Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från KK-Joggen 2018
Resultat
Klass 12 Kvinnor Kvartsmara
Visar
alla 77
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Resultat
1
»
Johanna Eriksson
1981
Motala AIF
2003
38:14
2
»
Josefin Gerdevåg
1981
KFUM Örebro Friidrott
2014
39:17
3
»
Elmina Saksi
1980
TjalveIF Norrköping/ASICS Frontrunner
2006
40:43
4
»
Cecilia Kleist
1982
IK Akele
2016
40:59
5
»
Amanda Kleijn
2000
2017
41:08
6
»
Marie Sandberg
1981
Sköldinge IF
2010
41:26
7
»
Frida Södermark
1978
Tjalve IF
2013
41:45
8
»
Sandra Pettersson
1993
2008
42:11
9
»
Jenny Rask
1977
IK Akele
2009
46:41
10
»
Sara Kvarfordh
1975
IF Linnéa
2011
48:45
11
»
Elin Larsson
1974
2059
48:51
12
»
Frida Brandt
1992
2035
49:44
13
»
Camilla Bloss
1991
Ärla IF
2015
49:55
14
»
Eva Asklund
1969
Eleganza
2033
50:32
15
»
Elin Dahlin
1996
2030
51:04
16
»
Kristina Johander
1976
SNO
2083
51:22
17
»
Karin Engvall
1980
Service- och Teknikförvaltningen
2042
51:28
18
»
Jessica Idström
1970
KAIK
2089
51:56
19
»
Malin Skoog
1992
Friskis&Svettis
2047
51:59
20
»
Lisa Sund
1973
2063
52:44
21
»
Annica Ronvall
1969
2075
53:04
22
»
Sofia Malmsten
1978
Svensk Fastighetsförmedling
2087
53:22
23
»
Angelica Melin
1988
2022
53:23
24
»
Gunilla Nordgren
1970
Ekborgarna
2036
53:36
25
»
Anneli Lutteman
1980
histream Creations AB
2096
53:49
26
»
Charlotta Nilsson
1976
2079
53:58
27
»
Anna Ahlsén
1986
2074
53:59
28
»
Linn Lauridsen
1998
Sköldinge IF
2044
54:00
29
»
Anna Frida Johansson
1984
Näshulta brandvärn
2093
54:00
30
»
Ida Wahlberg Roos
1989
TNT-Katrineholm
2076
54:18
31
»
Karin Karlsson
1983
World Class
2080
54:20
32
»
Susanne Larsson
1982
Service- och Teknikförvaltningen
2056
54:20
33
»
Ingeborg Klein
1969
2037
54:23
34
»
Maria Lindblom
1974
2049
54:26
35
»
Josefin Turesson
1978
Julita Triathlon / Tidlöpare
2086
54:27
36
»
Erika Rydén
1992
2072
54:38
37
»
Emma Tillqvist
1995
2097
54:41
38
»
Fanny Jansson
2000
IF Rigor
2034
54:50
39
»
Ulrica Järeteg
1970
Orkla Care
2092
55:23
40
»
Pernilla Egeland
1984
2088
56:33
41
»
Pernilla Lundström
1979
2066
57:36
42
»
Caroline Åsell
1980
2028
57:49
43
»
Rose-Mari Öhling
1969
Vilsta IK
2051
58:03
44
»
Jenny Lundborg
1978
2038
58:09
45
»
Anna Björsson
1995
DFK Värmbol
2084
58:18
46
»
Karoline Lindström
1981
2043
58:23
47
»
Anna Karlsson
1980
2027
58:24
48
»
Jenny Wallander
1981
2077
58:24
49
»
Susanna Oom Samuelsson
1983
SEB
2055
58:28
50
»
Emma Björsson
1994
Oliven fastighets AB
2082
59:11
51
»
Anna Lindblom
1978
2025
59:20
52
»
Johanna Hjärtberg
1994
Linderoths tryckeri
2062
59:22
53
»
Karin Palmblad
1977
Baggetorp IF
2041
59:23
54
»
Anna Eriksson
1986
2024
59:46
55
»
Malin Sandnell
1982
Team Sandnell
2046
1:00:59
56
»
Sofia Martinsson
1977
Byggline
2053
1:01:06
57
»
Agneta Gren
1979
Byles Däck AB
2021
1:01:13
58
»
Sara Israelsson
1979
2067
1:01:48
59
»
Samanta Lööf
1983
2065
1:01:52
60
»
Sara Molin
1983
2090
1:03:46
61
»
Louise Jern
1974
2045
1:04:04
62
»
Majken Sandström
2004
Drivarn AB
2085
1:04:07
63
»
Jeanette Carpman
1971
Julita Triathlon / Tidlöpare
2060
1:04:10
64
»
Tilda Dalle
1998
2073
1:04:47
65
»
Ellinor Lingehed
1983
2032
1:04:52
66
»
Malin Skoog
1991
2071
1:05:46
67
»
Jenny Skoog
1993
2058
1:06:46
68
»
Lydia Staf
1994
Oliven fastighets AB
2081
1:06:47
69
»
Annika Sunvisson
1978
2094
1:06:59
70
»
Erika Lauri
1994
Reach Your Goal
2091
1:07:00
71
»
Matilda Gunnarson
1984
Julita Triathlon / Tidlöpare
2061
1:09:43
72
»
Sandra Heidenreich
1979
Team Johanna
2052
1:10:39
73
»
Susanne Bäck
1974
2068
1:12:59
74
»
Elin Hällnäs
1979
2031
1:13:55
75
»
Cecilia Persson
1974
2029
1:13:55
76
»
Johanna Flykt
1984
2040
1:15:06
77
»
Jenny Andersson
1974
SLK Oxelösund
2039
1:15:39