Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från KK-Joggen 2019
Resultat
Klass 9 Män 5.1 km
Visar
alla 112
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Resultat
1
»
Jimmie Espling
1975
FK Studenterna
5020
18:34
2
»
Stephan Johansson
1988
Katrineholms SK Friidrott
5045
18:53
3
»
Magnus Rydin
1971
5031
18:56
4
»
Philip Hedbris
1996
5089
19:06
5
»
Robert Marton
1974
Vårdcentralen Linden
5060
19:18
6
»
Jonathan Faux
2002
Spvgg Höhenkirchen
5063
19:29
7
»
Sebastian Japec
1995
5044
19:41
8
»
Lars Emanuelsson
1974
Tidslöpare 20 min
5025
19:58
9
»
Elias Siurua
2003
Wedevågs IF
5011
20:10
10
»
Simon Johansson
2003
5097
20:30
11
»
Enrique Lundh
2002
Katrineholmsinnebandy
5012
20:40
12
»
Isak Hård
1996
Katrineholms innebandy
5102
20:48
13
»
Rickard Lundberg
1970
5081
20:54
14
»
William Lönn
2004
Högsjö Boll klubb
5108
21:13
15
»
Philip Luong
2002
KIF
5042
21:16
16
»
Ahmed Bakr Hamada
2005
KAIK Handboll
5068
21:26
17
»
Victor Häggh
2002
Enhörna IF
5050
21:37
18
»
Jonny Lundberg
1967
5079
21:49
19
»
Erik Engman
1981
Djulönäs IF
5013
22:05
20
»
Peter Fredriksson
1992
ABB IF Ludvika
5098
22:05
21
»
Paul Faux
1965
TSV Hohenbrunn
5065
22:07
22
»
Ruben Edlund
2002
Floda IF
5090
22:07
23
»
Markus Faux
1998
5064
22:20
24
»
Andreas Nilsson
1972
5058
22:34
25
»
Hans Böhlin
1986
5016
22:54
26
»
Rubin Björnqvist
2005
KAIK Handboll
5071
23:02
27
»
Victor Jonsson
2003
5051
23:04
28
»
Axel Åman
1999
Trollebo
5061
23:16
29
»
Adam Stephens
1993
Anicura Djurkliniken
5109
23:17
30
»
Albin Melin
2000
Katrineholms SK Friidrott
5001
23:36
31
»
Thure Karlsson
1950
Norrköping
5047
23:36
32
»
Tommy Karlsson
1950
Norrköping
5048
23:37
33
»
Anders Edwall Löfvenborg
1982
5004
24:01
34
»
Martin Gustafsson
1998
ICA Maxi-Maxiunited
5033
24:04
35
»
Mikael Person
1961
5083
24:04
36
»
Viggo Ekervall
2004
Kulltorps IF
5078
24:09
37
»
Fredrik Malfrere
1971
TC Stierstadt
5105
24:10
38
»
Albin Andersson
2003
CA Byggkontroll
5076
24:13
39
»
David Holm
1967
Time Edit
5113
24:13
40
»
Adrian Frank
2006
DH Douglas Hall
5106
24:36
41
»
Joel Fridén
1989
Tidslöpare 25 min
5053
24:42
42
»
Jesper Gyllenkvist
1990
5067
24:48
43
»
Anders Berglund
1971
VOITH Paper Fabrics Högsjö
5003
24:58
44
»
Jimmy Andersson
1986
5021
25:05
45
»
Chris Styrmo
1984
5072
25:12
46
»
Bo Rejbrand
1958
Region Sörmland
709
25:21
47
»
Kenneth Claesson
1974
Bellis hare
5069
25:34
48
»
Vilgot Lönn
2007
Högsjö Bollklubb
5107
25:38
49
»
Peter Hjortmark
1947
Finspångs AIK
5041
25:40
50
»
Mattias Wikstrand
1977
5082
25:50
51
»
Albin Möllerberg
2006
Valbo AIF
5096
25:54
52
»
Marcus Södeqwist
1972
Röfärgarn Vingåker
5101
25:59
53
»
Matts Holmqvist
1966
KIWA
5091
26:03
54
»
Arvid Skoog
2008
Katrineholm Bandy
5094
26:04
55
»
Fredrik Eriksson
1976
5014
26:15
56
»
Emil Falk
2007
Falken
5056
26:16
57
»
Mikael Nord
1960
VOITH Paper Fabrics Högsjö
5037
26:18
58
»
Stefan Ledberg
1981
5066
26:27
59
»
Gustav Möllerberg
2003
Valbo AIF
5095
26:31
60
»
Conny Andersson
1972
CA Byggkontroll
5075
26:35
61
»
Stefan Fransson
1971
Franssons konsult
5084
26:40
62
»
Anders Lindgren
1968
Nyköpings BIS
5006
26:56
63
»
Börje Illerström
1946
5009
27:08
64
»
Lucas Pieslinger
2003
5027
27:14
65
»
Christian Klang
1983
Sörmländska Bygg & Betong AB
5104
27:20
66
»
Jesper Jordahl
1995
KSK
5019
27:35
67
»
Niclas Karlsson
1981
5073
27:41
68
»
Alexander Lagmyr
2009
Djulö Billackering
5087
27:42
69
»
Hugo Andersson
2005
CA Byggkontroll
5077
27:53
70
»
Anders Broström
1983
5005
27:53
71
»
Martin Lundkvist
1991
5074
28:18
72
»
Bengt Hermansson
1954
VOITH Paper Fabrics Högsjö
5007
28:22
73
»
Jörgen Björnsson
1966
712
28:27
74
»
Niklas Dahlberg
1982
Team Nordic Trail
5055
28:28
75
»
Kjell Andersson
1960
Anicura Djurkliniken
5110
28:35
76
»
Christian Lagmyr
1985
5062
29:11
77
»
Christer Carlsson
1957
715
29:16
78
»
Mio Bäckström
2005
5038
29:30
79
»
Didrik Ejdvinsson
1977
Sörmländska Bygg & Betong AB
5103
29:32
80
»
Jan Saaf
1950
5093
29:42
81
»
Jon Nyström
1997
5022
29:43
82
»
Gustav Svalin
2003
CA Byggkontroll
5092
29:49
83
»
Max Sahlberg
2006
5086
29:55
84
»
Henric Olsson
1971
Tidslöpare 30 min
5100
30:01
85
»
Peter Augustsson
1957
ESIK
5040
30:04
86
»
Sven Eriksson
1953
5057
30:19
87
»
Lars-Göran Larsson
1952
LillaLunda/Vannala Gård
5112
30:24
88
»
Magnus Eriksson
1980
5099
30:25
89
»
Jonathan Ansin
1985
Wado Karate Katrineholm
5023
31:11
90
»
Johan Baresic
2005
5070
31:21
91
»
Daniel Persson
1988
Wado Karate Katrineholm
5010
32:12
92
»
Daniel Stenros
1971
Swezon
5111
32:16
93
»
Mats Fors
1962
SKF Mekan AB
713
32:27
94
»
AJ Andersson
1967
Team 5050
5000
32:48
95
»
Göran Larsson
1960
5015
33:01
96
»
Sven-Erik Gustavsson
1967
VOITH Paper Fabrics Högsjö
5046
33:03
97
»
Robert Karlsson
1995
5043
33:05
98
»
Markus Keränen
1986
Depona
5032
33:13
99
»
Jan Johansson
1948
5018
33:24
100
»
Patrik Pieslinger
1984
5054
33:26
101
»
Patrik Lundin
1975
5039
33:42
102
»
Benny Knapasjö
1970
5008
35:00
103
»
Jimmy Anderblom
1982
Ankmammans barn
711
36:19
104
»
Theodor Andeblom
2006
5088
36:19
105
»
Mattias Jonasson
1989
Ankmammans barn
5035
36:21
106
»
Magnus Andersson
1985
Ankmammans barn
5029
36:22
107
»
Vincent Uebel
2006
5052
36:38
108
»
Mikael Ekbom
1974
5036
36:59
109
»
Alexander Pieslinger
2001
5002
37:16
110
»
Mats Haglind
1963
5034
39:04
111
»
Bertil Persson
1948
5059
41:32
112
»
Conny Andersson
1939
Vilsta IK
710
44:41