Resultat från Kungsholmen Runt 2023
Halvmarathon Män
Resultatlistan är sorterad efter bruttotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | » Joacim Lantz | 1991 | Ockelbo SK | 3011 | (1:09:34) | 1:09:34 |
2 | » Vincent Weir | 1990 | Fredrikshofs FIF | 3017 | (1:10:34) | 1:10:34 |
3 | » Oliver Wykman | 1994 | Högby IF | 3009 | (1:11:18) | 1:11:18 |
4 | » Mattias Derfält | 1988 | Heja Mera Löpning | 3019 | (1:11:22) | 1:11:22 |
5 | » Mikael Flockhart | 1980 | Bauhaus Sportklubb | 5016 | (1:11:23) | 1:11:23 |
6 | » Viktor Brännmark | 1992 | Piteå Elit SK | 3048 | (1:12:02) | 1:12:02 |
7 | » Mattias Jonsson | 1989 | Bålsta IK - AB Durgo | 3016 | (1:12:22) | 1:12:23 |
8 | » Anders Österlund | 1973 | Västerås SOK | 3013 | (1:12:54) | 1:12:54 |
9 | » Henrik Zeffer | 1984 | Stockholm | 3094 | (1:13:01) | 1:13:02 |
10 | » Fredrik Pettersson | 1986 | #löparvad | 5002 | (1:13:07) | 1:13:07 |
11 | » Philip Seweling | 1990 | Fredrikshofs FIF | 3015 | (1:13:39) | 1:13:39 |
12 | » Yury Leonenko | 1990 | Finspångs AIK | 3025 | (1:14:01) | 1:14:03 |
13 | » Mattias Argårds | 1989 | IFK Mora | 3095 | (1:14:32) | 1:14:32 |
14 | » Erik Axelsson | 1996 | Örebro AIK | 3022 | (1:14:53) | 1:14:53 |
15 | » Ludvig Johansson | 1998 | IFK Lidingö | 3096 | (1:15:01) | 1:15:01 |
16 | » Mikael Sahlberg | 1985 | Stockholm | 5003 | (1:15:09) | 1:15:09 |
17 | » Philip Arvidson | 1985 | Fredrikshofs FIF | 3023 | (1:15:11) | 1:15:12 |
18 | » Direnc Özdemir | 1986 | Cinqore AB | 5021 | (1:15:57) | 1:15:58 |
19 | » Alexander Söderberg | 1988 | Spårvägens FK | 3021 | (1:16:05) | 1:16:05 |
20 | » Johannes Andersson | 1982 | Finspångs AIK Friidrott | 3092 | (1:16:32) | 1:16:36 |
21 | » Markus Smed | 1988 | Fredrikshofs FIF | 3027 | (1:16:38) | 1:16:39 |
22 | » Emil Bäcklund | 1985 | Mantra Sport | 3010 | (1:17:20) | 1:17:20 |
23 | » Pontus Nordström | 1992 | Östervåla if | 3034 | (1:17:36) | 1:17:38 |
24 | » Adam Dennis | 1980 | Bromma | 3051 | (1:17:52) | 1:17:54 |
25 | » Martin Sandberg | 1983 | IFK Lidingö | 3079 | (1:18:04) | 1:18:05 |
26 | » Joakim Thelin | 1987 | Upsala IF | 3029 | (1:18:32) | 1:18:33 |
27 | » Filip Andersson | 1985 | Danderyd | 3037 | (1:18:46) | 1:18:48 |
28 | » Andreas Mathson | 1974 | IF Linnéa / Running Mood | 5006 | (1:18:54) | 1:18:54 |
29 | » William Jansson | 1996 | Stockholm | 3030 | (1:18:56) | 1:18:58 |
30 | » Daniel Franco Cereceda | 1982 | IKJ Haninge | 3018 | (1:19:10) | 1:19:10 |
31 | » Jonatan Alvaeus | 1990 | Upsala IF | 3024 | (1:19:11) | 1:19:13 |
32 | » Robert Löfgren | 1967 | IF Linnéa | 3026 | (1:19:28) | 1:19:29 |
33 | » Vasily Isupov | 1989 | Finspångs AIK | 3222 | (1:19:32) | 1:19:36 |
34 | » Peder Sahlqvist | 1982 | Swedbank | 3006 | (1:19:51) | 1:19:51 |
35 | » Filip Vikander | 1981 | Stockholm | 3007 | (1:19:57) | 1:19:58 |
36 | » Takeshi Stokoe | 1986 | Stockholm City Triathlon | 3080 | (1:20:05) | 1:20:07 |
37 | » Gunnar Holmgren | 1993 | IFK Umeå | 3097 | (1:20:10) | 1:20:13 |
38 | » Mikael Svedjeholm | 1979 | Fredrikshofs FIF | 3028 | (1:20:13) | 1:20:15 |
39 | » Simon Said | 1992 | Hoka One One - AWB | 3087 | (1:20:21) | 1:20:25 |
40 | » George Ellem | 1985 | IESE | 3089 | (1:20:24) | 1:20:27 |
41 | » Thomas Bergman | 1984 | Saltsjöbadens IF | 3042 | (1:20:55) | 1:20:57 |
42 | » Stefan Hållberg | 1980 | IFK Lidingö Friidrott | 3031 | (1:20:58) | 1:20:59 |
43 | » Mikael Eriksson | 1988 | Team AnyPace Sweden | 3052 | (1:21:11) | 1:21:14 |
44 | » Martin Gidewall | 1976 | Tumba | 3020 | (1:21:47) | 1:21:47 |
45 | » Ludvig Hallberg | 1992 | Fredrikshofs FIF | 3060 | (1:21:57) | 1:22:01 |
46 | » Jonas Lundmark | 1982 | AB Nordleden | 3068 | (1:22:12) | 1:22:13 |
47 | » Oscar Gustavsson | 1992 | Vallentuna-Össeby OL | 3059 | (1:22:14) | 1:22:15 |
48 | » Fabian Wennergren | 1991 | Fabifa Runnerz | 3098 | (1:22:24) | 1:22:32 |
49 | » Gustav Lindeborg | 1993 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 5018 | (1:22:44) | 1:22:44 |
50 | » Joakim Östergaard | 1986 | Lubbarklubben LK | 3084 | (1:22:44) | 1:22:46 |
51 | » Anders Nordlander | 1973 | Fredrikshofs FIF | 3074 | (1:23:06) | 1:23:06 |
52 | » Johan Boström | 1990 | Fredrikshofs FIF | 3046 | (1:23:06) | 1:23:10 |
53 | » Marcus Tiger | 1985 | Roslagsbro IF | 3081 | (1:23:16) | 1:23:19 |
54 | » Linus Brohult | 1972 | Hammarby IF | 3086 | (1:23:23) | 1:23:24 |
55 | » Christoffer Collin | 1978 | Sollentuna | 3049 | (1:23:25) | 1:23:27 |
56 | » Rickard Andersson | 1972 | IF Linnéa | 3038 | (1:23:31) | 1:23:33 |
57 | » Jonatan Angeria | 1991 | Uppsala | 3276 | (1:23:37) | 1:23:40 |
58 | » Jacob Engström | 1994 | Stockholm | 3204 | (1:23:50) | 1:23:56 |
59 | » Fredrik Hugo | 1978 | Vällingby | 3061 | (1:23:59) | 1:23:59 |
60 | » Stanislav Tschertou | 1972 | Lidingö | 3014 | (1:24:26) | 1:24:26 |
61 | » Christoffer von Essen | 1979 | Stockholm | 3144 | (1:24:24) | 1:24:27 |
62 | » Gustav Axelson | 1989 | Tynningö IF | 5001 | (1:24:25) | 1:24:28 |
63 | » Martin Åhlenius | 1979 | Västerås LK | 3083 | (1:24:27) | 1:24:31 |
64 | » Fredrik Häggkvist | 1987 | Köping | 3064 | (1:24:31) | 1:24:36 |
65 | » Anders Lindberg | 1971 | Åkersberga Spring | 3066 | (1:24:48) | 1:24:50 |
66 | » Anders Wigzell | 1973 | Vällingby | 3219 | (1:24:47) | 1:24:55 |
67 | » Magnus Wennberg | 1964 | IKJ Haninge | 3173 | (1:24:53) | 1:25:00 |
68 | » Bernard Van der Kuil | 1989 | Wanderers Athletic Club | 5005 | (1:25:09) | 1:25:13 |
69 | » Anders Karnebäck | 1983 | Beckers Korpklubb | 3088 | (1:25:23) | 1:25:25 |
70 | » Johan Saarela | 1990 | Åbords LK | 3227 | (1:25:22) | 1:25:27 |
71 | » Anthony Herring | 1982 | Hägersten | 5007 | (1:25:34) | 1:25:36 |
72 | » Thoralf Lindström | 1972 | Team AnyPace Sweden | 3067 | (1:25:51) | 1:25:53 |
73 | » Joakim Beckvid Tranchell | 1991 | Stockholm | 3040 | (1:25:53) | 1:25:55 |
74 | » Kenth Andersson | 1972 | SOLNA | 3148 | (1:25:53) | 1:25:57 |
75 | » Björn Sjölund | 1986 | Vattenfall IF | 3216 | (1:25:59) | 1:26:06 |
76 | » Christoffer Lindkvist | 1981 | Balingsta Cardio Club | 3208 | (1:25:58) | 1:26:07 |
77 | » Mattias Udd | 1983 | Vallentuna FK | 3267 | (1:26:04) | 1:26:09 |
78 | » Carl Berzell | 1990 | Stockholm | 3044 | (1:26:20) | 1:26:21 |
79 | » Yavar Biranvand | 1990 | Västerås LK | 3045 | (1:26:28) | 1:26:31 |
80 | » Rickard Johnston | 1989 | KRIK | 3297 | (1:26:26) | 1:26:34 |
81 | » Carl Grundel | 1996 | örebro | 5020 | (1:26:46) | 1:26:50 |
82 | » Björn Resare | 1969 | Complitax Consulting AB | 3210 | (1:26:48) | 1:26:50 |
83 | » David Ekman | 1971 | Uppsala | 5029 | (1:26:45) | 1:26:51 |
84 | » Victor Karlsson | 1991 | Bromma | 5012 | (1:26:47) | 1:26:51 |
85 | » Scott Moore | 1976 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3072 | (1:27:03) | 1:27:05 |
86 | » Tesfaalem Gebrekal | 1978 | Vällingby | 3241 | (1:27:10) | 1:27:20 |
87 | » Felix Johansson | 1996 | Västerhaninge | 3338 | (1:27:07) | 1:27:21 |
88 | » Jonas Plogner | 1968 | Ängby Runners | 3280 | (1:27:15) | 1:27:24 |
89 | » Johan Albrektsson | 1986 | Stockholm City Triathlon | 3035 | (1:27:37) | 1:27:39 |
90 | » Andreas Persson | 1975 | Vendelsö | 3093 | (1:27:39) | 1:27:43 |
91 | » Anders Neselius | 1980 | Trosa | 3251 | (1:27:44) | 1:27:44 |
92 | » Anton Arvidson | 1998 | Uppsala | 3039 | (1:27:48) | 1:27:49 |
93 | » Henrik Werner | 1975 | Östersund | 3184 | (1:27:53) | 1:27:58 |
94 | » Hamido Qanbari | 1995 | Hammarby | 3077 | (1:27:56) | 1:27:59 |
95 | » Erik Andersson | 1984 | Hägersten | 3232 | (1:27:54) | 1:28:05 |
96 | » Mostafa Payvandi | 1986 | Fredrikshofs FIF | 3257 | (1:28:05) | 1:28:08 |
97 | » David Wahlund | 1980 | Umara Sports Club | 5030 | (1:28:01) | 1:28:11 |
98 | » Niklas Danell | 1980 | IFK Lidingö | 3050 | (1:28:13) | 1:28:14 |
99 | » Christopher Salwey | 1987 | Team Nordic trail | 3481 | (1:28:18) | 1:28:18 |
100 | » Nichlas Essner | 1990 | Täby | 3008 | (1:28:19) | 1:28:36 |
101 | » Daniel Östlund | 1979 | Solna | 3298 | (1:28:38) | 1:28:41 |
102 | » Eric Zetterfalk | 1979 | Tyresö | 3265 | (1:28:32) | 1:28:41 |
103 | » Staffan Ornstam | 1972 | TeamNordicTrail Stockholm | 3150 | (1:28:38) | 1:28:43 |
104 | » Peter Johansson | 1974 | Bromma | 3110 | (1:28:44) | 1:28:48 |
105 | » Aron Bengtegård | 1986 | Fruängen Frontrunners | 3041 | (1:28:43) | 1:28:51 |
106 | » Joakim Perani | 1972 | Åkersberga Spring | 3124 | (1:29:02) | 1:29:05 |
107 | » Jan Häger | 1964 | OKSödertörn | 3176 | (1:29:01) | 1:29:07 |
108 | » Viktor Gjurovski | 1991 | Fredrikshofs FIF | 3255 | (1:29:06) | 1:29:14 |
109 | » Per Lundberg | 1970 | Vaxholms Roddförening | 3115 | (1:29:12) | 1:29:14 |
110 | » Sven Jönson | 1966 | If Linnéa | 3065 | (1:29:22) | 1:29:23 |
111 | » Pelle Holgersson | 1970 | IF Mantra Sport | 3123 | (1:29:22) | 1:29:26 |
112 | » Alexander Ekermark | 1997 | Idrottsskadespecialisterna | 3282 | (1:29:26) | 1:29:32 |
113 | » Kristian Saebdal | 1977 | Hägersten | 3136 | (1:29:23) | 1:29:33 |
114 | » Håkan Wiman | 1967 | IF Linnéa | 3102 | (1:29:27) | 1:29:35 |
115 | » Richard Wennberg | 1985 | Nacka | 5023 | (1:29:33) | 1:29:37 |
116 | » Joshua Prentice | 1985 | The Lost Stormers | 3211 | (1:29:34) | 1:29:41 |
117 | » Johannes Forssberg | 1986 | Stockholm | 3012 | (1:29:47) | 1:29:54 |
118 | » Stefan Jensen | 1972 | IF Linnéa | 3203 | (1:29:47) | 1:30:00 |
119 | » Ludvig Ravelin | 1993 | Åkersberga | 3441 | (1:29:59) | 1:30:08 |
120 | » Martin Trossö | 1979 | Swedbank | 3223 | (1:30:01) | 1:30:09 |
121 | » Niklas Forssman | 1992 | Täby | 3291 | (1:30:00) | 1:30:11 |
122 | » Olle Wännström | 1990 | HÄGERSTEN | 3252 | (1:30:05) | 1:30:12 |
123 | » Martin Fraggstedt | 1979 | Stockholm | 3290 | (1:30:07) | 1:30:13 |
124 | » Marcus Erlandsson | 1992 | Fredrikshofs FIF | 3281 | (1:30:15) | 1:30:21 |
125 | » Pedram Livstedt | 1981 | Huddinge | 3107 | (1:30:15) | 1:30:25 |
126 | » Henrik Engvall | 1979 | Stockholm | 3293 | (1:30:37) | 1:30:37 |
127 | » Alexander Wigsten | 1980 | Täby | 3164 | (1:30:36) | 1:30:42 |
128 | » Joel Edholm | 1999 | Terrible Tuesdays Athletic Club | 3177 | (1:30:37) | 1:30:49 |
129 | » Mathias Winberg | 1989 | Stockholm | 3082 | (1:30:55) | 1:30:57 |
130 | » Erik Klockar | 1991 | Hulåns If | 3159 | (1:30:56) | 1:31:03 |
131 | » Jacob Bergman Thuresson | 1990 | Fredrikshofs FIF | 3256 | (1:31:03) | 1:31:06 |
132 | » Anton Schmitz | 1989 | Nacka | 3275 | (1:31:08) | 1:31:16 |
133 | » Fredrik Hallberg | 1979 | Stockholm City Triathlon | 3273 | (1:31:12) | 1:31:18 |
134 | » Per Svensson | 1975 | Västerås | 3209 | (1:31:14) | 1:31:23 |
135 | » Victor Viklycke | 1990 | Västervikspolisens idrottsförening | 3277 | (1:31:13) | 1:31:25 |
136 | » Fredrik Hartman | 1968 | Örebro AIK | 3181 | (1:31:22) | 1:31:32 |
137 | » Karl-Henrik Suhard | 1980 | Hammarby IF | 3169 | (1:31:30) | 1:31:34 |
138 | » Jonas Zachrisson | 1983 | Huddinge | 3108 | (1:31:29) | 1:31:40 |
139 | » Tomas Theander | 1978 | Stockholmspolisen | 3201 | (1:31:50) | 1:31:54 |
140 | » Pedro Orrego | 1981 | Skarpnäck | 3235 | (1:31:57) | 1:32:01 |
141 | » Adam Thompson | 1981 | Hägersten | 3215 | (1:31:56) | 1:32:05 |
142 | » Erik Holmbom | 1995 | Handen | 3467 | (1:31:54) | 1:32:06 |
143 | » Conny Öhman | 1973 | Stockholm Frontrunners IF | 3438 | (1:31:56) | 1:32:10 |
144 | » Erik Stensson | 1987 | Hägersten | 3260 | (1:32:06) | 1:32:16 |
145 | » Daniel Stavrén Eriksson | 1992 | Bromma | 5031 | (1:32:15) | 1:32:19 |
146 | » Anders Tegelberg | 1971 | Täby IS | 3243 | (1:32:28) | 1:32:32 |
147 | » Daniel Westerlund | 1979 | Östersund | 3170 | (1:32:33) | 1:32:38 |
148 | » Axel Randmael | 1993 | Åkersberga Spring | 3228 | (1:32:40) | 1:32:42 |
149 | » Christopher Falk Kesti | 1987 | Vallentuna FK | 3090 | (1:32:47) | 1:32:48 |
150 | » Joar Palm | 1979 | ENSKEDE | 3233 | (1:32:43) | 1:32:48 |
151 | » Fredrik Tannér | 1985 | Malmö | 3246 | (1:32:47) | 1:32:56 |
152 | » Christian Mechler | 1986 | JO | 3157 | (1:33:16) | 1:33:22 |
153 | » Ossian Badman | 1986 | Stockholm | 3218 | (1:33:26) | 1:33:35 |
154 | » Andreas Karlsson | 1973 | Köpingskamraterna | 3239 | (1:33:31) | 1:33:36 |
155 | » Vianey Darsel | 1998 | France | 3264 | (1:33:28) | 1:33:37 |
156 | » Michael Berlin | 1982 | IFK Lidingö Friidrott | 3206 | (1:33:35) | 1:33:38 |
157 | » Anders Hållberg | 1982 | IFK Lidingö Friidrott | 3063 | (1:33:36) | 1:33:44 |
158 | » Werner de Bruijn | 1973 | Stockholm | 3154 | (1:33:40) | 1:33:46 |
159 | » Jacob Lundblad | 1994 | Lidingö | 3194 | (1:33:47) | 1:33:53 |
160 | » Roger Lindqvist | 1985 | Gärdets LK | 5022 | (1:33:47) | 1:33:58 |
161 | » Erik Lindgren | 1989 | Solna | 3161 | (1:33:57) | 1:34:03 |
162 | » Stefan Rydin | 1979 | Nockebyhov | 3225 | (1:33:58) | 1:34:05 |
163 | » Patrik Kindlund | 1968 | Ängby Runners | 3114 | (1:33:53) | 1:34:05 |
164 | » Mikael Jälefors | 1963 | Åkersberga Triathlonförening | 3162 | (1:34:08) | 1:34:18 |
165 | » Tim Hoffmann | 1987 | 3475 | (1:34:02) | 1:34:19 | |
166 | » Magnus Andersson | 1978 | Västerås SOK | 3152 | (1:34:21) | 1:34:26 |
167 | » Michal Pietz | 1985 | Sköndal | 3140 | (1:34:25) | 1:34:30 |
168 | » Damien Pincemaille | 1979 | PwC | 3258 | (1:34:25) | 1:34:31 |
169 | » George Vera Köhler | 1973 | Sangre Chilena FC | 3668 | (1:34:23) | 1:34:31 |
170 | » Alexander Laskaridis | 1985 | Nacka | 3288 | (1:34:33) | 1:34:41 |
171 | » Henrik Wedefelt | 1970 | Stockholm | 3127 | (1:34:55) | 1:35:04 |
172 | » David Kirsch | 1989 | Stockholm | 3261 | (1:34:59) | 1:35:10 |
173 | » Jonas Fajers | 1991 | BNBRC | 3287 | (1:35:06) | 1:35:10 |
174 | » Daniel Prembäck | 1979 | Tumultlöparna | 3141 | (1:35:13) | 1:35:16 |
175 | » Carl-Adam von Scheele | 1985 | Stocksund | 3381 | (1:35:13) | 1:35:21 |
176 | » Karl Nielsen | 1986 | Stockholm | 3292 | (1:35:14) | 1:35:24 |
177 | » Magnus Rappe | 1986 | Handelsbanken IF | 3242 | (1:35:16) | 1:35:24 |
178 | » Björn Offerman | 1983 | Västerås | 3266 | (1:35:19) | 1:35:24 |
179 | » Henrik Munthe | 1974 | Saltsjöbaden | 3221 | (1:35:16) | 1:35:27 |
180 | » Gustav Magnusson | 1991 | Hägersten | 3240 | (1:35:18) | 1:35:29 |
181 | » Andreas Persson | 1982 | Republiken Jämtland | 3146 | (1:35:22) | 1:35:29 |
182 | » Björn Artursson | 1991 | Stockholm | 3172 | (1:35:23) | 1:35:31 |
183 | » Magnus Lindman | 1982 | Vallentuna | 3188 | (1:35:29) | 1:35:34 |
184 | » Cristiano Marcias | 1981 | Stockholm | 3462 | (1:35:21) | 1:35:35 |
185 | » Anders Quarfordt | 1981 | FFSS UppSjö | 3155 | (1:35:37) | 1:35:42 |
186 | » William Milisic | 1980 | Stockholm | 3100 | (1:35:36) | 1:35:46 |
187 | » Mikael Nyström | 1988 | Stockholm | 3299 | (1:35:44) | 1:35:57 |
188 | » Mattias Adolfsson | 1993 | Västerhaninge | 3414 | (1:35:53) | 1:36:07 |
189 | » Fredrik Persson | 1991 | Enskede | 3259 | (1:35:57) | 1:36:10 |
190 | » Sven Petersson | 1983 | Hudding AIS | 3199 | (1:36:06) | 1:36:18 |
191 | » Lucas Südow | 1990 | Deloitte | 3365 | (1:36:15) | 1:36:32 |
192 | » Joachim Högberg | 1973 | SLUG | 3197 | (1:36:23) | 1:36:32 |
193 | » Fabian Jalkemo | 1991 | Norrköping | 3268 | (1:36:18) | 1:36:32 |
194 | » Patrik Edholm | 1977 | Nacka | 3103 | (1:36:25) | 1:36:35 |
195 | » Peter Eiborn | 1974 | Star Vås | 5014 | (1:36:31) | 1:36:43 |
196 | » Magnus Blomdahl | 1970 | Kalix SK | 3101 | (1:36:39) | 1:36:47 |
197 | » Peter Weissenborn | 1966 | Täby IS | 3160 | (1:36:34) | 1:36:48 |
198 | » Håkan Andersson | 1969 | Luthagsesplanadens IF | 3130 | (1:36:29) | 1:36:50 |
199 | » Johan Kristensen | 1977 | Långås Leoparder | 3142 | (1:36:48) | 1:36:50 |
200 | » Jonas Enebro | 1979 | Stockholm | 3156 | (1:36:39) | 1:36:51 |
201 | » Jesper Ersbäck | 1973 | Kårsta | 3317 | (1:36:39) | 1:36:53 |
202 | » Hans Henriksson | 1973 | Kraftkällan | 3353 | (1:36:38) | 1:36:56 |
203 | » Christian Ottosson | 1986 | Umeå | 3147 | (1:36:52) | 1:37:00 |
204 | » Fredrik Bernsmed | 1989 | Fredrikshofs FIF | 3043 | (1:37:05) | 1:37:24 |
205 | » Dan Bergström | 1989 | Solna | 3396 | (1:36:59) | 1:37:30 |
206 | » Jesper Norström | 1997 | Tunafors SK | 5032 | (1:37:22) | 1:37:33 |
207 | » Niclas Bäckgren | 1990 | Telia IF | 5009 | (1:37:21) | 1:37:34 |
208 | » Håkan Westerblad | 1956 | Spårvägen Friidrott | 3163 | (1:37:33) | 1:37:40 |
209 | » Anders Diephuis | 1971 | Spånga | 3165 | (1:37:40) | 1:37:45 |
210 | » Daniel Larsson | 1982 | SOLNA | 3195 | (1:37:42) | 1:37:47 |
211 | » Peter Emtner | 1978 | Accenture IF | 3112 | (1:37:42) | 1:37:50 |
212 | » Andreas Roos | 1986 | Stockholm | 3724 | (1:37:58) | 1:38:05 |
213 | » Jakob Örneberg | 1987 | STOCKHOLM | 3332 | (1:37:54) | 1:38:11 |
214 | » William Smedjegården | 1988 | Ekerö | 3217 | (1:38:05) | 1:38:13 |
215 | » Henrik Joelsson | 1969 | Sollentuna | 3440 | (1:37:58) | 1:38:13 |
216 | » Daniel Högberg | 1971 | Ekerö | 3305 | (1:38:03) | 1:38:13 |
217 | » Jakob Lagerdahl | 1977 | Bromma IF | 3109 | (1:38:02) | 1:38:13 |
218 | » Mikael Granhed | 1976 | Bromma | 3392 | (1:38:18) | 1:38:18 |
219 | » Patrik Wibom | 1973 | New York Yacht Club | 3178 | (1:38:13) | 1:38:29 |
220 | » Mårten Löwdin | 1977 | Köpingskamraterna | 3167 | (1:38:33) | 1:38:40 |
221 | » Daniel Persson | 1963 | Norrahammar | 3207 | (1:38:35) | 1:38:42 |
222 | » Niklas Söder | 1992 | Johanneshov | 3183 | (1:38:38) | 1:38:45 |
223 | » Alexander Booson | 1988 | Kohk | 3464 | (1:38:36) | 1:38:49 |
224 | » John Carlbäck | 1974 | Ängby Runners | 3294 | (1:38:43) | 1:38:56 |
225 | » Erik Liliequist | 1994 | IF Victoria | 3278 | (1:38:44) | 1:38:59 |
226 | » Johannes Lien | 1977 | YMR Track Club | 3200 | (1:38:55) | 1:38:59 |
227 | » Peter Thorberg | 1970 | Uppsala LK | 3238 | (1:38:54) | 1:39:00 |
228 | » Mats Åkerström | 1968 | Ängby Runners | 5010 | (1:38:58) | 1:39:16 |
229 | » Lukas Posolda | 1981 | Stockholm | 3718 | (1:39:12) | 1:39:19 |
230 | » Jesper Dahlquist | 1987 | Järfälla | 3126 | (1:39:16) | 1:39:23 |
231 | » Martin Edemalm | 1986 | Stockholm | 3434 | (1:39:15) | 1:39:30 |
232 | » Peter Glas | 1977 | Sundbyberg | 3247 | (1:39:18) | 1:39:36 |
233 | » Joacim Gustafsson | 1992 | Stockholm | 3468 | (1:39:30) | 1:39:41 |
234 | » Daniel Winther | 1978 | Stockholm | 3422 | (1:39:45) | 1:39:45 |
235 | » Kim Nilsson | 1983 | AIK | 3220 | (1:39:40) | 1:39:53 |
236 | » Younes Lousseief | 1973 | Johanneshov | 3361 | (1:39:29) | 1:39:53 |
237 | » Raymond Symes | 1973 | Sollentuna | 3341 | (1:39:37) | 1:39:59 |
238 | » Elias Thorn | 1995 | Stockholm | 3565 | (1:40:01) | 1:40:02 |
239 | » Tommy Öberg | 1964 | KUNGSÄNGEN | 3151 | (1:40:08) | 1:40:14 |
240 | » Kwesi Mensah | 1991 | Stockholm | 3969 | (1:39:57) | 1:40:22 |
241 | » Darkhanbaatar Tsend-Ayush | 1984 | Vällingby | 3939 | (1:40:12) | 1:40:26 |
242 | » Joel Lindberg | 1990 | Stockholm Run Club | 3447 | (1:40:33) | 1:40:33 |
243 | » Tobias Johansson Ramnäs | 1990 | Stockholm | 5008 | (1:40:24) | 1:40:35 |
244 | » Lars Ideström | 1983 | Stockholm | 3463 | (1:40:33) | 1:40:44 |
245 | » Simon Blecher | 1977 | Stockholm | 3423 | (1:40:32) | 1:40:53 |
246 | » Olov Mattsson Dismats | 1984 | Stockholm | 3398 | (1:40:45) | 1:40:58 |
247 | » Samuel Mancho | 1981 | Lidingö | 3319 | (1:40:56) | 1:41:08 |
248 | » Jerker Forssell | 1963 | TSM | 3367 | (1:40:58) | 1:41:09 |
249 | » Ken Nordström | 1965 | Ärla Sportklubb | 3355 | (1:41:05) | 1:41:25 |
250 | » Jonas Amnéus | 1972 | Uppsala LK | 3415 | (1:41:08) | 1:41:25 |