Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Docklands 5k Road Race 2017
Resultat
5km
F
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
492
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Shona HEASLIP
An Ríocht
F
FS
558
(16:12)
16:12
2
»
Laura SHAUGHNESSY
Tallaght AC
F
FS
1234
(16:34)
16:34
3
»
Ciara DURKIN
Skerries AC
F
FS
1492
(16:54)
16:54
4
»
Sorcha NIC DHOMHNAILL
Donore Harriers AC
F
FS
1453
(17:02)
17:04
5
»
Sinead TANGNEY
Sportsworld RC
F
FS
1299
(17:50)
17:50
6
»
Annette KEALY
Rah
F
F45
4131
(18:06)
18:06
7
»
Clare SULLIVAN
Rathfarnham WSAF
F
FS
1284
(18:34)
18:35
8
»
Aislinn NIC DHOMHNAILL
Donore Harriers AC
F
FS
1452
(18:41)
18:41
9
»
Megan REBHOLZ
F
FS
1408
(18:42)
18:45
10
»
Sharon GRANT
Portlaoise AC
F
F35
506
(18:53)
18:53
10
»
Paula GRANT
Portlaoise AC
F
F40
507
(18:53)
18:53
12
»
Alma HANEVY
Donore Harriers AC
F
F35
531
(18:56)
19:03
13
»
Kate KELLY
Sportsworld RC
F
FS
650
(19:06)
19:11
14
»
Kiera ROCHE
F
FS
1187
(19:07)
19:13
15
»
Maria JONES
Sportsworld RC
F
FS
618
(19:31)
19:35
16
»
Darragh MCGOWAN
Three
F
MS
1902
(19:29)
19:37
17
»
Aidan BURKE
F
M40
722
(19:35)
19:49
18
»
Niamh O'SULLIVAN
An Ríocht
F
F55
1089
(19:48)
19:50
19
»
Joyce O'HARE
Clonliffe Harriers AC
F
FS
1041
(19:42)
19:51
20
»
Sinead TIGHE
Brothers Pearse AC
F
F40
1309
(19:59)
20:00
21
»
Adrienne JORDAN
F
PACER
1487
(19:47)
20:01
22
»
Elaine HOWARD
Portmarnock AC
F
FS
592
(20:01)
20:14
23
»
Karen CLARKE
Brothers Pearse AC
F
F40
183
(20:16)
20:19
24
»
Karen KENNEDY
F
F45
1425
(20:24)
20:28
25
»
Caitriona COSGRAVE
Portmarnock AC
F
F35
230
(20:22)
20:35
26
»
Audrey GAHAN
Donore Harriers AC
F
F35
457
(20:21)
20:37
27
»
Sinead STAUNTON
Sportsworld RC
F
F40
1276
(20:31)
20:41
28
»
Caitriona COSTELLO
Raheny Shamrock AC
F
F40
233
(20:27)
20:41
29
»
Maire FOX
Kilfinane
F
F35
447
(20:33)
20:44
30
»
Aisling AHERN
Raheny Shamrock AC
F
FS
4
(20:34)
20:49
31
»
Julia HACKETT
Donore Harriers AC
F
F45
524
(20:37)
20:53
32
»
Crona BRADY
Sportsworld RC
F
FS
77
(20:44)
20:59
33
»
Sharon MCMORROW
F
F35
1466
(20:54)
21:11
34
»
Gemma WHITE
Sportsworld RC
F
FS
1377
(21:10)
21:16
35
»
Nicola MOONEY
Raheny Shamrock AC
F
F35
914
(21:07)
21:21
36
»
Anne DALTON
Sportsworld RC
F
FS
284
(21:14)
21:25
37
»
Angela EUSTACE
381
(21:13)
21:29
38
»
Denise KILKENNY
Sportsworld RC
F
FS
689
(21:09)
21:31
39
»
Lisa NAGLE
Brothers Pearse AC
F
F40
975
(21:20)
21:39
40
»
Agnes MOYNIHAN
PWC
F
FS
934
(20:54)
21:45
41
»
Claire LAUDER
Kilcoole AC
F
F45
721
(21:12)
21:47
41
»
Niamh O'CALLAGHAN
Kilcoole AC
F
F45
1006
(21:12)
21:47
43
»
Sarah SHARKEY
Team Dbs
F
FS
1232
(21:27)
21:47
44
»
Patrisha FITZMAURICE
Sportsworld RC
F
FS
415
(21:40)
21:50
45
»
Dara Ann HARFORD
F
F35
536
(21:37)
21:52
46
»
Nóirín BARRETT
Rathfarnham WSAF
F
FS
35
(21:42)
21:59
47
»
Caroline CONWAY
Sportsworld RC
F
FS
221
(21:51)
22:01
48
»
Laura PRESTON
F
FS
1143
(21:35)
22:04
49
»
Ingrid MCGOVERN
Brothers Pearse AC
F
F45
848
(21:55)
22:05
50
»
Louisr O'REILLY
Portmarnock AC
F
F35
1074
(21:55)
22:09
51
»
Alison O'SULLIVAN
F
F40
1473
(21:58)
22:19
52
»
Tricia GOUGH
Lucan Harriers
F
F45
502
(22:04)
22:25
53
»
Katie NUGENT
Sportsworld RC
F
FS
993
(22:14)
22:25
54
»
Emma FLEMING
F
FS
426
(21:54)
22:27
55
»
Karen MCMANUS
Brothers Pearse AC
F
F35
811
(22:19)
22:30
56
»
Nicola MCKENNA
Citi
F
FS
1599
(22:15)
22:32
57
»
Claudine HUGHES
F
F45
597
(21:47)
22:35
58
»
Ann HIGGINS
Sportsworld RC
F
F50
573
(22:27)
22:41
59
»
Sarah HAWKSHAW
F
FS
549
(22:15)
22:44
60
»
Louise BYRON
Citi
F
FS
1533
(22:26)
22:46
61
»
Sinead ARTHURS
F
FS
18
(21:28)
22:46
62
»
Sharon SHORE
F
FS
1515
(22:12)
22:59
63
»
Ciara BRADLEY
Brothers Pearse AC
F
F35
70
(22:51)
23:00
64
»
Caroline GRACE
F
FS
504
(21:43)
23:16
65
»
Deirdre FARRELL
Brothers Pearse AC
F
F45
390
(23:12)
23:21
66
»
Lian BRADY
Rathfarnham WSAF
F
F40
75
(22:47)
23:23
67
»
Miriam O'CONNOR
Three
F
FS
1924
(23:03)
23:34
68
»
Amanda LANGAN
Raheny Shamrock AC
F
F40
714
(23:01)
23:34
69
»
Eileen ROWLAND
Sportsworld RC
F
F55
1200
(23:22)
23:35
70
»
Chris BURKE
Galway Tri Club
F
F45
104
(22:59)
23:36
71
»
Suzanne LUNDY
Brothers Pearse AC
F
F35
749
(23:04)
23:38
72
»
Edith PFEIFER
F
F35
1124
(22:26)
23:38
73
»
Liz MURPHY HOWARD
Portmarnock AC
F
F40
964
(23:12)
23:46
74
»
Niamh MOORE
F
F45
919
(22:48)
23:50
75
»
Claire ROWLEY
F
F40
1202
(23:19)
23:56
76
»
Sinead WARD
F
F35
1360
(23:23)
23:58
77
»
Breda BROWNE
Sportsworld RC
F
F50
93
(23:46)
23:59
78
»
Audrey LEROY
BMS ExM
F
FS
731
(23:22)
24:03
79
»
Gemma CASH
BMS ExM
F
FS
162
(23:24)
24:05
80
»
Valerie POWER
Sportsworld RC
F
F45
1138
(23:28)
24:05
81
»
Grainne LYNCH
Sportsworld RC
F
F40
754
(23:34)
24:12
82
»
Ellen LAVIN
Sportsworld RC
F
F55
723
(23:33)
24:12
83
»
Norah KOBUSINGYE
Central Bank H
F
FS
1668
(23:53)
24:15
84
»
Shanno CORBALLY
F
FS
226
(23:44)
24:19
85
»
Eithne SCULLY
F
F50
1224
(23:40)
24:22
86
»
Jennifer DUNNE
F
F35
361
(24:17)
24:33
87
»
Emma QUINN
Linesight Team 1
F
FS
1513
(23:51)
24:34
88
»
Estelle HERVE
F
FS
566
(23:28)
24:41
89
»
Helen REILLY
F
FS
1172
(23:50)
24:41
90
»
Susan ARTHUR
F
F35
17
(24:07)
24:44
91
»
Christina GOLDRICK
Rockall
F
F40
493
(23:51)
24:47
92
»
Ciara MULLALY
Brothers Pearse AC
F
FS
936
(24:12)
24:49
93
»
Terri ROCHE
F
F50
1189
(24:12)
24:57
94
»
Rosie MULHERN
Three
F
FS
1913
(24:17)
24:57
95
»
Tracey WALSH
F
FS
1355
(24:08)
24:59
96
»
Emilia STRZELEC
F
F35
1282
(24:19)
25:01
97
»
Miriam KEARNEY
F
F35
639
(24:29)
25:07
98
»
Valerie CLINTON
Raheny Shamrock AC
F
F40
193
(24:37)
25:13
99
»
Vanessa CARSWELL
F
F35
158
(24:04)
25:14
100
»
Sandra MANNING
F
F50
785
(23:57)
25:15
101
»
Andrea MURGIC
Three
F
FS
1917
(24:45)
25:18
102
»
Maria FINNEGAN
Sportsworld RC
F
F40
407
(24:42)
25:18
103
»
Valerie GORMAN
DSD AC
F
FS
497
(24:15)
25:19
104
»
Maria FORDE
Sportsworld RC
F
FS
437
(24:23)
25:21
105
»
Zelda DEASY
Byrnewallace
F
F35
299
(24:50)
25:23
106
»
Mai BARRETT
Portmarnock AC
F
F40
34
(24:57)
25:26
107
»
Melanie MCDONALD
Red Flag
F
FS
832
(24:12)
25:28
108
»
Maeve HEALY
F
F35
454
(24:37)
25:28
109
»
Audrai O'DRISCOLL
Sportsworld RC
F
F50
1025
(25:15)
25:29
110
»
Cliona DENNEHY
F
FS
305
(24:02)
25:31
111
»
Lisa O'BRIEN
5Aliver
F
F40
998
(24:24)
25:32
112
»
Melissa O’HALLORAN
F
F45
1400
(24:30)
25:33
113
»
Anne-Maria SCANLON
Sportsworld RC
F
F40
1222
(25:06)
25:37
114
»
Punam RANE
F
F45
1158
(25:05)
25:37
115
»
Jacqui BOYLE
F
F50
63
(24:20)
25:38
115
»
Lorraine ELBOUZEDI
F
F45
375
(24:19)
25:38
117
»
Jennifer SWAN
F
F35
1288
(24:49)
25:38
118
»
Janine CURRAN
F
F40
274
(24:29)
25:39
119
»
Claire BURNS
F
FS
110
(24:32)
25:40
120
»
Sara BYRNE
Central Bank I
F
FS
1649
(24:17)
25:43
121
»
Angela CHARLTON
Raheny Shamrock AC
F
F45
175
(24:07)
25:43
122
»
Christine CULLEN
F
FS
260
(24:26)
25:45
123
»
Edel WALSH
F
FS
1357
(25:25)
25:46
124
»
Laura CLARKE
Raheny Shamrock AC
F
FS
186
(24:48)
25:48
125
»
Jenny O'GRADY
Accenture
F
FS
1034
(24:01)
25:51
126
»
Mary O'HARE
Sportsworld RC
F
FS
1042
(24:50)
25:53
127
»
Anet ILIEVA
Citi
F
FS
1577
(24:47)
25:56
128
»
Sheena WADE
F
FS
1403
(24:48)
25:59
129
»
Fionnuala MURPHY
F
FS
959
(25:16)
25:59
130
»
Egle GUSCIUTE
F
FS
522
(25:19)
26:00
131
»
Donna MCCABE
Brothers Pearse AC
F
F35
815
(24:31)
26:00
132
»
Elisabeth SERRE
F
FS
1226
(24:52)
26:03
133
»
Emma MURPHY
Brothers Pearse AC
F
F35
953
(25:20)
26:04
134
»
Orla KENNEDY
F
PACER
1485
(25:02)
26:07
135
»
Eilish LAMBE
F
F35
711
(25:26)
26:09
135
»
Eleanor O'REILLY
Brothers Pearse AC
F
F45
1072
(25:00)
26:09
137
»
Catherine THORNTON
F
PACER
1489
(25:02)
26:09
138
»
Karen BATES
Portmarnock AC
F
F40
38
(24:37)
26:10
139
»
Davinia CONLAN
Citi
F
FS
1540
(24:36)
26:19
140
»
Maggie WALSH
Brothers Pearse AC
F
FS
1351
(25:31)
26:20
141
»
Shauna FURLONG
BMS ExM
F
FS
1406
(25:40)
26:22
142
»
Aveen MCGOVERN
Citi
F
FS
1596
(24:46)
26:24
143
»
Lisa ENRIGHT
F
FS
380
(25:00)
26:25
144
»
Catherine GROVES
F
F50
519
(25:01)
26:34
145
»
Anna PRINGLE
F
F50
1144
(25:36)
26:34
146
»
Clare MCELDUFF
F
FS
1470
(25:34)
26:36
147
»
Alina MUNTEANU
BMS ExM
F
FS
947
(25:55)
26:38
148
»
Carmel DOLAN
F
FS
325
(25:30)
26:41
149
»
Jean DEVLIN
F
FS
1432
(25:33)
26:42
150
»
Geraldine O'FLYNN
F
F35
1029
(25:35)
26:44
151
»
Joanne KENNY
F
FS
670
(25:58)
26:44
152
»
Jane HIGGINS
F
F55
574
(25:46)
26:49
153
»
Ann FLYNN
F
F45
429
(25:43)
26:49
154
»
Julie FOX
F
FS
448
(26:12)
26:51
155
»
Rachel MCGAHERN
F
FS
839
(25:38)
26:52
156
»
Finola FEELY
Citi
F
FS
1555
(25:14)
26:55
157
»
Megan MCDONNELL
F
FS
836
(25:56)
26:55
157
»
Aleksandra RUSIECKA
Citi
F
FS
1638
(25:35)
26:55
159
»
Emer MEAGHER
Brothers Pearse AC
F
F40
885
(25:52)
26:59
160
»
Terry BALL
DBS
F
F55
28
(26:39)
26:59
161
»
Siobhan RUSSELL
Crusaders AC
F
F35
1206
(25:54)
27:02
162
»
Annika SEIFFERT
F
FS
1225
(26:31)
27:05
163
»
Barbara COLFER
F
F55
199
(26:30)
27:08
164
»
Laura TIGHE
F
FS
1310
(25:32)
27:08
165
»
Jenny LEE
F
F50
1479
(25:36)
27:12
166
»
Mary SHANAHAN
Dundrum AC Tipperary
F
F35
1229
(26:10)
27:20
167
»
Gillian DUFFITT
Raheny Shamrock AC
F
F45
351
(26:03)
27:22
168
»
Corina PELMUS
Corvil
F
FS
1118
(26:15)
27:30
169
»
Meghann RHINDRESS
F
FS
1180
(26:12)
27:31
170
»
Patricia WHITEHEAD
F
FS
1446
(25:57)
27:33
171
»
Juliette AMORETTI
F
FS
14
(25:59)
27:34
172
»
Bridin NIC AOGÁIN
Portmarnock AC
F
F35
985
(26:15)
27:34
173
»
Helen HEGARTY
Central Bank H
F
F40
1666
(25:20)
27:35
174
»
Regina COPPINGER
F
F50
225
(25:59)
27:36
175
»
Suzanne BURNS
Three
F
FS
1814
(26:28)
27:39
176
»
Nicola O'SULLIVAN
F
FS
1092
(26:46)
27:46
177
»
Marissa TWOMEY
F
F35
1328
(26:32)
27:48
177
»
Rachel MURPHY
F
F40
1475
(26:46)
27:48
179
»
Denise RAPLEY
Citi
F
FS
1634
(26:08)
27:51
180
»
Orla MEAGHER COLLINS
F
F35
886
(26:31)
27:53
181
»
Sue VINCENT
Brothers Pearse AC
F
F55
1336
(26:46)
27:54
182
»
Anna MURPHY
F
FS
1231
(26:33)
27:56
183
»
Pauline GILES
F
F45
482
(27:08)
27:58
184
»
Susie BENSON
Three
F
FS
1809
(26:53)
27:58
185
»
Didem OZKAN
F
FS
1106
(26:30)
28:02
186
»
Michelle HOUSTON
F
FS
591
(26:29)
28:04
187
»
Bridget KILDEE
F
F40
686
(26:33)
28:06
188
»
Edel FARRELL
Raheny Shamrock AC
F
F35
392
(27:27)
28:06
189
»
Aisling CRETARO
F
FS
250
(26:48)
28:07
190
»
Gabriel AIRINI
Team Dbs
F
F40
9
(26:22)
28:08
191
»
Eavan WALSH
F
FS
1354
(26:33)
28:08
192
»
Laoise HOGAN
Three
F
F40
1863
(27:06)
28:10
193
»
Carolyn SMITH
F
FS
1260
(27:30)
28:12
194
»
Lucia STEWART
F
FS
1279
(26:48)
28:17
195
»
Valeriya BOZHINOVA
F
FS
66
(27:53)
28:17
196
»
Sarah HUTTON
F
F40
601
(26:59)
28:18
197
»
Nicole GIBBS
EUROPCAR 5
F
FS
481
(26:13)
28:19
198
»
Claire CREGAN
F
FS
249
(26:30)
28:21
199
»
Mairead CONNOLLY
Brothers Pearse AC
F
F35
213
(27:18)
28:26
200
»
Sarah MORIARTY
F
F40
927
(27:37)
28:26
201
»
Catherine DOYLE
F
FS
344
(26:50)
28:29
202
»
Jane COLLINS
F
F35
203
(27:15)
28:37
203
»
Martina COPPINGER
F
F50
224
(27:08)
28:45
204
»
Olivea MAGUIRE
Team Dbs
F
F35
773
(27:02)
28:46
205
»
Kim CHEW
F
F45
179
(27:58)
28:50
206
»
Carol Ann MCGOUGH
F
F35
846
(27:33)
28:53
207
»
Kristin KNOPF
F
F35
702
(27:16)
28:54
208
»
Karen PHILLIPS
F
F45
1128
(27:49)
28:55
209
»
Paula HENNIGAN
Central Bank I
F
F40
1667
(26:43)
28:59
210
»
Tori ZOPF
F
FS
1396
(27:44)
28:59
211
»
Annelies GOYARTS
F
F40
503
(27:07)
29:00
212
»
Rita FLAHERTY
Central Bank F
F
F55
1658
(26:46)
29:02
213
»
Siobhan MCKILLEN
KN Group
F
F35
869
(26:39)
29:05
214
»
Olive KELLY
F
F40
652
(27:17)
29:06
215
»
Karilyn KEANE
F
FS
637
(27:51)
29:07
216
»
Helyn GILNA
F
F55
486
(27:21)
29:09
216
»
Sarahjane KIRWAN
F
FS
700
(27:18)
29:09
218
»
Vivian CHEN
F
FS
178
(28:09)
29:09
219
»
Aoife STOKES
Sli Chulainn
F
F35
1281
(28:01)
29:10
220
»
Kirsten MURPHY
Three
F
F40
1920
(27:49)
29:12
221
»
Ruth HAMILTON
F
FS
529
(28:03)
29:15
222
»
Rebecca EIFFE
Acco 3
F
FS
1418
(27:49)
29:15
223
»
Karina HULL
Three
F
F40
1864
(28:14)
29:21
224
»
Sinead SCOTT
Three
F
F40
1951
(28:14)
29:21
225
»
Deborah DROUGHT
F
FS
349
(27:53)
29:25
226
»
Laura GALLAGHER
F
FS
460
(27:54)
29:25
227
»
Victoria YANEVA
F
FS
1391
(27:40)
29:26
228
»
Mateja SMIC
F
FS
1256
(27:36)
29:27
229
»
Hayley MORRIS
F
F40
929
(27:41)
29:27
230
»
Gillian O'ROURKE
Eversheds Sutherland
F
FS
1079
(28:15)
29:28
231
»
Anna SHINE
F
FS
1248
(28:21)
29:29
232
»
Deirdre WALSH
Three
F
F40
1961
(28:34)
29:30
233
»
Eimear MCDAID
Facebook Lions
F
FS
828
(27:39)
29:31
234
»
Laura MOONEY
F
FS
915
(28:17)
29:32
235
»
Jessica FURLING
Central Bank H
F
FS
1662
(27:19)
29:34
236
»
Alice LANIGAN
F
F35
715
(27:15)
29:34
237
»
Kristin MARKER
Houston TX Bay Area Running Club
F
FS
793
(27:47)
29:40
238
»
Christina RYAN
Citco TWO
F
FS
1207
(28:41)
29:44
239
»
Aoife TEVLIN
F
FS
1303
(27:55)
29:44
239
»
Orlaith SHERLOCK
F
FS
1240
(28:53)
29:44
241
»
Katie WOODS
Acco 3
F
FS
1420
(28:17)
29:45
242
»
Deirdre GARVEY
F
F35
466
(28:15)
29:45
243
»
Angela EGAN
Dunboyne AC
F
F60
374
(28:09)
29:45
244
»
Katie DAWSON
F
F35
297
(28:16)
29:46
245
»
Eimear LARKIN
F
FS
719
(27:51)
29:47
246
»
Nicole HARNEY
F
FS
541
(27:52)
29:48
247
»
Paula KELLY
F
F35
651
(28:07)
29:48
248
»
Siobhan GARRY
Facebook Lions
F
FS
464
(27:55)
29:49
249
»
Deirdre CUNNINGHAM
Forget the Gym
F
F35
267
(28:35)
29:51
250
»
Niamh MUNDOW
Citco TWENTY ONE
F
FS
946
(27:50)
29:54
Sida:
<
1
2
>