Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Kungsholmen Runt 2018
Resultat
Följ täten
Halvmarathon Män
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
824
Sida:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Abraha Adhanom
77
Eskilstuna FI
3095
(1:05:20)
1:05:20
2
»
Fredrik Uhrbom
77
Spårvägens FK
5035
(1:10:22)
1:10:23
3
»
John Kingstedt
92
Huddinge AIS
3001
(1:10:35)
1:10:35
4
»
Robin Leandersson
88
Spårvägens FK
3005
(1:10:41)
1:10:41
5
»
Erik Anfält
76
Örebro AIK
3002
(1:12:05)
1:12:05
6
»
Martin Lundqvist
90
IK Sisu Nässjö
3041
(1:12:17)
1:12:17
7
»
Anders Österlund
73
Västerås SOK
3004
(1:12:38)
1:12:38
8
»
Claes Theander
75
3093
(1:13:20)
1:13:21
9
»
Mathias Ösmark
82
Fredrikshofs FIF
3006
(1:13:23)
1:13:23
10
»
Stefan Hansson
80
3025
(1:14:37)
1:14:38
11
»
Mattias Karlsson
74
Stockholm LDK
3008
(1:15:09)
1:15:10
12
»
Martin Gidewall
76
IFK Tumba Friidrott
5074
(1:16:08)
1:16:09
13
»
Torbjörn Hansson
77
3018
(1:16:15)
1:16:15
14
»
Jonas Larm
73
Hässelby SK
3015
(1:16:18)
1:16:18
15
»
Johan Söderlund
86
IF Linnéa
3017
(1:16:18)
1:16:18
16
»
Mattias Derfält
88
Heja Mera AB
3127
(1:16:31)
1:16:31
17
»
Johan Svaxen
80
Fredrikshofs FIF
3007
(1:16:37)
1:16:38
18
»
Ted Armgren
88
Vilhelmina Skidskytte
3058
(1:16:58)
1:16:58
19
»
Daniel Franco Cereceda
82
IKJ Haninge
3012
(1:17:36)
1:17:36
20
»
Robin Pino
82
Uppsala LK
3010
(1:17:39)
1:17:39
21
»
Kristian Ek
89
Terrible Tuesday Triathlon
3013
(1:17:47)
1:17:48
22
»
Sebastian Sundius
88
Zinkgruvan IF
3024
(1:17:51)
1:17:52
23
»
Daniel Elinder
77
Papphammarpojkarna
3028
(1:18:14)
1:18:15
24
»
Andreas Hardeström
80
IF Linnéa
3014
(1:18:44)
1:18:45
25
»
Adam Bills
93
Vattenfalls IF
3045
(1:18:48)
1:18:49
26
»
Fredrik Mattsson
85
Klarna
3046
(1:19:04)
1:19:06
27
»
Jakob Zander
76
Terrible Tuesdays
3091
(1:19:19)
1:19:21
28
»
Filip Andersson
85
Swedbank
3031
(1:19:21)
1:19:23
29
»
Ashley Jury
77
Nora Runners
3020
(1:19:37)
1:19:38
30
»
Mattias Jonsson
89
Durgo
3023
(1:19:52)
1:19:53
31
»
Lennart Wirsääll
69
Västerås LK
3052
(1:19:56)
1:19:57
32
»
Jacob Halvarsson
88
Karlslunds IF
3042
(1:20:04)
1:20:04
33
»
Andreas Mathson
74
IF Linnéa / Running Mood
3026
(1:20:05)
1:20:06
34
»
Tobias Regnström
82
Tullinge
3044
(1:20:13)
1:20:15
35
»
Mikael Tisjö
81
Umara Sports Club
3037
(1:20:19)
1:20:20
36
»
Jonas Sandberg
73
Team skavsåret järfälla
3133
(1:20:18)
1:20:23
37
»
Olof Mattiasson
67
3054
(1:20:30)
1:20:31
38
»
Marcus Bell
80
CSKA Ribbakov
3092
(1:20:43)
1:20:44
39
»
Jerome Senaneuch
76
Mif
3022
(1:20:46)
1:20:48
40
»
Mario Cortinovis
71
Enhörna IF
3083
(1:20:47)
1:20:48
41
»
Carl Åstrand
79
Swedbank
3081
(1:20:50)
1:20:52
42
»
Max Öwall
93
TSM Running
3016
(1:21:02)
1:21:04
43
»
Fredrik Arthursson
63
Hässelby SK
3032
(1:21:04)
1:21:05
44
»
Kent Melin
72
IF Linnéa
3065
(1:21:31)
1:21:32
45
»
Simon Sköld
83
Västerås LK
3107
(1:21:33)
1:21:38
46
»
Peter Mickos
67
Nynäshamn LDK
5070
(1:21:53)
1:21:54
47
»
Nils Korsgren
80
3188
(1:21:53)
1:21:57
48
»
Ronny Collin
69
Örebro Aik
3038
(1:22:03)
1:22:05
49
»
Karl Lundin
88
3051
(1:22:18)
1:22:19
50
»
Roine Ericsson
74
3067
(1:22:23)
1:22:25
51
»
Jesper Fuhr
88
Puppy Triathlete Society
3048
(1:22:28)
1:22:30
52
»
Michael Nabb
82
Åkersberga Triathlonförening
3053
(1:22:43)
1:22:45
53
»
Fredrik Munthe
80
IF Linnéa
3040
(1:22:47)
1:22:49
54
»
Johan Welander
72
Sandvik Coromant
3069
(1:22:49)
1:22:50
55
»
Niklas Alm
75
Skötkonungs finest
3088
(1:22:49)
1:22:50
56
»
Johan Säfström
83
IF Linnéa
3087
(1:22:49)
1:22:51
57
»
Dan Björne
85
3137
(1:22:50)
1:22:52
58
»
Daniel Engdahl
88
Terrible Tuesdays
5063
(1:22:52)
1:22:54
59
»
Patrik Hentschke
68
Tullinge Friidrott
3089
(1:22:54)
1:22:56
60
»
Rauno Halonen
67
5001
(1:22:56)
1:22:59
61
»
Dennis Sundman
83
Solna
3019
(1:23:01)
1:23:01
62
»
Henrik Olsson
93
Täby OK
3395
(1:23:03)
1:23:04
63
»
Jonas Ljung
62
Fredrikshofs FIF
3050
(1:23:04)
1:23:06
64
»
Anders Lindberg
71
Åkersberga Spring
3039
(1:23:15)
1:23:18
65
»
Dylan Dooley
95
3157
(1:23:21)
1:23:24
66
»
Linus Brohult
72
3063
(1:23:28)
1:23:30
67
»
Erik Lundström
69
ÅSK
5062
(1:23:28)
1:23:30
68
»
Ulf Viknäs
83
Sundbyberg
3134
(1:23:27)
1:23:35
69
»
Gustav Lindeborg
93
Terrible Tuesdays
3162
(1:23:35)
1:23:36
70
»
Torbjörn Furåker
72
IF Linnea
3059
(1:23:39)
1:23:41
71
»
Martin Olsson
74
Anomal IK
5011
(1:23:37)
1:23:41
72
»
Joakim Svederman
84
Ålsten
3086
(1:23:42)
1:23:43
73
»
Johannes Erlandsson
68
Team Hybris
3084
(1:23:47)
1:23:48
74
»
Erik Kjellander
93
CK Myrsjö
3210
(1:23:44)
1:23:50
75
»
Jonathan Mccaffrey
77
Fredrikshof IF
3049
(1:23:52)
1:23:53
76
»
Robert Liljeqvist
76
Stockholm City Triathlon
3105
(1:23:56)
1:24:01
77
»
Henrik Törn
74
Terrible Tuesdays
5069
(1:24:09)
1:24:16
78
»
Peter Bringle
72
3114
(1:24:12)
1:24:17
79
»
Alexander Rausch
81
AXA Sportsclub
3194
(1:24:18)
1:24:21
80
»
Dan Paech
84
Run With Me
3155
(1:24:21)
1:24:24
81
»
Ulf Domanders
68
Dominanders
3112
(1:24:22)
1:24:30
82
»
Anders Diephuis
71
3117
(1:24:42)
1:24:47
83
»
Gustav Nilsson
82
Skärholmen
3143
(1:24:54)
1:24:57
84
»
Johan Rydenstam
83
3164
(1:25:00)
1:25:01
85
»
Johan Ryholt
77
Årsta
3183
(1:25:00)
1:25:02
86
»
Gunnar Lindgärde
66
Team Hybris
3047
(1:25:21)
1:25:22
87
»
Jimmy Rosander
76
Linghem
3125
(1:25:31)
1:25:33
88
»
Dennis Andersson
88
ELU IF
3108
(1:25:33)
1:25:36
89
»
Jonas Lenander
85
Scania IF
3184
(1:25:36)
1:25:41
90
»
Daniel Lexander
72
Nora Runners
3154
(1:25:50)
1:25:54
91
»
Jakob Ringblom
79
TSM Running
3251
(1:25:48)
1:25:55
92
»
Staffan Dahl
79
Kåres Löparakademi
3202
(1:26:00)
1:26:03
93
»
Robin Isaksson Vivungi
86
Stockholm
3272
(1:26:00)
1:26:04
94
»
Johannes Fors
78
Stockholm
3165
(1:26:04)
1:26:08
95
»
Harald Agering
94
Brysch-Trysch IF
3124
(1:26:07)
1:26:11
96
»
Mattias Johansson
80
3064
(1:26:10)
1:26:12
97
»
Anders Gredin
84
Linköping
3078
(1:26:11)
1:26:13
98
»
Oskar Nordmark
91
4272
(1:26:13)
1:26:14
99
»
Pedro Orrego
81
3130
(1:26:12)
1:26:16
100
»
Sjur Jensen
66
Vattenfalls IF
3115
(1:26:16)
1:26:19
101
»
Jens Andersson
70
Stockholm
3150
(1:26:15)
1:26:21
102
»
Tomas Näsström
79
Celestum Consulting AB
3178
(1:26:20)
1:26:24
103
»
Josef Bexell
85
Terrible Tuesdays
3386
(1:26:22)
1:26:30
104
»
Krister Howding
86
3186
(1:26:31)
1:26:33
105
»
Gustav Norén
79
ELU IF
3034
(1:26:33)
1:26:35
106
»
William Valkeaoja
87
3060
(1:26:45)
1:26:46
107
»
Peter Nilsson
92
Hässelby SK
3056
(1:26:45)
1:26:47
108
»
Robin Blidfors
87
TSM Running
3385
(1:26:44)
1:26:48
109
»
Johan Ramstedt
70
Trångsvikens IF
3126
(1:26:45)
1:26:49
110
»
André Warnie
81
Next Level Running
3151
(1:26:48)
1:26:51
111
»
Emil Moberg
73
Pupp TS
3371
(1:26:59)
1:27:00
112
»
Scott Moore
76
Terrible Tuesdays
3106
(1:27:01)
1:27:02
113
»
Andreas Suurkuusk
72
TSM Running
3961
(1:27:04)
1:27:06
114
»
Stanislav Tschertou
72
Lidingö
3068
(1:27:08)
1:27:10
115
»
Jakob Frick
81
Stockholm
3085
(1:27:11)
1:27:12
116
»
Michael Johansson
68
Runacademy IF
3142
(1:27:18)
1:27:20
117
»
Lars Olof Nilsson
62
Saltsjöbadens Triathlonsällskap
3101
(1:27:26)
1:27:29
118
»
Elias Kayal
87
3391
(1:27:18)
1:27:36
119
»
Peter Johansson
74
3132
(1:27:38)
1:27:42
120
»
Peter Helin
75
Västerås
3144
(1:27:40)
1:27:43
121
»
Anders Dölling
71
3149
(1:27:38)
1:27:44
122
»
Mikael Wilander
72
Länsförsäkringars IF
3113
(1:27:51)
1:27:54
123
»
Jonas Strömholm
71
Solna
3264
(1:27:57)
1:28:02
124
»
Håkan Bonnevier
83
Bellbird
3140
(1:28:02)
1:28:06
125
»
Ola Björnen
76
Nynäshamn LDK
3389
(1:28:04)
1:28:09
126
»
Göran Säfverblad
62
Hässelby SK
3161
(1:28:11)
1:28:14
127
»
David Hedbom
71
3203
(1:28:10)
1:28:16
128
»
Erik Skogman
77
Trioptima
3109
(1:28:18)
1:28:21
129
»
Jörgen Balogh
70
Fanny Brates
5065
(1:28:18)
1:28:22
130
»
Daniel Åstrand
87
Umara Sportsclub
3082
(1:28:24)
1:28:26
131
»
Anders Johansson
72
Team Mediateknik
3180
(1:28:26)
1:28:29
132
»
Joakim Cejle
77
5060
(1:28:23)
1:28:30
133
»
Björn Wimnell
72
Silverdal
3080
(1:28:28)
1:28:31
134
»
Fredrik Westlund
76
IF Linnéa
3123
(1:28:30)
1:28:34
135
»
Joakim Perani
72
Åkersberga Spring
3141
(1:28:33)
1:28:36
136
»
Emil Nordström
78
3138
(1:28:43)
1:28:44
137
»
Christian Josephson
72
Norrtälje
3181
(1:28:43)
1:28:47
138
»
Oscar Thomasson
86
3257
(1:27:52)
1:28:49
139
»
Olof Svedström
76
My Inverted Stomach
3104
(1:28:45)
1:28:51
140
»
Can Pettersen
75
DICE RUN CLUB
3182
(1:28:58)
1:29:01
141
»
Martin Belak
80
3253
(1:28:56)
1:29:01
142
»
Niklas Sjöström
84
3274
(1:29:01)
1:29:06
143
»
Anders Grahn
85
The Battalion
3179
(1:29:02)
1:29:09
144
»
Magnus Lindblom
85
Huddinge AIS
3167
(1:29:14)
1:29:16
145
»
Aron Tesfaghebriel
71
Hässelby
3136
(1:29:15)
1:29:18
146
»
Fredrik Blom
92
Brysch-Trysch IF
3205
(1:29:13)
1:29:21
147
»
Olle Åstrand
83
Axa sportsclub
3316
(1:29:20)
1:29:24
148
»
Daniel Aspeqvist
82
Barnhjälms IK
3121
(1:29:24)
1:29:30
149
»
Kristian Klevbom
74
Vikings running
3166
(1:29:30)
1:29:33
150
»
Filip Olsson
91
91
(1:29:33)
1:29:34
151
»
Peter Rabe
65
3377
(1:29:27)
1:29:36
152
»
Anders Nohren
71
Axa
3196
(1:29:35)
1:29:38
153
»
Guillermo Melis
82
Huddinge AIS
3129
(1:29:36)
1:29:41
154
»
Robert Kelly
96
3522
(1:29:32)
1:29:43
155
»
Jacopo Fontana
83
Team CRS
3209
(1:29:39)
1:29:45
156
»
Peter Johansson
75
3174
(1:29:47)
1:29:50
157
»
Vladislav Stepanov
83
Lidingö
3290
(1:29:48)
1:29:51
158
»
Johan Sjöström
73
3236
(1:29:49)
1:29:59
159
»
Mattias Günther
78
Räveslätt IK
3240
(1:30:00)
1:30:02
160
»
Gregory Richards
76
Vegan Runners
3278
(1:29:59)
1:30:07
161
»
Nils Engstad
88
Accenture IF
3171
(1:30:13)
1:30:19
162
»
Stefan Pragsten
70
3147
(1:30:16)
1:30:21
163
»
Johan Svahn
70
IF Linnéa
3221
(1:30:17)
1:30:22
164
»
Martin Olofsson
82
3312
(1:30:21)
1:30:27
165
»
Krister Hasselqvist
64
5066
(1:30:29)
1:30:38
166
»
Tim de Bruijn
94
3342
(1:30:39)
1:30:40
167
»
Staffan Ornstam
72
3172
(1:30:38)
1:30:42
168
»
Joakim Eriksson
87
Fredrikshofs FIF
3331
(1:30:51)
1:30:57
169
»
Nils Hannerz
73
3581
(1:31:10)
1:31:16
170
»
Oscar Persson
90
3168
(1:31:11)
1:31:18
171
»
Stefan Svebeck
83
3322
(1:31:24)
1:31:26
172
»
Håkan Westerblad
56
Spårvägen FK
3219
(1:31:21)
1:31:27
173
»
Arvid Olsen
78
Uppsala Löparklubb
3079
(1:31:26)
1:31:30
174
»
Bo Eneholm
66
Vällingby
3199
(1:31:29)
1:31:33
175
»
Mats Liljas
74
Björklinge
3284
(1:31:30)
1:31:36
176
»
Martin Halldin
73
3369
(1:31:38)
1:31:43
177
»
Tomas Theander
78
Polisen
3289
(1:31:41)
1:31:45
178
»
Christian Mechler
86
Juvenalorden
3153
(1:31:42)
1:31:46
179
»
Magnus Engström
63
Fredrikshofs FIF
3169
(1:31:41)
1:31:46
180
»
Carl Lannerstad
83
3211
(1:31:43)
1:31:50
181
»
Anders Carlstedt
72
Kalmar RC
3195
(1:31:49)
1:31:51
182
»
Carl-Johan Lindgren
68
3201
(1:31:50)
1:31:55
183
»
Janne Koivuperä
78
Umara Sports Club
3329
(1:31:53)
1:31:57
184
»
Jesper Lindström
72
Stockholm City Triathlon
3111
(1:31:48)
1:31:57
185
»
Bo Sabelström
57
Skärholmen
3733
(1:31:57)
1:31:59
186
»
Marcus Magnusson
81
Teksystems RC
3545
(1:31:55)
1:32:02
187
»
Erik Ziden
86
LK Stenlungan
5006
(1:32:05)
1:32:06
188
»
Mats Carnehagen
68
Ibm
3214
(1:32:11)
1:32:13
189
»
Björn Carlsson
87
Accenture
3308
(1:32:09)
1:32:20
190
»
Mattias Nyman
84
3223
(1:32:21)
1:32:29
191
»
Mikael Nordlund
67
Norsborg
3216
(1:32:31)
1:32:35
192
»
Oskar Lundahl
90
4273
(1:32:24)
1:32:36
193
»
Andreas Persson
75
3270
(1:32:31)
1:32:36
194
»
Pierre Leander
73
Terrible Tuesdays
3373
(1:32:41)
1:32:45
195
»
Mats Atterving
64
Stockholm City Triathlon
3444
(1:32:42)
1:32:55
196
»
Alexander Hellberg
90
Umara Sports Club
3225
(1:32:49)
1:32:57
197
»
Johan Beckman
75
Mälarö Löparklubb
3234
(1:32:55)
1:33:00
198
»
Kenan Harbas
90
Stockholm Frontrunners
3297
(1:33:00)
1:33:02
199
»
Håkan Andersson
69
Luthagsesplanadens IF
3260
(1:33:01)
1:33:02
200
»
Lars-Henric Östman
80
Runacademy IF
3239
(1:32:58)
1:33:07
201
»
Kalle Kayal
92
3392
(1:32:52)
1:33:09
202
»
Erik Björkegren
85
Terrible Tuesdays
3633
(1:33:01)
1:33:10
203
»
Linus Änghede
82
Fågelsången
5016
(1:33:04)
1:33:11
204
»
Erik Fröström
72
Nynäshamn LDK
3696
(1:33:10)
1:33:18
205
»
Patrik Edholm
77
Nacka
3592
(1:33:16)
1:33:23
206
»
Rob Buswell
78
3273
(1:33:23)
1:33:27
207
»
Claes Ohlsson
64
UPPLANDS VÄSBY
3228
(1:33:28)
1:33:31
208
»
Måns Lagerbäck
79
Sthlm City Triathlon
5071
(1:33:23)
1:33:33
209
»
Torkel Nyberg
67
SPIF Triathlon
3148
(1:33:34)
1:33:34
210
»
Christian Finnerman
79
CSKA Ribbakov
3226
(1:33:32)
1:33:35
211
»
Jusef Issa
93
3673
(1:33:32)
1:33:37
212
»
Romain Schwab
80
Wushu Stockholm IF
3287
(1:33:33)
1:33:40
213
»
Joachim Meyer Andersen
86
3250
(1:33:35)
1:33:42
214
»
Sven Rindegren
84
XC Sthlm ski club
3304
(1:33:36)
1:33:45
215
»
Mattias Andersson
70
Terrible Tuesday
3286
(1:33:48)
1:33:56
216
»
Andreas Ekström
72
Trappsniglarna
3246
(1:33:53)
1:33:58
217
»
Patrik Rosén
67
Axa Sc
3145
(1:33:57)
1:34:04
218
»
Mikael Sondell
71
Ingarö IF
5068
(1:34:02)
1:34:06
219
»
Fredrik Stråhle
80
Fålhagens LK
3204
(1:34:06)
1:34:11
220
»
Martin Engesrønning
79
3218
(1:34:07)
1:34:14
221
»
Christopher Strandell
87
3227
(1:34:05)
1:34:15
222
»
Johan Arvidsson
72
Nacka
3296
(1:34:11)
1:34:16
223
»
Leo Mc cauley
70
Norrtälje
3532
(1:34:05)
1:34:16
224
»
Thomas Borg
69
Pwc
3176
(1:34:10)
1:34:18
225
»
Caj Virta
73
3120
(1:34:15)
1:34:19
226
»
Thomas Madesten
74
3177
(1:34:20)
1:34:24
226
»
Hanine El Ouali
73
Trimontagne
3206
(1:34:22)
1:34:24
226
»
Stefan Ekström
69
Stockholm Frontrunners
3288
(1:34:23)
1:34:24
229
»
Mikael Rosengren
80
Stockholm
3128
(1:34:25)
1:34:29
230
»
Robin Palm
81
3678
(1:34:31)
1:34:40
231
»
Patrik Arnqvist
79
3090
(1:34:39)
1:34:44
232
»
Mattias Gyldberg
17
Ett Steg Till
3559
(1:34:33)
1:34:47
233
»
Martin Stenfors
82
Wise
3175
(1:34:42)
1:34:48
234
»
Anton Ludvigsson
80
Canon
3960
(1:34:37)
1:34:48
235
»
Stefan Edin
73
Fånäs LK
3625
(1:34:39)
1:34:49
236
»
Måns Wihl
92
4220
(1:34:46)
1:34:51
237
»
Lasse Svensson
71
Sundfiske
3191
(1:34:49)
1:34:55
238
»
Daniel Svensson
82
3230
(1:34:50)
1:34:59
239
»
Peter Frisk
64
Åkersberga
3062
(1:34:57)
1:34:59
240
»
George Vera-köhler
73
Vilsta
3197
(1:34:59)
1:35:03
241
»
Jonas Kärner
81
Tjalve IF
3235
(1:35:03)
1:35:04
242
»
Patrik Bäckström
78
IK Tellus
3334
(1:35:01)
1:35:09
243
»
Simon Pettersson
84
3243
(1:35:06)
1:35:10
244
»
Leif Granholm
68
IFK Lidingö friidrott
3298
(1:35:11)
1:35:18
245
»
Johan Bengtsson
75
3501
(1:35:09)
1:35:24
246
»
David Tegneborg
92
3156
(1:35:20)
1:35:26
247
»
Albin Högberg
0
3407
(1:35:21)
1:35:36
248
»
Mikael Zetterström
76
Kraftkällan
3170
(1:35:31)
1:35:36
249
»
Daniel Hjalmarsson
80
Ulricehamn
4132
(1:35:25)
1:35:37
250
»
Mikael Sjögren
74
Södertälje IF
3190
(1:35:38)
1:35:43
Sida:
<
1
2
3
4
>