Resultat från Blodomloppet Stockholm 2011

Män 5,4 km 17:30

Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.

Visar resultat 251 - 500 av totalt 564
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land # Netto Brutto
251 » Jan Rydell 1959 Solna 570 29:34 (29:47)
252 » Henrik Dam 1957 Stockwine Group AB 5877 29:41 (30:18)
253 » Ahmad Azizpour 1950 Danderyds Sjukhus,reumkli 1779 29:41 (30:17)
254 » Hans Larsson 1958 Itrim Haninge 6727 29:44 (31:00)
255 » Wilfried Alexandre 1946 Länsstyrelsen i Stockholm 1236 29:47 (30:00)
256 » Börje Thelander 1950 Karolinska Universitetssj 1481 29:49 (29:58)
257 » Henrik Johansson Clas Ohlson 7081 29:50 (30:25)
258 » Erik Linder 1958 Dina Försäkringar AB 1861 29:54 (30:05)
259 » Jesper Åsberg 1982 Mottagningsenheten EÅV 5811 30:00 (30:07)
260 » Erik Moberg 1984 Stockholm 489 30:01 (30:20)
261 » Johan Moberg 1981 Stockholm 490 30:03 (30:20)
262 » Martin Wirström 1974 Travellink 6527 30:05 (39:41)
263 » Robert Bergström 1969 Swedbank 5939 30:07 (31:31)
264 » Erik Dahl 1966 Vallentuna 1290 30:09 (31:24)
265 » Fredrik Holmvik 1969 ICA 2935 30:13 (35:36)
266 » Göran Husén 1952 SISAB 304 30:14 (30:19)
267 » Jens Berglund 1974 ICA 2878 30:15 (30:49)
268 » Hossein Ehyaie 1953 Octapharma 4507 30:16 (30:19)
269 » Leo Schuler 1963 ICA 2880 30:16 (30:49)
270 » Caroline Barkstedt GOOD 1967 Försäkringskassan 1821 30:17 (30:32)
271 » Jonas Ericsson 1966 Xware 5040 30:19 (31:21)
272 » Lennart Brunnberg 1956 Itrim Sickla 3094 30:19 (31:09)
273 » Christian Hagberg 1989 Byggillet i Stockholm AB 6339 30:20 (31:51)
274 » Peter Aldebo 1953 IFL vid HHS 2992 30:21 (30:43)
275 » Johan Askelund 1967 Vallentuna Socialförvaltningen 3876 30:23 (32:07)
276 » Kennet Wallgren 1960 Itrim Sickla 3108 30:24 (31:18)
277 » Sebastian Björkman 1983 Studiefrämjandet Stockholm 5295 30:27 (30:57)
278 » David Kindbom 1963 Stockholms stiftskansli 2335 30:29 (31:01)
279 » Stefan Elfvinge 1968 Basefarm 1647 30:33 (31:52)
280 » John Rambell 1985 Scandic Hotels AB 2366 30:34 (31:05)
281 » Joakim Åstrand 1968 Swedbank 5960 30:37 (31:16)
282 » Patrik Toivonen Johnson & Johnson Nordic 7075 30:37 (32:05)
283 » Björn Forsman 1954 Förvaltarens IF 6203 30:38 (31:27)
284 » Björn Eriksson 1977 Vallentuna Kommun/RC 1426 30:42 (30:59)
285 » Jan Isaksson 1961 Stockholmståg KB 5874 30:45 (31:22)
286 » Trond Jacobsson 1980 Dina Försäkringar AB 1860 30:46 (30:58)
287 » Per Sundin 1973 Stadsbyggnadskontoret Sto 5137 30:47 (31:45)
288 » Nils-Ove Gabrielsson 1951 Stockholm 6319 30:47 (31:06)
289 » Ludwig Moberg Edenbäck 1986 Area of Excellence 964 30:50 (31:36)
290 » Brice Casula 1977 Sveas Föräldrar 118 30:51 (30:55)
291 » Torbjörn Johansson 1970 HusmanHagberg 2699 30:51 (32:15)
292 » Jan Pettersson 1968 Arbeterebostadsfonden 3752 30:51 (31:04)
293 » Torsten Malmberg 1953 Stadsbyggnadskontoret 5795 30:52 (31:02)
294 » Thomas Bengtsson 1959 Botkyrka församling 4824 30:52 (31:26)
295 » Peter Wisdahl 1984 ICA 2787 30:53 (31:40)
296 » Göran Bjärelid 1973 Spånga 76 30:55 (31:17)
297 » Luis Maira 1954 Dina Försäkringar AB 1862 30:55 (32:28)
298 » Joe Holmes 1971 Arbetsförmedlingen Botkyr 817 31:00 (31:10)
298 » Per Olof Ottosson 1957 Skolverket 2011 31:00 (32:46)
300 » Daniel Jansson 1979 Confidence Sweden AB 4581 31:00 (31:30)
301 » Jesper Ståhle 1980 Tunaskolan/Botkyrka kommun 6588 31:01 (31:35)
302 » Erik Franklin 1978 SJ 5321 31:03 (33:11)
303 » Robert Nilsson 1965 Södersjukhuset kir67, SLL 6057 31:05 (31:28)
304 » Rikard Hammarberg 1975 Solhemsskolan 5529 31:07 (32:01)
305 » Zoran Mamkovic 1974 Ängkärrskolan 7007 31:07 (31:37)
306 » Benny Axelsson 1955 Sophiahemmets personalstiftelse 5257 31:08 (31:15)
307 » Stig Rydberg 1950 Förvaltarens IF 6204 31:09 (31:52)
308 » Nicklas Zetterberg 1964 Stadsbyggnadskontoret 5791 31:09 (32:11)
309 » Peter Sjöstedt 1969 ICA 2856 31:12 (36:08)
310 » Gabriel Cleverdahl 1983 Förvaltningsrätten 1879 31:13 (31:49)
311 » Daniel Augustzén 1979 Scandic Infra City 918 31:14 (31:47)
312 » Anders Persson 1961 AF Huddinge 2374 31:15 (31:33)
313 » Peter Gest 1963 Sofia 232 31:16 (31:22)
314 » Per-Levi Olsen 1964 Vattenfall Nuclear Fuel 6704 31:17 (31:33)
315 » David Sigurd 1980 Avd 64 SösIF 1098 31:21 (32:07)
316 » Olaf Glöersen 1964 ViewBase AB 6804 31:27 (31:37)
317 » Ingemar Kardeskog 1958 Itrim Sickla 3097 31:28 (32:59)
318 » Christien Lindgren 1977 Stockwine Group AB 5879 31:29 (32:05)
319 » Stephan Kring 1961 KTH/ICT-Kansli 5515 31:29 (34:07)
320 » Kenth Johansson 1957 Lidingö 343 31:30 (31:43)
321 » Fredrik Bengtson 1971 Stockwine Group AB 5876 31:30 (32:05)
322 » Biniam Berhane 1969 Carema Care 2068 31:32 (31:55)
323 » Mikael Zander 1956 Karolinska Universitetssj 1477 31:32 (32:36)
324 » Martin Petterson 1990 Stockholm 1453 31:37 (31:58)
325 » Ola Halling 1974 Bandhagens Skola 6356 31:39 (33:27)
326 » Dan Larsson 1965 Skatteverket Solna IF 5376 31:41 (32:19)
327 » Anders Robertsson 1967 KTH/ICT-Kansli 5557 31:45 (34:24)
328 » Mikael Wilén 1953 Sabis 4390 31:46 (32:26)
329 » Johan Norén 1983 HusmanHagberg 2701 31:48 (33:18)
329 » Ralf Träskman 1972 Bonnierförlagen 5643 31:48 (32:04)
329 » Lennart Hagberg 1956 HusmanHagberg 2704 31:48 (31:57)
332 » Peter Lundström 1972 Starren 470 31:53 (32:54)
333 » Fredrik Wachtmeister 1961 HSB Stockholm 4806 31:54 (32:35)
334 » Magnus Abrahamsson 1966 ICA 2908 31:55 (32:07)
335 » Nils Keife 1972 eWork Scandinavia AB 2046 31:55 (32:41)
336 » Anders Carlsson 1976 Arbeterebostadsfonden 3750 31:56 (32:40)
337 » Pelle Jansson 1965 NCC 4292 31:58 (33:17)
338 » Bertil Norling 1952 Frösunda 2261 31:59 (33:09)
339 » Linus Grebäck 1986 Stockholm 6740 31:59 (32:58)
340 » Kim Sundsten 1956 FM11/HKV 957 32:04 (32:24)
341 » Kristoffer Lyberg 1968 Vällingby 790 32:08 (32:25)
342 » Pontus Norman 1974 Åklagarmyndigheten 1760 32:13 (33:03)
343 » Arne Mårtensson 1952 Trångsunds IF 500 32:15 (33:21)
344 » Kenneth Järfalk 1942 Itrim Spånga 362 32:20 (32:31)
345 » Anders Livchitz 1955 ICA 2936 32:22 (33:59)
346 » Ludwig Sandström 1983 Xware 2525 32:23 (33:32)
347 » Bjarne Andreassen 1974 Spånga-Kista församling 4821 32:23 (47:37)
348 » Torben Vincentsen 1968 Arbetsmiljöverket 4563 32:26 (34:10)
349 » Oskar Granholm 1979 Teknikmagasinet 6471 32:31 (35:45)
350 » Henrik Lindström 1976 Försäkringskassan 3523 32:32 (33:29)
351 » Per Dahl 1972 ICA 2879 32:35 (33:35)
352 » Thorsten Holm 1961 Arbetsförmedlingen Botkyr 816 32:40 (32:53)
353 » Lars Wickberg 1955 Danske Bank 5459 32:43 (33:03)
354 » Håkan Pettersson 1963 ICA 2854 32:43 (38:18)
355 » Verner Kiesbye 1951 Stockholm 3849 32:48 (33:51)
356 » Tim Forsström 1970 Readsoft 6180 32:49 (32:57)
357 » Johannes Van Natijne 1969 Rammakarna 4872 32:50 (34:36)
358 » Hamed Lesani 1985 eWork Scandinavia AB 2026 32:51 (33:44)
359 » Thomas Lindqvist 1986 KS Hudd At-kliniken M42 837 32:53 (35:12)
360 » Jimmy Nordström 1981 Itrim Sickla 3109 33:00 (33:33)
361 » Stefan Rydberg 1969 Försäkringskassan 1824 33:01 (33:38)
362 » Per Sjöblom 1981 Tunaskolan/Botkyrka kommu 6577 33:03 (33:19)
363 » Andreas Nilsson 7113 33:04 (34:42)
364 » Peter Tyrén 1953 FM11/HKV 959 33:04 (33:09)
365 » Åke Ehn 1957 Confidence Sweden AB 4579 33:05 (33:46)
366 » Lars Ekman 1957 Nynäshamn 2129 33:08 (33:43)
367 » Thomas Ramzell 1975 IFL vid HHS 2999 33:10 (33:26)
368 » Ola Nordlund 1963 AF Huddinge 2383 33:12 (34:32)
369 » Ulf Tärnström 1941 Stadsbyggnadskontoret Sto 5141 33:14 (34:46)
370 » Juha Leppämäki 1965 KS Hudd At-kliniken M42 5575 33:14 (35:32)
371 » Emil Sundkvist 1978 Jetpak Sverige AB 3226 33:18 (34:34)
372 » Mickael Hedman 1967 Svenska Spel AB 6735 33:24 (34:23)
372 » Fredrik Wennerström 1980 ICA 2776 33:24 (33:30)
374 » Tomas Sörheim 1982 HSB Stockholm 4805 33:27 (34:19)
375 » Dieter Weiler 1954 Vällingby 788 33:29 (34:33)
376 » Niclas Orrebro 1978 ICA/ Carlsberg 4865 33:29 (34:57)
377 » Fredrik Peterson 1972 Octapharma 4548 33:31 (34:23)
378 » Olle Wademark 1973 Pocketstället 4716 33:32 (34:10)
379 » Jorge Pareja 1978 Basefarm 5428 33:33 (34:52)
380 » Seth Norberg 1954 Skolverket 1839 33:34 (35:28)
381 » Håkan Arnstad 1960 itrim Spånga 41 33:45 (34:13)
382 » Fredrik Lundin 1966 Johnson & Johnson Nordic 3148 33:46 (35:42)
383 » Bertil Larsson 1940 Fackförbundet ST 1 5755 33:53 (34:50)
384 » Emil Glaser 1951 Förskolan Solrosen 5549 33:59 (35:53)
385 » Pelle Nilsson 1976 Basefarm 1651 34:01 (35:23)
386 » Mikael Gjers 1968 ICA/ Carlsberg 4868 34:03 (35:24)
387 » Christer Orrebrink 1969 ICA 2765 34:05 (46:29)
388 » Bechir Eklund 1972 Arbetsförmedlingen 3553 34:06 (35:46)
389 » Björn Domeij 1966 Stockholmståg KB 5869 34:06 (34:15)
390 » Erik Lemaitre 1968 NCC 4235 34:10 (35:21)
391 » Magnus Fenberg 1971 VIP särgymansium 3838 34:16 (35:35)
392 » Malte Fält 1989 Skanska Asfalt o Betong 5881 34:17 (34:34)
393 » Lennart Kjellberg 1945 Istrums SK 6943 34:19 (34:46)
394 » Göran Bülow 1956 Täby kommun 3525 34:24 (36:10)
395 » Per-Olof Tågmark 1947 Swedbank 5951 34:26 (34:51)
396 » Kenneth Andersson 1954 Rättsmedicinalverket 4973 34:26 (34:44)
397 » Magnus Björkman 1956 Norrmalms sdf 4630 34:26 (35:52)
398 » Robert Nilsson 1972 Octapharma AB 4543 34:29 (35:08)
399 » Jan Svärd 1950 IF Metall 3541 34:34 (35:04)
400 » Thomas Sjödin 1950 Länsstyrelsen i Stockholm 1245 34:39 (35:19)
401 » Sebastian Desand 1974 IFL vid HHS 2993 34:46 (35:01)
402 » Ali Hosseini 1959 Octapharma AB 4606 34:47 (35:33)
403 » Stefan Elmgren 1967 Midgårds förskola 4028 34:48 (35:02)
404 » Per Johansson 1962 Vattenfall Nuclear Fuel 6707 34:49 (35:31)
405 » Nils Garpö 1959 Kamratföreningen SFV 5245 34:51 (36:23)
406 » Henrik Alexander 1975 MIC Nordic AB 4010 34:56 (36:15)
407 » Bengt Langestad 1966 Kamratföreningen SFV 5246 34:58 (36:28)
408 » Niclas De Jounge 1967 NCC 4241 35:00 (35:05)
409 » Håkan Ellingsson 1978 Posten Logistik Pex Air 4656 35:03 (35:55)
410 » Steven Zeff 1961 Futuraskolan AB 2208 35:06 (36:39)
411 » Daniel Sjöborg 1979 Stadsbyggnadskontoret Sto 5136 35:07 (36:10)
412 » Per Ohlgren 1959 Stadsbyggnadskontoret 5135 35:08 (36:10)
413 » Stefan Axelsson 1972 ICA/ Carlsberg 4862 35:08 (36:54)
413 » Karl-Johan Kamb 1956 ICA 2830 35:08 (37:03)
415 » Jan-Olof Lundin 1969 ICA 2832 35:09 (37:05)
416 » Johan Ingvarsson 1980 ICA 2817 35:13 (36:24)
417 » Hans Troedsson 1956 FM10 2172 35:14 (36:38)
418 » Ragne Jönsson 1949 Karolinska Universitetssj 1474 35:16 (36:19)
419 » Andres Lopez 1981 Stockholmståg 5872 35:17 (44:34)
420 » Ove Andersson 1952 Midgårds förskola 4027 35:22 (35:39)
421 » Bo Segerberg 1954 NCC 4205 35:27 (37:07)
422 » Alejandro Jaina 1948 Arbeterebostadsfonden 3751 35:30 (37:08)
423 » Fredrik Olofsson 1974 ICA 2833 35:33 (37:18)
424 » Ola Bergqvist 1952 IF Metall 3538 35:36 (36:09)
425 » Jan Hansen 1955 Swedbank 5013 35:37 (37:02)
426 » Ted Berglund 1987 Vendelsö 3561 35:43 (37:48)
427 » Leif H Eklund 1933 Yxudden MK 163 35:55 (36:51)
428 » Jonas Andersson 1976 Stockholm 6192 35:59 (37:59)
429 » Carl Johan Gårdinger 1982 NCC 4227 36:01 (37:17)
430 » Leif Solberg 1963 Itrim Liljeholmen 616 36:03 (37:23)
431 » Per Jonströmer 1973 VIP särgymansium 3840 36:03 (38:05)
432 » Mikael Nygård 1980 ViewBase AB 6806 36:07 (36:16)
433 » Magnus Liljegren 1942 Octapharma 435 36:08 (37:05)
434 » Hans Eriksson 1945 Lidingö 192 36:08 (37:00)
435 » Sven-Erik Svensson 1947 Länsstyrelsen i Stockholm 3788 36:11 (36:54)
436 » Johan Hjertzell 1978 ICA 2834 36:15 (36:59)
437 » Mikael Eriksson 1963 eWork Scandinavia AB 2037 36:16 (36:22)
438 » Axel Bergström 1989 NCC 4251 36:17 (36:22)
439 » Tomas Triser 1971 Octapharma AB 4608 36:23 (37:06)
440 » Mikael Karlsson 1957 4.sjöstridsflottiljen 377 36:25 (38:00)
441 » Johnatan Kibebe 1985 Mottagningsenheten EÅV 4698 36:28 (36:34)
442 » Dennys Torrico 1981 Mottagningsenheten EÅV 5810 36:34 (36:40)
443 » Adam Malek 1983 Aleris/Care/Hallen 2487 36:49 (36:56)
444 » Henok Tesmikael 1969 Octapharma 4501 36:50 (45:23)
445 » Mekonen Temes 1958 Octapharma 4485 36:50 (45:23)
446 » Ulf Nilsson 1955 Confidence Sweden AB 4582 37:06 (37:52)
447 » Leif Hallman 1954 Swedbank 5012 37:08 (38:32)
448 » Ricky Ristic 1962 ICA 2837 37:14 (39:10)
449 » Anders Borné 1977 Stockholm 3846 37:18 (38:24)
450 » Anders Samuelsson 1947 AF Huddinge 2376 37:25 (39:16)
451 » Claes Geijer 1949 Swedbank 5954 37:30 (38:13)
452 » Dieter Wirthoeck 1977 Atlas Copco 1735 37:33 (39:14)
453 » Mikael Almström 1977 Banqsoft 1151 37:38 (39:29)
454 » Johan Eriksson 1987 Skanska Asfalt o Betong 2083 37:38 (37:55)
455 » Olov Larsson 1950 Stiftelsen Stora Sköndal 5719 37:44 (38:54)
456 » Christofer Wilsson 1982 NCC 4245 37:49 (38:21)
457 » Håkan Lagnefeldt 1955 HSB Stockholm 4804 37:50 (38:31)
458 » Bengt Troberg 1951 Synskadades Riksförbund 3490 37:53 (39:13)
459 » Mats Ekman 1958 Skanska Asfalt o Betong 6817 38:01 (38:47)
460 » Johan E. Gustavsson 1978 Visma Services AB 6832 38:05 (38:36)
460 » Torsten Nilsson 1945 Fackförbundet ST 1 5749 38:05 (39:03)
462 » Göran Eriksson 1961 NCC 4232 38:07 (39:49)
463 » Ali Akbari 1984 The Information Company 6372 38:11 (41:26)
464 » Olle Sjöstrand 1957 ICA/ Carlsberg 4870 38:15 (40:02)
465 » Claes Blom 1960 FM11/HKV 956 38:15 (38:41)
466 » Claes Dahlberg 1968 FM11/HKV 6754 38:24 (39:55)
467 » Stefan Tell 1964 Arbeterebostadsfonden 3754 38:30 (38:44)
468 » Djibril Koumé 1956 Källängens skola Lidingö 3469 38:48 (40:17)
469 » Tommy Karlsson 1972 NCC 4254 39:02 (41:02)
470 » John Wiklund 1983 Ängkärrskolan 7005 39:09 (41:19)
471 » Rolf Olsson 1955 Unilabs AB 6676 39:14 (41:02)
472 » Anders Almer 1966 Swedbank 5952 39:21 (41:15)
473 » Olof Karnell 1965 IFL vid HHS 2989 39:24 (41:04)
474 » Anders Nordin 1963 Itrim Haninge 6728 39:27 (40:48)
475 » Robert Gustafsson 1984 Grade/Mashie 3925 39:28 (41:01)
476 » Tony Johansson 1969 Itrim Liljeholmen 3080 39:29 (40:48)
477 » Mesfin Getahn 1969 Skärholmens sdf 5408 39:32 (39:52)
478 » Gustavo Rojas 1959 Arbetsmiljöverket 4562 39:38 (41:28)
479 » Lars Carlsson 1951 Länsstyrelsen i Stockholm 3789 39:41 (41:22)
480 » Ulf Arnesson 1949 saknas 40 39:44 (41:21)
481 » Farsan Lothinia 1960 Carema Care 2069 39:50 (40:15)
482 » Göte Fredriksson 1959 Förvaltarens IF 6228 39:52 (40:22)
483 » Allan Masur 1960 FM10 2187 39:52 (40:16)
484 » Stefan Görson 1952 Verti AB 3153 40:03 (40:24)
485 » Christer Edholm 1954 Stockholm 1456 40:16 (40:38)
486 » George Engström 1955 Ekerö 183 40:31 (41:27)
487 » Dadir Sahal 1981 Carema Care 2071 40:33 (40:59)
488 » Markus Jeppsson 1981 Carema Orkidén 3690 40:33 (42:21)
489 » Efteranmälan 7050 40:35 (2:06:45)
490 » Efteranmälan 7052 40:46 (41:39)
491 » Per Zetterström 1960 Vattenfall Nuclear Fuel 6714 40:54 (41:39)
492 » Björn Söderlind 1971 Ledarna 3608 40:56 (41:23)
493 » Per Florentin 1965 NCC 4243 40:56 (42:26)
494 » Lars Kjellström 1960 Aleris/Sabbatsberg 5094 41:11 (42:45)
495 » Hugo Sotil 1975 Lärarförbundet 3378 41:33 (43:25)
496 » Dag Frisell 1943 Åkersberga 223 41:36 (42:32)
497 » Xavier Follet 1977 Grade/Mashie 2356 42:09 (43:32)
498 » Olle Stolperud 1955 Dinami Värme & Vatten AB 6440 42:14 (43:46)
499 » Mikael Persson 1977 Byggillet i Stockholm AB 6341 42:18 (43:46)
500 » Erdem Asga 1983 The Information Company 6367 42:40 (45:58)