Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Docklands 5k Road Race 2017
Resultat
5km
M
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
799
Sida:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
John COGHLAN
MSB AC
M
MS
197
(14:30)
14:30
2
»
Kevin MAUNSELL
Clonmel AC
M
M35
803
(14:32)
14:32
3
»
Freddy KERON SITTUK
Raheny Shamrock AC
M
MS
1499
(14:37)
14:37
4
»
Ben BRANAGH
St Malachys AC
M
MS
81
(14:38)
14:38
5
»
Michael HARTY
East Cork
M
M35
544
(14:56)
14:56
6
»
Peter SOMBA
Dunboyne AC
M
MS
1265
(15:12)
15:12
7
»
Mark MCKINSTRY
North Belfast Harriers
M
MS
870
(15:13)
15:13
8
»
Joe DONOGHUE
Raheny Shamrock AC
M
MS
1500
(15:25)
15:25
9
»
Rory O'CONNOR
North Cork AC
M
MS
1018
(15:41)
15:41
10
»
Robert CROSS
Coady Architects
M
M40
254
(15:55)
15:55
11
»
Michael CRAWLEY
M
MS
244
(15:58)
15:59
12
»
Ian MCMANUS
Celbridge AC
M
MS
877
(16:03)
16:03
13
»
Des KENNEDY
Raheny Shamrock AC
M
M45
1431
(16:06)
16:06
14
»
Gary CONDON
Sli Chulainn
M
M45
208
(16:06)
16:07
15
»
Paul FLEMMING
Ornua
M
M40
427
(16:08)
16:08
16
»
Anthony FLANNERY
Donore Harriers AC
M
MS
424
(16:14)
16:15
17
»
Noah WILDISEN
LC Luzern (CH)
M
MS
1383
(16:16)
16:17
18
»
Eoin DEVLIN
Civil Service Harriers AC
M
MS
312
(16:15)
16:17
19
»
Paul MARTIN
Brothers Pearse AC
M
MS
798
(16:24)
16:24
20
»
Seán FOX
Donore Harriers AC
M
M40
446
(16:27)
16:27
21
»
James HOARE
Celbridge AC
M
MS
580
(16:32)
16:33
22
»
Luke COLEMAN
M
MS
1477
(16:37)
16:37
23
»
Martin DINEEN
An Ríocht
M
MS
318
(16:36)
16:38
24
»
Rory O'SULLIVAN
Raheny Shamrock AC
M
M40
1091
(16:40)
16:41
25
»
Stephen CONNON
Brothers Pearse AC
M
M40
216
(16:47)
16:47
26
»
Damien MARTIN
Raheny Shamrock AC
M
M50
1474
(16:49)
16:49
27
»
Colm COSTELLO
Brothers Pearse AC
M
M40
232
(16:52)
16:53
28
»
Conor MCCARTHY
HSBC 10
M
MS
819
(16:54)
16:55
29
»
Patrick CASSIDY
Glaslough Harriers
M
M35
167
(16:56)
16:56
30
»
Cathal MCHALE
BoI Team 1
M
MS
859
(16:57)
16:57
31
»
James KELLY
M
MS
660
(16:56)
16:58
32
»
Michael RYAN
M
MS
1491
(16:58)
16:59
33
»
Patrick COYLE
Civil Service Harriers AC
M
MS
241
(17:02)
17:02
34
»
Derek TAYLOR
M
M40
1300
(17:03)
17:04
35
»
Brian O'MURCHU
M
M35
1063
(17:11)
17:12
36
»
Seamus CLANCY
JK Harriers
M
M35
181
(17:13)
17:13
37
»
Alan DALTON
Sli Chulainn
M
M40
283
(17:14)
17:14
38
»
Keith DOWNEY
Skerries AC
M
M45
337
(17:14)
17:15
39
»
Conall MURPHY
Raheny Shamrock AC
M
MS
956
(17:17)
17:17
40
»
Andrew FLYNN
DSD AC
M
M35
433
(17:18)
17:18
41
»
Kevin DILLON
M
MS
317
(17:15)
17:20
42
»
Robert FREWEN
M
MS
1426
(17:17)
17:20
43
»
Fergal ROCHE
Ornua
M
M40
1184
(17:21)
17:21
44
»
Peter FITZSIMONS
Tallaght AC
M
MS
420
(17:23)
17:25
45
»
Turlough CONWAY
M
M40
222
(17:26)
17:26
46
»
John CANNY
M
M35
146
(17:24)
17:27
47
»
Shane O’FARRELL
M
M40
1097
(17:26)
17:28
48
»
Ian O'REILLY
Brothers Pearse AC
M
M40
1071
(17:28)
17:28
49
»
Michael CUNNINGHAM
Sportsworld RC
M
M35
268
(17:26)
17:29
50
»
Adrian VARLEY
NTMA 1
M
MS
1333
(17:29)
17:29
51
»
Anthony O'ROURKE
Brothers Pearse AC
M
M35
1080
(17:29)
17:30
52
»
Shane MCAULEY
NTMA 1
M
M40
812
(17:30)
17:30
53
»
Jason REILLY
Civil Service Harriers AC
M
MS
1171
(17:30)
17:30
54
»
Mark HOGAN
Sportsworld RC
M
MS
583
(17:32)
17:34
55
»
David GRANGE
Raheny Shamrock AC
M
M45
505
(17:34)
17:35
56
»
Eanna KAVANAGH
Civil Service Harriers AC
M
MS
633
(17:34)
17:35
57
»
Eamon TRAYNOR
Raheny Shamrock AC
M
M45
1318
(17:35)
17:36
58
»
Shane HUGHES
Brothers Pearse AC
M
M35
595
(17:37)
17:38
59
»
Philip DOYLE
Brothers Pearse AC
M
M40
342
(17:37)
17:39
60
»
Brian HAMILTON
Sportsworld RC
M
MS
528
(17:39)
17:40
61
»
Kevin CURRAN
Sportsworld RC
M
MS
273
(17:42)
17:43
62
»
Damian BOURKE
M
MS
61
(17:44)
17:44
63
»
Rory THOMPSON
M
M35
1306
(17:42)
17:45
64
»
Barry AHERNE
M
M35
5
(17:45)
17:48
65
»
Paul O'NEILL
Civil Service Harriers AC
M
MS
1065
(17:46)
17:48
66
»
Colm CUNNINGHAM
Citi
M
M35
1544
(17:50)
17:50
67
»
John KEHOE
Brothers Pearse AC
M
M50
646
(17:50)
17:50
68
»
Steve REEVES
Raheny Shamrock AC
M
M40
1165
(17:50)
17:53
69
»
Andrew LINSLEY
Trim AC
M
M40
734
(17:53)
17:54
70
»
Alasdair BROWN
Citco TEN
M
MS
90
(17:53)
17:55
71
»
Patrick O'REILLY
Civil Service Harriers AC
M
M35
1073
(17:56)
17:57
72
»
Piotr IGNASIAK
Poland
M
M35
607
(17:57)
17:59
73
»
Diarmuid O'SULLEABHAIN
Sportsworld RC
M
M35
1084
(17:58)
17:59
74
»
Michael MCSWIGGAN
Portmarnock AC
M
M40
883
(17:53)
18:02
75
»
Patrick HOLDEN
M
M35
584
(18:01)
18:04
76
»
Glen BURKE
M
MS
1498
(18:06)
18:06
77
»
Mark CANNON
Central Bank D
M
MS
1651
(18:03)
18:10
78
»
Donal BRADY
Brothers Pearse AC
M
M40
73
(18:10)
18:11
79
»
Conor KINANE
M
M40
691
(18:04)
18:12
80
»
Michael COIA
Tallaght AC
M
M45
198
(18:10)
18:14
81
»
Fred KIERNAN
Donore Harriers AC
M
M40
680
(18:12)
18:14
82
»
Eoghan CAFFREY
Central Bank D
M
MS
1650
(18:10)
18:15
83
»
Michael SMYTH
Dublin Frontrunners
M
M40
1263
(18:07)
18:16
84
»
Gareth FEREDAY
M
M35
403
(18:14)
18:17
85
»
Pj HYLAND
M
M35
602
(18:17)
18:20
86
»
David SAUNDERS
Sportsworld RC
M
MS
1219
(18:18)
18:20
87
»
Andrew MOORE
Civil Service Harriers AC
M
MS
918
(18:19)
18:20
88
»
John TUOHY
M
M35
1401
(18:17)
18:21
89
»
Neal HIGGINS
M
M35
575
(18:25)
18:25
90
»
Martin DOYLE
Sportsworld RC
M
M40
343
(18:20)
18:26
91
»
Keith FLEMING
Raheny Shamrock AC
M
M45
425
(18:24)
18:26
92
»
James KEANE
M
MS
638
(18:25)
18:28
93
»
John O'NEILL
Citi
M
MS
1625
(18:22)
18:28
94
»
Alan KING
Balbriggan and District AC
M
M40
693
(18:26)
18:28
95
»
Sean KELLY
Three
M
M40
1871
(18:27)
18:31
96
»
William QUILL
Bar Flies
M
MS
1153
(18:25)
18:31
96
»
Christy MALONEY
Citi
M
M50
784
(18:23)
18:31
98
»
Derek RYAN
M
M40
1467
(18:30)
18:33
99
»
Kevin PRENDERGAST
Raheny Shamrock AC
M
M45
1140
(18:37)
18:39
100
»
Niall MACMULLAN
Three
M
M40
1889
(18:33)
18:40
101
»
Emmet WARDELL
Sportsworld RC
M
MS
1362
(18:36)
18:41
102
»
David MCNALLY
Brothers Pearse AC
M
M35
878
(18:41)
18:42
103
»
Brian SCANLAN
M
M35
1220
(18:39)
18:47
104
»
Ken MEADE
Citi
M
MS
1600
(18:41)
18:47
105
»
Conor O'REILLY
Balbriggan and District AC
M
M50
1070
(18:47)
18:50
106
»
Conor KEATING
Sportsworld RC
M
MS
643
(18:49)
18:51
107
»
John O'DONNELL
M
M40
1020
(18:43)
18:53
108
»
Damien O'SULLIVAN
M
M40
1085
(18:51)
18:54
108
»
Anthony DELANEY
HSBC 10
M
MS
303
(18:39)
18:54
110
»
Paul FREWEN
M
M55
1427
(18:53)
18:56
111
»
Anthony GILLEN
Sportsworld RC
M
M50
485
(18:56)
18:57
111
»
Jonathan FENN
M
MS
401
(18:54)
18:57
113
»
Adrian BLACK
BoI Team 1
M
M40
49
(18:56)
18:58
114
»
Niall MAGILL
M
M40
1429
(18:55)
18:59
115
»
Patrick ALMAS
M
MS
1407
(18:56)
18:59
116
»
Dermot SULLIVAN
Sportsworld RC
M
MS
1285
(18:55)
19:00
117
»
Donogh MCCABE
DDD
M
MS
813
(18:49)
19:00
118
»
Ciarán O'GORMAN
Galtee Runners
M
MS
1033
(18:59)
19:02
119
»
Dylan O'BRIEN
Garda Athletics
M
MS
1000
(18:57)
19:03
120
»
Paul MACGABHANN
DSD AC
M
M50
762
(19:01)
19:05
121
»
Nicolas AIGREVILLE
M
MS
7
(19:00)
19:05
122
»
Paul HOGAN
DSD AC
M
M45
582
(19:02)
19:06
123
»
Rob IDEN
Prime Running Group
M
M40
606
(18:59)
19:06
124
»
Barry GATENBY
Rathfarnham WSAF
M
MS
469
(19:05)
19:09
125
»
Matthieu MORHAN
Ferguson AC
M
M35
926
(19:02)
19:09
126
»
Paul BUSHNELL
Citi
M
M45
1530
(19:00)
19:10
127
»
Gerard CARRIGAN
M
MS
156
(19:05)
19:16
128
»
Sean O'SULLIVAN
Accenture
M
MS
1088
(19:05)
19:16
129
»
Donagh POWELL
M
MS
1135
(18:59)
19:16
130
»
Caolan MCLAUGHLIN
M
MS
873
(19:09)
19:18
131
»
Joe HAUGH
Brothers Pearse AC
M
M40
546
(19:17)
19:18
132
»
David BYRNE
M
M40
1476
(19:09)
19:21
133
»
Keith MCMAHON
EUROPCAR 1
M
MS
876
(19:14)
19:21
134
»
Alan HYNES
Sportsworld RC
M
M45
604
(19:18)
19:22
135
»
Gareth MURPHY
Ornua
M
M35
949
(19:13)
19:22
136
»
Zlatko KULIC
Crusaders AC
M
MS
709
(19:15)
19:23
137
»
Brendan MCCARTHY
M
M35
818
(19:17)
19:24
138
»
Joseph MAGUIRE
M
MS
1440
(19:13)
19:25
139
»
Damon O'SHEA
Balbriggan and District AC
M
M50
1083
(19:23)
19:26
140
»
Damien FITZGIBBON
Three
M
MS
1839
(19:16)
19:26
141
»
Oisin BOLAND
Rathfarnham WSAF
M
MS
55
(19:25)
19:26
142
»
Robert WATSON
M
MS
1365
(19:21)
19:27
143
»
Jose CAPPA
Sportsworld RC
M
M45
147
(19:22)
19:27
144
»
Jim BROWNE
Sportsworld RC
M
M50
92
(19:23)
19:28
145
»
Padraig MAHONY
M
M40
780
(19:19)
19:28
146
»
Brendan O'HANLON
M
M35
1037
(19:14)
19:28
147
»
Shane GREHAN
Rathfarnham WSAF
M
MS
514
(19:25)
19:30
148
»
Noel TOBIN
Sportsworld RC
M
M50
1312
(19:28)
19:33
149
»
Ciaran MACDONNCHA
Team Dbs
M
MS
761
(19:13)
19:33
150
»
Dan O'LEARY
NTMA 1
M
MS
1050
(19:26)
19:39
150
»
Cian SHEEHY
M
MS
1236
(19:29)
19:39
152
»
Colm FLAHERTY
M
MS
421
(19:31)
19:39
153
»
Tony CONNOLLY
Brothers Pearse AC
M
M50
214
(19:37)
19:39
154
»
Anthony SHERIDAN
Dublin Bay Running Club
M
M40
1239
(19:28)
19:40
155
»
Shane MADIGAN
M
MS
765
(19:37)
19:40
156
»
Jarleth HENEGHAN
M
M45
563
(19:16)
19:40
157
»
Joe MURPHY
M
M35
1433
(19:34)
19:40
158
»
Fran HOURIGAN
M
M40
590
(19:31)
19:43
159
»
Gary MCCROSSAN
Citco EIGHT
M
MS
827
(19:29)
19:45
160
»
Paul MITCHELL
TAC Sandbaggers
M
M35
900
(19:33)
19:45
161
»
Declan BRADY
Sportsworld RC
M
M50
78
(19:41)
19:45
162
»
Charlie BLACQUE
Accountancy Professionals
M
M35
50
(19:30)
19:47
163
»
Alan BRADY
Rockall
M
M50
76
(19:38)
19:48
164
»
Declan HUGHES
Portmarnock AC
M
M45
825
(19:39)
19:49
165
»
Edwin TORRIE
HSBC 10
M
MS
1314
(19:36)
19:49
166
»
Oliver POWER
M
MS
1139
(19:27)
19:49
167
»
Oran O'CAOLAIN
M
MS
1007
(19:39)
19:50
168
»
Adrian KING
DSD AC
M
M40
694
(19:49)
19:51
169
»
Enda CUNNANE
Three
M
M45
1828
(19:42)
19:51
170
»
Johnny DWYER
Sportsworld RC
M
M40
368
(19:40)
19:52
171
»
Terry MONAGHAN
Brothers Pearse AC
M
MS
910
(19:45)
19:53
172
»
Aidan CREANER
Three
M
M50
1827
(19:35)
19:53
172
»
Joe BYRNE
Sportsworld RC
M
M50
126
(19:48)
19:53
174
»
Joseph O'KELLY
BoI Team 3
M
MS
1048
(19:38)
19:54
174
»
Graham COLMER
M
M35
205
(19:44)
19:54
176
»
Ross MACMATHUNA
Brothers Pearse AC
M
M40
764
(19:54)
19:54
176
»
Jd BUCKLEY
M
M40
97
(19:42)
19:54
178
»
David TUOHY
Crusaders AC
M
MS
1323
(19:40)
19:55
179
»
Gregory MCGOVERN
M
MS
849
(19:41)
19:55
180
»
Dylan BARRY
Wexford Marathon Club
M
M40
36
(19:50)
19:56
181
»
Eamon GAVIN
M
MS
473
(19:39)
19:57
182
»
Eoin KENNEDY
Brothers Pearse AC
M
MS
663
(19:53)
19:57
183
»
Julio ALAMILLA
Three
M
MS
1801
(19:48)
19:58
184
»
Stephen ELLIS
M
MS
376
(19:43)
19:58
185
»
Cillian RYAN
M
MS
1211
(19:43)
19:59
186
»
James BERRY
DSD AC
M
MS
45
(19:46)
19:59
186
»
Paul TESTER
Brothers Pearse AC
M
M55
1302
(19:49)
19:59
188
»
Jason MURRAY
MSB AC
M
M40
968
(19:43)
19:59
189
»
James MURPHY
M
PACER
1488
(19:48)
20:01
190
»
Sheamus O'HALLORAN
Boxever
M
M40
1035
(19:50)
20:02
191
»
Eoin MURRAY
M
M35
971
(19:47)
20:03
192
»
Conor DEVANEY
EUROPCAR 2
M
MS
307
(19:54)
20:03
193
»
Brendan O'BRIEN
Citi
M
MS
1614
(19:46)
20:04
194
»
John MCAULEY
M
PACER
1490
(19:54)
20:06
195
»
John CAMPBELL
Portlaoise AC
M
MS
140
(19:56)
20:06
196
»
Padraig KENNEDY
FRS Financial Risk Solutions
M
MS
664
(19:51)
20:07
197
»
Ian LOUGHLIN
Three
M
M40
1969
(19:48)
20:07
198
»
Declan WATTERS
Brothers Pearse AC
M
M35
1366
(19:59)
20:09
199
»
Luis Andre QUICOLI THEODORO
Galende
M
MS
1150
(19:33)
20:09
200
»
Liam FERGUS
BoI Team 1
M
M35
404
(20:10)
20:12
201
»
Adrien GERARD
Citi
M
MS
1564
(20:08)
20:13
202
»
Damian GERAGHTY
Sportsworld RC
M
MS
477
(20:01)
20:13
203
»
Brian REGAN
M
M35
1167
(20:11)
20:14
204
»
Liam LENEHAN
Sportsworld RC
M
M55
728
(20:04)
20:15
205
»
Mathieu JUBLOT
AIG
M
MS
621
(19:54)
20:15
206
»
Paul KEARNS
IThletes
M
M50
640
(20:04)
20:18
207
»
Jamie JACKSON
Newbrough Nomads
M
MS
611
(20:06)
20:18
208
»
David TIMONEY
Three
M
M45
1955
(19:57)
20:19
209
»
Gene MEHIGAN
M
M55
889
(20:08)
20:21
210
»
Luke HARAN
PWC
M
MS
535
(20:02)
20:24
211
»
Dillon MULLIGAN
DDD
M
MS
938
(20:13)
20:25
212
»
Gerard NEENAN
Sportsworld RC
M
M35
982
(20:15)
20:26
213
»
John SWEETMAN
Pfizer
M
M35
1291
(20:20)
20:29
214
»
Dave GALBRAITH
EUROPCAR 3
M
MS
458
(20:23)
20:30
215
»
Alan KEOGH
Three
M
MS
1872
(20:16)
20:32
216
»
Patrick DOWNEY
M
MS
338
(20:19)
20:34
217
»
Donal DRONEY
M
MS
348
(20:20)
20:35
218
»
Mark HEFFERNAN
Sportsworld RC
M
M40
559
(20:25)
20:35
219
»
Neil PURDY
Sportsworld RC
M
MS
1149
(20:21)
20:36
220
»
David CASHMAN
M
MS
164
(19:59)
20:37
221
»
Tommy WALSH
Accountancy Professionals
M
MS
1350
(20:21)
20:38
222
»
Keith MYERS
M
M40
974
(20:34)
20:41
223
»
Eoin FLANAGAN
M
MS
423
(20:28)
20:41
224
»
Paul HITZ
M
MS
579
(20:25)
20:41
225
»
Brian MOORE
M
MS
921
(20:23)
20:41
226
»
Peter POKUS
M
MS
1447
(20:21)
20:43
227
»
Andy GARVEY
M
M35
468
(20:27)
20:47
228
»
Pierce LOFTUS
Citi
M
MS
1589
(20:42)
20:48
229
»
Alan KING
M
MS
695
(20:36)
20:49
230
»
Kevin FLANAGAN
M
M35
422
(20:36)
20:50
231
»
Paul GONNELLY
M
MS
1402
(20:39)
20:51
232
»
Shane FITZGERALD
M
MS
411
(20:31)
20:52
233
»
Keith MURRAY
Portmarnock AC
M
M50
969
(20:41)
20:52
234
»
John COMEY
M
M40
206
(20:35)
20:53
235
»
Denis LYNE
Central Bank D
M
MS
1669
(20:33)
20:54
236
»
James HAUGHEY
Citco TWENTY
M
MS
547
(20:21)
20:55
237
»
Darren MCGRATH
Citco ONE
M
MS
851
(20:20)
20:55
238
»
Glen COLLINS
M
MS
200
(20:40)
20:56
239
»
Derek BROWN
EUROPCAR 3
M
MS
91
(20:49)
20:57
240
»
Diarmuid O'KEEFFE
iGuide
M
MS
1046
(20:29)
20:57
241
»
Niall GAFFNEY
M
MS
455
(20:39)
20:58
242
»
Derek ORGAN
M
M35
1101
(20:41)
20:58
243
»
Kieran LONG
Sportsworld RC
M
MS
740
(20:42)
20:58
244
»
Fiachra CREAN
M
M40
245
(20:28)
20:59
245
»
Alan CURLEY
Clonliffe Harriers AC
M
M35
270
(20:40)
20:59
246
»
Eoin FITZPATRICK
Three
M
MS
1840
(20:37)
21:00
247
»
Donncha MORRISSEY
Citi
M
MS
1607
(20:45)
21:00
248
»
Jesus FLORES
M
M35
428
(20:49)
21:02
249
»
Ken BYRNE
Civil Service Harriers AC
M
M50
118
(20:52)
21:02
250
»
Nicholas MARNITZ
M
MS
795
(20:57)
21:02
Sida:
<
1
2
3
4
>