Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2017
Resultat
5 Mile
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1309
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Peter BRANDON-SOMBA
Dunboyne AC
M
MS
2
(24:08)
24:08
2
»
Mick CLOHISEY
Raheny Shamrock AC
M
MS
3
(24:11)
24:11
3
»
Brandon HARGREAVES
DSD AC
M
MS
5
(24:58)
24:58
4
»
John COGHLAN
MSB AC
M
MS
227
(25:30)
25:30
5
»
Cillian O'LEARY
Raheny Shamrock AC
M
MS
9
(25:51)
25:51
6
»
Lindsay GORDON
North Belfast Harriers
M
MS
583
(25:57)
25:57
7
»
Rob CROSS
Crusaders AC
M
M40
296
(25:59)
25:59
8
»
David SCANLON
Rathfarnham WSAF AC
M
MS
1405
(26:14)
26:14
9
»
Robert MURPHY
Rathfarnham WSAF AC
M
M35
1119
(26:15)
26:15
10
»
Karol CRONIN
Sportsworld RC
M
M35
292
(26:17)
26:17
11
»
Niall SHEEHAN
Gowran AC
M
MS
1419
(26:37)
26:37
12
»
Eoin DEVLIN
Civil Service Harriers AC
M
MS
362
(27:15)
27:15
13
»
Brian GERAGHTY
Sli Cualainn AC
M
M40
559
(27:16)
27:16
14
»
Gareth MURRAN
Sportsworld RC
M
M35
1141
(27:51)
27:52
15
»
Bram D'HOEDT
Crusaders AC
M
MS
323
(27:53)
27:53
16
»
Ciaran MCCARTHY
Raheny Shamrock AC
M
M40
937
(27:55)
27:57
17
»
Jonas LEKMANN
M
MS
1582
(27:58)
27:59
18
»
Ger FORDE
Crusaders AC
M
M35
1600
(28:05)
28:05
19
»
Mark ROWE
West Waterford AC
M
M40
1377
(28:05)
28:07
20
»
Ray LONERGAN
Donore Harriers AC
M
MS
854
(28:11)
28:11
21
»
Damien MARTIN
Raheny Shamrock AC
M
M50
1610
(28:12)
28:13
22
»
Phil KILGANNON
Sportsworld RC
M
M35
20
(28:18)
28:18
23
»
Colm COSTELLO
Bros Pearse AC
M
M40
276
(28:23)
28:24
24
»
Stephen O'DONNELL
Sportsworld RC
M
MS
1217
(28:28)
28:28
25
»
Karl CHATTERTON
Sportsworld RC
M
MS
215
(28:39)
28:40
26
»
Frank HALLIGAN
Crusaders AC
M
MS
618
(28:37)
28:40
27
»
Patrick BYRNE
Donore Harriers AC
M
M35
158
(28:38)
28:41
28
»
Chris TIGHE
Bros Pearse AC
M
M35
1488
(28:45)
28:46
29
»
Siobhan O'DOHERTY
Borrisokane
F
FS
8
(28:47)
28:47
30
»
Orla DRUMM
Crusaders AC
F
FS
11
(28:50)
28:51
31
»
Edwin KEVILLE
Rathfarnham WSAF AC
M
M50
787
(28:54)
28:55
32
»
Sean MURPHY
United Striders AC
M
M40
1611
(28:55)
28:57
33
»
Alan FARRELL
Donore Harriers AC
M
M45
449
(28:56)
28:59
34
»
Eanna KAVANAGH
Civil Service Harriers AC
M
MS
707
(28:59)
29:00
35
»
Colm O'HEIGEARTAIGH
Sli Cualainn AC
M
M35
1245
(29:04)
29:05
36
»
Jonathan HUGHES
Rathfarnham WSAF AC
M
M35
676
(29:13)
29:14
37
»
Stephen O'SULLIVAN
Bros Pearse AC
M
M35
1286
(29:15)
29:17
38
»
Damian BOURKE
M
MS
103
(29:17)
29:18
39
»
Karl NOLAN
Clonliffe Harriers
M
MS
1167
(29:19)
29:19
40
»
Peter TWOOMEY
Rathfarnham WSAF AC
M
MS
1503
(29:20)
29:21
41
»
Eamon TRAYNOR
Raheny Shamrock AC
M
M45
1494
(29:23)
29:25
42
»
Frank HAGUE
Crusaders AC
M
M35
614
(29:24)
29:26
43
»
Anette KEALY
Raheny Shamrock AC
F
F45
10
(29:26)
29:28
44
»
Al O'DONNELL
Balbriggan and District AC
M
M35
1215
(29:27)
29:28
45
»
Ray CUNNIGHAM
Bros Pearse AC
M
M45
312
(29:26)
29:28
46
»
Donal BARRON
M
MS
63
(29:35)
29:35
47
»
Niall COPPINGER
Tallaght AC
M
M55
267
(29:35)
29:36
48
»
Craig O'BRIEN
Ferrybank A.C Waterford
M
MS
1178
(29:39)
29:39
49
»
Wayne DREA
HIIT fitness
M
MS
407
(29:39)
29:39
50
»
Joe MCDERMOTT
Crusaders AC
M
MS
961
(29:44)
29:46
51
»
Andrew WILSON
Donore Harriers AC
M
M45
1564
(29:44)
29:47
52
»
Alan KING
MSB AC
M
M40
796
(29:46)
29:49
53
»
Matthew COLLINS
Portmarnock AC
M
MS
236
(29:50)
29:51
54
»
David CALLAGHAN
Tallaght AC
M
MS
175
(29:52)
29:52
55
»
Darren EGAN
DSD AC
M
MS
429
(30:00)
30:00
56
»
Stephen JUDGE
DSD AC
M
M45
701
(30:00)
30:04
57
»
Matt MCGUINNESS
Clonliffe Harriers
M
M35
986
(30:04)
30:07
58
»
Sinead TANGNEY
Sportsworld RC
F
FS
1477
(30:06)
30:07
59
»
Aaron MOONEY
Kilcoole AC
M
MS
1067
(30:11)
30:15
60
»
Denis EVERETT
Rathfarnham WSAF AC
M
M35
438
(30:17)
30:17
61
»
Alan FOLEY
Raheny Shamrock AC
M
M35
519
(30:18)
30:20
62
»
Alan BERNIE
TT Racers
M
MS
89
(30:22)
30:26
63
»
Declan LYNCH
Donore Harriers AC
M
M35
866
(30:24)
30:27
64
»
Fergus COLLIS
DSD AC
M
M35
240
(30:25)
30:29
65
»
Ken SHANNON
Raheny Shamrock AC
M
M35
1418
(30:26)
30:30
66
»
Aidan O'KEEFFE
M
M35
1250
(30:28)
30:33
67
»
John KEHOE
Bros Pearse AC
M
M50
731
(30:36)
30:39
68
»
Robert CLARKE
M
MS
220
(30:28)
30:40
69
»
Andrew DARCY
Bulfin Runners
M
M35
331
(30:30)
30:41
70
»
Jim QUINN
DSD AC
M
M45
1332
(30:45)
30:48
71
»
Gerard LALOR
M
M50
808
(30:39)
30:48
72
»
Joe WALSH
Crusaders AC
M
M40
1519
(30:48)
30:50
73
»
Adrienne JORDAN
Crusaders AC
F
F40
6
(30:48)
30:50
74
»
Tom TENNANT
M
M40
1481
(30:48)
30:52
75
»
Kevin O'CEARBHAILL
M
M35
1197
(30:52)
30:56
76
»
David O'BRIEN
Tallaght AC
M
M40
1180
(30:58)
31:00
77
»
Denis DALY
Rathfarnham WSAF AC
M
M45
326
(30:59)
31:01
78
»
Gareth MONGEY
M
MS
1064
(31:03)
31:06
79
»
Kevin COGHLAN
M
MS
229
(30:58)
31:06
80
»
Jarlath GROARKE
Bros Pearse AC
M
M35
607
(31:07)
31:11
81
»
Donal BRADY
Bros Pearse AC
M
M40
114
(31:09)
31:13
82
»
Johnnie FINN
Bros Pearse AC
M
M35
469
(31:12)
31:16
83
»
Brian KENNY
Lakeshore Striders
M
M40
775
(31:16)
31:18
84
»
Colm KERNAN
Crusaders AC
M
M45
783
(31:21)
31:25
85
»
Chris KEELING
Balbriggan and District AC
M
M55
728
(31:26)
31:27
86
»
Alan KING
Balbriggan and District AC
M
M40
794
(31:41)
31:41
87
»
Gerry WOODS
Tallaght AC
M
M55
1571
(31:46)
31:48
88
»
Catherine BAMBRICK
Sportsworld RC
F
F40
58
(31:49)
31:52
89
»
Caoimhe DANIELS
Sportsworld RC
F
FS
1609
(31:49)
31:52
90
»
Gerry SCHLEY
Tallaght AC
M
M45
1407
(31:51)
31:53
91
»
Richard DEENEY
Dublin Bay Running Club
M
MS
349
(31:56)
32:00
92
»
Paul ROWAN
M
MS
1376
(31:58)
32:06
93
»
Gearoid GROGAN
Crusaders AC
M
MS
608
(32:03)
32:08
94
»
Noel RYAN
Civil Service Harriers AC
M
M40
1379
(32:11)
32:17
95
»
Tommy WALSH
Le Cheile AC
M
M35
1520
(32:12)
32:18
96
»
Lorraine FITZSIMONS
Crusaders AC
F
F55
498
(32:18)
32:18
97
»
Michael FITZSIMONS
Crusaders AC
M
M40
496
(32:17)
32:19
98
»
Dave MEEHAN
Tallaght AC
M
M50
1040
(32:17)
32:19
99
»
Derek MCHUGH
M
M35
995
(32:19)
32:22
100
»
Kevin KELLEHER
Kilcoole AC
M
M35
736
(32:16)
32:24
101
»
Timothy MORAHAN
South Dublin Special Olympics Sports Club
M
MS
1076
(32:21)
32:24
102
»
Colm MURPHY
Kilcoole AC
M
M40
1117
(32:12)
32:25
103
»
DYLAN WRIGHT
Lucan Harriers
M
MS
1575
(32:18)
32:26
104
»
John TARRANT
M
MS
1478
(32:01)
32:26
105
»
Stephen COLLER
Celbridge AC
M
MS
235
(32:15)
32:26
106
»
Derek BAIN
Rathfarnham WSAF AC
M
M50
54
(32:23)
32:27
107
»
David KILLION
Crusaders AC
M
M45
793
(32:29)
32:32
108
»
Ciaran CARR
M
MS
188
(32:26)
32:33
109
»
Declan CASSELLS
M
MS
205
(32:32)
32:39
110
»
Michael MCDONALD
Lakeshore Striders
M
M35
965
(32:40)
32:40
111
»
Joe LYNCH
Pulse Tri Club
M
M35
868
(32:30)
32:40
112
»
Garreth BAYLE
Bros Pearse AC
M
M35
76
(32:36)
32:41
113
»
Craig SCOTT
Donore Harriers AC
M
M35
1409
(32:36)
32:42
114
»
Andrew LENNON
Tallaght AC
M
M40
840
(32:42)
32:44
115
»
Brendan WALSH
M
M35
1527
(32:31)
32:45
116
»
Colm BYRNE
Balbriggan and District AC
M
M45
156
(32:39)
32:45
117
»
David TUOHY
Crusaders AC
M
MS
1498
(32:41)
32:46
118
»
David REIDY
M
M35
1350
(32:38)
32:47
119
»
Rachel RIORDAN
DSD AC
F
F35
1359
(32:43)
32:48
120
»
Ken MCKEOWN
Donore Harriers AC
M
MS
1006
(32:48)
32:51
121
»
Dylan BARRY
Wexford Marathon Club
M
M40
67
(32:42)
32:51
122
»
Jim CULLEN
Roundwood
M
M45
302
(32:53)
32:55
123
»
Brian REGAN
M
M35
1607
(32:48)
32:56
124
»
Christine KINSELLA
Templeogue AC
F
F40
802
(32:49)
32:56
125
»
Frank MCSHARRY
M
M35
1034
(32:49)
32:57
126
»
Anthony SHERIDAN
Dublin Bay Running Club
M
M40
1422
(32:51)
32:58
127
»
Charni PUREWAL
Balbriggan and District AC
M
M45
1325
(32:57)
32:58
128
»
Martin KELLY
M
M55
761
(32:52)
32:59
129
»
Robert GILLIGAN
M
M40
565
(32:58)
33:01
130
»
Barry JUDGE
M
MS
702
(32:48)
33:02
131
»
Eric CULLEN
Rathfarnham WSAF AC
M
M50
301
(32:55)
33:06
132
»
Paul CULLEN
Raheny Shamrock AC
M
M40
300
(33:04)
33:07
133
»
Derek HAYES
Sli Cualainn AC
M
M55
635
(32:58)
33:07
134
»
Vincent O'NEILL
Civil Service Harriers AC
M
M60
1262
(32:56)
33:08
135
»
Peter VINCENT
Bros Pearse AC
M
M55
1509
(33:07)
33:12
136
»
Frank MELIA
M
M35
1043
(33:04)
33:13
137
»
John O'GORMAN
Bros Pearse AC
M
M40
1337
(33:10)
33:16
138
»
Keith FLEMING
Raheny Shamrock AC
M
M45
506
(33:11)
33:16
139
»
James FINNERAN
M
M35
475
(33:11)
33:17
140
»
Ray LANGTON
Run BMC
M
M55
816
(33:14)
33:23
141
»
Ruth KELLY
Sportsworld RC
F
F40
747
(33:20)
33:23
142
»
Brendan O'CONNOR
M
MS
1211
(33:15)
33:29
143
»
Derek WALSH
M
M40
1528
(33:18)
33:30
144
»
Kieran CAMPBELL
Bros Pearse AC
M
M35
178
(33:25)
33:33
145
»
Tom DUNNE
Crusaders AC
M
M40
418
(33:27)
33:34
146
»
Jonathan MCGUINNESS
M
M40
987
(33:25)
33:34
147
»
Des MORRELL
M
M40
1085
(33:16)
33:35
148
»
Jarleth HENEGHAN
M
M45
649
(33:09)
33:36
149
»
Kevin MOORE
M
M40
1074
(33:26)
33:38
150
»
Eoghan WOODHOUSE
Dublin Front Runners AC
M
M40
1568
(33:23)
33:39
151
»
Luke PARNELL
Cherry Orchard RC
M
MS
1301
(33:33)
33:41
152
»
Eoghan MURPHY
M
M35
1130
(33:12)
33:41
153
»
Colin MURPHY
M
M35
1131
(33:40)
33:45
154
»
Pat CASEY
Millstreet AC
M
M40
199
(33:35)
33:47
154
»
Elaine MCNULTY
Raheny Shamrock AC
F
F40
1032
(33:45)
33:47
156
»
John KEANE
M
M40
720
(33:48)
33:53
157
»
Gareth O'KEEFFE
Tallaght AC
M
M35
1248
(33:47)
33:54
158
»
Mary WALSH
Raheny Shamrock AC
F
F40
1521
(33:54)
33:56
159
»
David BOLGER
Waterstown Warriers RC
M
M40
100
(33:45)
33:57
160
»
Damien FITZGIBBON
M
M35
482
(33:48)
34:04
161
»
John O'BRIEN
M
M35
1189
(33:51)
34:06
162
»
Conor FURLONG
M
MS
539
(33:53)
34:07
163
»
Jack CAHALANE
M
MS
171
(34:02)
34:07
164
»
Romaine KING
DSD AC
F
FS
795
(34:04)
34:09
165
»
Elaine HOWARD
Portmarnock AC
F
FS
665
(34:00)
34:15
166
»
Fiona MOORE
Balbriggan and District AC
F
F40
1071
(34:11)
34:16
167
»
Darren BATES
M
MS
72
(34:15)
34:16
168
»
Sinead TIGHE
Bros Pearse AC
F
F40
1487
(34:11)
34:17
169
»
Cathal MULLINS
gottabeatdavebyrne
M
M50
1107
(34:07)
34:18
170
»
France KEHOE
F
F60
733
(34:04)
34:20
171
»
Gian Piero ALLERTA
Crusaders AC
M
M45
43
(34:08)
34:21
171
»
Dave FLETCHER
Tallaght AC
M
M35
507
(34:15)
34:21
173
»
Glenn MCLOUGHLIN
RSP
M
M35
1012
(34:18)
34:22
174
»
Justin LOOBY
M
M40
857
(34:15)
34:22
175
»
Paul MURPHY
Tallaght AC
M
M40
1122
(34:16)
34:23
176
»
John CONDON
M
MS
246
(34:03)
34:25
177
»
Adrienne ATKINS
Raheny Shamrock AC
F
F50
49
(34:24)
34:26
178
»
Alan JONES
M
M40
698
(34:18)
34:28
179
»
Stephen MCCAFFREY
M
M35
927
(34:19)
34:28
180
»
Shane MCGUINNESS
M
MS
989
(33:42)
34:28
181
»
James KEOGH
M
MS
782
(34:19)
34:29
182
»
Andy GARVEY
M
M35
554
(34:21)
34:30
183
»
Bryan WALSH
M
M35
1526
(34:08)
34:32
184
»
Fiona HEGARTY
Donore Harriers AC
F
FS
647
(34:25)
34:34
185
»
Pat NAUGHTON
M
M50
1157
(34:27)
34:36
186
»
Evan FARREN
Rathfarnham WSAF AC
M
M35
461
(34:38)
34:38
187
»
Guillermo PAEZ
M
M35
1299
(34:15)
34:38
188
»
John SWEETMAN
M
M35
1471
(34:30)
34:38
189
»
Gerard BROSNAN
M
M40
136
(34:28)
34:39
190
»
Stephen WILLOUGHBY
Bros Pearse AC
M
M50
1562
(34:21)
34:39
191
»
Karen BEHAN
Donore Harriers AC
F
F40
82
(34:30)
34:39
192
»
Paul BYRNE
M
M35
165
(34:15)
34:40
192
»
Gavin O'FLAHERTY
gavin o'flaherty
M
M40
1234
(34:31)
34:40
194
»
Dave KELLY
M
MS
763
(34:26)
34:42
195
»
John Paul SCALLY
M
M35
1404
(34:33)
34:42
196
»
Sean TWOMEY
M
M35
1501
(34:29)
34:42
197
»
John GLEESON
Crusaders AC
M
MS
567
(34:25)
34:43
198
»
Raymond RUSSELL
M
M35
1378
(34:18)
34:44
199
»
Denis MURPHY
Crusaders AC
M
M55
1114
(34:32)
34:46
200
»
Mark WIMS
M
M40
1566
(34:40)
34:46
201
»
Maxine JONES
DSD AC
F
F60
695
(34:42)
34:48
201
»
Seamus GORMAN
Rathfarnham WSAF AC
M
M40
589
(34:48)
34:48
203
»
Hugh MRGAN
Slieve Gullion Runners
M
M55
1089
(34:45)
34:51
204
»
Jose Pedro TOME
Sporting Clube De Portugal
M
M45
1492
(34:52)
34:52
205
»
Alan BRADY
M
M50
118
(34:41)
34:52
206
»
Phillip MCHUGH
M
M35
996
(34:38)
34:55
207
»
Barry O'GRADY
DSD AC
M
M45
1241
(34:41)
34:57
208
»
Ariana BALL
Donore Harriers AC
F
FS
57
(34:49)
34:57
209
»
Michael COUNSEL
Trim AC
M
M50
283
(34:53)
35:01
210
»
Brian FLANAGAN
M
M40
502
(34:41)
35:01
211
»
Pauline ROBERTSON
DSD AC
F
F50
1360
(34:57)
35:03
212
»
Desmond LYONS
Raheny Shamrock AC
M
M50
875
(34:58)
35:03
212
»
Kitty PERLE
F
FS
1308
(34:51)
35:03
214
»
Diarmuid O'KEEFFE
M
MS
1251
(34:44)
35:04
215
»
Stephen MONGEY
M
M40
1063
(35:02)
35:04
216
»
Ross O'NEILL
M
MS
1268
(34:53)
35:05
217
»
Mark BROWNE
M
MS
144
(34:59)
35:05
218
»
Noel GUILFOYLE
M
M35
613
(34:48)
35:06
219
»
Rafal MIKOLAJCZYK
Polish Runners Club Ireland
M
MS
1048
(34:57)
35:07
220
»
Caitriona COSGRAVE
Portmarnock AC
F
F35
275
(34:52)
35:07
221
»
Stephen KAVANAGH
Tallaght AC
M
MS
709
(35:00)
35:08
222
»
Darragh MCMAHON
Bros Pearse AC
M
MS
1015
(35:05)
35:11
223
»
Ian MACDOUGALD
M
M35
882
(35:01)
35:12
224
»
Conor FARRELL
M
MS
456
(34:55)
35:13
225
»
Rhona MCHUGH
Donore Harriers AC
F
F35
992
(35:05)
35:15
226
»
Paul HAMILTON
M
M40
623
(34:57)
35:15
227
»
Ronan O'SULLIVAN
M
M35
1293
(35:06)
35:17
228
»
Liam CLABBY
Pulse Tri Club
M
M50
216
(35:19)
35:19
229
»
Owen ROBINSON
M
MS
1361
(35:00)
35:20
230
»
David FARRELLY
DSD AC
M
M35
458
(35:05)
35:22
231
»
Rory MERRIMAN
M
M45
1047
(35:07)
35:25
232
»
Don CRONIN
Portmarnock AC
M
M45
291
(35:12)
35:26
233
»
Declan WATTERS
Lust for Life
M
M35
1544
(35:18)
35:28
234
»
Dave RYAN
Southside Fitness
M
M50
1382
(35:20)
35:28
235
»
Elaine BYRNE
Balbriggan and District AC
F
F45
157
(35:13)
35:29
236
»
Keith MURRAY
Portmarnock AC
M
M45
1143
(35:30)
35:30
237
»
Bernard WEDICK
Dublin Fire Brigade
M
M45
1545
(35:20)
35:31
238
»
Lisa NAGLE
Bros Pearse AC
F
F40
1153
(35:24)
35:34
239
»
Simone DI RICO
M
M35
364
(35:18)
35:38
240
»
David KENNEDY
Sportsworld RC
M
MS
767
(35:24)
35:43
241
»
Mark MCKENNA
M
M35
1004
(35:18)
35:46
242
»
Ciaran HEARN
M
MS
642
(34:38)
35:47
243
»
Peter O'ROURKE
M
MS
1280
(35:31)
35:51
244
»
Eoin O'BRIEN
Waterstown Warriers RC
M
M35
1181
(35:40)
35:53
245
»
Terry GALE
Lakeshore Striders
M
M40
543
(35:51)
35:56
246
»
Emmet O'SULLIVAN
Brothers Pearse
M
MS
1593
(35:50)
35:57
247
»
Tom FOLEY
M
M35
522
(35:45)
35:57
248
»
Austin SMYTH
Bros Pearse AC
M
M45
1449
(35:47)
36:00
249
»
Darren CLIFFORD
DSD AC
M
M40
221
(35:56)
36:01
250
»
Eileen MARTIN
Balbriggan and District AC
F
FS
911
(35:52)
36:01
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>