Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Blodomloppet Örebro 2019
Resultat
Herrar 10 km
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
251 - 500
av totalt
711
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
251
»
Anders Jonsson
1967
Suzuki Garphyttan 4
6469
48:14
(49:04)
252
»
Mattias Peltola
1988
ORRBYS
6723
48:16
(48:53)
253
»
Markus Johansson
1971
VVS Profilen 10
6573
48:18
(48:29)
254
»
Pether Eliasson
1971
Suzuki Garphyttan 5
6471
48:20
(49:11)
255
»
Tomas Pinni
1962
Danfo runners 2
6113
48:25
(49:29)
256
»
Marcus Sjöholm
1982
Om krisen eller kriget joggar
6365
48:25
(49:02)
257
»
Per Jansson
1975
Cab Group 2
6084
48:29
(49:18)
258
»
Ulf Carlson
1967
IF Metall
6254
48:29
(51:09)
259
»
Ola Käll
1970
Team Vatten 1
6505
48:32
(49:59)
260
»
Daniel Guvenal
1979
Trafikverkets Fritidsförening
6653
48:33
(48:50)
261
»
Fabien Manirebanimpuhwe
1976
Nobina
6704
48:35
(48:57)
262
»
Kim Carlsson
1972
Chematur 2
6104
48:35
(49:51)
263
»
Stefan Eriksson
1975
Enfo 3
51723
48:35
(49:02)
264
»
Mikael Björkman
1988
Nethouse 3
51710
48:37
(49:54)
264
»
David Eklund
1969
Cab Group 1
6081
48:37
(49:26)
266
»
Mikael Karmbo
1980
Sigma IT Running
6430
48:38
(50:00)
267
»
Sebastian Andersson
1985
Intensivvården Lag 2
6259
48:41
(48:59)
267
»
Tomas Hedman
1970
Epiroc Epic Runners
6142
48:41
(49:40)
269
»
Per Bonerfelt
1973
Intensivvården Lag 3
6261
48:42
(49:03)
270
»
Emil Eriksson
1983
Akuten 1
6019
48:44
(48:58)
271
»
Johan Dahlgren
1978
Butikskonsult 1
6074
48:45
(49:03)
272
»
Dan Olsson
1975
AT-Fritid Lag 1
6032
48:46
(49:12)
273
»
Andreas Torebring
1978
Epiroc Can Can Boys
6138
48:47
(49:41)
274
»
Kimmo Viljamaa
1985
Team Hack i hälinen
6498
48:51
(50:26)
275
»
Magnus Johansson
1974
NCC1 10 km
6335
48:52
(49:19)
276
»
Lennart Hult
1961
Zinkgruvan
6668
48:53
(49:16)
277
»
Tobias Lundmark
1991
Nethouse 1
6345
48:55
(50:00)
278
»
Marcus Nylén
1999
Kundtjänst Lag 1
6296
48:55
(49:00)
279
»
Johan Fransson
1984
-
6643
48:55
(50:44)
280
»
Marcus Nordén
1979
TBS Örebro
6492
48:56
(50:20)
281
»
Sajan Varghese
1983
Epiroc Vi som älskar att mesha
6199
48:56
(50:06)
282
»
Mustafa Alatrash
1998
-
1660
48:57
(50:54)
283
»
Anton Jansson
1989
Suzuki Garphyttan 2
6466
48:58
(49:08)
284
»
Urban Andersson
1981
-
6609
49:06
(49:27)
285
»
Stephan Schwager
1977
Intensivvården Lag 3
6262
49:06
(49:50)
286
»
Sven Bergsten
1960
BELA Kämparna
6054
49:07
(50:43)
287
»
Magnus Harmander
1976
Epiroc Team RAISE BORING
6194
49:07
(49:30)
287
»
Rauli Pakanen
1980
-Kungsör
6721
49:07
(49:27)
289
»
David Björk
1987
Construct
6106
49:08
(50:08)
290
»
Jonatan Hägglund
1992
HiQ Örebro
6251
49:08
(49:50)
291
»
Gustav Uhnoo
1978
NCC2 10km
6342
49:09
(49:36)
292
»
Andreas Ridderström
1978
Linde Material Handling
6737
49:10
(49:40)
293
»
Mikael Balke
1970
Epiroc Bitter End
6133
49:16
(49:28)
294
»
Gustav Erlandsson
1991
BillerudKorsnäs Young and Brave
6065
49:17
(49:57)
295
»
Mikael Sandin
1970
Rejlers AB Team
6390
49:17
(50:18)
296
»
Zerbe Mario
1984
-
51640
49:18
(50:10)
297
»
Martin Åstrand
1978
RS Källarfolket
6401
49:19
(49:32)
298
»
Per Almkrantz
1963
Nethouse 2
6346
49:21
(49:45)
299
»
Krister Olsson
1972
-
6718
49:22
(50:28)
300
»
Henrik Ronquist
1964
El Epiroc
6124
49:23
(50:41)
301
»
Anders Larsson
1967
NCC2 10km
6340
49:23
(49:51)
302
»
Martin Rehn
1982
AT-Fritid Lag 3
6036
49:27
(50:48)
303
»
Anonym
Anonym
51644
49:28
(49:59)
304
»
Robin Krantz
1986
-
6690
49:29
(50:57)
305
»
Mattias Hanssen
1971
Cambrex 5
6096
49:30
(49:42)
306
»
Mattias Eonsuu
1971
M2
6329
49:30
(50:00)
307
»
Peder Svensson
1970
Kumla Bostäder 1
6289
49:31
(50:00)
308
»
Anders Grandelius
1966
SEB IT
6418
49:32
(50:25)
309
»
Mikael Nordström
1994
ÖBO Runners 5
6583
49:33
(50:51)
310
»
Peter Kinner
1975
TS LAG 4
6541
49:33
(50:04)
311
»
Thomas Hammar
1958
Snygga o trygga 1
6453
49:35
(50:18)
312
»
Pär Evertson
1983
TBS Örebro
6491
49:39
(51:02)
313
»
Fredrik Wretenberg
1965
Suzuki Garphyttan 5
6472
49:44
(49:47)
314
»
Jarl Simonsson
1957
Epiroc
6747
49:46
(50:21)
315
»
Peter Balkstedt
1989
Würth Svenska AB Lag 3
6575
49:47
(51:18)
316
»
Gabriel Stenström
1972
ÖREBRO
21426
49:48
(50:22)
317
»
Matz-Ola Cajdert
1961
Studentavdelningen
6462
49:50
(50:14)
318
»
Anders Åberg
1980
Semcon Örebro 2
6425
49:53
(51:30)
319
»
Nicklas Falk
1971
Kontoret 2
6283
49:56
(51:46)
320
»
Roger Kjell
1966
-
6688
49:56
(50:11)
321
»
Patrik McGough
1967
Epiroc Team RAISE BORING
6195
49:59
(50:24)
322
»
Magnus Pettersson
1966
-
51720
50:01
(50:06)
322
»
Günther Björklund
1969
SKV3
6448
50:01
(50:38)
324
»
Johan Stenman
1974
Runnare
6406
50:06
(50:43)
325
»
Tomas Börjel
1961
Försvarsmakten
6624
50:08
(52:10)
326
»
Pelle Steiner
1980
Lag1
6313
50:11
(50:28)
327
»
Mattias Lindblom
1978
ÖBO Runners 2
6584
50:12
(50:23)
328
»
Kristoffer van Dyck
2001
Ahlsell-Karlskoga 2
6011
50:13
(51:14)
329
»
Christer Gustavsson
1963
BAE 3
6051
50:13
(51:31)
330
»
Thomas Nederman
1969
EMUGE-FRANKEN AB
6126
50:14
(50:30)
331
»
Thomas Wrenninge
1978
Suzuki Garphyttan 4
6470
50:15
(51:06)
332
»
Anders Thun
1984
-
21432
50:17
(50:31)
333
»
Mattias Sandkvist
1990
Folktandvårdens Dreamteam
6217
50:19
(51:48)
334
»
Stefan Poohl
1966
-
6729
50:21
(50:55)
335
»
Stephan Heurlin
1973
Life Is On
6317
50:22
(50:53)
336
»
Arto Åkerman
1966
RS mot målet
6402
50:25
(50:34)
337
»
Torbjörn Sjölander
1958
RS Fastighetsledning
6399
50:26
(50:35)
338
»
Joacim Bock
1990
Örebro
6618
50:30
(51:35)
339
»
Marcus Kölkvist
1982
Cambrex 1
6092
50:31
(50:39)
340
»
Björn Skoglund
1969
BillerudKorsnäs hållbara löpare
6062
50:34
(50:53)
341
»
Jesper Sköld
1973
Sectra Super Stars
6421
50:38
(50:57)
342
»
Hans Söderström
1967
Smedjebacken
21430
50:40
(51:16)
343
»
Nicklas Broberg
1989
Trafikverkets Fritidsförening 2
6524
50:44
(51:41)
344
»
Anonym
Anonym
6529
50:47
(51:48)
345
»
Tomas Stoetzer
1971
Rejlers A team.
6387
50:47
(51:19)
346
»
Filip Berner-Branzell
1990
Labmedicins SnabbANCOR
6308
50:48
(52:40)
347
»
Kent Lyckesten
1962
Lyckesten
6326
50:49
(51:49)
348
»
Anton Johansson
1988
Unga Vuxna 1
6545
50:51
(51:44)
349
»
Eric Bergström
1977
Kärl-Thorax IVA 1
6307
50:55
(52:24)
350
»
Marcus Heurlin
2001
Grabbarna Heurlin
6663
50:58
(51:28)
351
»
Richard Milsem
1990
Degerfors
51634
51:01
(52:06)
352
»
Pär Wunder
1981
Degerfors Energi
6118
51:14
(52:14)
353
»
Kristian Liljesvan
1982
Cab Group 3
6089
51:14
(51:46)
354
»
Johan Kjellberg
1976
Spänning
6460
51:15
(52:56)
355
»
Stig Jonsson
1962
Laxå OK
6682
51:16
(51:23)
356
»
Markus H Willander
1982
Suzuki Garphyttan 1
6465
51:18
(52:58)
357
»
Anders Hultman
1980
Lag NC22
6311
51:18
(53:04)
358
»
Andreas Persson
1972
Epiroc
6724
51:19
(51:37)
359
»
Christian Björk
1989
Perssonspack
6376
51:19
(52:02)
360
»
Anonym
Anonym
6533
51:20
(52:22)
361
»
Martin Ferletta
1977
Njurmedicin, Karlskoga II
21283
51:25
(52:19)
362
»
Marcus Måttgård
1980
-
51643
51:26
(52:20)
363
»
Martin Östebo
1958
Glanshammars IF
21446
51:27
(52:04)
364
»
Jonas Århammar
1977
Gnistan
6229
51:27
(51:57)
364
»
Anders Eklöv
1982
Vibram Five Fingers
6553
51:27
(51:35)
366
»
Michael Schweidenbach
1966
EMUGE-FRANKEN AB
6744
51:30
(51:45)
367
»
Johan Elvin
1995
Suzuki Garphyttan 6
6473
51:31
(53:12)
368
»
Victor Jakobsson
1986
Försvarsmakten
6674
51:32
(53:35)
369
»
Jonas Bergh
1976
HiQ Örebro
6249
51:35
(52:17)
370
»
Jonas Petterson
1967
SJ
6433
51:41
(53:19)
371
»
Mikael Dahlin
1977
20 bataljon Lag 1
6001
51:42
(53:44)
372
»
Bengt Hansson
1974
Bengans modeller
6056
51:43
(52:11)
373
»
Mathias Westberg
1974
Vibram Five Fingers
6557
51:43
(52:45)
374
»
Martin Hyvönen
1988
Sectra Team Shepra
6422
51:43
(54:03)
375
»
Andreas Volden
1987
Fast running processes & systems
6210
51:46
(53:38)
376
»
Kalle Ericsson
1971
Ahlstrom-Munksjö 1
6013
51:49
(52:59)
377
»
Tomas Ericsson
1966
Vibram Five Fingers
6554
51:50
(52:52)
378
»
Staffan Dahl
1978
-
6627
51:50
(52:51)
379
»
Per Österberg
1975
Cambrex 2
6093
51:51
(52:13)
380
»
Martin Hast
1980
V-Run
6560
51:51
(52:52)
381
»
Anonym
Anonym
6531
51:56
(52:30)
382
»
John Andersson
1985
Epiroc Följa John
6155
51:57
(54:20)
383
»
Johan Siggesson
1966
Ahlstrom-Munksjö 1
6016
51:57
(52:26)
384
»
Fredrik Willbrandt
1979
Epiroc SED Runners from MORE
6188
51:58
(53:43)
385
»
Lars Hilmersson
1968
Örebro Bibliotek 5
6587
51:59
(52:48)
386
»
Emil Waldenmark
1982
Akuten 2
6021
51:59
(52:39)
387
»
Kim Westermark
1977
Kontoret 2
6285
52:00
(53:52)
388
»
Lukas Wingren
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 8
6489
52:02
(52:18)
389
»
Per Frössevi
1982
Blodhjältarna
6070
52:06
(53:41)
390
»
Joel Hoberger
1979
Tyréns Lag 1
6542
52:06
(53:25)
391
»
David Jakobsson
1986
Sogeti
6673
52:06
(53:02)
392
»
Göthe Mårtensson
1969
Solhaga IF
31577
52:06
(52:09)
392
»
Stefan Karlsson
1974
Grabbarna BoIS
6687
52:06
(53:12)
394
»
Stefan Larsson
1976
Kopparbergs Bryggeri två
6287
52:15
(54:26)
395
»
Jesper Ericsson
1995
Nora
51629
52:17
(54:04)
396
»
Peter Rahm
1981
-
6731
52:18
(54:02)
396
»
Fredrik Vinblad
1981
Team Visolit 1
6511
52:18
(54:14)
398
»
Anonym
Anonym
6535
52:18
(53:41)
399
»
Mattias Ludvigsson
1972
AT-Fritid Lag 2
6034
52:19
(52:55)
400
»
Andreas Jonsson
1987
Epiroc Team Powerdrain
6192
52:20
(54:02)
401
»
Anders Karlèn
1972
Team Z1:2
6517
52:22
(52:49)
402
»
Richard Kindervall
1968
Epiroc Automation Runners
6131
52:22
(53:53)
403
»
Tomas Nyberg
1975
-
6715
52:25
(53:05)
404
»
Fredrik Johansson
1970
Kanonaden
6274
52:30
(54:03)
405
»
Henry Laine
1977
Lag NC22
6312
52:31
(53:49)
406
»
Martin Lindberg
1988
Folktandvården Lindesberg
6215
52:32
(54:17)
407
»
Fredric Pettersson
1975
Skanska 7
6442
52:32
(54:20)
408
»
Mattias Larsson
1983
Team Visolit 1
6509
52:33
(54:36)
409
»
Kim Mwnagi
1977
Runnare
6405
52:34
(53:12)
410
»
Magnus Karlsson
1972
Örebroporten Fastigheter AB
6591
52:36
(53:14)
411
»
Jimmy Wallebring
1985
TS LAG 3
6540
52:42
(53:32)
411
»
Paul Lund
1968
Epiroc Gott&blandat
6160
52:42
(53:33)
413
»
Emanuel Molin
1992
Skanska 4
6439
52:43
(53:30)
414
»
Jan-Ove Andersson
1950
-
6602
52:44
(53:29)
415
»
Tommy Nilsson
1963
-
21288
52:44
(54:11)
416
»
Hans Holm
1970
Ahlstrom-Munksjö 1
6014
52:46
(53:55)
417
»
Jan Kahlin
1967
Würth Svenska Lag 2
6580
52:46
(54:18)
418
»
Erik Spjuth
1959
Euromaint Rail 2
6204
52:48
(53:08)
419
»
Thomas Eriksson
1966
-
6641
52:49
(54:33)
419
»
Martin Olsson
1977
AT-Fritid Lag 8
6043
52:49
(54:11)
421
»
Mohan Kanniappan
1981
Epiroc Team Epiroc
6189
52:50
(54:00)
422
»
Niklas Lange
1983
Unga Vuxna 2
6548
52:53
(53:47)
423
»
Daniel Sjöberg
1979
Capio Läkargruppen 6
6101
52:54
(53:29)
424
»
Johnny Odell
1980
Ahlsell Lag 16
21456
52:58
(54:38)
425
»
Per Olofsson
1973
Epiroc Flashdansare
6154
52:59
(54:04)
426
»
Gustaf Braunstein
1992
Snygga o trygga 1
6451
53:00
(54:29)
427
»
Fredrik Bäck
1984
BELA Kämparna
6055
53:02
(54:56)
428
»
Anders Frick-Svensson
1973
Epiroc Epirun 2
6146
53:09
(55:25)
429
»
Robert Berggren
1971
Butikskonsult 3
40899
53:09
(54:34)
430
»
Daniel Friberg
1974
SKV1
6446
53:10
(54:17)
431
»
Niklas Eklund
1988
-
51637
53:11
(55:34)
432
»
Johan Almgren
1975
AT-Fritid Lag 6
6040
53:11
(55:18)
433
»
Jonas Olsén
1992
JENSEN gymnasium lag 1
6270
53:11
(55:19)
434
»
Ayoub Einollahi
1980
Epiroc Can Can Boys
6135
53:14
(54:54)
435
»
Niklas Sundin
1985
El Epiroc
6125
53:15
(54:49)
436
»
Miklael Svantesson
1987
Folktandvården Lindesberg
6216
53:18
(55:05)
437
»
Mats Wickholm
1956
Örebro
21437
53:18
(53:26)
438
»
Magnus Riseby
1969
TBS Örebro
6493
53:24
(54:48)
439
»
Mattias Köpsén
1991
Sectra Team Supreme
6423
53:25
(55:29)
440
»
Daniel Björkdahl
1981
Danfo runners 2
6112
53:25
(54:59)
441
»
Torkel Trampe
1974
Epiroc LHD Cool Runners
6169
53:27
(54:09)
442
»
Leif Sildén
1968
Team Vatten 2
6508
53:28
(54:31)
443
»
Mattias Nilsson
1979
Gson Europe AB
6712
53:29
(54:26)
444
»
Stefan Sääv
1984
Rockrullarna
6393
53:30
(55:04)
445
»
Lukas Orrby
1970
ORRBYS
6720
53:31
(54:07)
446
»
Anonym
Anonym
1739
53:33
(55:24)
447
»
Johan Liw
1962
D-Dal 5
6116
53:37
(54:46)
448
»
Demetrio Martini
1978
Grenadjär 1
6234
53:38
(53:51)
449
»
Samuel Huss
1982
Grenadjär 1
6233
53:39
(53:50)
450
»
Adam Thuringer
1994
Social Psykiatrin 3
6457
53:40
(54:03)
451
»
Carl Flyg
1995
-
6642
53:40
(54:30)
452
»
Johan Forsberg
1969
Butikskonsult 3
6077
53:41
(55:26)
453
»
Christian Sjökvist
1973
Fortum lag 2
3350
53:42
(55:47)
454
»
Peter Welin
1978
-
21435
53:44
(54:55)
455
»
Thomas Hellberg
1972
Toyota Örebro 1
6659
53:46
(54:41)
456
»
Rasmus Grenehed
1998
Toyota Örebro 1
6650
53:47
(54:43)
457
»
Mikael Jalakas
1974
Setra Ansvar
6428
53:52
(55:56)
458
»
Michael Strandberg
1984
FK-ett
6214
53:55
(55:08)
459
»
Gunnar Edström
1954
Svillinge IF
6631
53:57
(55:05)
460
»
Mikael Norstedt
1968
TS LAG 3
6538
53:58
(54:14)
461
»
Karl-Johan Thuresson
1979
Kilsmo IK-
51630
53:59
(54:35)
462
»
Joacim Bard
1990
Kumla
6612
54:03
(54:30)
463
»
Mathieu Bergounioux
1981
Team B3 - 1
6494
54:04
(54:58)
464
»
Johan Schmalfeld
1987
Kungsängen-personal
3517
54:04
(55:55)
465
»
Kjell Krantz
1959
Peab löparna
6371
54:06
(54:28)
466
»
Philip Jorstig
1982
NTI Gymnasiet 2
6356
54:07
(55:32)
467
»
John Boström
1964
Katrineholm
6621
54:07
(55:32)
468
»
Lennart Nilsson
1947
-
6711
54:09
(55:27)
469
»
Anonym
Anonym
6530
54:10
(54:15)
469
»
Per-Erik Bergström
1964
Här & Nu
6253
54:10
(54:25)
471
»
Mikael Norberg
1961
Café Milan
6091
54:13
(54:32)
472
»
Jonatan Bringås
1986
Kungsängen i Nora AB
6622
54:15
(56:08)
473
»
Mathias Nordin
1971
-
21281
54:22
(55:29)
474
»
Emil Pettersson
1996
-
6727
54:23
(55:14)
475
»
Mattias Strååth
1972
SJ2
6435
54:25
(54:57)
476
»
Magnus Persson
1974
Skanska 4
6440
54:25
(55:13)
477
»
Per Söderström
1966
BAE 3
6052
54:26
(55:44)
478
»
Stefan Bengtsson
1979
Danfo runners 2
6111
54:27
(56:00)
479
»
Tomas Nestor
1971
Himmeta IF
6709
54:28
(55:35)
480
»
Lars Galberg Jacobsen
1970
Gumprunners
6646
54:30
(56:29)
481
»
Leif Nilsson
1956
Karlstad
31578
54:31
(55:37)
482
»
Eddie Pettersson
1990
Örebrobärgarna AV
6726
54:33
(56:21)
483
»
Tobias Nurme
1981
Björnligan
6067
54:33
(55:53)
484
»
Kenneth Olsson
1954
-
6717
54:34
(54:41)
485
»
Fredrik Blomkvist
1967
Folktanvårdens adrenalingäng
6218
54:35
(55:25)
485
»
Anders Holmström
1968
Kontoret
6282
54:35
(55:56)
487
»
Richard Tynander
1993
Epiroc Vi som älskar att mesha
6198
54:36
(56:24)
488
»
Carl Eriksson
1991
Epiroc
6637
54:38
(56:18)
489
»
Jan-Erik Larsson
1984
Enalaget
6127
54:43
(56:06)
490
»
Henric Karlsson
1970
El Epiroc
6123
54:46
(56:07)
491
»
Martin Gregorsson
1982
VVS Profilen 10
6571
54:47
(55:18)
492
»
Jonas Lindegren
1982
Kura Omsorg
6303
54:48
(55:45)
493
»
Thomas Widmark
1976
Intensivvården Lag 7
6267
54:49
(55:33)
494
»
Tobias Strömberg
1979
Life Is On
6318
54:49
(56:39)
495
»
Mats Domberg
1962
Melins Team
1372
54:51
(56:52)
496
»
Anders Jansson
1969
Madams sats
6331
54:51
(56:15)
497
»
Peter Brolin
1971
Adolfsbergs vc lag 5
6005
54:54
(56:55)
498
»
Peter Särnholm
1984
Skanska Sverige AB
8448
54:55
(55:43)
499
»
Mathias Carrevik
1971
Suzuki Garphyttan 3
6468
55:00
(55:58)
500
»
Stefan Stjernström
1976
Fab 5
6205
55:04
(57:06)
Sida:
<
1
2
3
>