Resultat från Springtime 2012
Springtime
Resultatlistan är sorterad efter nettotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | Kat. | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1001 | » Charlotte Grönholm | 1970 | H Lundbeck AB | D 10 km | 1980 | 46:20 | (49:02) |
1002 | » Henrik Karlsson | 1974 | Helsingborg | H 10 km | 2525 | 46:21 | (1:02:10) |
1003 | » Daniel Björnson | 1980 | Nyhamnsläge | H 10 km | 1755 | 46:22 | (56:05) |
1004 | » Andreas Semborg | 1982 | Helsingborg | D 10 km | 2533 | 46:23 | (1:02:36) |
1005 | » Viktor Josefson | 1990 | Helsingborg | H 10 km | 132 | 46:23 | (46:27) |
1006 | » Johan Zaphf | 1959 | Landskrona | H 10 km | 2363 | 46:23 | (56:07) |
1007 | » Fredrik Duvander | 1978 | Löberöd | H 10 km | 1581 | 46:23 | (56:07) |
1008 | » Malcolm Persson | 1999 | Helsingborg | H 10 km <20 | 762 | 46:24 | (49:30) |
1009 | » Oskar Nilsson | 1986 | Helsingborg | H 10 km | 1281 | 46:24 | (56:12) |
1010 | » Krister Karlsson | 1959 | OK Nackhe | H 10 km | 1156 | 46:25 | (52:54) |
1011 | » Tarik Cengiz | 1987 | Helsingborgs Lasarett | H 10 km | 752 | 46:25 | (49:18) |
1012 | » Gustaf Rosdahl | 1978 | Lightweight IF | H 10 km | 1787 | 46:26 | (52:34) |
1013 | » Jakob Åkesson | 1985 | Helsingborg | H 10 km | 899 | 46:26 | (56:18) |
1014 | » Tomas Åkerberg | 1963 | Markaryd | H 10 km | 427 | 46:26 | (49:27) |
1015 | » Christian Svensson | 1978 | Helsingborg | H 10 km | 914 | 46:28 | (52:33) |
1016 | » Andreas Gustafsson | 1982 | Lund | H 10 km | 2646 | 46:29 | (49:11) |
1017 | » Johan Borg | 1972 | Helsingborg | H 10 km | 869 | 46:30 | (52:35) |
1018 | » Louise Bring | 1978 | Bjuv | D 10 km | 2616 | 46:30 | (1:00:27) |
1019 | » Erik Jönsson | 1976 | Öresundskraft IF | H 10 km | 2744 | 46:30 | (1:02:08) |
1020 | » Dennis Jönsson | 1973 | Klagshamn | H 10 km | 1759 | 46:30 | (49:44) |
1021 | » Erik Eklund | 1993 | Helsingborg | H 10 km <20 | 939 | 46:31 | (52:51) |
1022 | » Anders Ransed | 1967 | DAD Direct AB | H 10 km | 612 | 46:31 | (49:35) |
1023 | » Thorbjörn Granqvist | 1960 | Ödåkra | H 10 km | 536 | 46:31 | (49:12) |
1023 | » Andreas Olsson | 1981 | Helsingborg | H 10 km | 306 | 46:31 | (49:21) |
1025 | » Peter Hammarlund | 1988 | Helsingborg | H 10 km | 1729 | 46:32 | (56:34) |
1026 | » Peter Jinnestål | 1970 | Landskrona | H 10 km | 1214 | 46:33 | (52:55) |
1027 | » Daniel Karlsson | 1984 | Förslöv | H 10 km | 1181 | 46:34 | (52:58) |
1028 | » Christoffer Andersson | 1985 | Kullavägens BK | H 10 km | 1338 | 46:34 | (53:12) |
1029 | » Roger Tapper | 1967 | Helsingborg | H 10 km | 1609 | 46:35 | (56:17) |
1030 | » Joakim Meyer | 1967 | Höllviken | H 10 km | 452 | 46:35 | (49:21) |
1031 | » Erik Hellberg | 1971 | IFK Helsingborg | D 10 km | 1763 | 46:36 | (56:36) |
1032 | » martin ternblad | 1979 | helsingborg | H 10 km | 1223 | 46:37 | (53:06) |
1033 | » olof magnusson | 1980 | KLUBB SISU | H 10 km | 1792 | 46:38 | (53:07) |
1034 | » Pernilla Gunner Rössel | 1970 | Filborna Arena | D 10 km | 1251 | 46:39 | (1:00:37) |
1035 | » Per Erlandsson | 1984 | UPPSALA | H 10 km | 473 | 46:39 | (49:42) |
1036 | » Lars Nilsson | 1960 | Ljungbyhed | H 10 km | 392 | 46:39 | (49:31) |
1037 | » Peter Nilsson | 1970 | Helsingborg | H 10 km | 2718 | 46:41 | (1:02:28) |
1038 | » Anders Johansson | 1968 | Helsingborg | H 10 km | 839 | 46:41 | (52:42) |
1039 | » Göran Friman | 1964 | Helsingborg | H 10 km | 2413 | 46:42 | (1:02:28) |
1040 | » Peter Tegelberg | 1978 | Helsingborg | H 10 km | 1972 | 46:42 | (49:40) |
1041 | » Ronnie Björklund | 1978 | Åstorp | H 10 km | 1524 | 46:42 | (56:32) |
1042 | » Håkan Streimer | 1967 | Kristianstad | H 10 km | 763 | 46:42 | (49:49) |
1042 | » Joakim Persson | 1982 | Åstorp | H 10 km | 1159 | 46:42 | (53:00) |
1044 | » Andreas Nilsson | 1994 | Ramlösa | H 10 km <20 | 399 | 46:43 | (49:45) |
1045 | » Nicklas Säfström | IS Göta | H 10 km | 15 | 46:44 | (46:46) | |
1046 | » Paul Hübenbecker | 1975 | IS Göta | H 10 km | 76 | 46:44 | (49:30) |
1047 | » Jonas Fejes | 1974 | Bjuv | H 10 km | 2596 | 46:45 | (1:02:38) |
1047 | » Henrik Sandström | 1977 | Eurolink i Sverige AB | H 10 km | 1756 | 46:45 | (56:45) |
1049 | » Per Olsson | 1963 | Ecolux AB | H 10 km | 1069 | 46:46 | (53:01) |
1050 | » Mats Johansson | 1984 | Stampus | H 10 km | 2698 | 46:47 | (49:54) |
1051 | » Lasse Sjøberg | 1981 | Køpenhavn Ø | H 10 km | 1677 | 46:48 | (56:30) |
1052 | » Ola Nicklasson | 1970 | Mörarp | H 10 km | 310 | 46:49 | (49:58) |
1053 | » Christofer Ericson | 1990 | Lund | H 10 km | 1333 | 46:50 | (53:20) |
1054 | » Petri Immonen | 1980 | Klubb Sisu triathlon multisport | H 10 km | 142 | 46:51 | (46:57) |
1055 | » Hans Rosenkvist | 1962 | HLK-92 | H 10 km | 961 | 46:51 | (53:10) |
1056 | » Thomas Svensson | 1981 | Peab IF | H 10 km | 888 | 46:52 | (53:30) |
1057 | » Björn Persson | 1972 | Norrlövs stängsel | H 10 km | 1902 | 46:53 | (56:37) |
1058 | » Carl Hofvendahl | 1970 | Helsingborg | H 10 km | 1891 | 46:54 | (57:03) |
1059 | » Andreas Elmgren | 1980 | Helsingborg | D 10 km | 2529 | 46:54 | (1:02:47) |
1060 | » jessica johansson | 1980 | helsingborg | D 10 km | 1157 | 46:55 | (53:01) |
1061 | » Johan Ingelsberg | 1973 | Hjärnarp | H 10 km | 1377 | 46:58 | (53:09) |
1062 | » Linus Ahlberg | 1991 | Lund | H 10 km | 758 | 46:59 | (50:13) |
1063 | » Johan Wiréen | 1974 | mörarp | H 10 km | 288 | 46:59 | (50:10) |
1064 | » Tobias Nordén | 1974 | Ängelholm | H 10 km | 1383 | 47:00 | (53:15) |
1065 | » Katarina Lönn | 1967 | Halmstad | D 10 km | 1632 | 47:00 | (56:44) |
1066 | » Fredrik Landbring | 1984 | Helsingborg | H 10 km | 1914 | 47:01 | (56:49) |
1067 | » Anton Faberling | 1994 | Helsingborg | H 10 km <20 | 1365 | 47:01 | (1:01:11) |
1068 | » Mikaela Andersson | 1983 | Helsingborgshem | D 10 km | 1081 | 47:02 | (53:04) |
1069 | » Martin Henriksson | 1976 | Bäckatorpsvägen | H 10 km | 1806 | 47:03 | (57:26) |
1070 | » Jim Sjöberg | 1971 | IK Jogg | H 10 km | 1538 | 47:03 | (56:54) |
1070 | » Rebecka Nilsson | 1987 | Friskis&Svettis Ängelholm | D 10 km | 1288 | 47:03 | (53:35) |
1072 | » Magnus Linder | 1978 | Helsingborg | H 10 km | 2255 | 47:04 | (1:03:00) |
1073 | » Mattias Stenström | 1988 | Asmundtorp | H 10 km | 1734 | 47:04 | (57:05) |
1073 | » Marcus Gustavsson | 1981 | IFK Helsingborg (Skidsektion) | H 10 km | 559 | 47:04 | (47:04) |
1075 | » Kristofer Jerming | 1984 | Malmö | H 10 km | 1178 | 47:06 | (53:21) |
1076 | » olle länsberg | 1980 | strandbaden | H 10 km | 1430 | 47:06 | (56:57) |
1077 | » Mats Marklund | 1963 | Rydebäck | H 10 km | 657 | 47:07 | (49:52) |
1078 | » Jenny Reimer | 1976 | IS Göta | D 10 km | 30 | 47:07 | (47:10) |
1079 | » Fredrik Larsson | 1972 | Jumo | H 10 km | 1116 | 47:07 | (53:10) |
1080 | » Markus Olsson | 1971 | Helsingborg | H 10 km | 1043 | 47:08 | (53:06) |
1081 | » Leif Persson | 1968 | Teleresurs | H 5 km | 2174 | 47:08 | (47:36) |
1081 | » Max Christiansson | 1980 | CrossFit Helsingborg | H 10 km | 959 | 47:08 | (53:16) |
1083 | » Andreas Jähnke | 1977 | Landskrona | H 10 km | 2423 | 47:08 | (1:02:52) |
1084 | » Isac Victor | 1989 | Helsingborg | H 10 km | 2099 | 47:09 | (1:01:13) |
1085 | » Staffan Karlsson | 1959 | Helsingborg | H 10 km | 620 | 47:09 | (53:09) |
1086 | » Aziza Munke | 1968 | Helsingborg | D 10 km | 1392 | 47:10 | (53:38) |
1087 | » Frida Torstensson | 1987 | Malmö | D 10 km | 1522 | 47:10 | (57:01) |
1088 | » Patrik Wieslander | 1974 | Smile IF | H 10 km | 1124 | 47:11 | (53:43) |
1089 | » David Roth | 1973 | Heleneholms IF | H 10 km | 90 | 47:11 | (47:11) |
1090 | » Niklas Hultberg | 1989 | Ramlösa | H 10 km | 1041 | 47:11 | (53:23) |
1091 | » Nicholai Stein | 1977 | Helsingborg | H 10 km | 1784 | 47:13 | (50:12) |
1092 | » Per Sintring | 1980 | Helsingborg | H 10 km | 2210 | 47:13 | (1:02:48) |
1092 | » Fredrik Sundberg | 1976 | Knytets mästare | H 10 km | 833 | 47:13 | (57:09) |
1094 | » Sebastian Lindberg | 1988 | Olsgården HVB | D 10 km | 1559 | 47:13 | (57:23) |
1095 | » Jonas Persson | 1978 | Båstad | H 10 km | 2727 | 47:14 | (1:03:01) |
1096 | » Linda Olsson | 1987 | Helsingborg | D 10 km | 2353 | 47:14 | (1:02:57) |
1096 | » Bertil Jönsson | 1958 | Helsingborg | H 5 km | 3029 | 47:14 | (47:58) |
1098 | » Eetu Tuohi | 1993 | Filborna Arena | H 10 km <20 | 1263 | 47:15 | (1:01:13) |
1099 | » Daniel Larsson | 1986 | Växjö | H 10 km | 1827 | 47:15 | (57:23) |
1099 | » Anders Ekberg | 1974 | Helsingborg | H 10 km | 1553 | 47:15 | (57:06) |
1101 | » Jonas Andersson | 1991 | Träningsakademin | H 10 km | 1912 | 47:17 | (53:49) |
1102 | » Johan Rosenkvist | 1966 | Helsingborg | H 10 km | 2247 | 47:18 | (1:02:55) |
1103 | » Emil Bengtsson | 1993 | Helsingborg | H 10 km <20 | 1664 | 47:19 | (57:07) |
1104 | » Daniel Svensson | 1991 | Burseryds IF | H 10 km | 801 | 47:19 | (53:37) |
1105 | » Elisabeth Andersen | 1974 | FK Snapphanarna | D 10 km | 95 | 47:20 | (47:26) |
1106 | » Henrik Ållemark | 1983 | Malmö | H 10 km | 1848 | 47:20 | (53:42) |
1107 | » Christer Wickman | 1965 | Landskrona | H 10 km | 751 | 47:20 | (50:22) |
1108 | » Jan Bleckert | 1959 | Råå | H 10 km | 858 | 47:22 | (50:26) |
1109 | » Magnus Holmqvist | 1970 | Helsingborg | H 10 km | 1318 | 47:23 | (53:28) |
1110 | » Ola Svensson | 1979 | Vallåkra | H 10 km | 2348 | 47:24 | (1:03:14) |
1111 | » Mikael Jönsson | 1961 | Helsingborg | H 10 km | 1695 | 47:24 | (57:24) |
1112 | » Fred Duval | 1976 | Glumslöv | H 10 km | 1803 | 47:25 | (1:01:37) |
1113 | » Jonathan Lundgren | 1979 | Allerum | H 10 km | 836 | 47:25 | (53:23) |
1113 | » Eric Bornestav | 1993 | Helsingborg | H 10 km <20 | 1126 | 47:25 | (53:33) |
1115 | » Anton Lechner | 1993 | Pianotekniker Walter Lechner | H 10 km <20 | 1952 | 47:26 | (57:35) |
1116 | » Kristoffer Bergdahl | 1987 | Helsingborg | H 10 km | 1379 | 47:27 | (53:38) |
1117 | » Helena Runfors | 1987 | Lunds Universitet | D 10 km | 422 | 47:28 | (50:14) |
1118 | » Patrick Lindberg | 1968 | Helsingborg | H 10 km | 998 | 47:29 | (53:31) |
1119 | » Ronnie Lundgren | 1962 | Filborna arena | H 10 km | 1479 | 47:29 | (1:01:26) |
1120 | » Magnus Larsson | 1970 | Vallåkra | H 10 km | 2325 | 47:29 | (1:03:06) |
1121 | » Bent Solberg | 1953 | Helsingör SOK | H 10 km | 1910 | 47:30 | (50:10) |
1122 | » Johan Thall | 1995 | Helsingborg | H 10 km <20 | 1470 | 47:30 | (57:32) |
1123 | » Niklas Carlsson | 1974 | PeterSvenskolan Höganäs | H 10 km | 592 | 47:31 | (50:24) |
1124 | » Axel Schön | 1973 | Helsingborg | H 10 km | 1886 | 47:32 | (57:15) |
1125 | » Göran Fredriksen | 1981 | Bjuv | H 10 km | 2625 | 47:32 | (47:32) |
1126 | » Måns Englund | 1970 | Helsingborg | H 10 km | 2181 | 47:33 | (1:01:31) |
1127 | » Dennis Due | 1973 | Helsingborg | H 10 km | 2179 | 47:34 | (1:03:29) |
1128 | » Martin Andersson | 1973 | Helsingborg | H 10 km | 2786 | 47:34 | (1:03:26) |
1129 | » Victor Bengtsson | 1987 | Helsingborg | H 10 km | 1376 | 47:36 | (53:45) |
1130 | » Mikael Fransson | 1970 | AS Neptunus | H 10 km | 1805 | 47:37 | (57:41) |
1131 | » Magnus Pålsson | 1974 | Helsingborg | H 10 km | 600 | 47:37 | (50:42) |
1132 | » Jenny Jönsson | 1985 | Helsingborg | D 10 km | 447 | 47:39 | (50:21) |
1133 | » Marcus Flink | 1977 | Helsingborg | H 10 km | 843 | 47:39 | (53:58) |
1134 | » Per Rosén | 1963 | Helsingborg | H 10 km | 1205 | 47:39 | (53:52) |
1135 | » Alexander Waldemarsson | 1975 | Helsingborg | H 10 km | 2264 | 47:39 | (1:05:25) |
1135 | » Peter Swensson | 1973 | Helsingborg | H 10 km | 2789 | 47:39 | (1:01:49) |
1137 | » Conny Sjöstrand | 1962 | Ängelholm | H 10 km | 1957 | 47:40 | (57:26) |
1138 | » Caroline Böcker | 1985 | Helsingborg | D 10 km | 2531 | 47:41 | (1:03:32) |
1139 | » Peter Lindholm | 1963 | Elektrokoppar | H 10 km | 1107 | 47:41 | (53:47) |
1140 | » Git Thall | 1966 | Helsingborg | D 10 km | 1468 | 47:41 | (57:43) |
1141 | » Rasmus Jönsson | 1993 | Ödåkra | H 10 km <20 | 1774 | 47:42 | (57:24) |
1142 | » Nils Åkervall | 1960 | Svedala | H 10 km | 852 | 47:42 | (50:50) |
1143 | » Michiel van der Gragt | 1978 | Helsingborg | H 10 km | 811 | 47:42 | (53:45) |
1144 | » Björn Persson | 1986 | Helsingborg | H 10 km | 2652 | 47:42 | (47:42) |
1145 | » Ola Andertoft | 1965 | Markaryds FK | H 10 km | 1158 | 47:43 | (54:13) |
1146 | » Per Lennwall | 1973 | HELSINGBORG | H 5 km | 3167 | 47:44 | (48:17) |
1147 | » Magnus Stensson | 1980 | Hålfotens LK | H 10 km | 993 | 47:45 | (54:11) |
1148 | » Dan Jakobsson | 1965 | Tormestorp | H 10 km | 1504 | 47:46 | (53:48) |
1149 | » Anders olsson | 1962 | Hyvlarna | H 10 km | 1062 | 47:46 | (54:00) |
1150 | » Björn Svensson | 1976 | Helsingborg | H 10 km | 974 | 47:46 | (53:49) |
1151 | » Heidi Levin | 1976 | DAD Direct AB | D 10 km | 609 | 47:46 | (50:38) |
1151 | » Paulina Hult | 1978 | Höganäs | D 10 km | 1238 | 47:46 | (53:55) |
1153 | » Johan Svensson | 1981 | Öresundskraft IF | H 10 km | 2748 | 47:46 | (1:03:34) |
1154 | » Camilla Svensson | 1972 | HELSINGBORG | D 10 km | 1012 | 47:47 | (53:55) |
1155 | » Fredric Martinsson | 1977 | Rydebäck | H 10 km | 798 | 47:47 | (50:55) |
1156 | » Fredrik Bodenäs | 1974 | Klubb Sisu triathlon och multisport | H 10 km | 141 | 47:48 | (47:52) |
1157 | » Olaf Ripegård | 1971 | Helsingborg | H 10 km | 1915 | 47:49 | (58:28) |
1158 | » Jonas Wistrand | 1974 | Bjuv | H 10 km | 2601 | 47:49 | (1:03:43) |
1158 | » Anette Pålsson | 1965 | Hittarps IK | D 10 km | 983 | 47:49 | (50:42) |
1160 | » Lizette Glanvik | 1978 | Ödåkra | D 10 km | 1185 | 47:50 | (53:49) |
1161 | » Daniel Glanvik | 1976 | Helsingborg | H 10 km | 1356 | 47:50 | (53:51) |
1161 | » Camilla Ullmark | 1984 | Team TFTF | D 10 km | 1474 | 47:50 | (57:40) |
1161 | » Filip Sandstedt | 1986 | Helsingborg | H 10 km | 2650 | 47:50 | (1:03:30) |
1164 | » Göran Cerny | 1982 | Varberg | H 10 km | 1907 | 47:50 | (57:49) |
1165 | » Anders Nihlmar | 1966 | IS Göta - Bowling | H 10 km | 1573 | 47:52 | (1:01:53) |
1166 | » Andrew Gunnarsson | 1972 | Helsingborg | H 10 km | 2504 | 47:52 | (1:03:52) |
1167 | » Mats Andersson | 1982 | IK Sund | H 10 km | 964 | 47:53 | (54:17) |
1168 | » Krister Eskilsson | 1966 | Landskrona | H 10 km | 940 | 47:54 | (54:03) |
1169 | » Fredrik Angel | 1978 | Helsingborg | H 10 km | 871 | 47:55 | (54:02) |
1170 | » Lottie Andersson | 1978 | UPM Raflatac | D 10 km | 818 | 47:56 | (53:59) |
1171 | » Catarina Petersson | 1958 | Allerums GIF | D 10 km | 1516 | 47:57 | (57:40) |
1172 | » Anna-Karin Engström | 1980 | Helsingborg | D 10 km | 2213 | 47:58 | (1:03:50) |
1172 | » Jessica Andersson | 1994 | Filborna arena | D 10 km <20 | 632 | 47:58 | (51:01) |
1174 | » Peter Wrobel | 1986 | Helsingborg | H 10 km | 1841 | 47:58 | (1:02:05) |
1175 | » Tobias Wendrup | 1976 | Order Nordic | H 10 km | 2036 | 47:59 | (1:01:57) |
1176 | » Ingvar Lundahl | 1959 | KIF BERGA | H 10 km | 1782 | 48:00 | (57:59) |
1177 | » Anna Wohlfahrt Staaf | 1969 | Viken | D 10 km | 1554 | 48:00 | (57:51) |
1178 | » Börje Bredahl | 1949 | Torup | H 10 km | 1966 | 48:00 | (57:46) |
1179 | » Peter Olofsson | 1978 | Ikano Bank | H 10 km | 942 | 48:03 | (58:23) |
1180 | » Lennart Andersson | 1959 | Helsingborg | H 10 km | 2182 | 48:04 | (1:03:42) |
1181 | » Emil Nilsson | 1981 | Bjuv | H 10 km | 2600 | 48:05 | (1:03:59) |
1182 | » Jarl Sennesson | 1975 | Helsingborg | H 10 km | 2419 | 48:05 | (50:46) |
1183 | » Peter Forssman | 1960 | Skanska | H 10 km | 1737 | 48:05 | (57:53) |
1184 | » Johan Cederquist | 1977 | Glumslöv | H 10 km | 1644 | 48:05 | (58:08) |
1185 | » Henrik Lund | 1990 | Stampus | H 10 km | 2663 | 48:05 | (1:03:41) |
1186 | » Mikael Andersson | 1963 | Furulund | H 10 km | 687 | 48:06 | (51:12) |
1187 | » Mikael Karlsson | 1973 | Helsingborgs brandförsvar | H 10 km | 1899 | 48:07 | (58:19) |
1188 | » Emelie Frohm | 1988 | Skånska Byggvaror | D 5 km | 3242 | 48:08 | (48:58) |
1189 | » Tommy Koller | 1968 | Strahla IF | H 10 km | 970 | 48:09 | (54:12) |
1190 | » Emma Blomsterberg | 1974 | Vallåkra | D 10 km | 2320 | 48:09 | (1:03:47) |
1191 | » Maria Trönell | 1976 | IS Göta | D 10 km | 36 | 48:11 | (48:14) |
1192 | » Mattias Kvist | 1992 | Helsingborg | H 10 km <20 | 963 | 48:12 | (54:31) |
1193 | » Misel Andrasevic | 1983 | Solid Försäkringar | H 10 km | 2061 | 48:12 | (1:02:09) |
1194 | » Irving Osbjer | 1968 | Klippan | H 10 km | 1544 | 48:12 | (57:57) |
1195 | » Staffan Batlzarsson | 1973 | Jumo | H 10 km | 1118 | 48:14 | (54:16) |
1195 | » Therese Johansson | 1984 | Helsingborgshem | D 10 km | 1113 | 48:14 | (54:19) |
1197 | » Fredrik Johansson | 1975 | Helsingborgs Dagblad | H 10 km | 1577 | 48:15 | (1:02:15) |
1198 | » Anita Iborn | 1950 | Röntgen | D 5 km | 1964 | 48:16 | (48:19) |
1199 | » Niclas Andersson | 1975 | Ödårkra | H 10 km | 2355 | 48:17 | (1:04:15) |
1200 | » Mattias Wrangtorp | 1973 | IFK Helsingborg Skidor | H 10 km | 1286 | 48:18 | (55:02) |
1201 | » Kristina Holmgren | 1966 | Studio Aktiverum | D 10 km | 651 | 48:19 | (51:09) |
1202 | » Christina Löfgren | 1951 | Smile IF | D 5 km | 3199 | 48:19 | (48:29) |
1203 | » Anders Widborg | 1954 | Helsingborg | H 10 km | 2209 | 48:20 | (1:04:13) |
1204 | » Magnus Thomasson | 1981 | Filborna Arena | H 10 km | 356 | 48:20 | (1:02:19) |
1205 | » Peter Wiklund | 1970 | Filborna Arena | H 10 km | 564 | 48:20 | (51:19) |
1206 | » Joakim Johansson | 1967 | Helsingborg | H 10 km | 1357 | 48:21 | (54:25) |
1207 | » Michael Persson | 1960 | ScandStick AB | H 10 km | 1301 | 48:22 | (54:34) |
1208 | » Henrik Persson | 1975 | Bjuv | H 10 km | 2639 | 48:26 | (1:04:16) |
1209 | » Per Sellèn | 1986 | Sportlife | H 10 km | 500 | 48:26 | (51:33) |
1210 | » Lasse Bengtsson | 1972 | Ödåkra | H 10 km | 588 | 48:26 | (51:10) |
1211 | » Lars Wall Persson | 1958 | Asmundtorp | H 10 km | 161 | 48:28 | (58:25) |
1212 | » Mikael Brandt | 1962 | Helsingborgs Dagblad | H 10 km | 1578 | 48:29 | (58:15) |
1212 | » Olov Nordgren | 1982 | Bjuv | H 10 km | 2642 | 48:29 | (1:04:07) |
1214 | » Helen Osbjer | 1970 | Klippan | D 10 km | 1057 | 48:29 | (54:46) |
1215 | » Efteranmälan | 1956 | 48:30 | (58:27) | |||
1216 | » Pier Zigante | 1979 | Helsingborg | H 10 km | 218 | 48:30 | (51:12) |
1217 | » Andreas Axelsson | 1961 | Personalklubben Socialförvaltningen | H 10 km | 1599 | 48:30 | (58:28) |
1218 | » Marcus Petersson | 1976 | Actic | H 10 km | 905 | 48:32 | (54:44) |
1219 | » Lina Kiste | 1987 | IS Göta | D 10 km | 32 | 48:32 | (48:33) |
1220 | » Danilo Modig | 1986 | Helsingborg | H 10 km | 285 | 48:32 | (51:13) |
1220 | » jörgen jönsson | 1982 | helsingborg | H 10 km | 1678 | 48:32 | (58:25) |
1222 | » Lisa Asp | 1979 | Helsingborg | H 10 km | 2407 | 48:33 | (1:04:31) |
1223 | » Joakim Bergsten | 1982 | Ängelholm | H 10 km | 1410 | 48:33 | (58:31) |
1224 | » Filip Sjöstrand | 1980 | H 10 km | 380 | 48:33 | (51:15) | |
1225 | » Magnus Ståhl | 1971 | allerum | H 10 km | 812 | 48:33 | (54:33) |
1226 | » Freddy Ramirez | 1982 | Helsingborgshem | H 10 km | 1083 | 48:34 | (54:41) |
1227 | » Nicklas Bidemark | 1977 | Filborna Arena | H 10 km | 590 | 48:34 | (48:34) |
1228 | » Charlotte Hedenborg | 1976 | Skanska Asfalt & Betong AB | D 10 km | 1136 | 48:35 | (55:05) |
1229 | » Lars Steen | 1971 | Filborna arena | H 10 km | 817 | 48:35 | (55:00) |
1230 | » Ola Hallberg | 1974 | Helsingborg | H 10 km | 1860 | 48:36 | (58:23) |
1231 | » Per Thulin | 1977 | HELSINGBORG | H 10 km | 1416 | 48:36 | (58:48) |
1232 | » Katarina Carell | 1957 | Helsingborg | D 10 km | 1710 | 48:36 | (58:24) |
1233 | » Jonny Mellblom | 1964 | Landskrona | H 10 km | 2365 | 48:37 | (1:04:18) |
1234 | » Adam Matulaniec | 1966 | Öresundskraft IF | H 10 km | 2740 | 48:37 | (1:04:17) |
1235 | » Carina Niklasson | 1962 | Helsingborg | D 10 km | 2267 | 48:38 | (1:04:33) |
1236 | » Jörgen Bladh | 1969 | Filbornaarena | H 10 km | 582 | 48:38 | (51:32) |
1237 | » Daniel Wester | 1977 | Helsingborg | H 10 km | 2595 | 48:38 | (1:04:16) |
1238 | » Linnea Collin | 1989 | Malmö | D 10 km | 1535 | 48:40 | (58:31) |
1239 | » stefan brcic | 1968 | Nur Blasen | H 10 km | 1446 | 48:41 | (58:56) |
1239 | » Jonas Karlsson | 1972 | Landskrona | H 10 km | 1945 | 48:41 | (58:51) |
1241 | » Kristin Holmqvist | 1984 | Malmö | D 10 km | 1428 | 48:42 | (58:54) |
1242 | » Hannah Terry | 1983 | Ängelholm | D 10 km | 1817 | 48:43 | (58:46) |
1243 | » Niklas Bredahl | 1992 | Team Bredahl | H 10 km <20 | 496 | 48:43 | (51:23) |
1244 | » Veronica Bornestav | 1983 | Helsingborg | D 10 km | 1044 | 48:43 | (54:52) |
1245 | » Jan Denneberg | 1960 | Söderhamn | H 10 km | 1591 | 48:43 | (51:52) |
1246 | » Martin Hallberg | 1970 | Lerberget | H 10 km | 213 | 48:43 | (51:54) |
1247 | » Mattias Hammarqvist | 1973 | Stockholm | H 10 km | 1742 | 48:44 | (58:35) |
1248 | » Greger Jönsson | 1969 | Elektrokoppar | H 10 km | 1110 | 48:45 | (54:52) |
1249 | » Niall Coghlan | 1963 | Ödåkra | H 10 km | 1834 | 48:45 | (58:47) |
1250 | » Florentina Stojakovic | 1974 | IS Göta | D 10 km | 42 | 48:45 | (48:48) |