Svenska Sv   English En   Français Fr   Suomi Fi  
Kontaktinformation Racetimer

Resultat från Blodomloppet Uppsala 2022

Herrar 10 km

Visar resultat 1 - 250 av totalt 893
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land # Netto
1 » Axel Djurberg 1999 Hässelby SK 51667 32:33
2 » Andreas Mc Conville 1981 Celsiusskolan 1615 33:04
3 » Christian Seeger 1982 Uppsala Universitet 2008 33:06
4 » Molle Olson 1993 Team Salomon / Källbottens IK 51660 33:51
5 » Robin Pino 1982 Uppsala / Nytida AB 51595 34:24
6 » Henning Ottmer 1995 IFAU 2617 35:22
7 » Gustav Öhgren 1998 Föreningen Energisystemteknologerna 51486 35:26
8 » Anton Forsberg 1997 Uppsalahem 5637 35:36
9 » Josef Nordlund 1984 Oringen Uppsala 51570 35:39
10 » Andreas Berthagen 1980 Lundellska skolan 51494 35:59
11 » Thomas Sundtoft 1983 Uppsala/Consid 1692 36:12
12 » Christian Dahlmann 1975 51671 36:23
13 » Jakob Andersson 1991 Uppsala kommun 5752 36:44
14 » Anonym Anonym 5640 37:13
15 » Johan Thalin 1980 von Bahrs skola, Uppsala kommun 2425 37:20
16 » Hugo Dahlberg 1997 Oringen AB 51569 37:48
17 » Nils Landegren 1986 Uppsala Universitet 5719 37:53
18 » Oliver Sanzobar 1989 Fastighet och service 5793 37:56
19 » Örjan Östman 1973 Öregrunds IK 51437 38:05
20 » Efteranmälan 1221 38:09
21 » Efteranmälan 1223 38:10
22 » Erik Yngve 1995 Uppsala 51672 38:18
23 » Erik Bergquist 1980 Supergreen 1299 38:22
24 » Jonathan Haraldsson 1994 Uppsala/prevas 3010 38:25
25 » Ulf Zetterström 1976 Axa SC 51676 38:25
26 » Emil Larsson 1992 Uppsala 51426 38:58
27 » Valle Larsson 2007 IFThor 1315 38:58
28 » Erik Nord 2001 Rasbo 51573 39:08
29 » Maximilian Berglund 2001 1325 39:09
30 » David Frieberg 1987 Akademiska sjukhuset 2992 39:14
31 » Peter Magnusson 1994 Rehab hemsjukvård 51524 39:14
32 » Nisse Nyborg 1991 Jensen gymnasium 1999 39:17
33 » Anonym Anonym 2780 39:20
34 » Nicklas Neuman 1987 1343 39:26
35 » Aron Andersson 1990 Exsitec Uppsala 51537 39:32
36 » Tobias Malm 1986 WSP Sverige AB 4584 39:35
37 » Erik Jonsgården 2004 2322 39:36
38 » Fredrik Nilsson 1973 Supergreen 1301 39:37
39 » Rickard Malmström 1967 Miljöpartiet 1807 39:39
40 » David Svensson 1998 Ernst & Young AB 2835 39:50
41 » Per Eriksson 1990 Olink 51502 39:51
42 » Peter Olsson 1990 Q-linea Uppsala 51585 39:56
43 » Alexander Lindahl 1994 Uppsala 51453 40:03
44 » Michel Aronsson 1984 WSP Sverige AB 5601 40:03
45 » Jakob Blücher 1990 Aneheim Consulting 1493 40:05
46 » Daniel Björklöf 1982 Sweco 5568 40:08
47 » Martin Kypengren 1991 NCC Sverige AB 1927 40:16
48 » Markus Wessman 1990 Biotage AB 5762 40:16
49 » Petter Lönnstedt 1973 Biotage AB 5760 40:19
50 » Mathias Wallin 1989 Celsiusskolan 1617 40:20
51 » Mats Risberg 1985 Knightec AB 1925 40:20
52 » Roni Ali 1999 Föreningen Energisystemteknologerna 51484 40:25
53 » Mattias Kjellberg 1969 Uppsala 5776 40:34
54 » Patrik Andersson 1983 Råd & Stöd. Knivsta 51615 40:37
55 » Andreas Martinsson 1980 Uppsala Garnison LSS, F16 5548 40:42
56 » Tommy Dzus 1992 Uppsala Monitoring Centre 51497 40:44
57 » Henrik Sauer 1981 - 51699 40:46
58 » Thomas Rosendal 1979 SVAmif 5725 40:49
59 » Anonym Anonym 51657 40:50
60 » Andreas Strömbergsson 1973 Uppsala LK 1905 40:50
61 » Erik Westrin 1992 Ctc 3157 40:52
62 » Peder Alkell 1980 Akademiska Hus 5562 40:52
63 » Olov Sacredeus 1996 RA Motor 2600 40:59
64 » Emil Fagerström 1993 Geosigma AB 51538 40:59
65 » Rory Davies 1978 Uppsala 5708 41:00
66 » Mikael Stenqvist 1980 Uppsala Garnison LSS, F16 5539 41:04
67 » Jonas Wallander 1982 Uppsala 51688 41:12
68 » Alexander Craig-Thompson 1993 Uppsala parkrun 5779 41:12
69 » Samuel Tegmyr 1983 NVH Årsta Vårdcentral 5735 41:18
70 » Fabian Sardh 1988 Uppsala Universitet 5720 41:22
71 » Eric Hannerz-Edmark 1990 1194 41:32
72 » Nils Jonsson Forsblad 1987 Aneheim Consulting 1490 41:33
73 » David Samuelsson 1999 Maxi Gnista 51413 41:34
74 » Johan Sandström Lundh 1989 Geosigma AB 51539 41:35
75 » Daniel Nordström 1984 Uppsala/Consid 1703 41:37
76 » Mikael Fridén 1984 Phadia AB C/O Thermo Fisher Scientific 51458 41:46
77 » Thomas Sporrong 1977 Imint 51456 41:47
78 » Andreas Persson 1982 Republiken Jämtland 51674 41:49
79 » Oskar Wikström 1985 Knightec AB 1922 41:49
80 » Christian Lundh 1992 Uppsala 51454 41:56
81 » Fredrik Lindholm 1987 Västerås LK 51690 41:58
82 » Jakob Stedt 1989 Knightec AB 1921 41:59
83 » Gunnar Hansson 1990 Nej till NATO 51680 41:59
84 » Anonym Anonym 1862 41:59
85 » Mattias Lindh 1972 Länsstyrelsen i Uppsala län 5773 42:01
86 » Mats Liljas 1974 Vänge skola 5608 42:09
87 » Martin Samuelsson 1977 Uppsala Pastorat 2660 42:13
88 » Markus Tolstoy 1976 Jensen gymnasium 2002 42:20
89 » Christoffer Wahlgren 1973 Treklangens skola/Uppsala/Uppsala kommun 1563 42:25
90 » Arvid Asplund 2001 Birger Jarl 51571 42:29
91 » Emil Lindström 1991 SAITS AB 51545 42:34
92 » Linus Rundberg 1992 Uppsala 51633 42:36
93 » Hamid Abshari 1997 Gameplan 51542 42:37
94 » Anton Öst 2001 Handelsbanken Uppsala City 2114 42:39
95 » Jacob Almbladh 1989 Fresenius Kabi AB 2558 42:48
96 » Olle Risby 1987 Tyréns Uppsala 5799 42:51
97 » Arvid Olsen 1978 Smhi if 1166 42:52
98 » Martin Cernvall 1980 Akademiska sjukhuset 51529 42:52
99 » Ulf Angelsiöö 1968 Uppsala/prevas 3007 42:58
100 » Johan Markström 1971 Telia IF 5670 42:59
101 » Karl Pontén 1999 FUTF 2071 43:01
102 » Michael Thorpe 1983 Thermo Fisher Scientific 5657 43:04
103 » Per Hedman 1989 Cantor Fysioterapi 1090 43:13
104 » Erik Månsson 1988 Sweco 5573 43:14
105 » Gustav Andersson 1998 2597 43:14
106 » Oscar Blomberg 1990 KBH, Uppsala universitet 2138 43:17
107 » Filip Tammergård 1994 Uppsala 1310 43:19
108 » Christoph Metzendorf 1977 Uppsala University 51534 43:23
109 » Peter Johansson 1975 Arbets- och miljömedicin 1330 43:24
110 » Filip Örn 1999 If Start Örebro 2307 43:31
111 » Johan Hedblom 1976 Uppsalahem 5636 43:31
112 » Jesper Nordin 1985 Biotage AB 5757 43:36
113 » Love Holmsved 1993 Uppsala 51592 43:37
114 » Andreas Björklund 1975 Sallén Elektriska 51554 43:37
115 » Niklas Hagberg 1977 Olink 51504 43:41
116 » Andrew Emmerich 1981 Uppsala University 51533 43:41
117 » Felix Åhlberg 2001 Uppsala 51689 43:45
118 » Joakim Nyman 1993 51461 43:45
119 » Kim Larsson 2004 Uppsala 5639 43:47
120 » Carl-Johan Norling 1986 Q-linea Uppsala 51584 43:48
121 » Nils Bäckström 1991 Uppsala 51683 43:49
122 » Tobias Nordqvist 1976 Vänsterpartiet Uppsala 2351 43:51
123 » Johan Håkansson 1996 Livsmedelsverket 51451 43:53
124 » Nils Sjöqvist 1980 Fresenius Kabi AB 2560 43:53
125 » Niklas Fejes 1990 Imint 51455 43:59
126 » Axel Cederholm 1993 Uppsala Universitet 5716 43:59
127 » Kristian Adolfsson 1990 NVH Gränbystadens VC 5745 44:00
128 » Johnny Ericsson 1982 Läkemedelsverket 3122 44:01
129 » Niklas Hultén 1970 Telia IF 5668 44:01
130 » Staffan Wingren 1984 Uppsala 1709 44:04
131 » Ludvig von Polgar 1993 Castellum 1729 44:11
132 » Anonym Anonym 2224 44:14
133 » Vitalis Jagemo 1998 Uppsala 1094 44:14
134 » Johan Wibling 1977 Supergreen 1302 44:17
135 » Linus Bosaeus 1981 Rarity Bioscience AB 1511 44:20
136 » Johan Ekland 1986 akademiska sjukhuset 3147 44:20
137 » Magnus Ljunggren 1983 Sweco 5572 44:21
138 » Dennis Cavka 1998 Uppsala Kommun 2733 44:24
139 » Andreas Östlund 1993 Phadia AB C/O Thermo Fisher Scientific 51459 44:27
140 » Alexander Tolfmans Mårtas 1976 Läkemedelsverket 3121 44:30
141 » Anton Waldenvik 1993 Gibon Uppsala 1253 44:32
142 » Mats Lindgren 1977 Uppsala/Consid 1702 44:34
143 » Richard Sahlberg 1975 Sallén Elektriska 51561 44:38
144 » Anonym Anonym 5513 44:39
145 » Jonas Grev 1976 Uppsala kommun arenor och fastigheter 2679 44:39
146 » Daniel Jones 1984 Uppsala Universitet 2017 44:40
147 » Ross Smith 1983 Uppsala University 51439 44:41
148 » Johan Öhman 1973 Geosigma AB 51540 44:43
149 » Victor Savi 1992 KBH, Uppsala universitet 2140 44:44
150 » Johan Östrand 1981 Supergreen 1303 44:45
151 » Abdulatif Roba 1981 Uppsala kommun 5767 44:48
152 » Joel Norén 1980 Knowit Uppsala AB 1991 44:49
153 » Magnus Falk 1979 Animech 5632 44:50
154 » Sam Ogden 1979 LightLab Sweden 2306 44:51
155 » Olof Ivarsson 1990 Sweco 5571 44:59
155 » Oskar Stenvi 2001 1321 44:59
157 » Anthony Carlsson 1984 Recipharm Uppsala AB 2340 45:02
158 » Anton Hultén 1991 Uppsala 5699 45:04
159 » Zakarias Koren 2003 Uppsala 51698 45:05
160 » Joakim Persson 1989 Lantmäteriet 51501 45:05
161 » Anton Lindskog 1998 Uppsala/prevas 2999 45:05
162 » Stefan Peintner 1991 Uppsala Universitet 1857 45:06
163 » Erik Fröstorp 1998 Uppsala 51546 45:07
163 » Jens Olsson 1976 SLU Aqua 51436 45:07
165 » Erik Ljung 1973 Telia IF (ska bli medlem) 5669 45:09
166 » Pelle Pettersson 1990 PE Teknik och Arkitektur 51642 45:10
167 » Melker Edin 2001 Hökhuvud/Assistanskåren 51576 45:10
168 » Mikael Svensson 1981 WSP Sverige AB 5600 45:12
169 » Jonas Teglund 1999 Föreningen IT-sektionen 51603 45:16
170 » Noak Petersson 1997 Uppsala 1445 45:16
171 » Karl Sundequist Blomdahl 1986 Coupa 51624 45:17
171 » Jacob Dillström 2000 Föreningen IT-sektionen 51597 45:17
173 » Christoffer Fust 1989 Fresenius Kabi AB 2540 45:19
174 » Karl In de Betou 1988 Q-linea Uppsala 51582 45:21
175 » Love Brostedt 1990 Tengbom 51644 45:21
176 » Mantas Jokstis 1991 Recipharm 3027 45:22
177 » Björn Kjellgren 1985 Lantmäteriet 51500 45:23
178 » Andreas Holmberg 1979 Sogeti 5584 45:24
179 » Oscar Wadestig 2000 Föreningen IT-sektionen 51604 45:25
180 » Martin Höög 1999 Uppsala 51547 45:26
181 » David Pekar 1971 51697 45:31
182 » Max Kam 1992 Ramboll 2775 45:31
183 » Miro Anter 1984 KBH, Uppsala universitet 2137 45:32
183 » Simon Carter 1979 Uppsala 51443 45:32
185 » Linus Sandström 1993 NCC Sverige AB 1930 45:35
186 » Alejandro Rodriguez 1973 Läkemedelsverket 3112 45:36
187 » Sebastian Aho 1982 Bibliotek Uppsala 51432 45:38
188 » Philip Leissner 1994 KBH, Uppsala universitet 2139 45:43
189 » Hampus Karlsson 1991 Ernst & Young AB 2834 45:43
190 » Efteranmälan 2735 45:44
191 » Rickard Ehlin 1967 Akademiska sjukhuset 2924 45:45
192 » Johan Torgén 1988 Skanska Uppsala 51424 45:50
193 » David Olsson 1990 Uppsala 1629 45:51
194 » Erik Åkerling 1981 Folkuniversitetet 51553 45:52
195 » Kimmo Niva 1968 Isof 51510 45:53
196 » Jesper Östergård Hansen 1993 Ernst & Young AB 2836 45:53
197 » Marcus Edvinsson 1986 CrossControl 5594 45:57
198 » Gustav Ljung 1979 Fresenius Kabi AB 2565 45:59
199 » Daniel Eriksson 1986 Uppsala Universitet 5717 45:59
200 » Johan Björkesten 1988 Olink 51506 46:03
201 » Andreas Tolf 1985 Akademiska Sjukhuset 2060 46:05
202 » Mats Mattsson 1971 Uppsala 51678 46:10
203 » Johannes Molin 1983 Viedoc 2269 46:11
203 » Kalle Bjurling 1993 Uppsala Garnison LSS, F16 5550 46:11
205 » Jon Broberg 1984 Uppsala 51652 46:14
206 » Philip Haraldsson 1988 Örsundsbroskolan 51472 46:17
207 » Axel Danielsson 1990 Wehype 5743 46:19
208 » Andrew Hooker 1973 Orsa SK 51444 46:20
209 » Spartak Zikrin 1987 Uppsala Universitet 2019 46:23
210 » Freddie Norman 1983 Uppsala kommun arenor och fastigheter AB 2676 46:24
211 » Victor Bergström 1994 Uppsala 1439 46:24
212 » Joakim Käppe 1987 Uppsala 2930 46:25
213 » Tomas Lundin 1989 Skanska Uppsala 51419 46:26
214 » Patrik Lind 1985 IFAU 2615 46:26
215 » Jesper Randberg 1993 NVH- Habiliteringen för autism 3192 46:27
216 » Carl Röjare 2002 Uppsala Garnison LSS, F16 5512 46:31
217 » Erik Flodman 2001 Uppsala Garnison LSS, F16 5507 46:31
218 » Erik Levin 1969 Uppsala Garnison, LSS, F16 5520 46:34
219 » David Nordenberg 1981 Uppsala Vatten och Avfall AB 5714 46:37
220 » Kristian Hodén 1989 Olink 51503 46:38
221 » Gustav Edenmyr 1999 Region Uppsala 51579 46:40
222 » Johan Lanzaro 1990 Uppsala Garnison LSS, F16 5526 46:40
223 » Fredric Wolters 1986 Akademiska 2801 46:41
224 » Gunnar Lundberg 1984 2706 46:42
225 » Mikael Jernlöf 1982 NCC Sverige AB 1937 46:43
226 » Niklas Söder 1984 Novavax AB 2174 46:44
227 » Robin Söderberg 1989 Akademiska sjukhuset 2846 46:44
228 » Maximilian Janiuk 9999 Akademiska sjukhuset 2952 46:45
229 » Andreas Jakobsson 1977 Fresenius Kabi AB 2555 46:50
230 » Marcus Östh 1985 Uppsala Garnison LSS, F16 5554 46:51
230 » Jerker Nyvelius 1994 Akademiska sjukhuset Hematologen 51566 46:51
232 » Victor Johnson 1991 H&P Search and Interim 51466 46:52
233 » Johan Ljungberg 1984 Lingvistik och Filologi, UU 5638 46:52
234 » Anonym Anonym 2006 46:54
235 » Fadi Rofo 1990 Uppsala 51445 46:59
236 » Nils Warmland 1968 Kyrkokansliet 5689 47:00
237 » Martin Boholm 1983 Notar Uppsala 1590 47:00
238 » Georgios Dimitroglou 1982 - 51744 47:02
239 » Jonas Tärnström 1982 MachineGames 1263 47:03
240 » Oliver Freiholtz 1997 Novavax AB 2172 47:07
241 » Johan Vessby 1972 Akademiska sjukhuset 2258 47:16
242 » Axel George 2002 Uppsala Garnison LSS, F16 5510 47:17
243 » Harald Carlstrand 1990 1093 47:17
244 » Simon Rönnholm 2001 Uppsala Garnison LSS, F16 5534 47:19
245 » Mike Loshak 1969 Uppsala Kulturskolan 1125 47:19
246 » Andreas Vestman 1998 Senzime 51496 47:20
247 » Emil Mårtensson 1980 Uppsala 1056 47:26
248 » Johan Simm Lindbäck 1984 Uppsala vasalopppsklubb 5652 47:26
249 » Joel Alé 1988 Uppsala 1370 47:27
250 » Lars Lindhagen 1971 UCR 5750 47:28