
»
Bengt Nilsson
1949
Östansjö sk
223
1:47:45
(1:48:42)
326
»
Erik Olofsson
1961
Östansjö SK
411
1:47:45
(1:48:21)
327
»
Albin Lundkvist
1990
Örebro
324
1:47:54
(1:48:31)
328
»
Fredrik Andershed
1970
30k
692
1:47:59
(1:48:16)
329
»
Henrik Sannerstedt
1973
Nora
371
1:48:13
(1:48:59)
329
»
Kristoffer Gerhardsson
1973
3275
1:48:13
(1:48:30)
331
»
Mika Niittymäki
1970
Örebro
30
1:48:16
(1:48:48)
332
»
Mikael Karebo
1959
Örebro
22
1:48:19
(1:48:48)
333
»
Arnaud Dillinger
1974
Örebro
696
1:48:23
(1:49:39)
334
»
Anders Lundgren
1973
Karlsborg
161
1:48:30
(1:48:55)
335
»
jens tirfing
1980
odensbacken
92
1:48:31
(1:49:47)
336
»
Alexandher Centerfjäll
1989
Klubblös IF
123
1:48:42
(1:49:20)
337
»
Niklas Jonsson
1972
Kumla
224
1:48:44
(1:49:41)
338
»
Stefan Neselius
1964
Hovsta IF
259
1:48:51
(1:49:56)
339
»
Emil Franzén
1995
Östansjö SK
286
1:48:52
(1:49:07)
340
»
Daniel Rönnbäck
1976
Örebro
144
1:48:53
(1:49:57)
341
»
Kennet Liljesund
20915
1:48:58
(1:49:22)
342
»
Thomas Thyresgård
1969
Örebrokamraterna
229
1:49:20
(1:49:58)
342
»
Mattias Jinnerot
1978
Örebro
3271
1:49:20
(1:49:45)
344
»
Jonas Århammar
1977
Örebro
207
1:49:28
(1:49:35)
345
»
Henrik Andershed
1975
30k
691
1:49:29
(1:49:43)
346
»
Henric Götvall
1959
Mariestads FK
299
1:49:31
(1:50:19)
347
»
Patric Järleskog
1966
Axa Sports Club
165
1:49:32
(1:50:06)
348
»
Filip Åkerling
1986
örebro
72
1:49:37
(1:49:54)
349
»
Dan Bäck
Kumla SF Friidrott
594
1:49:48
(1:50:35)
350
»
Martin Freland
1967
Borensberg
109
1:49:57
(1:50:01)
351
»
Thomas Begman
1962
Örebro AIK
20901
1:50:07
(1:50:53)
352
»
Anders Ulander
1974
Göteborg
280
1:50:08
(1:50:37)
353
»
Henrik Varg
1974
1974
682
1:50:22
(1:50:27)
354
»
Anders Domert
1971
Örebro
389
1:50:26
(1:50:58)
355
»
Ola Wistrand
1970
Örebro
261
1:50:35
(1:51:07)
356
»
Matt Ford
1968
ÖAIK
142
1:50:45
(1:51:13)
357
»
Carl af Klint
1966
Örebro
664
1:50:49
(1:51:30)
358
»
Mattias Pettersson
1976
Örebro
675
1:50:53
(1:51:06)
359
»
Morgan Andersson
1971
Fjugesta
593
1:50:59
(1:51:32)
360
»
Urban Andersson
1970
Örebro
676
1:51:05
(1:51:33)
361
»
Torbjörn Eriksson
1953
Örebro
405
1:51:10
(1:51:47)
362
»
Kent Mossbäck
1972
Örebro
580
1:51:10
(1:51:34)
363
»
Andreas Hindström
1971
SISU Forshaga
598
1:51:25
(1:52:04)
364
»
Mikael Karlsson
1980
Vretstorp
168
1:51:37
(1:52:19)
365
»
Mikael Wahman
1968
Pausit AB
138
1:51:45
(1:52:07)
366
»
Lars Flemström
1976
Karlskoga
134
1:51:48
(1:52:12)
367
»
Fredrik Nilsson
1968
Axa Sports Club
15
1:52:15
(1:53:37)
368
»
Gustav Hederfeld
1991
Hejde Globetrotters
3274
1:52:23
(1:53:20)
369
»
Emil Esplund Chendorkar
1074
Friskis och svettis
20949
1:52:31
(1:52:31)
370
»
Gunnar Johansson
1957
Örebro
355
1:53:30
(1:54:06)
371
»
Patrik Granqvist
1974
Örebro
613
1:53:33
(1:54:16)
372
»
Martin Lundholm
1978
Örebro
699
1:53:33
(1:53:39)
372
»
Lars Dennevi
1942
LK Nyköpings runners
20919
1:53:33
(1:53:50)
374
»
Kenneth Wiberg
1949
Västerås Triathlon
126
1:53:47
(1:55:18)
375
»
Stephan Heurlin
1973
TESAB IF
146
1:53:48
(1:53:56)
376
»
Joakim Andersson
1971
Lonesome Runners
131
1:53:50
(1:54:19)
377
»
Gunnar Edström
1954
Medåkers IF
297
1:53:57
(1:54:19)
378
»
ernesto perfetti
1973
västerås
190
1:54:05
(1:55:30)
379
»
Aleksandr Tsuranov
1971
Örebro
121
1:54:12
(1:54:34)
380
»
Kenneth Isaacson
1962
IF Start
242
1:54:21
(1:54:48)
381
»
Stefan Söderlund
1961
ABB IF
65
1:54:33
(1:54:53)
382
»
Lennart Börjesson
1967
karlskoga
197
1:54:35
(1:55:15)
383
»
Ida Andersson
1985
Örebro
3270
1:54:42
(1:56:04)
384
»
Johan Jongen
1982
Örebro
122
1:54:44
(1:55:29)
385
»
Mats Franzen
1965
Östansjö sk
268
1:54:50
(1:55:29)
386
»
Göthe Mårtensson
1969
Örebro
303
1:54:54
(1:55:11)
387
»
Kenneth Bolinder
1976
Örebro
147
1:54:56
(1:55:11)
388
»
Emil Mesaros
1981
Örebro
186
1:54:57
(1:55:43)
389
»
Esad Ajanovic
1978
Örebro
74
1:54:59
(1:55:14)
390
»
Peter Holmström
1980
Ljusta Elit
320
1:55:05
(1:56:14)
391
»
Fredrik Holm
1973
Örebro AIK
668
1:55:16
(1:55:47)
392
»
Börje Lundell
1950
Örebro
625
1:55:23
(1:55:35)
393
»
Erik Centervärn
1983
Örebro
3240
1:55:26
(1:56:53)
394
»
Jörgen Weber
1970
Stora Mellösa
85
1:55:35
(1:56:55)
395
»
Jonas Wikström
1965
Ovako
637
1:55:40
(1:55:57)
396
»
Mikael Legin
1972
Glanshammar
348
1:55:40
(1:56:55)
397
»
Magnus Uhlin
1970
ÖBO Runners
339
1:55:51
(1:57:11)
398
»
Henrik Åsberg
1976
Rinkaby
358
1:55:52
(1:56:30)
399
»
Kalle Löfroth
1980
Örebro
20930
1:55:57
(1:56:21)
400
»
Micael Svensson
1963
Fjugesta
100
1:55:58
(1:56:45)
401
»
Torgny Björn
1967
Kvicksunds SK
20920
1:56:00
(1:56:35)
402
»
Bosse Lundin
1963
RK Lubb Umeå
678
1:56:03
(1:56:56)
403
»
Hans Andersson
1969
RK Lubb Umeå
679
1:56:05
(1:56:57)
404
»
Fredrik Sävhammar
1975
Östansjö SK
279
1:56:07
(1:57:10)
405
»
Matz Björkman
1963
Skövde
2
1:56:16
(1:57:07)
406
»
Anders Höök
1967
Örebro AIK
412
1:56:25
(1:56:50)
407
»
Göran Eriksson
1964
Örebro
274
1:56:47
(1:57:42)
408
»
Joakim Femermo
1979
Skrantåsen
281
1:57:07
(1:58:06)
409
»
Daniel Eriksson
1985
Skrantåsen
282
1:57:07
(1:58:06)
410
»
Peter Sparrow
1968
IESÖ
149
1:57:21
(1:58:41)
411
»
Jesper Zakrisson
1980
Ljusta Elit
319
1:57:26
(1:58:36)
412
»
Emil Josefsson
1974
Run Academy
155
1:57:31
(1:58:47)
413
»
Johan Bursell
1974
Örebro
128
1:57:33
(1:59:04)
414
»
Lenny Forsberg
1986
Örebro
188
1:57:36
(1:59:12)
415
»
Johan Anselmius
1986
IESÖ
153
1:57:43
(1:59:04)
416
»
Daniel Pyykkö
1979
Örebro
376
1:57:50
(1:58:40)
417
»
Niklas Godlund
1969
Fjugesta
61
1:57:57
(1:59:05)
418
»
Anton Thidé
1990
Örebro
31
1:58:07
(1:58:39)
419
»
anders åkerström
1958
btk safir
387
1:58:35
(1:59:09)
420
»
Martin Berg
1982
Västerås
643
1:58:35
(1:58:47)
421
»
Janne Borg
1964
Surahammar
671
1:58:44
(1:59:35)
422
»
Stefan Eriksson
1975
Kumla
325
1:58:47
(1:59:14)
423
»
Daniel Svensson
1974
örebro aik
631
1:59:06
(1:59:32)
424
»
Nicklas Bergh
1972
Hallsberg
13
1:59:06
(1:59:18)
425
»
Nicklas Kilstam
1972
Onsala
233
1:59:09
(1:59:19)
426
»
Ivar Kleber
1952
Nora
644
1:59:16
(2:00:54)
427
»
Sven-Erik Karlsson
1966
ÖREBRO
59
1:59:23
(1:59:42)
428
»
Alexander Wilhelmson
1975
Örebro AIK
587
1:59:47
(2:01:21)
429
»
Tord Olsson
1956
Örebro
208
1:59:56
(2:01:32)
430
»
Said Noroozi
1956
Västerås CK
124
2:00:05
(2:01:36)
431
»
Sren Jacobson
1951
OK Milan
652
2:00:12
(2:01:18)
432
»
Göran Evertsson
1969
Glanshammar IF
191
2:01:55
(2:03:12)
433
»
Magnus Johansson
1983
örebro aik
687
2:02:05
(2:02:56)
434
»
Fredrik Stensson
1987
Örebro
156
2:02:11
(2:03:25)
435
»
Mattias Persson Liliegren
1981
Uppsala
200
2:02:28
(2:03:42)
436
»
Hans Rimmerfors
Atlas Copco
599
2:02:31
(2:03:08)
437
»
Christoffer Windal
1980
Örebro
202
2:02:56
(2:03:41)
438
»
Paul O'Neill
1965
Run For the Beer
221
2:03:09
(2:04:51)
439
»
Fredrik Dyrvik
1971
Adecco
621
2:03:11
(2:03:17)
440
»
Julian Reynolds
1974
Run for the Beer
222
2:03:13
(2:04:54)
441
»
Christian Lehmann Gisler
1958
Örebro
106
2:03:39
(2:04:24)
442
»
Fredrik Ternström
1981
Göteborg
110
2:03:45
(2:04:27)
443
»
jonas Hermansson
1969
Dyltabruk
404
2:04:02
(2:04:15)
444
»
Sivert Lignell
1953
IF Start
240
2:04:11
(2:04:58)
445
»
Johan Svensson
1986
Örebro AIK
359
2:04:17
(2:04:31)
446
»
Göran Rasberg
1953
Örebro
314
2:04:20
(2:05:35)
447
»
Jarmo Martikainen
1953
647
2:04:48
(2:05:17)
448
»
Tommy Paulsson
1964
Östansjö sk
257
2:05:19
(2:06:22)
449
»
Jari Manner
1973
HIK
646
2:05:46
(2:06:32)
450
»
Jonas Åkerman
1985
Örebro
71
2:05:58
(2:06:24)
451
»
Mikael Blomqvist
1973
Östansjö SK
235
2:06:08
(2:07:21)
452
»
Thomas Rundström
1968
MOTALA
137
2:06:09
(2:06:17)
453
»
P-O Axelsson
1963
Vänge
17
2:06:19
(2:06:41)
454
»
Andreas Svensson
1974
örebro aik
632
2:06:19
(2:06:46)
455
»
Erik Jansson
1986
Göteborg
49
2:06:41
(2:08:11)
456
»
Johan Lundquist
1964
Nora
618
2:07:23
(2:08:32)
457
»
Mats Aronsson
1963
Västerås
653
2:07:33
(2:08:48)
458
»
Jonny Elofsson
1983
Örebro
402
2:08:06
(2:08:31)
459
»
Johannes Bergström
1980
Örebro
2204
2:08:22
(2:09:06)
460
»
Hans Hallengren
1963
Kumla
5
2:08:34
(2:10:01)
461
»
Jan Bernhardsson
1956
Kumla
285
2:08:59
(2:10:11)
462
»
Jan Korpela
1972
Örebro
130
2:09:07
(2:10:09)
463
»
Anders Sjöstrand
1977
Örebro
375
2:09:08
(2:10:09)
464
»
Bert Palmblad
1950
Lif-stilen
27
2:09:25
(2:10:44)
465
»
Peter Eriksson
1968
Örebro
700
2:09:48
(2:11:24)
466
»
Mikael Landmark
1967
Örebro
103
2:10:08
(2:11:12)
467
»
Per Karlsson
1967
Ericsson SK Kumla
133
2:10:37
(2:11:49)
468
»
Krister Selander
1972
lindesberg
228
2:11:48
(2:12:57)
469
»
Joel Arvstrand
1978
Triathlon Öst
236
2:12:54
(2:14:02)
470
»
Lennart Bjurström
1951
Kfum Örebro Friidrott
192
2:12:56
(2:14:03)
471
»
Lars Tallbom
1977
Västerås
152
2:12:57
(2:14:17)
472
»
Lasse Hallmén
1944
Örebro
665
2:13:04
(2:14:13)
473
»
Karl-Göran Åberg
1956
Fjugesta
111
2:13:16
(2:14:59)
474
»
Torsten Zakrisson
1941
Pålsboda
125
2:13:37
(2:14:34)
475
»
Urban Mossberg
1973
Kumla
390
2:13:41
(2:15:25)
476
»
Barry Gibney
1978
Västerås
90
2:14:28
(2:15:56)
477
»
Niclas Andersson
1984
Örebro
270
2:14:44
(2:16:11)
478
»
Gustav Glaad
1983
ÖBO Runners
341
2:14:44
(2:16:12)
479
»
Anders Eriksson
1966
IFK Sala
3257
2:14:51
(2:16:13)
480
»
Dick Grandin
1959
Örebro
607
2:17:03
(2:17:55)
481
»
Ove Engman
1939
Elvans IF
99
2:17:23
(2:18:19)
482
»
Thomas Bergstedt
1970
CrossFit Örebro
46
2:20:04
(2:21:11)
483
»
anders pettersson
1969
örebro
11
2:22:06
(2:23:31)
484
»
Lars Ericsson
1966
Team Ultrasweden
148
2:22:06
(2:23:31)
485
»
Jan Malmtorp
1956
Västerås LK
47
2:23:18
(2:24:29)
486
»
Johnny Petersson
1958
Linköping
77
2:24:14
(2:24:58)
487
»
Mats Karlsson
1959
Örebro
119
2:25:15
(2:26:38)
488
»
Roger Persson
1962
Tidan
169
2:25:53
(2:27:02)
489
»
Magnus Svensson
1972
Örebro
107
2:26:44
(2:28:25)
490
»
Jan-Erik Saarinen
1970
Norsborg
53
2:39:00
(2:40:41)
491
»
Per Andersson
1966
Örebro
54
2:40:21
(2:40:35)
492
»
Göran Asp
1970
Motionsform
417
2:46:06
(2:47:41)
493
»
Viktor Hallengren
1990
Örebro
6
2:46:09
(2:47:35)
Sida:
<
1
2
>