Resultat från Kungsholmen Runt 2022
Halvmarathon Män
Resultatlistan är sorterad efter bruttotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | » Olle Walleräng | 1985 | Spårvägens FK | 3010 | (1:06:17) | 1:06:18 |
2 | » Tony Hatefnejad | 1987 | Hälle IF | 3093 | (1:10:11) | 1:10:13 |
3 | » Mattias Jonsson | 1989 | AB Durgo | 3012 | (1:10:19) | 1:10:20 |
4 | » Tristan Kipfer | 1996 | team Oderborn | 3011 | (1:11:17) | 1:11:17 |
5 | » Oskar Lund | 1984 | Fredrikshofs FiF | 3016 | (1:11:19) | 1:11:20 |
6 | » Anders Österlund | 1973 | Västerås SOK | 3079 | (1:11:24) | 1:11:24 |
7 | » Philip Seweling | 1990 | Fredrikshofs FiF | 3018 | (1:11:54) | 1:11:55 |
8 | » Patrik Eklund | 1982 | Bromma | 3015 | (1:12:39) | 1:12:40 |
9 | » Hannes Bjernhagen | 1994 | Fredrikshofs FiF | 3013 | (1:12:48) | 1:12:48 |
10 | » Daniel Franco Cereceda | 1982 | IKJ Haninge | 3025 | (1:13:43) | 1:13:44 |
11 | » Nils Torkelsson | 1975 | Danderyds SK | 3094 | (1:13:44) | 1:13:44 |
12 | » Markus Vall | 1992 | Fredrikshofs FiF | 3017 | (1:13:45) | 1:13:45 |
13 | » Henrik Brattander | 1980 | Huddinge AIS | 3019 | (1:14:40) | 1:14:41 |
14 | » Alexander Söderberg | 1988 | Spårvägens FK | 3067 | (1:14:54) | 1:14:56 |
15 | » Erik Axelsson | 1996 | Örebro | 3055 | (1:15:31) | 1:15:33 |
16 | » Simon Karnell | 1993 | Bonanza Running Club | 3064 | (1:16:02) | 1:16:03 |
17 | » Oscar Gustavsson | 1992 | Uppsala | 3050 | (1:16:20) | 1:16:21 |
18 | » Christian Smedberg | 1986 | Nacka/Värmdö Skidklubb | 3040 | (1:16:27) | 1:16:28 |
19 | » Jonatan Alvaeus | 1990 | Uppsala | 3053 | (1:16:10) | 1:16:32 |
20 | » Marcus Bell | 1980 | Järfälla | 3073 | (1:16:34) | 1:16:36 |
21 | » Tobias Gustafsson | 1978 | Täby IS/Team Hybris | 3069 | (1:17:01) | 1:17:01 |
22 | » Marcus Hassel | 1989 | Bromma IF | 3058 | (1:17:13) | 1:17:14 |
23 | » Stefan Hållberg | 1980 | IFK Lidingö Friidrott | 3027 | (1:17:32) | 1:17:32 |
24 | » Héctor De Pedro Domingo | 1985 | Hässelby SK | 3080 | (1:17:53) | 1:17:54 |
25 | » Anders Lindberg | 1971 | Åkersberga Spring | 3059 | (1:18:05) | 1:18:05 |
26 | » Martin Gidewall | 1976 | IFK Tumba Friidrott | 3082 | (1:18:07) | 1:18:07 |
27 | » André Hermansson | 1992 | Fredrikshofs FiF | 3088 | (1:18:10) | 1:18:11 |
28 | » Kalle Brunnstedt | 1995 | Life is a party | 3090 | (1:18:18) | 1:18:18 |
29 | » Joakim Thelin | 1987 | Upsala IF | 3014 | (1:18:20) | 1:18:23 |
30 | » Björn Hummerdal | 1987 | Fredrikshofs FiF | 3084 | (1:18:28) | 1:18:30 |
31 | » Björn Wärn | 1977 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3095 | (1:18:33) | 1:18:34 |
32 | » Philip Arvidson | 1985 | Stockholm | 3060 | (1:18:36) | 1:18:36 |
33 | » Robert Löfgren | 1967 | IF Linnéa | 3022 | (1:18:42) | 1:18:45 |
34 | » Mattias Karlsson | 1974 | Stockholm LDK | 3074 | (1:18:54) | 1:18:55 |
35 | » Bert Pohlak | 1980 | VFK löpargruppen | 3065 | (1:18:55) | 1:18:59 |
36 | » Rickard Andersson | 1972 | IF Linnéa | 3054 | (1:18:57) | 1:18:59 |
37 | » Gustav Flodin | 2001 | Race & Shine Sports Club | 3097 | (1:19:17) | 1:19:17 |
38 | » Erik Berglund | 1975 | Team AnyPace Sweden | 3077 | (1:19:24) | 1:19:25 |
39 | » Andreas Mathson | 1974 | Flowlife | 3083 | (1:19:24) | 1:19:25 |
40 | » Martin Sandberg | 1983 | IFK Lidingö | 3062 | (1:19:35) | 1:19:35 |
41 | » Michael Nabb | 1982 | Åkersberga Triathlonförening | 3043 | (1:19:38) | 1:19:40 |
42 | » Patrik Stenberg | 1990 | Stockholm | 3066 | (1:19:49) | 1:19:50 |
43 | » Daniel Hunnes | 1995 | 175 till 414 | 3070 | (1:19:50) | 1:19:52 |
44 | » Viktor Lindelöw | 1995 | Stockholm | 3098 | (1:19:55) | 1:19:59 |
45 | » Edward Lunqe | 1991 | TSM | 3075 | (1:20:20) | 1:20:20 |
46 | » Edvard Lundberg | 1987 | Fredrikshof FIF | 2019 | (1:20:19) | 1:20:21 |
47 | » Herman Johansson Rehn | 1994 | Olssons Åkeri UF | 2032 | (1:20:25) | 1:20:25 |
48 | » Mikael Eriksson | 1988 | Team AnyPace Sweden | 3072 | (1:20:39) | 1:20:41 |
49 | » Rainer Mononen | 1976 | Tullinge Friidrott | 3041 | (1:20:49) | 1:20:50 |
50 | » Jonny Flodin | 1966 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3081 | (1:20:56) | 1:20:59 |
51 | » Daniel Martinsson Bjerke | 1975 | Papphammarpojkarna | 3256 | (1:21:02) | 1:21:02 |
52 | » Ludvig Emanuelsson | 1992 | Vannøya LK | 3061 | (1:21:04) | 1:21:04 |
53 | » Anton Arvidson | 1998 | IF Mantra | 3250 | (1:21:15) | 1:21:18 |
54 | » Daniel Engström | 1988 | Accenture IF | 2044 | (1:21:19) | 1:21:22 |
55 | » Tomas Näsström | 1979 | Vallentuna FK | 3032 | (1:21:18) | 1:21:22 |
56 | » Kent Melin | 1972 | IF Linnéa | 3047 | (1:21:24) | 1:21:24 |
57 | » Simon Sköld | 1983 | Västerås LK | 3076 | (1:21:28) | 1:21:28 |
58 | » Magnus Andersson | 1972 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3105 | (1:21:32) | 1:21:32 |
59 | » Jesper Lange | 1985 | Tumultlöparna | 3038 | (1:21:35) | 1:21:39 |
60 | » Pär Muhr | 1972 | Västerås LK | 3063 | (1:21:41) | 1:21:41 |
61 | » Staffan Westerdahl | 1970 | Fredrikshofs FiF | 3089 | (1:21:43) | 1:21:46 |
62 | » Richard Wennberg | 1985 | Nacka | 2067 | (1:21:52) | 1:21:52 |
63 | » Lukas Lindman | 1998 | Karlskrona SOK | 3068 | (1:21:48) | 1:21:53 |
64 | » Fredrik Ekström | 1990 | Östersund | 3096 | (1:22:23) | 1:22:25 |
65 | » Flavio Velame | 1979 | Iate Clube de Brasília/Marcia Rosa Runners | 3091 | (1:22:27) | 1:22:27 |
66 | » Jonis Serry | 2004 | Rinkeby Run | 3049 | (1:22:31) | 1:22:31 |
67 | » Anders Burman | 1963 | Trångsvikens IF | 3056 | (1:22:39) | 1:22:40 |
68 | » Mikael Rosengren | 1980 | Huddinge AIS | 3180 | (1:22:42) | 1:22:42 |
69 | » Joakim Olsson | 1975 | Hällbybrunns IF | 2077 | (1:22:43) | 1:22:44 |
70 | » Johan Welander | 1972 | Sandviken | 3078 | (1:22:50) | 1:22:50 |
71 | » Jörgen Balogh | 1970 | Gudö Sportklubb | 5062 | (1:22:55) | 1:22:55 |
72 | » Jonas Löfgren | 1974 | Järla Orientering | 5086 | (1:22:53) | 1:22:58 |
73 | » Anders Hållberg | 1982 | IFK Lidingö Friidrott | 3023 | (1:23:02) | 1:23:04 |
74 | » Scott Moore | 1976 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3026 | (1:23:12) | 1:23:14 |
75 | » Johan Lindblom | 1971 | Fredrikshofs FiF | 3085 | (1:23:20) | 1:23:22 |
76 | » Linus Brohult | 1972 | Hammarby IF | 3029 | (1:23:26) | 1:23:26 |
77 | » Carl Berzell | 1990 | Stockholm | 3033 | (1:23:31) | 1:23:31 |
78 | » Robin Isaksson Vivungi | 1986 | Bromma | 3036 | (1:23:30) | 1:23:32 |
79 | » André Odda | 1997 | Fredrikshofs FiF | 3087 | (1:23:31) | 1:23:33 |
80 | » Simon Lennartsson | 1985 | Stockholm | 3144 | (1:23:36) | 1:23:36 |
81 | » Mikael Raita | 1974 | Täby | 3133 | (1:23:35) | 1:23:37 |
82 | » Mattias Palm | 1971 | IF Linnéa | 3057 | (1:23:35) | 1:23:38 |
83 | » Richard Pergament | 1987 | Stockholm | 3071 | (1:23:41) | 1:23:43 |
84 | » Sebastian Weidenhielm-Linden | 1986 | Pulsklubben | 3191 | (1:23:46) | 1:23:46 |
85 | » Ludvig Hallberg | 1992 | Sundby Hills | 3228 | (1:23:44) | 1:23:48 |
86 | » James Woodcock | 1968 | Stockholm | 5052 | (1:23:50) | 1:23:55 |
87 | » Tommi Lindeman | 1976 | Team Jarla CK | 3246 | (1:23:53) | 1:23:58 |
88 | » Vladislav Stepanov | 1983 | Lidingö | 3116 | (1:23:57) | 1:24:01 |
89 | » Anders Karnebäck | 1983 | Beckers Korpklubb | 3100 | (1:23:59) | 1:24:02 |
90 | » Philip Berglöf | 1972 | Terrible Tuesdays Triathlon Club | 3042 | (1:24:12) | 1:24:14 |
91 | » Alexander Blank | 1988 | Atlas Copco IF | 3193 | (1:24:17) | 1:24:21 |
92 | » Markus Larin Rosendahl | 1981 | XC sthlm | 5155 | (1:24:19) | 1:24:23 |
93 | » Martin Olsson | 1974 | Runacademy IF | 3099 | (1:24:24) | 1:24:27 |
94 | » Marcus Stavander | 1990 | XCSTHLM | 5145 | (1:24:26) | 1:24:29 |
95 | » Anders Nordlander | 1973 | Fredrikshofs FiF | 3086 | (1:24:27) | 1:24:29 |
96 | » Joar Palm | 1979 | Swedish Endurance Team | 3156 | (1:25:03) | 1:25:05 |
97 | » Mattias Ekman | 1982 | Apladalens LK | 2009 | (1:25:01) | 1:25:05 |
98 | » Ludvig Eriksson | 1991 | Årsta | 3136 | (1:25:07) | 1:25:07 |
99 | » Ulf Zetterström | 1976 | Axa Sport Club | 3024 | (1:25:12) | 1:25:13 |
100 | » Niclas Sjögren | 1976 | Vallentuna FK | 3125 | (1:25:12) | 1:25:14 |
101 | » Jonas Ljung | 1962 | Fredrikshofs FIF | 5060 | (1:25:20) | 1:25:20 |
102 | » Knut Ander | 1975 | Åkersberga SK | 3045 | (1:25:26) | 1:25:26 |
103 | » Joakim Perani | 1972 | Åkersberga Spring | 3169 | (1:25:27) | 1:25:27 |
104 | » Håkan Wiman | 1967 | IF Linnéa | 3240 | (1:25:23) | 1:25:28 |
105 | » Jacob Gold | 1982 | IK Makkabi | 5187 | (1:25:28) | 1:25:28 |
106 | » Tomas Persson | 1980 | VH Runners | 3252 | (1:25:44) | 1:25:48 |
107 | » Henrik Wahlberg | 1986 | Fredrikshofs FiF | 5055 | (1:26:07) | 1:26:07 |
108 | » Rickard Strand | 1982 | Terrible Tuesdays | 5087 | (1:26:23) | 1:26:23 |
109 | » Nils Lundin | 1986 | Nacka | 3269 | (1:26:32) | 1:26:34 |
110 | » Björn Wimnell | 1972 | Silverdal | 3185 | (1:26:41) | 1:26:45 |
111 | » Mats Anderberg | 1978 | Runacademy IF | 5061 | (1:26:54) | 1:26:54 |
112 | » Thomas Bjernhagen | 1966 | PiteRunners LDK | 3261 | (1:26:55) | 1:26:58 |
113 | » Jonas Köhler | 1976 | IF Linnéa | 3166 | (1:26:57) | 1:27:02 |
114 | » Peter Johansson | 1974 | Bromma | 3131 | (1:27:13) | 1:27:14 |
115 | » Richard Briland | 1982 | Enskede | 3336 | (1:27:16) | 1:27:16 |
116 | » Björn Andrell | 1969 | Åkersberga Triathlon | 3304 | (1:27:12) | 1:27:21 |
117 | » Christopher Strandell | 1987 | Tyresö | 3194 | (1:27:21) | 1:27:29 |
118 | » Tommy Swing | 1973 | IF Linnéa | 3192 | (1:27:31) | 1:27:36 |
119 | » Joshua Prentice | 1985 | Stockholm | 3619 | (1:27:42) | 1:27:44 |
120 | » Martin Åhlenius | 1979 | Västerås LK | 3044 | (1:27:43) | 1:27:46 |
121 | » Claes Ohlsson | 1964 | Upplands Väsby | 3248 | (1:27:52) | 1:27:59 |
122 | » Alexander Wigsten | 1980 | Trimble IF | 3190 | (1:28:07) | 1:28:07 |
123 | » Mostafa Payvandi | 1986 | Fredrikshofs FI | 5067 | (1:28:04) | 1:28:14 |
124 | » Patrik Castillo | 1977 | IkNocOut.se | 5068 | (1:28:17) | 1:28:17 |
125 | » Martin Wirström | 1974 | Banana Running Club | 3101 | (1:28:17) | 1:28:25 |
126 | » Mikael Zetterström | 1976 | Ängby Runners | 3195 | (1:28:24) | 1:28:30 |
127 | » Staffan Ornstam | 1972 | Huddinge | 3119 | (1:28:31) | 1:28:31 |
128 | » Anders Swärd | 1969 | MIRC | 3242 | (1:28:33) | 1:28:39 |
129 | » Tomas Hallberg | 1986 | Solna | 3138 | (1:28:52) | 1:28:55 |
130 | » Tomas Lennartsson | 1985 | specialfastigheter | 3153 | (1:28:57) | 1:28:57 |
131 | » Jonas Lerneteg | 1982 | Stockholm city triathlon club | 2013 | (1:28:56) | 1:28:59 |
132 | » Karl Andersson | 1989 | Benify | 3245 | (1:29:05) | 1:29:08 |
133 | » Tobias Björklund | 1982 | Stockholm | 5188 | (1:29:04) | 1:29:09 |
134 | » Jacob Bergman Thuresson | 1990 | Fredrikshofs FiF | 5054 | (1:29:14) | 1:29:17 |
135 | » Stefan Nord-Norén | 1975 | Ösmo | 3270 | (1:29:17) | 1:29:23 |
136 | » Magnus Fredrixon | 1983 | Årsta | 5051 | (1:29:20) | 1:29:25 |
137 | » Kristian Saebdal | 1977 | Hägersten | 3280 | (1:29:24) | 1:29:30 |
138 | » Jesper Fuhr | 1988 | ACSL | 3030 | (1:29:33) | 1:29:36 |
139 | » Henrik Ottosson | 1969 | Sollentuna | 3285 | (1:29:34) | 1:29:38 |
140 | » Carl Westling | 1974 | Saltsjö-boo | 3130 | (1:29:41) | 1:29:45 |
141 | » Sam Lööf | 1989 | Kungsängen | 3111 | (1:29:42) | 1:29:52 |
142 | » Andreas Braneby | 1974 | Västerås FK | 3318 | (1:30:00) | 1:30:00 |
143 | » Mattias Udd | 1983 | Vallentuna | 3257 | (1:30:01) | 1:30:01 |
144 | » Olle Wännström | 1990 | Hägersten | 3176 | (1:29:58) | 1:30:06 |
145 | » Oskar Lindahl | 1997 | Örebro | 3364 | (1:30:01) | 1:30:08 |
146 | » Georgios Kyparissakis | 1971 | Värmdö IF | 3216 | (1:30:07) | 1:30:10 |
147 | » Craig Conley | 1979 | Skellefteå | 3202 | (1:30:07) | 1:30:13 |
148 | » Holger Ståhlsten | 1986 | Enköping | 3152 | (1:30:08) | 1:30:16 |
149 | » Oscar Thomasson | 1986 | Johanneshov | 5190 | (1:30:10) | 1:30:16 |
150 | » Adrian Westerberg | 1993 | Sollentuna | 3389 | (1:30:18) | 1:30:18 |
151 | » Mattias Andersson | 1974 | Hägersten | 5124 | (1:30:22) | 1:30:26 |
152 | » Sebastian Lilja | 1991 | Stockholm | 3267 | (1:30:28) | 1:30:32 |
153 | » Mikael Altinger | 1966 | Club Running Sweden | 3340 | (1:30:20) | 1:30:34 |
154 | » Álvaro Morales López | 1994 | Stockholm | 3282 | (1:30:37) | 1:30:37 |
155 | » Eric Zetterfalk | 1979 | Söders SOL Tyresö | 3254 | (1:30:40) | 1:30:40 |
156 | » Mikael Sondell | 1971 | IF Linnéa | 3266 | (1:30:49) | 1:30:55 |
157 | » Göran Sahlin | 1969 | Falköpings AIK Skidor | 3279 | (1:30:59) | 1:31:04 |
158 | » Anders Tegelberg | 1971 | Täby IS | 3171 | (1:31:05) | 1:31:09 |
159 | » Malte Didrigkeit | 1993 | Stockholm | 3410 | (1:31:09) | 1:31:21 |
159 | » Ellert Björn Omarsson | 1994 | Valur skokk | 3409 | (1:31:09) | 1:31:21 |
161 | » Kim Nilsson | 1983 | Klerby Runners | 3215 | (1:31:28) | 1:31:34 |
162 | » Oskar Nordling | 1992 | Uppsala | 3431 | (1:31:50) | 1:31:55 |
163 | » Johan Löfsjögård | 1971 | Stockholm | 3186 | (1:32:06) | 1:32:11 |
164 | » Johan Beckman | 1975 | Svanbackens IF | 3264 | (1:32:08) | 1:32:12 |
165 | » Niclas Stjernström | 1988 | Stockholm | 5146 | (1:32:15) | 1:32:19 |
166 | » Svante Svensson-Frey | 1974 | Stockholm | 3268 | (1:32:20) | 1:32:20 |
167 | » David Gumpert Harryson | 1996 | Stockholm | 3143 | (1:32:14) | 1:32:23 |
168 | » Jan Häger | 1964 | OK Södertörn | 3405 | (1:32:18) | 1:32:26 |
169 | » Gregory Richards | 1976 | Bandhagen | 3239 | (1:32:24) | 1:32:28 |
170 | » Gustav Borgersen | 1986 | Västerås | 3393 | (1:32:32) | 1:32:32 |
171 | » Tobias Salmonsson | 1989 | Årsta | 3255 | (1:32:37) | 1:32:37 |
172 | » Karl Fredrik Gudjonsson | 1993 | Stockholm | 3273 | (1:32:44) | 1:32:50 |
173 | » Patrik Johansson | 1984 | Spik | 3258 | (1:32:52) | 1:32:52 |
174 | » Håkan Andersson | 1969 | Luthagsesplanadens IF | 3121 | (1:32:44) | 1:32:52 |
175 | » Niklas Bladh | 1985 | City Slickers | 3545 | (1:32:45) | 1:32:54 |
176 | » Timothy Barbitta | 1978 | Västerås LK | 3174 | (1:32:49) | 1:32:56 |
177 | » Peter Johansson | 1975 | Stockholm | 3126 | (1:32:54) | 1:32:58 |
178 | » Patrik Edholm | 1977 | Nacka | 3175 | (1:33:01) | 1:33:01 |
179 | » Torbjörn Karlsson | 1974 | IFK Lidingö | 3426 | (1:32:59) | 1:33:05 |
180 | » Erik Lindgren | 1989 | Solna | 3158 | (1:32:59) | 1:33:05 |
181 | » Erik Asplund | 1988 | Stockholm | 3154 | (1:32:59) | 1:33:06 |
182 | » Stefan Ekström | 1969 | Stockholm Frontrunners IF | 5083 | (1:33:05) | 1:33:10 |
183 | » Peter Rabe | 1965 | Hansen Running Club | 5076 | (1:33:08) | 1:33:13 |
184 | » William Milisic | 1980 | Stockholm | 3118 | (1:33:18) | 1:33:18 |
185 | » Jacob Bolin | 1982 | Fuze PR | 3230 | (1:33:22) | 1:33:22 |
186 | » Anders Diephuis | 1971 | Spånga | 3139 | (1:33:22) | 1:33:26 |
187 | » Jörgen Konstenius | 1969 | VH Runners | 3207 | (1:33:23) | 1:33:27 |
188 | » Sten Picado | 1984 | Fruängen Kraft | 5180 | (1:33:31) | 1:33:31 |
189 | » Niclas Gregoriusson | 1980 | XC Sthlm Ski Club | 3281 | (1:33:31) | 1:33:36 |
190 | » David Petö | 1976 | Deloitte IF | 3418 | (1:33:35) | 1:33:41 |
191 | » Robin Bengtsson | 1983 | Bagarmossen | 3128 | (1:33:36) | 1:33:43 |
192 | » Peter Emtner | 1978 | Accenture IF | 3141 | (1:33:47) | 1:33:52 |
193 | » Anders Dölling | 1971 | Stockholm | 3211 | (1:33:45) | 1:33:54 |
194 | » Magnus Blomdahl | 1970 | Kalix SK | 3137 | (1:33:55) | 1:33:55 |
195 | » Daniel Westerlund | 1979 | Östersund | 3272 | (1:33:55) | 1:33:58 |
196 | » Dennis Fernholm | 1988 | Stockholm | 3407 | (1:34:03) | 1:34:03 |
197 | » Simon Forsberg | 1988 | Uppsala | 3286 | (1:34:13) | 1:34:13 |
198 | » Fredrik Wahlberg | 1977 | Runacademy IF | 3234 | (1:34:12) | 1:34:17 |
199 | » Jonas Gunningberg | 1986 | Stockholm | 3051 | (1:34:17) | 1:34:17 |
200 | » Peter Eiborn | 1974 | Bromma | 5186 | (1:34:13) | 1:34:20 |
201 | » Peter Thorberg | 1970 | Uppsala LK | 3263 | (1:34:11) | 1:34:20 |
202 | » Mats Liljas | 1974 | Björklinge | 3244 | (1:34:21) | 1:34:26 |
203 | » Magnus Rappe | 1986 | Handelsbanken IF | 3260 | (1:34:28) | 1:34:35 |
204 | » Marcus Österberg | 1967 | Hässelby SK | 3112 | (1:34:32) | 1:34:37 |
205 | » Mauricio Moran Aguilera | 1980 | Stockholm | 3832 | (1:34:17) | 1:34:40 |
206 | » Oskar Nordström | 1982 | Uppsala | 3348 | (1:34:37) | 1:34:46 |
207 | » Carl-Johan Lindgren | 1968 | Täby | 3147 | (1:34:41) | 1:34:47 |
208 | » Henrik Wedefelt | 1970 | Stockholm | 3415 | (1:34:41) | 1:34:50 |
209 | » Fredrik Qvarfort | 1978 | PLAYipp | 3276 | (1:34:44) | 1:34:52 |
210 | » Erik Lundberg | 1986 | Umara SC | 3179 | (1:34:53) | 1:34:57 |
211 | » Mario Cortinovis | 1971 | Emhörna IF | 3031 | (1:34:54) | 1:34:57 |
212 | » Olle Svensson | 1987 | Stockholm | 3326 | (1:34:59) | 1:34:59 |
213 | » David Enström | 1995 | Stockholm | 3213 | (1:34:58) | 1:35:06 |
214 | » Marcus Widenfors | 1976 | Team Blekinge LK | 5059 | (1:35:04) | 1:35:11 |
215 | » Patrik Kvistrum | 1989 | Stockholm | 5057 | (1:35:23) | 1:35:23 |
216 | » Martin Engesrønning | 1979 | Östersund | 3177 | (1:35:23) | 1:35:25 |
217 | » Johannes Lien | 1977 | YMR Track Club | 3284 | (1:35:39) | 1:35:46 |
218 | » Per Orrgård | 1992 | - | 3679 | (1:35:39) | 1:35:47 |
219 | » Niklas Gehlin | 1979 | Blåvitt | 3123 | (1:35:49) | 1:35:55 |
220 | » Fredrik Lidsell | 1982 | Bandhagen | 3658 | (1:35:55) | 1:35:59 |
221 | » Niclas Bäckgren | 1990 | Solna | 5144 | (1:36:05) | 1:36:10 |
222 | » David Young | 1961 | Runacademy IF | 3120 | (1:36:10) | 1:36:16 |
223 | » Robin Bolin | 1978 | Pilgrimstads IF | 3349 | (1:36:05) | 1:36:18 |
224 | » Mansib Rahman | 1996 | Rinkeby Run | 3188 | (1:36:18) | 1:36:18 |
225 | » Oscar Holm | 1992 | Lidingö | 3165 | (1:36:19) | 1:36:19 |
226 | » Göran Strömstedt | 1968 | IF Linnea | 3278 | (1:36:13) | 1:36:20 |
227 | » Jens Poppke | 1979 | Knivsta | 3107 | (1:36:17) | 1:36:21 |
228 | » Robert Dahlberg | 1976 | Åkersberga | 5079 | (1:36:30) | 1:36:39 |
229 | » Adam Thompson | 1981 | Ssideline City | 3182 | (1:36:55) | 1:36:55 |
230 | » Mathias Insulander | 1969 | IFK Mariefred | 3669 | (1:36:54) | 1:36:55 |
231 | » Henrik Björk | 1994 | Stockholm | 3236 | (1:36:56) | 1:36:56 |
232 | » Jesper Dahlquist | 1987 | Järfälla | 3355 | (1:36:46) | 1:36:57 |
233 | » Filip Brosset | 1986 | Stockholm | 2081 | (1:36:55) | 1:37:09 |
234 | » Ola Stafström | 1984 | City Slickers | 3544 | (1:37:06) | 1:37:14 |
235 | » Victor Ivarsson | 1994 | Stockholm | 3598 | (1:37:13) | 1:37:16 |
236 | » Patrik Kindlund | 1968 | Ängby Runners | 3110 | (1:37:10) | 1:37:17 |
237 | » Leo Holte | 1985 | Fredrikshofs FiF | 3422 | (1:37:17) | 1:37:17 |
238 | » Magnus Zakrisson | 1975 | Ekerö | 3401 | (1:37:06) | 1:37:19 |
239 | » Karl Henrik Lenneryd | 1980 | Ängby Runners | 3976 | (1:37:21) | 1:37:21 |
240 | » Andreas Hederstedt | 1981 | FC Gotland | 3220 | (1:37:17) | 1:37:24 |
241 | » Marcus Dover | 1980 | Sollentuna | 3481 | (1:37:18) | 1:37:25 |
242 | » Anders Jemt | 1985 | CG Runners | 3376 | (1:37:20) | 1:37:27 |
243 | » John Carlbäck | 1974 | Ängby Runners | 3435 | (1:37:28) | 1:37:28 |
244 | » Anders Roxenhag | 1976 | Hägersten | 3429 | (1:37:25) | 1:37:34 |
245 | » Linus Lyckehult | 1985 | Västerås LK | 3394 | (1:37:36) | 1:37:36 |
246 | » Kunal Bhatia | 1987 | Solna | 3212 | (1:37:39) | 1:37:39 |
247 | » Michal Pietz | 1985 | Sköndal | 3421 | (1:37:29) | 1:37:39 |
248 | » Anton Holmgren | 1992 | Stockholm Frontrunners | 3432 | (1:37:34) | 1:37:44 |
249 | » Henrik Wittgren | 1991 | Bromma | 3338 | (1:37:42) | 1:37:49 |
250 | » David Lundqvist | 1989 | Stockholm | 3353 | (1:37:52) | 1:37:52 |