Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Docklands 5k Road Race 2017
Resultat
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1559
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
John COGHLAN
MSB AC
M
MS
197
(14:30)
14:30
2
»
Kevin MAUNSELL
Clonmel AC
M
M35
803
(14:32)
14:32
3
»
Freddy KERON SITTUK
Raheny Shamrock AC
M
MS
1499
(14:37)
14:37
4
»
Ben BRANAGH
St Malachys AC
M
MS
81
(14:38)
14:38
5
»
Michael HARTY
East Cork
M
M35
544
(14:56)
14:56
6
»
Peter SOMBA
Dunboyne AC
M
MS
1265
(15:12)
15:12
7
»
Mark MCKINSTRY
North Belfast Harriers
M
MS
870
(15:13)
15:13
8
»
Joe DONOGHUE
Raheny Shamrock AC
M
MS
1500
(15:25)
15:25
9
»
Rory O'CONNOR
North Cork AC
M
MS
1018
(15:41)
15:41
10
»
Robert CROSS
Coady Architects
M
M40
254
(15:55)
15:55
11
»
Michael CRAWLEY
M
MS
244
(15:58)
15:59
12
»
Ian MCMANUS
Celbridge AC
M
MS
877
(16:03)
16:03
13
»
Des KENNEDY
Raheny Shamrock AC
M
M45
1431
(16:06)
16:06
14
»
Gary CONDON
Sli Chulainn
M
M45
208
(16:06)
16:07
15
»
Paul FLEMMING
Ornua
M
M40
427
(16:08)
16:08
16
»
Shona HEASLIP
An Ríocht
F
FS
558
(16:12)
16:12
17
»
Anthony FLANNERY
Donore Harriers AC
M
MS
424
(16:14)
16:15
18
»
Noah WILDISEN
LC Luzern (CH)
M
MS
1383
(16:16)
16:17
19
»
Eoin DEVLIN
Civil Service Harriers AC
M
MS
312
(16:15)
16:17
20
»
Paul MARTIN
Brothers Pearse AC
M
MS
798
(16:24)
16:24
21
»
Seán FOX
Donore Harriers AC
M
M40
446
(16:27)
16:27
22
»
James HOARE
Celbridge AC
M
MS
580
(16:32)
16:33
23
»
Laura SHAUGHNESSY
Tallaght AC
F
FS
1234
(16:34)
16:34
24
»
Luke COLEMAN
M
MS
1477
(16:37)
16:37
25
»
Martin DINEEN
An Ríocht
M
MS
318
(16:36)
16:38
26
»
Rory O'SULLIVAN
Raheny Shamrock AC
M
M40
1091
(16:40)
16:41
27
»
Stephen CONNON
Brothers Pearse AC
M
M40
216
(16:47)
16:47
28
»
Damien MARTIN
Raheny Shamrock AC
M
M50
1474
(16:49)
16:49
29
»
Colm COSTELLO
Brothers Pearse AC
M
M40
232
(16:52)
16:53
30
»
Ciara DURKIN
Skerries AC
F
FS
1492
(16:54)
16:54
31
»
Conor MCCARTHY
HSBC 10
M
MS
819
(16:54)
16:55
32
»
Patrick CASSIDY
Glaslough Harriers
M
M35
167
(16:56)
16:56
33
»
Cathal MCHALE
BoI Team 1
M
MS
859
(16:57)
16:57
34
»
James KELLY
M
MS
660
(16:56)
16:58
35
»
Michael RYAN
M
MS
1491
(16:58)
16:59
36
»
Patrick COYLE
Civil Service Harriers AC
M
MS
241
(17:02)
17:02
37
»
Derek TAYLOR
M
M40
1300
(17:03)
17:04
38
»
Sorcha NIC DHOMHNAILL
Donore Harriers AC
F
FS
1453
(17:02)
17:04
39
»
Brian O'MURCHU
M
M35
1063
(17:11)
17:12
40
»
Seamus CLANCY
JK Harriers
M
M35
181
(17:13)
17:13
41
»
Alan DALTON
Sli Chulainn
M
M40
283
(17:14)
17:14
42
»
Keith DOWNEY
Skerries AC
M
M45
337
(17:14)
17:15
43
»
Conall MURPHY
Raheny Shamrock AC
M
MS
956
(17:17)
17:17
44
»
Andrew FLYNN
DSD AC
M
M35
433
(17:18)
17:18
45
»
Kevin DILLON
M
MS
317
(17:15)
17:20
46
»
Robert FREWEN
M
MS
1426
(17:17)
17:20
47
»
Fergal ROCHE
Ornua
M
M40
1184
(17:21)
17:21
48
»
Peter FITZSIMONS
Tallaght AC
M
MS
420
(17:23)
17:25
49
»
Turlough CONWAY
M
M40
222
(17:26)
17:26
50
»
John CANNY
M
M35
146
(17:24)
17:27
51
»
Shane O’FARRELL
M
M40
1097
(17:26)
17:28
52
»
Ian O'REILLY
Brothers Pearse AC
M
M40
1071
(17:28)
17:28
53
»
Michael CUNNINGHAM
Sportsworld RC
M
M35
268
(17:26)
17:29
54
»
Adrian VARLEY
NTMA 1
M
MS
1333
(17:29)
17:29
55
»
Anthony O'ROURKE
Brothers Pearse AC
M
M35
1080
(17:29)
17:30
56
»
Shane MCAULEY
NTMA 1
M
M40
812
(17:30)
17:30
57
»
Jason REILLY
Civil Service Harriers AC
M
MS
1171
(17:30)
17:30
58
»
Mark HOGAN
Sportsworld RC
M
MS
583
(17:32)
17:34
59
»
David GRANGE
Raheny Shamrock AC
M
M45
505
(17:34)
17:35
60
»
Eanna KAVANAGH
Civil Service Harriers AC
M
MS
633
(17:34)
17:35
61
»
Eamon TRAYNOR
Raheny Shamrock AC
M
M45
1318
(17:35)
17:36
62
»
Shane HUGHES
Brothers Pearse AC
M
M35
595
(17:37)
17:38
63
»
Philip DOYLE
Brothers Pearse AC
M
M40
342
(17:37)
17:39
64
»
Brian HAMILTON
Sportsworld RC
M
MS
528
(17:39)
17:40
65
»
Kevin CURRAN
Sportsworld RC
M
MS
273
(17:42)
17:43
66
»
Damian BOURKE
M
MS
61
(17:44)
17:44
67
»
Rory THOMPSON
M
M35
1306
(17:42)
17:45
68
»
Barry AHERNE
M
M35
5
(17:45)
17:48
69
»
Paul O'NEILL
Civil Service Harriers AC
M
MS
1065
(17:46)
17:48
70
»
Colm CUNNINGHAM
Citi
M
M35
1544
(17:50)
17:50
71
»
John KEHOE
Brothers Pearse AC
M
M50
646
(17:50)
17:50
72
»
Sinead TANGNEY
Sportsworld RC
F
FS
1299
(17:50)
17:50
73
»
Steve REEVES
Raheny Shamrock AC
M
M40
1165
(17:50)
17:53
74
»
Andrew LINSLEY
Trim AC
M
M40
734
(17:53)
17:54
75
»
Alasdair BROWN
Citco TEN
M
MS
90
(17:53)
17:55
76
»
Paraic SHORTALL
New Ireland 1
Mixed
M35
1251
(17:55)
17:57
77
»
Patrick O'REILLY
Civil Service Harriers AC
M
M35
1073
(17:56)
17:57
78
»
Piotr IGNASIAK
Poland
M
M35
607
(17:57)
17:59
79
»
Diarmuid O'SULLEABHAIN
Sportsworld RC
M
M35
1084
(17:58)
17:59
80
»
Michael MCSWIGGAN
Portmarnock AC
M
M40
883
(17:53)
18:02
81
»
Patrick HOLDEN
M
M35
584
(18:01)
18:04
82
»
Glen BURKE
M
MS
1498
(18:06)
18:06
83
»
Annette KEALY
Rah
F
F45
4131
(18:06)
18:06
84
»
Mark CANNON
Central Bank D
M
MS
1651
(18:03)
18:10
85
»
Donal BRADY
Brothers Pearse AC
M
M40
73
(18:10)
18:11
86
»
Conor KINANE
M
M40
691
(18:04)
18:12
87
»
Michael COIA
Tallaght AC
M
M45
198
(18:10)
18:14
88
»
Fred KIERNAN
Donore Harriers AC
M
M40
680
(18:12)
18:14
89
»
Eoghan CAFFREY
Central Bank D
M
MS
1650
(18:10)
18:15
90
»
Michael SMYTH
Dublin Frontrunners
M
M40
1263
(18:07)
18:16
91
»
Gareth FEREDAY
M
M35
403
(18:14)
18:17
92
»
Pj HYLAND
M
M35
602
(18:17)
18:20
93
»
David SAUNDERS
Sportsworld RC
M
MS
1219
(18:18)
18:20
94
»
Andrew MOORE
Civil Service Harriers AC
M
MS
918
(18:19)
18:20
95
»
John TUOHY
M
M35
1401
(18:17)
18:21
96
»
Neal HIGGINS
M
M35
575
(18:25)
18:25
97
»
Martin DOYLE
Sportsworld RC
M
M40
343
(18:20)
18:26
98
»
Keith FLEMING
Raheny Shamrock AC
M
M45
425
(18:24)
18:26
99
»
James KEANE
M
MS
638
(18:25)
18:28
100
»
John O'NEILL
Citi
M
MS
1625
(18:22)
18:28
101
»
Alan KING
Balbriggan and District AC
M
M40
693
(18:26)
18:28
102
»
Sean KELLY
Three
M
M40
1871
(18:27)
18:31
103
»
William QUILL
Bar Flies
M
MS
1153
(18:25)
18:31
103
»
Christy MALONEY
Citi
M
M50
784
(18:23)
18:31
105
»
Derek RYAN
M
M40
1467
(18:30)
18:33
106
»
Andrew DALTON
Mixed
MS
282
(18:20)
18:34
107
»
Clare SULLIVAN
Rathfarnham WSAF
F
FS
1284
(18:34)
18:35
108
»
Kevin PRENDERGAST
Raheny Shamrock AC
M
M45
1140
(18:37)
18:39
109
»
Niall MACMULLAN
Three
M
M40
1889
(18:33)
18:40
110
»
Emmet WARDELL
Sportsworld RC
M
MS
1362
(18:36)
18:41
110
»
Aislinn NIC DHOMHNAILL
Donore Harriers AC
F
FS
1452
(18:41)
18:41
112
»
Eamonn DUNNE
Mixed
MS
359
(18:34)
18:41
113
»
David MCNALLY
Brothers Pearse AC
M
M35
878
(18:41)
18:42
114
»
Megan REBHOLZ
F
FS
1408
(18:42)
18:45
115
»
Ger BUTLER
Mixed
M40
111
(18:35)
18:45
116
»
Brian SCANLAN
M
M35
1220
(18:39)
18:47
117
»
Ken MEADE
Citi
M
MS
1600
(18:41)
18:47
118
»
Ken MCKEOWN
Citco TEN
Mixed
MS
867
(18:48)
18:50
119
»
Conor O'REILLY
Balbriggan and District AC
M
M50
1070
(18:47)
18:50
120
»
Conor KEATING
Sportsworld RC
M
MS
643
(18:49)
18:51
121
»
John O'DONNELL
M
M40
1020
(18:43)
18:53
122
»
Sharon GRANT
Portlaoise AC
F
F35
506
(18:53)
18:53
122
»
Paula GRANT
Portlaoise AC
F
F40
507
(18:53)
18:53
124
»
Damien O'SULLIVAN
M
M40
1085
(18:51)
18:54
124
»
Anthony DELANEY
HSBC 10
M
MS
303
(18:39)
18:54
126
»
Brian SANKEY
Florences and the Machines
Mixed
MS
1215
(18:47)
18:55
127
»
Paul FREWEN
M
M55
1427
(18:53)
18:56
128
»
Anthony GILLEN
Sportsworld RC
M
M50
485
(18:56)
18:57
128
»
Jonathan FENN
M
MS
401
(18:54)
18:57
130
»
Adrian BLACK
BoI Team 1
M
M40
49
(18:56)
18:58
131
»
Tomas MAHONY
Mixed
M45
779
(18:54)
18:58
132
»
Niall MAGILL
M
M40
1429
(18:55)
18:59
133
»
Patrick ALMAS
M
MS
1407
(18:56)
18:59
134
»
Dermot SULLIVAN
Sportsworld RC
M
MS
1285
(18:55)
19:00
135
»
Donogh MCCABE
DDD
M
MS
813
(18:49)
19:00
136
»
Cillian RYAN
New Ireland 4
Mixed
MS
1209
(18:55)
19:01
137
»
Ciarán O'GORMAN
Galtee Runners
M
MS
1033
(18:59)
19:02
138
»
Dylan O'BRIEN
Garda Athletics
M
MS
1000
(18:57)
19:03
138
»
Alma HANEVY
Donore Harriers AC
F
F35
531
(18:56)
19:03
140
»
Donal DOHERTY
CAE Parc Aviation
Mixed
M35
323
(18:57)
19:04
141
»
Paul MACGABHANN
DSD AC
M
M50
762
(19:01)
19:05
142
»
Nicolas AIGREVILLE
M
MS
7
(19:00)
19:05
143
»
Paul HOGAN
DSD AC
M
M45
582
(19:02)
19:06
144
»
Rob IDEN
Prime Running Group
M
M40
606
(18:59)
19:06
145
»
Alice DELEHANTY
HSBC 7
Mixed
FS
304
(19:03)
19:08
146
»
Barry GATENBY
Rathfarnham WSAF
M
MS
469
(19:05)
19:09
147
»
Matthieu MORHAN
Ferguson AC
M
M35
926
(19:02)
19:09
148
»
Paul BUSHNELL
Citi
M
M45
1530
(19:00)
19:10
149
»
Kate KELLY
Sportsworld RC
F
FS
650
(19:06)
19:11
150
»
Kiera ROCHE
F
FS
1187
(19:07)
19:13
151
»
Gerard CARRIGAN
M
MS
156
(19:05)
19:16
152
»
Sean O'SULLIVAN
Accenture
M
MS
1088
(19:05)
19:16
153
»
Donagh POWELL
M
MS
1135
(18:59)
19:16
154
»
Caolan MCLAUGHLIN
M
MS
873
(19:09)
19:18
155
»
Donal O'KEEFFE
Mixed
MS
1045
(19:04)
19:18
156
»
Joe HAUGH
Brothers Pearse AC
M
M40
546
(19:17)
19:18
157
»
TJ BOURKE
M40
1495
(19:14)
19:19
158
»
David BYRNE
M
M40
1476
(19:09)
19:21
159
»
Keith MCMAHON
EUROPCAR 1
M
MS
876
(19:14)
19:21
160
»
Alan HYNES
Sportsworld RC
M
M45
604
(19:18)
19:22
161
»
Gareth MURPHY
Ornua
M
M35
949
(19:13)
19:22
162
»
Zlatko KULIC
Crusaders AC
M
MS
709
(19:15)
19:23
163
»
Brendan MCCARTHY
M
M35
818
(19:17)
19:24
164
»
Joseph MAGUIRE
M
MS
1440
(19:13)
19:25
165
»
Damon O'SHEA
Balbriggan and District AC
M
M50
1083
(19:23)
19:26
166
»
Damien FITZGIBBON
Three
M
MS
1839
(19:16)
19:26
167
»
Oisin BOLAND
Rathfarnham WSAF
M
MS
55
(19:25)
19:26
168
»
Robert WATSON
M
MS
1365
(19:21)
19:27
169
»
Jose CAPPA
Sportsworld RC
M
M45
147
(19:22)
19:27
170
»
Jim BROWNE
Sportsworld RC
M
M50
92
(19:23)
19:28
171
»
Padraig MAHONY
M
M40
780
(19:19)
19:28
172
»
Brendan O'HANLON
M
M35
1037
(19:14)
19:28
173
»
Shane GREHAN
Rathfarnham WSAF
M
MS
514
(19:25)
19:30
174
»
Noel TOBIN
Sportsworld RC
M
M50
1312
(19:28)
19:33
175
»
Ciaran MACDONNCHA
Team Dbs
M
MS
761
(19:13)
19:33
176
»
Maria JONES
Sportsworld RC
F
FS
618
(19:31)
19:35
177
»
Malik AISSAT
Societe Generale
Mixed
MS
10
(19:25)
19:36
178
»
Darragh MCGOWAN
Three
F
MS
1902
(19:29)
19:37
179
»
Paul BRADY
Linesight Team 2
Mixed
M35
1501
(19:31)
19:37
180
»
Dan O'LEARY
NTMA 1
M
MS
1050
(19:26)
19:39
180
»
Cian SHEEHY
M
MS
1236
(19:29)
19:39
182
»
Colm FLAHERTY
M
MS
421
(19:31)
19:39
183
»
Tony CONNOLLY
Brothers Pearse AC
M
M50
214
(19:37)
19:39
184
»
Anthony SHERIDAN
Dublin Bay Running Club
M
M40
1239
(19:28)
19:40
185
»
Shane MADIGAN
M
MS
765
(19:37)
19:40
186
»
Jarleth HENEGHAN
M
M45
563
(19:16)
19:40
187
»
Joe MURPHY
M
M35
1433
(19:34)
19:40
188
»
Fran HOURIGAN
M
M40
590
(19:31)
19:43
189
»
Jonathan DEVER
Florences and the Machines
Mixed
M35
309
(19:36)
19:44
190
»
Gary MCCROSSAN
Citco EIGHT
M
MS
827
(19:29)
19:45
191
»
Paul MITCHELL
TAC Sandbaggers
M
M35
900
(19:33)
19:45
192
»
Declan BRADY
Sportsworld RC
M
M50
78
(19:41)
19:45
193
»
Charlie BLACQUE
Accountancy Professionals
M
M35
50
(19:30)
19:47
194
»
Alan BRADY
Rockall
M
M50
76
(19:38)
19:48
195
»
Aidan BURKE
F
M40
722
(19:35)
19:49
196
»
Declan HUGHES
Portmarnock AC
M
M45
825
(19:39)
19:49
197
»
Edwin TORRIE
HSBC 10
M
MS
1314
(19:36)
19:49
198
»
Oliver POWER
M
MS
1139
(19:27)
19:49
199
»
Niamh O'SULLIVAN
An Ríocht
F
F55
1089
(19:48)
19:50
200
»
Oran O'CAOLAIN
M
MS
1007
(19:39)
19:50
201
»
Amhlaoibh O'LOINGSIGH
Mixed
MS
1054
(19:37)
19:51
202
»
Adrian KING
DSD AC
M
M40
694
(19:49)
19:51
203
»
Enda CUNNANE
Three
M
M45
1828
(19:42)
19:51
204
»
Joyce O'HARE
Clonliffe Harriers AC
F
FS
1041
(19:42)
19:51
205
»
Vincent CROKER
Mixed
MS
251
(19:40)
19:52
206
»
Á LOY
Mixed
MS
744
(19:38)
19:52
206
»
Johnny DWYER
Sportsworld RC
M
M40
368
(19:40)
19:52
208
»
Dean PHILIPS
HSBC 9
Mixed
M35
1126
(19:04)
19:53
209
»
Terry MONAGHAN
Brothers Pearse AC
M
MS
910
(19:45)
19:53
210
»
Aidan CREANER
Three
M
M50
1827
(19:35)
19:53
210
»
Joe BYRNE
Sportsworld RC
M
M50
126
(19:48)
19:53
212
»
Joseph O'KELLY
BoI Team 3
M
MS
1048
(19:38)
19:54
212
»
Graham COLMER
M
M35
205
(19:44)
19:54
214
»
Ross MACMATHUNA
Brothers Pearse AC
M
M40
764
(19:54)
19:54
214
»
Jd BUCKLEY
M
M40
97
(19:42)
19:54
216
»
David TUOHY
Crusaders AC
M
MS
1323
(19:40)
19:55
217
»
Gregory MCGOVERN
M
MS
849
(19:41)
19:55
218
»
Dylan BARRY
Wexford Marathon Club
M
M40
36
(19:50)
19:56
219
»
Eamon GAVIN
M
MS
473
(19:39)
19:57
220
»
Eoin KENNEDY
Brothers Pearse AC
M
MS
663
(19:53)
19:57
221
»
Julio ALAMILLA
Three
M
MS
1801
(19:48)
19:58
222
»
Stephen ELLIS
M
MS
376
(19:43)
19:58
223
»
Cillian RYAN
M
MS
1211
(19:43)
19:59
224
»
James BERRY
DSD AC
M
MS
45
(19:46)
19:59
224
»
Paul TESTER
Brothers Pearse AC
M
M55
1302
(19:49)
19:59
226
»
Jason MURRAY
MSB AC
M
M40
968
(19:43)
19:59
227
»
Florence CURLEY
Florences and the Machines
Mixed
F40
269
(19:51)
20:00
228
»
Sinead TIGHE
Brothers Pearse AC
F
F40
1309
(19:59)
20:00
229
»
James MURPHY
M
PACER
1488
(19:48)
20:01
230
»
Adrienne JORDAN
F
PACER
1487
(19:47)
20:01
231
»
Sheamus O'HALLORAN
Boxever
M
M40
1035
(19:50)
20:02
232
»
Eoin MURRAY
M
M35
971
(19:47)
20:03
233
»
Conor DEVANEY
EUROPCAR 2
M
MS
307
(19:54)
20:03
234
»
Brendan O'BRIEN
Citi
M
MS
1614
(19:46)
20:04
235
»
John MCAULEY
M
PACER
1490
(19:54)
20:06
236
»
John CAMPBELL
Portlaoise AC
M
MS
140
(19:56)
20:06
237
»
Padraig KENNEDY
FRS Financial Risk Solutions
M
MS
664
(19:51)
20:07
238
»
Ian LOUGHLIN
Three
M
M40
1969
(19:48)
20:07
239
»
Declan WATTERS
Brothers Pearse AC
M
M35
1366
(19:59)
20:09
240
»
Luis Andre QUICOLI THEODORO
Galende
M
MS
1150
(19:33)
20:09
241
»
Liam FERGUS
BoI Team 1
M
M35
404
(20:10)
20:12
242
»
Adrien GERARD
Citi
M
MS
1564
(20:08)
20:13
243
»
Damian GERAGHTY
Sportsworld RC
M
MS
477
(20:01)
20:13
244
»
Brian REGAN
M
M35
1167
(20:11)
20:14
244
»
Elaine HOWARD
Portmarnock AC
F
FS
592
(20:01)
20:14
246
»
Liam LENEHAN
Sportsworld RC
M
M55
728
(20:04)
20:15
247
»
Mathieu JUBLOT
AIG
M
MS
621
(19:54)
20:15
248
»
Paul KEARNS
IThletes
M
M50
640
(20:04)
20:18
249
»
Jamie JACKSON
Newbrough Nomads
M
MS
611
(20:06)
20:18
250
»
David TIMONEY
Three
M
M45
1955
(19:57)
20:19
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>