Svenska Sv   English En   Français Fr   Suomi Fi  
FOR RESULTS QUERIES CONTACT SUPPORT@MYRUNRESULTS.COM

Lagresultat från Grant Thornton - Dublin 2018

5km Female

Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Placering Lagnamn Netto Brutto
1. BBH Ladies 1:29:33 (1:30:57)
Catherine BROGAN 19:53 (20:04)
Katie BYRNE 22:36 (23:00)
Debbie BYRNE 22:55 (23:19)
Gabriela KELLY 24:09 (24:34)
2. KPMG 6 1:29:38 (1:34:38)
Maura GINTY 20:02 (20:15)
Sophie MARSHALL 21:53 (23:26)
Niamh MCGREER 23:31 (25:05)
Jane IRWIN 24:12 (25:52)
3. Facebook3 1:31:16 (1:44:09)
Laura DEBENEDETTO 21:15 (21:34)
Lauren Lucy CROWLEY 22:42 (23:01)
Elaine  CLARKE 23:29 (29:02)
Eimear  KELLY 23:50 (30:32)
4. Prudential Cirque Du Sore Legs 1:36:06 (1:46:48)
Laura WHITE 21:16 (23:54)
Niamh GIBSON 23:00 (25:43)
Emma MCCARRON 25:30 (28:08)
Fiona GRAYSON 26:20 (29:03)
5. DE Galzelles 1:37:33 (1:49:28)
Katie  NUGENT 21:45 (22:13)
Shahinaz  KEATING 22:21 (22:50)
Rebecca  SCOTT 24:37 (30:08)
Rebecca  MCGRATH 28:50 (34:17)
6. St David's A 1:40:14 (1:53:23)
Marion ROWAN 20:30 (21:57)
Marie MULDOON 24:25 (26:02)
Deirdre BYRNE 26:57 (28:35)
Lynda MORGAN 28:22 (36:49)
7. TOP Female Elite 1:41:19 (2:07:06)
Carol  DUNICAN 20:11 (21:52)
Julia MASOTTI 21:49 (23:30)
Imogen GOLD 28:40 (39:54)
Sonya HANLY 30:39 (41:50)
8. F45 IFSC Buzzers 1:41:25 (2:16:55)
Aisling GOUGH 22:31 (31:07)
Amanda-Jayne COMYN 25:36 (33:58)
Laura O'DONOVAN 25:37 (34:12)
Amie FARRELL 27:41 (37:38)
9. Speedy Social Workers 1:43:26 (2:13:45)
Naoise WALDRON 19:57 (20:10)
Muireann BARRY 26:05 (35:37)
Rosie MCCARTHY 27:47 (37:18)
Julie O'SHEA 29:37 (40:40)
10. ALG 3 1:43:36 (2:22:32)
Hilary GRIFFIN 23:12 (32:57)
Laura HERANGI 25:04 (34:47)
Niamh LUCHERONI 26:21 (36:05)
Maeve BRADY 28:59 (38:43)
11. McCann FitzGerald Turbo Snails 1:44:20 (2:06:13)
Leah MORGAN 22:09 (27:36)
Patricia  GOLDEN 25:50 (31:19)
Ann MCDONNELL 26:01 (31:29)
Jacqueline MURPHY 30:20 (35:49)
12. IACT MetLife 1:45:44 (2:17:52)
Alexandra BIRLOG 25:58 (34:00)
Deborah BRENNAN 26:21 (34:23)
Kim  DOWLING 26:22 (34:24)
Laly CALDERON 27:03 (35:05)
13. Fideuram 3 1:46:15 (2:23:35)
Veronica FRIZZARIN 24:56 (37:29)
Alice HANNIGAN 25:03 (33:18)
Gwyn VAUGHAN 26:02 (34:18)
Helen  DODD 30:14 (38:30)
14. Avolon 1 1:46:19 (1:56:54)
Roisin  MURPHY 24:35 (27:14)
Amy FREEMAN 26:00 (28:39)
Fiona FINN 27:15 (29:54)
Dorothy  CHESTNUTT 28:29 (31:07)
15. ALG 6 1:49:29 (2:30:47)
Susan GORDON 24:10 (32:46)
Lisa TAIT 24:13 (35:06)
Catherine CANAVAN 29:11 (40:06)
Kim DALRYMPLE 31:55 (42:49)
16. CS Consulting Ladies 1:50:41 (2:30:51)
Clare MCMORROW 23:04 (24:44)
Kate PURCELL 25:01 (37:51)
Gessica SILVA 30:38 (43:28)
Ciara FARMER 31:58 (44:48)
17. Workday Team 3 1:51:09 (2:36:26)
Jolien VAN DER SCHEE 25:55 (37:14)
Rebecca COMER 27:30 (38:49)
Kayleigh TOBIN 28:42 (40:01)
Louise REILLY 29:02 (40:22)
18. OBK 1:52:14 (2:09:59)
Fiona CASEY 25:25 (29:51)
Michelle DOYLE 27:00 (31:26)
Mary KEILY 28:57 (33:24)
Joy TYRELL 30:52 (35:18)
19. KPMG 7 1:53:07 (2:26:50)
Aisling GISSANE 25:07 (32:12)
Catherine MCCARTHY 26:49 (33:54)
Lucy PURCELL 29:11 (36:17)
Niamh FITZPATRICK 32:00 (44:27)
20. FINEOS T3 1:54:18 (2:25:03)
Maria  MOORE 26:38 (33:44)
Michelle  DOWLING 26:58 (34:04)
Nuria  QUINTANS 30:01 (37:02)
Niamh  ODONNELL  30:41 (40:13)
21. Sisk Head Office 1 1:54:42 (2:33:16)
Malgorzata  GARDAS 26:34 (36:13)
Dorata WINIARZ 28:26 (38:05)
Dora  RUZSICS  29:35 (39:14)
Monika  PACHOLEC 30:07 (39:44)
22. Ibec-lieve I can run 1:54:49 (2:34:25)
Orla  BRESLIN 27:46 (37:24)
Anna  DONEGAN 28:09 (37:46)
Elizabeth BOWEN 29:00 (42:12)
Samantha  OWENS 29:54 (37:03)
23. DE Miss-Fits 1:55:21 (2:17:30)
Miriam  GROGAN 27:30 (32:59)
Janet LATIMER 28:20 (33:49)
Carmel FARRELL 29:14 (34:57)
Sharon MCCARTHY 30:17 (35:45)
24. Team Grangegorman 2 1:55:30 (2:27:39)
Ciaran DOWER 21:59 (28:40)
Irene  MCGAHON 29:45 (40:54)
Jennie O'NEILL  30:21 (33:31)
Lorraine  MALONE 33:25 (44:34)
25. ComReg Pimp My Stride 1:55:34 (2:22:28)
Mervyn  HICKEY 20:30 (24:56)
Una MILTON 26:19 (36:03)
Michelle  ODONNELL  33:04 (36:03)
Lorraine  MCCOY 35:41 (45:26)
26. Facebook8 1:55:36 (2:26:47)
Laura SHARKEY 27:37 (33:18)
Marykate JASPER 27:42 (37:41)
Sara BAYLEY 29:46 (39:37)
Fiona GALLAGHER-PAYET 30:31 (36:11)
27. JPM4 1:55:46 (2:27:10)
Joanne  TOBIN 26:21 (34:26)
Kathryn  RYAN 28:50 (36:56)
Karen  HORAN 28:53 (36:01)
Joy  ASHAFI 31:42 (39:47)
28. Eversheds Sutherland 2 1:56:05 (2:16:26)
Ciara MCGETTIGAN 23:15 (23:31)
Aisling  GANNON 29:06 (32:09)
Jennifer  KAVANAGH 31:52 (40:23)
Adrienne  BURKE 31:52 (40:23)
29. Red Team 1:56:42 (2:18:26)
Deirdre O TOOLE 21:44 (21:44)
Aoife O'LEARY 27:44 (31:58)
Eiblin CARR 32:17 (45:30)
Sarah-Ann SWEENEY 34:57 (39:14)
30. Avolon 3 1:57:33 (2:29:19)
Ursula  FITZPATRICK 26:00 (28:39)
Rebecca  REILLY 29:09 (38:52)
Julie-Ann  SHERRY 31:11 (40:53)
Kim  TULLY 31:13 (40:55)
31. Globoforce Team 1 1:57:42 (2:37:50)
Martina CREAVEN  26:56 (31:05)
Rosely NAKAHARA 28:58 (40:03)
Tracey  DOYLE  30:07 (42:34)
Soo Nyon FAY 31:41 (44:08)
32. MSD Pretty Pacers 1:58:59 (2:41:52)
Deirdre BRENNAN 26:14 (34:25)
Mary HYLAND 30:47 (44:01)
Alison KILBANE 30:56 (39:08)
Niamh KING 31:02 (44:18)
33. BearingPoint 7 1:59:46 (2:22:05)
Aishling COSTELLO 28:11 (33:54)
Joanne FLYNN 28:39 (31:28)
Emer FITZPATRICK 29:34 (32:24)
Edith CORMICAN 33:22 (44:19)
34. Sisk 3 2:00:02 (2:18:36)
Kasia WISNIEWSKA 28:31 (31:31)
Tatjana  RADCENKO 28:40 (31:39)
Carol  HOGG 30:06 (39:43)
Helen MCCANN 32:45 (35:43)
35. PTSB Finance 1 2:00:02 (2:52:21)
Jessica  RYAN 26:27 (39:33)
Annette  KELLY 29:26 (42:26)
Aideen  GROGAN 29:58 (43:05)
Tanya  O’CONNOR 34:11 (47:17)
36. Davy 8 2:00:04 (2:36:08)
Clare BACON 26:34 (33:18)
Suzy MCCOMISH 28:32 (35:24)
Anna HEANEY 32:06 (43:20)
Sarah KEEGAN 32:52 (44:06)
37. Elaine's babes 2:01:47 (2:48:44)
Kerry NAUGHTON 27:30 (38:40)
Vivienne GRACE 29:12 (40:42)
Ruth RICHARDSON 31:41 (43:11)
Roisin KENNY 33:24 (46:11)
38. Team IOB 2:02:21 (2:42:15)
SinéAd O'REILLY 27:44 (37:43)
Deirdre HENDRICK 27:50 (37:48)
Susan FREENEY 33:23 (43:22)
Aoife MAGUIRE 33:24 (43:22)
39. Kaplan International English 2:02:54 (2:35:54)
Michelle DAWSON 25:53 (26:09)
Kessia DOYLE 27:49 (38:44)
Michelle BARSOUM 34:16 (45:10)
Gillian COTTER 34:56 (45:51)
40. Sigma Retail Partners 2:02:55 (2:46:58)
Lisa CASSIDY 28:38 (39:38)
Jenna CULLIGAN 28:54 (39:56)
Freda O'DONNELL 32:12 (43:13)
Emma LEONARD 33:11 (44:11)
41. BAML Hartley 2:04:04 (2:42:42)
Claire HARTLEY 28:38 (36:52)
Daria  VALEVA  29:47 (39:17)
Justyna SMOLINSKA 32:44 (42:16)
Deirdre FRIEL  32:55 (44:17)
42. Beaumont Bombers 2:04:18 (2:39:32)
Aoife MOLLOY 23:35 (26:26)
Debbie FARRELL 26:20 (35:51)
Sarah FITZGERALD 32:50 (42:23)
Karen O'BOYLE 41:33 (54:52)
43. HRM 5 2:04:19 (2:25:00)
Sorcha FARRELL 25:40 (27:29)
Trish HORAN 27:53 (29:41)
Sorcha HAYWARD 32:37 (41:09)
Olivia WHELAN 38:09 (46:41)
44. Sherry Fitzgerald 2:04:24 (2:31:30)
Melanie BRADY 30:24 (37:11)
Michelle BERG 30:25 (37:11)
Geraldine HENNESSEY 31:47 (38:33)
Laura KANE 31:48 (38:35)
45. Heyes Pink 2 Team 2:04:25 (2:54:31)
Ruth PRENDEVILE 28:14 (41:02)
Jessica HEARY 31:06 (42:38)
Martha WILSON 32:30 (45:23)
Lisa TIMMONS 32:35 (45:28)
46. Bonsendos1 2:04:59 (2:43:53)
Aoibhlinn O'TOOLE 27:43 (37:16)
Edel MCCARTHY 31:04 (40:50)
Anca MUT 31:24 (41:11)
Kay MCLOUGHLIN 34:48 (44:36)
47. Hermitage Medical Clinic 2 2:06:22 (2:45:57)
Naoise DORAN 24:21 (31:15)
Nicola ROCHE 32:36 (43:30)
Sarah DREW 33:09 (44:03)
Faith VELENA 36:16 (47:09)
48. HSA Solemates 2:06:32 (2:35:59)
Martina O'KEARNEY FLYNN 23:13 (28:52)
Joan FLYNN 28:17 (33:57)
Mairead WALL 28:18 (33:57)
Sharon MC GUINNESS 46:44 (59:13)
49. Torsades 2:09:50 (2:55:01)
Nadia PUSTOSHILOVA 27:36 (39:02)
Carolann OREGANO 28:19 (37:54)
Gwynne MORLEY 34:36 (47:21)
Diane HANRAHAN 39:19 (50:44)
50. NTMA 7 2:10:54 (2:50:27)
Carolyn SMITH 29:18 (39:12)
Louise CAWLEY 32:19 (42:12)
Natasha WHITE 34:10 (44:03)
Barbara KEEGAN 35:07 (45:00)
51. Blue 3VZC 2:11:30 (2:55:06)
Janice DARCY 29:45 (41:02)
Fiona GARRY 30:47 (42:14)
Nikki GARRY 31:11 (42:28)
Danielle ALLEN 39:47 (49:22)
52. Ibec I aorta run faster 2:13:43 (3:04:38)
Jennifer  MCCORMACK 31:35 (42:57)
Ciara  FINLAY 32:10 (45:23)
Avine MCNALLY 33:36 (46:46)
Adrienne MCDONNELL 36:22 (49:32)
53. DS Tullamore Church Rd 2:13:44 (2:52:30)
Eleanor SHEERAN 29:48 (39:31)
Olivia DUNNE 32:48 (42:28)
Rachel BRYANT 32:48 (42:28)
Toni WALSH 38:20 (48:03)
54. Bulgari's French & Furious 2:14:14 (3:04:06)
Cyriane PYRAM 29:17 (40:46)
Carole GEUGUEN 31:49 (43:19)
Camille DEPOORTER 35:03 (48:30)
Claire MERIGNARGUES 38:05 (51:31)
55. Sisk Head Office 2 2:14:40 (2:43:43)
Maria CONNOLLY 27:41 (27:48)
Jill COURTNEY 32:14 (41:51)
Lynnette PAPPAS 37:22 (47:02)
Danuta TOMICZEK 37:23 (47:02)
56. Moore Stephens Baby Got Track 2:17:09 (3:08:34)
Suzanne KANE 30:16 (43:11)
Meabh RYAN 34:16 (46:56)
Leighanne FITZGERALD 36:18 (49:13)
Marguerite GREENE 36:19 (49:14)
57. BSD Lab 2 2:19:41 (2:54:10)
Martha WANG 27:57 (36:32)
Jessica  KELLY 33:16 (41:54)
Mary CATES 39:14 (47:52)
Cristilyn GODINEZ 39:14 (47:52)
58. All in all ingredients Team A 2:21:10 (3:07:21)
Cindy BRADLEY 30:28 (38:53)
Meadhbh KEEGAN 31:17 (43:52)
Jennifer WALL 38:12 (50:48)
Tracey NOONAN 41:13 (53:48)
59. MSDRed Oak 2 2:28:33 (3:06:13)
Catriona DOHERTY 27:46 (40:19)
Niamh LEWIS 30:41 (43:14)
Marie FEELEY 35:16 (47:50)
Lauren COLTEN 54:50 (54:50)
60. TenderScout Green 2:30:11 (2:56:35)
Sarka HYBLOVA 26:54 (28:22)
Melanie DUNNE 35:28 (47:56)
Emma O'KEEFE 37:40 (50:08)
Grace FULLER 50:09 (50:09)
61. Quite Able Runners 2:30:33 (3:18:58)
Eimear MERNAGH 36:26 (49:00)
Elaine GANIBAN 36:53 (48:08)
Divina SUELTO 37:00 (48:16)
Na LIN 40:14 (53:34)
62. Sole Sisters 2:34:14 (3:13:53)
Letitia  TRAPPE 21:58 (23:28)
Sandra MAHON 39:35 (52:18)
Mia REDDY 46:20 (59:03)
Claire RYAN 46:21 (59:04)
63. Bulgari Pink Sapphires 2:35:44 (3:14:08)
Ester BILLE 32:00 (43:30)
Maria GASIOR 38:51 (52:18)
Maria MARTIN 39:13 (52:40)
Madeleine MENDOZA 45:40 (45:40)
64. Legs Miserables 2:37:00 (2:54:11)
Carmina SANGCAL 33:42 (38:02)
Roxanne BARTOLOME 37:46 (42:02)
Cris EVERT RAMOS 42:13 (46:30)
Nickalo ACUNA 43:19 (47:37)
65. AspenPharmaGirls on the Run 2:40:09 (3:03:01)
Ana  KARINA  36:21 (42:01)
Laura  KINANE  37:26 (43:10)
Elaine  KENNERK  37:26 (43:10)
Sharon  SLATTERY  48:56 (54:40)
66. ComReg Scrambled Legs 2:46:30 (3:35:37)
Anna  KOCMANIKOVA 34:18 (45:20)
Joan  KILLEEN 42:17 (55:52)
Karen   CUMISKEY 44:25 (55:49)
Maureen   SINGLETON 45:30 (58:36)
67. Osborne 2:52:45 (3:45:37)
Emma HICKEY 33:57 (47:10)
Valerie BRIODY 46:00 (59:13)
Laura CONWELL 46:01 (59:14)
Rachel BROWN 46:47 (1:00:00)
FOR RESULTS QUERIES CONTACT SUPPORT@MYRUNRESULTS.COM