Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från KK-Joggen 2016
Resultat
Klass 9 Män 5,1 km
Visar
alla 107
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Resultat
1
»
Andreas Jansson
1996
Hässelby SK
5103
15:51
2
»
Emil Magnell-Millán
2001
Tjalve IF Norrköping
5012
16:33
3
»
Philip von Rosen
1985
Hässelby SK
5089
16:48
4
»
Jonathan Edemalm
1999
Eskilstuna Friidrott
5026
17:21
5
»
Tewelde Haile
1994
Eskilstuna Friidrott
5051
17:25
5
»
Berhe Kidane
1999
Eskilstuna Friidrott
5005
17:25
7
»
Theodor Skarp
2000
KAIK Fotboll P-00
5052
17:50
8
»
Lars Emanuelsson
1974
Kenny Jan
5105
18:10
9
»
Kristoffer Pettersson
1994
Mamma, 45 år.
5028
18:15
10
»
Jasko Jusufbegovic
Will Run for Muffins
5023
18:20
11
»
Robert Marton
1974
5087
18:37
12
»
Olof Bouveng
1983
5073
18:58
13
»
Koykoub Briza
1999
Eskilstuna Friidrott
5027
19:04
14
»
Dan Larsson
1973
OK Tisaren
5096
19:06
15
»
Gustav Allbrand
1989
Team Hellström
5018
19:18
16
»
Johan Johander
1978
Benchmarking Alliance
5085
19:27
17
»
Gulled Mohammed Ali
1993
Flens FS
5088
19:48
18
»
Rasmus Kernen
1997
KAIK Handboll
5044
19:55
19
»
Anders Persson
1972
5003
20:14
20
»
Stephan Johansson
1988
IF Linnéa Friidrott
5084
20:20
21
»
Roger Sten
1973
SSAB Oxelösund
5100
20:30
22
»
Albin Sander
1997
5002
20:39
23
»
Anton Frank
2002
Douglas Hall AFC
5060
20:58
24
»
Hampus Öhlin
2003
5020
21:10
25
»
Paul Faux
1965
5057
21:19
26
»
Damien Cren
1998
Sjöholms Gård
5010
21:21
27
»
Anton Henriksson
1996
5061
21:23
28
»
Urban Andersson
1962
Team Åke
5072
21:25
29
»
Joakim Eriksson
1974
Söder Futsal
5024
21:33
30
»
Elias Bandlitz Johansen
2001
Kvåkeröy IF
5081
21:42
31
»
Erik Engman
1981
Djulönäs IF
5013
21:59
32
»
Jonas Nielsen
1980
5025
22:04
33
»
Gustav Jönsson
1994
5064
22:07
34
»
Simon Jansson
1996
Sjötorps Bygg
5048
22:09
35
»
Lukas Brazdeikis
2000
5055
22:15
36
»
Torsten Gustafsson
1992
5071
22:29
37
»
Axel Berglund
1992
Matsmart
5053
22:37
38
»
Mathias Sällström
1986
Matsmart
5054
22:37
39
»
Albin Melin
2000
5001
23:02
40
»
Johannes Andersson
1996
Kaspers VVS
5101
23:07
41
»
Oscar Johansson
2004
Katrineholm AIK P-04
5040
23:41
42
»
Dan Marcetta
1968
Knutsta
5068
23:44
43
»
Per Fager
1969
SKF Mekan AB
5041
23:44
44
»
Martin Gustafsson
1998
Team Åsgatan
5034
23:47
45
»
Gabriel Andersson
2004
HGF
5015
23:52
46
»
Bo Rejbrand
1958
711
24:08
47
»
Anders Berglund
1971
Gubbens bastuförening
5107
24:16
48
»
Axel Åman
1999
Trollebo
5093
24:26
49
»
5082 Holmqvist
1992
5058
24:27
50
»
Björn Sander
1962
5006
24:29
51
»
Mattias Lindh
1970
Sjöboda Gård AB
5036
24:37
52
»
Robert Henriksson
1969
Service- och Teknikförvaltningen
5045
24:54
53
»
Frederik Malfrere
1971
Torp kids
5014
24:59
54
»
Filip Rohlin
1999
KIB
5074
25:08
55
»
Jonas Claesson
1960
Bie GoIF
5104
25:17
56
»
Matts Holmqvist
1966
Gubbens bastuförening
5106
25:18
57
»
Niclas Karlsson
1981
5094
25:22
58
»
Marcus Söderqvist
1972
Röfärgarn Vingåker
5033
25:32
59
»
Tino Larsson
1993
5095
25:33
60
»
Mikael Nord
1960
Voith
5039
25:44
61
»
Roger Abrahamsson
1960
Tekniska verken i Linköping AB
5046
25:46
62
»
Anton Vallgren
1991
Summer Club
5062
25:53
63
»
Albin Andersson
2003
CA Byggkontroll
5000
26:02
64
»
Johan Åman
1968
Trollebo
5066
26:07
65
»
Mikael Eriksson
1970
FINJA
5082
26:09
66
»
Johan Mählström
1975
5069
26:24
67
»
Conny Andersson
1972
CA Byggkontroll
5009
26:29
68
»
Pär Skoog
1970
Julita Triathlon
5078
26:34
69
»
Håkan Walletun
1956
W2 Energiteknik AB
5021
27:04
70
»
Gustaf Karlsson
1980
Golvcenter
5017
27:13
71
»
Mohamed Idris
1979
5092
27:22
72
»
Christer Holdt
1980
5097
28:09
73
»
Peter Augustsson
1957
5042
28:10
74
»
Burhan Muslija
1988
Sjöboda Gård AB
5007
28:31
75
»
Sven-Erik Gustavsson
1967
Voith
5050
28:46
76
»
Lars Panzar
1955
Team Panzar
5086
28:52
77
»
Börje Illerström
1946
Schneider Electric
5008
28:54
78
»
Lars-Göran Larsson
1952
Lilla Lunda
5063
29:11
79
»
Christer Carlsson
1958
712
29:15
80
»
Per Särnqvist
1955
5065
29:19
81
»
Johan Baresic
1965
5056
29:20
82
»
Didrik Ejdwinsson
1977
AD-Terapeut AB
5077
29:30
83
»
Jan-Erik Haglund
1946
Djulönäs
5022
29:41
84
»
Bennie Danielsson
1978
Trollebo
5067
29:49
85
»
Benny Lundberg
1957
Sjöboda Gård AB
5004
30:09
86
»
Joakim Zielinski
1992
5091
30:11
87
»
Dennis Gustafsson
1994
5076
30:13
88
»
Jan-Erik Klasson
1968
5075
30:14
89
»
Göran Axelsson
1949
5019
30:25
90
»
Roger Fredman
1954
Fredmanmusik
5070
30:54
91
»
Ola Sandström
1969
Drivarn AB
5083
31:15
92
»
Leif Lundström
1965
Team Leffe & Feffe
5030
31:47
93
»
Jimmy Andeblom
1982
Flenmo Frakt
715
31:49
94
»
Mattias Pieslinger
1977
Norge
5080
32:05
95
»
Peter Christensen
1963
5043
32:20
96
»
Dan Alm
1969
Julita triathlon/D.E.HÄLSA
5011
33:15
97
»
Lasse Flack
1954
5090
33:17
98
»
Mikael Hellström
1997
Österåkers IS
5038
33:29
99
»
Mats Haglind
1963
5035
33:35
100
»
Mogens Lauridsen
1964
Sköldinge IF
703
34:02
101
»
Ebbe Karlsson
1939
714
36:49
102
»
Alexander Pieslinger
2001
Norge
5079
37:08
103
»
Conny Andersson
1939
Vilsta ik
713
37:20
104
»
Per Gustafsson
1960
5099
37:29
105
»
Roger Pettersson
1967
5047
41:42
106
»
Klas Elf
1974
5098
42:33
107
»
Kenneth Sandell
1964
Fiskeby board
5102
55:41